Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200117 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #570 -: Юни 10, 2016, 12:18:59 pm »
В интерес на истината имах две възможности за повърхностни авантюрки, но не се възползвах. И двете - с по-млади привлекателни и снажни мъже /от 11 до 14 г. разлика/ и с "чужд" за тук произход. Интересното е, че и двамата бяха с Луна в 7 дом и с астрологични указания за по-висока сексуалност. В голяма степен е въпрос на избор, на свободна воля, но при мен има и друга намеса - на невидима външна сила, която ги "елиминира" в момент, в който съм почти готова да приема предизвикателството. И това е ясен знак, че не съм тръгнала в правилната посока, затова "изчезват". Човек трябва да се учи да чете "случайните" знаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #571 -: Юни 10, 2016, 12:19:56 pm »
При мен дир. венера направи съвпад с Юпитер по същото време когато дир. слънце направи съвпад с венера и ЮЛВ. Имаше събития - намерих си много добре платена работа, Юпитер е в 10ти дом. И влюбване имаше, най-голямото засега :)

Влюбването явно ще е от Слънцето с Венера. А то имаше ли нещо общо с чужбинско? Нали Венера е в 9 дом. Или нещо друго деветодомно?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #572 -: Юни 10, 2016, 12:34:21 pm »
Влюбването явно ще е от Слънцето с Венера. А то имаше ли нещо общо с чужбинско? Нали Венера е в 9 дом. Или нещо друго деветодомно?

Не, не мисля, че имаше нещо деветодомно.  ::) Но беше точно по опашката на дракона - нали възлите се свързват с неща, които са илюзия.
Забравих да уточня за работата, че венера при мен управлява 10ти дом, който е в телец - пари и сигурност.

Лили, много ме заинтригува това с "изчезването", защото и при мен е така - нямам проблем да ме харесват мъжете, ако аз харесам някого и аха да станат нещата и като, че ли всичко изчезва. Мислех си, че е нещо свързано с уран, не мога да си го обясня, може и аз да имам някакъв страх от обвързване, който не съм осъзнала и го виждам чрез тях, не знам...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #573 -: Юни 10, 2016, 12:41:02 pm »
Не, не мисля, че имаше нещо деветодомно.  ::) Но беше точно по опашката на дракона - нали възлите се свързват с неща, които са илюзия.
Забравих да уточня за работата, че венера при мен управлява 10ти дом, който е в телец - пари и сигурност.

Лили, много ме заинтригува това с "изчезването", защото и при мен е така - нямам проблем да ме харесват мъжете, ако аз харесам някого и аха да станат нещата и като, че ли всичко изчезва. Мислех си, че е нещо свързано с уран, не мога да си го обясня, може и аз да имам някакъв страх от обвързване, който не съм осъзнала и го виждам чрез тях, не знам...

е, те възлите могат да се свържат и с други работи :) - като карма, примерно. За мен лично, това влюбване си е било необходимо, за да ти насочи вниманието към "отработването на венера съвпад ЮЛВ :).

И двете с Лили имате съвпад Венера с ЮЛВ - онова с принца на бял кон + заживели щастливо до старини ... трудно да се получи. Но пък може да имате много и различни връзки ...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #574 -: Юни 10, 2016, 12:46:12 pm »
В интерес на истината на много места съм чела, че тези с венера съвпад ЮЛВ трябва да се откажат от връзки и секс, най-добре било :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #575 -: Юни 10, 2016, 12:47:51 pm »

Лили, много ме заинтригува това с "изчезването", защото и при мен е така - нямам проблем да ме харесват мъжете, ако аз харесам някого и аха да станат нещата и като, че ли всичко изчезва.


Преди не "изчезваха", защото тогава не си поставях за цел да дочакам "точния" човек. И ставаше по метода проба/грешка - впускаш се в някоя авантюра без да мислиш, после си чупиш рогата в стената. Има и един езотеричен момент /не е много за астрологичен форум и малцина ще разберат/ - когато си с нагласа да дочакаш оня, който ти е орисан за партньор от Съдбата, всички краткотрайни странични забежки по пътя само ти източват енергията и я разпиляват, така "сигналът" се разсейва. Астрологично също може да се види кога с най-голяма степен на вероятност може да се появи "съдбоносният" - преди тази среща, за да се подготвиш енергийно, е желателно да се изпълнят някои аскези. Не е въпрос в това дали ще ти се изтърка или няма да се изтърка.  ;D

Венера в съвпад с Кету дава в пъти по-голяма сензитивност /по венериански теми/, особено ако е ретроградна. И рядко успява да се хареса или да хареса някого по общоприетия начин, тук има по-голяма вероятност за "отклонения".



« Последна редакция: Юни 10, 2016, 12:52:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #576 -: Юни 10, 2016, 12:48:44 pm »
В интерес на истината на много места съм чела, че тези с венера съвпад ЮЛВ трябва да се откажат от връзки и секс, най-добре било :012:

Бих ти предложила друг поглед на ситуацията, ако те устройва - да имате по-нестандартни връзки, за да усетите свобода и право на любов, за да усетите себе си в различни ситуации, да изживеете любов без да имате задължения .... нещо такова по-добре ли е от замонашването :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #577 -: Юни 10, 2016, 12:50:01 pm »
Усещане за стойност няма как да дойде от асцедента, то е от други астро-показатели. Освен това аз не мисля, че промените и ингресите по дирекции дават промяна в усещанията, промяната се дава от прогресивните планети.

