Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200086 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #705 -: Декември 31, 2016, 02:42:55 pm »
Гледам си дирекциите и се чудя нещо. Виждам:
дир.АЦ съвпад Марс /У6,7/
дир.МЦ квадрат Луна /У10/
дир. Сатурн секстил Венера /У1,8,12/
дир. Нептун съвпад К4
Т.е. активирани са управителите на ъгловите домове.
По транзити ще бъдат активирани също ъгловите домове - Юпитер през първи, Уран през седми, СЛВ през десети.
Мога ли да предположа значителна промяна в живота?

Да, определено

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #706 -: Декември 31, 2016, 02:52:00 pm »
5+12 -таз енергия абсурдна, мечти има,мъже няма,или са обвързани, или безнадежни и все на такива попадаш
или нещо не им е наред ,или са безделници,или бездомници или  неверници,безверници,алкохолици и прочие сволач
а затова не се реализира любовта като на кино,вкарваш се в илюзии ,филм без финансова обезпеченост

На мен ми е интересно, каква ще да е разликата между Слънце в 12 дом/Риби и Нептун в 5 дом - все си е 5+12, но трябва да има разлика, не може по еднакъв начин да се тълкува.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #707 -: Декември 31, 2016, 03:02:27 pm »
Нептуновците си ги дръжте, мерси, това си е чисто наказание  ;D

Много оптимистично гледате на астрологичната картинка, ама едва ли, щот натално не е цветущо положението с връзките, но ще се похваля, ако има нещо.

Илюзиите ми за любовта са ми се изпарили. Настройвам се да съм прагматична, тоест искам мъж, който би бил добър и отговорен баща, ама и там май няма да ме огрее, то проблемът пак е в моя телевизор.

Мда, нещо, такова се получава.
Или пък обикновено се оказват момини лигльовци или пълни егоисти, пък искам Мъж, не някой, който да дундуркам, а с моята мъжка карта, понятието за мъж си има стойност и тежест. А в днешно време на мъжете им е някак трудно да бъдат мъже и в комбинацията с егоизъм, безотговорност и лиготия, става мажджа с грозде, не мъж.

Сатин, ти говориш за съпруг, а поне аз ти говоря за връзка. Щом ще се придържаме към натала, нека за момента да не отиваме толкова далеч. Наистина Уран ти държи и Слънце, и Венера, и Марс, а на това отгоре е в 9-ти и в Стрелец. Трудно би осъществила обществената представа за протичането на живота. Но това не означава, че няма да имаш връзки - а техния вид/качество вече сама можеш да контролираш ...
Аз ще го напиша, пък ти ... както искаш - човек ще се появи, със сигурност, но ти какво ще направиш, ще имаш право на избор/решение (опозициите) и това решение ще ти е за цял живот. Внимавай да не се изплашиш, бъди силна, уверена и дотогава ще имаш време да помислиш, какво точно искаш и после да си го кажеш. :)  :08:
« Последна редакция: Декември 31, 2016, 03:15:08 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #708 -: Декември 31, 2016, 03:14:36 pm »
Сатин, обърни внимание, когато тр.Марс е заставал в опозиция на нат.Сатурн на всеки около 2г  - какви събития е имало. Вярно е, че отминава бързо, но се усеща. Аз в момента преживявам тр.Сатурн от МС в опозиция на нат.Марс на ИЦ. От 2 дни съм обект на заплахи от страна на мъж. Доста неуравновесен. Подадох сигнал, обмислям още мерки, предпочитам да не пиша на дълго и широко. При мен обаче - освен тази опозиция  тр. Уран беше стационарен в секстил с нат.Марс и новолунието е в сесктил с нат.Уран в 8 дом. Предвид бавния ход на Уран ... предполагам ще се занимаам с това, докато не се поотмести от точния аспект с нат.Мас :(

Ще използвам поста на Алена, но въпросът не е само заради нея - има и други подобни мнения.

Има разлика мужду тр/пр/дир Марс към натален Сатурн и тр/пр/дир Сатурн към натален Марс. Защо ги сравнявате?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #709 -: Декември 31, 2016, 03:31:21 pm »
Теоретично по-бавният малефик като промисор би било по-неприятно. На практика обаче има различни случаи.

Даже един пример от моето обкръжение мога да дам. При мен дирекционни светила върху нат. Сатурн белязаха година, пълна със сътресения, изключително много проблеми, идващи от външни обстоятелства и от постъпките на други хора. При един познат дирекционен Сатурн в съвпад с нат. Луна, в съчетание с транзит на Сатурн през Луната, не донесе големи щети, освен започване на поредната краткотрайна връзка, която след броени месеци приключи. Но беше и година, когато се откопчи от полата на мама, излезе на квартира, пое отговорност за живота и изхранването си, поне отчасти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #710 -: Декември 31, 2016, 03:52:53 pm »
Аз нямам предвид дали е бавна или бърза, а следното: всяка една планета в натала си седи там и чака ..... в един момент идва Някой и я "закача", иска от нея нещо, задвижва я, кара я да се активира по някакъв начин. Би било логично, дали този някой е Сатурн или Марс, защото той ще задвижи нещата по свой си начин. А това, което е в натала ще бъде раздвижено - и дали ще е Сатурн или марс, има значение и съответно, различно проявление.
Един вид - и в астрологията има динамика, няма как тя да не е подчинена на природните, универсалните закони.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #711 -: Декември 31, 2016, 03:55:28 pm »
Също така зависи и от кой дом идва промисорът, а не само коя планета е.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #712 -: Декември 31, 2016, 03:57:35 pm »
Също така зависи и от кой дом идва промисорът, а не само коя планета е.

Това вече е допълнително - говоря за базовото.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #713 -: Декември 31, 2016, 04:13:20 pm »
В крайна сметка Марс и Сатурн имат различни естествени сигнификации, това също обуславя разликата в изявата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #714 -: Декември 31, 2016, 05:29:20 pm »
На мен ми е интересно, каква ще да е разликата между Слънце в 12 дом/Риби и Нептун в 5 дом - все си е 5+12, но трябва да има разлика, не може по еднакъв начин да се тълкува.

Нептун в 5 дом ще създаде хаос на любовния фронт - срещи с хора извън времето и пространството, влюбвания в творчески души, може би и меланхоличен изочник на вдъхновение. Загубване на себе си в тематиката на дома, неориентираност във времето и пространството по петодомните теми.

А Слънцето в 12 дом носи нужда от уединение, вглъбяване в себе си, служба на обществото, жертване за общи каузи.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #715 -: Януари 01, 2017, 10:18:21 am »
Нептун в 5 дом ще създаде хаос на любовния фронт - срещи с хора извън времето и пространството, влюбвания в творчески души, може би и меланхоличен изочник на вдъхновение. Загубване на себе си в тематиката на дома, неориентираност във времето и пространството по петодомните теми.

А Слънцето в 12 дом носи нужда от уединение, вглъбяване в себе си, служба на обществото, жертване за общи каузи.

Да, има голяма разлика ....
Аз съм с Нептун в 5 дом - абсолютен хаос е в лябовен план и деца - и в крайна сметка нищо - само огън, но без резултат.

Имам две приятелки - едната е със Слънце в 12 дом, а другата със Слънце в Риби - и двете са омъжени за нормални мъже, имат си деца, нормален, стандартен живот със стандартните предизвикателства като повечето хора.

arania

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 26
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #716 -: Януари 02, 2017, 07:19:40 pm »
5+12 -таз енергия абсурдна, мечти има,мъже няма,или са обвързани, или безнадежни и все на такива попадаш
или нещо не им е наред ,или са безделници,или бездомници или  неверници,безверници,алкохолици и прочие сволач
а затова не се реализира любовта като на кино,вкарваш се в илюзии ,филм без финансова обезпеченост
И при мен нещо подобно се получава - Слънце в 12 дом, пети дом в Риби  ???
Non est ad astra mollis e terris via!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #717 -: Януари 03, 2017, 12:07:57 pm »
Някой да е преживявал дирекционно слънце квадрат натална луна?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #718 -: Януари 03, 2017, 01:20:27 pm »
Някой да е преживявал дирекционно слънце квадрат натална луна?

Бях поставена в ситуация да работя нещо, което не ми харесва и да живея на място, което не ми харесва. Горе-долу си пасва с наталните характеристики на Слънце и Луна. Като се разпадна аспекта, напуснах работа, освободих се от една връзка (не да се разделям, а да съм по-свободна в нея) и ми предложиха нова, много хубава работа, заради която и се преместих да живея на друго място.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #719 -: Януари 03, 2017, 01:43:26 pm »
Благодаря, Хепи за отговора, много неприятни неща четох за този аспект. Проблеми със здравето имала ли си?

При дъщеря ми ще стане точен тази година ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.