И на мен преди няколко години дир. венера ингресира в близнак, марс в овен, луната също смени знак, не съм усетила промяна по тези ингреси, нито вътрешно, нито с някаква промяна в средата и това, което срещам ежедневно.

+1 :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #578 -: Юни 10, 2016, 12:57:22 pm »
Бих ти предложила друг поглед на ситуацията, ако те устройва - да имате по-нестандартни връзки, за да усетите свобода и право на любов, за да усетите себе си в различни ситуации, да изживеете любов без да имате задължения .... нещо такова по-добре ли е от замонашването :)

Нямам проблем с това, но не се получават така нещата, както и да е вече оспамихме достатъчно.

Това, което написа Лили ми хареса, аз май подсъзнателно така съм действала, разпознавам ги, че не са "съдбоносния". А астрологично при мен се вижда, че няма да има повече "съдбоносни" :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #579 -: Юни 10, 2016, 01:02:28 pm »
А астрологично при мен се вижда, че няма да има повече "съдбоносни" :)

Не се знае, недей така да се отписваш. Но, разбира се, всичко зависи и от това какво си поставяш за цел, като най-висок приоритет. Често Съдбата ни предлага възможности и интересни срещи, но ако не са на една честота с нашите приоритети в този момент, се превръщат в пропуснати възможности.

Виж как е поставен диспозиторът на У7, къде, с какви аспекти и есенциални достойнства.
« Последна редакция: Юни 10, 2016, 01:14:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #580 -: Юни 10, 2016, 04:11:24 pm »
Бих ти предложила друг поглед на ситуацията, ако те устройва - да имате по-нестандартни връзки, за да усетите свобода и право на любов, за да усетите себе си в различни ситуации, да изживеете любов без да имате задължения .... нещо такова по-добре ли е от замонашването :)

Аз съм в момента в монашески период .. доброволно оттегляне ... затваряне .. за съжаление се чувствам добре, предпазен дори и в такова състояние  :58:

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #581 -: Юни 10, 2016, 04:45:45 pm »
Аз съм в момента в монашески период .. доброволно оттегляне ... затваряне .. за съжаление се чувствам добре, предпазен дори и в такова състояние  :58:

Грег, замонашването не е на периоди :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #582 -: Юни 10, 2016, 06:29:08 pm »
Аз съм в момента в монашески период .. доброволно оттегляне ... затваряне .. за съжаление се чувствам добре, предпазен дори и в такова състояние  :58:

Слънцето транзитира в 12 дом, в комплект с диспозитора си Венера. Новият им цикъл започва там - в тао с нат.Уран  в 6 домза опозиция и Луна +тр.Юпитер за връх. Юпитер ще действа, като лупа  и ще изостря емоционалността. Опозицията ще предполага избор между това - дали да се уединиш или да направиш промяна в ежедневието си и ще го преживяваш много емоционално, като дилема. Диспозиторът на Луната - МЕркурий и - и той каца вече в 12 дом. Прогр. Луна в Скорион още повече задълбочава драмата.  ::)

Съвпадът на ретро Марс (У11) със Сатурн (У8) в 6 дом - изкара ли стари приятели?
« Последна редакция: Юни 10, 2016, 06:30:41 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #583 -: Юни 11, 2016, 08:25:09 am »
При мен дир. венера направи съвпад с Юпитер по същото време когато дир. слънце направи съвпад с венера и ЮЛВ. Имаше събития - намерих си много добре платена работа, Юпитер е в 10ти дом. И влюбване имаше, най-голямото засега :)
класа в класиката  ;)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #584 -: Юни 11, 2016, 08:42:39 am »
Не се прояви по партньорските теми - планетите се намират в 5 и 7 дом в натала, но на друго ниво се усети. Точната дирекция беше през 2015, а в края на 2014 имаше смяна на работа /по мое желание/ - отидох в уж по-престижна компания, огромен лъскав офис в центъра, много млади хора в колектива. Много бързо обаче разбрах, че престижът е само привиден - вътре средата беше много махленска, озлобени хора, интриги, доноси, хаос и безхаберие, некадърен български мениджмънт, вечно недоволни мрънкащи лелки... Парад на суетата и лицемерието, на какво ли не се нагледах и съответно си съставих окончателна оценка за нивото на повечето жени в местните колективи. Но в интерес на истината това беше мястото, където вземах най-висока заплата през целия си живот. Под влияние на Венера/Юпитер малко безотговорно се отнесох към временните излишъци - не пестях, а започнах да харча повече, основно за по-луксозни стоки /на мен са ми слабост и трудно успявам да се простирам според чергата си  ;D/.

е как да не се е проявил по 7 са и бизнес партньорствата,ако го погледнем от този ъгъл,лустрото ,суетата по съвпада на венера гледан през  десет диоптъра късогледство
а яловото откъм събитийност е от неаспектето на юпитер
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 08:56:16 am от strelicka »