Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200156 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #870 -: Май 03, 2017, 11:42:35 am »
Делфинче, по книжките много неща може да пише, аз от цитати трудно се впечатлявам, особено от Левин или друг модерен астролог. На практика не съм видяла една дирекция, било то към/на светило, да работи по 4 години. Факт. Има огромна разлика между теория и практика.  ;)

С най–тясна орбиса работят дирекции към мидпойнти, там вземам плюс/минус половин градус. Ако една дирекция работи в рамките на 4 години, как ще се направи прецизна ректиикация?

А за мундо–паралели знам, че направо заковават годината, това са много мощни аспекти. За примарни дирекции говорим, не за общодостъпни техники.
« Последна редакция: Май 03, 2017, 11:46:07 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #871 -: Май 03, 2017, 11:47:55 am »
Не ми е попадала друга книга за дирекциите, а все отнякъде трябва да прочете човек преди да започне да изследва. :) Коя книга за дирекции препоръчваш, Лили?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #872 -: Май 03, 2017, 11:56:45 am »
При мен и моите близки дирекции на Слънце към натална планета си работят по 4 години, както е на теория. Когато си гледам дирекционен Уран квадрат Луна, обезателно вземам период от 3 години, не една.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #873 -: Май 03, 2017, 12:03:05 pm »
Не ми е попадала друга книга за дирекциите, а все отнякъде трябва да прочете човек преди да започне да изследва. :) Коя книга за дирекции препоръчваш, Лили?

Делфинче, отдавна не чета никакви книги. Практикувам астрология и така изследвам всички влияния.
Между другото няма и достатъчно книги, посветени на прогностичните техники. Особено на български език.

При хора, на които съм правила анализи с ректифициран от мен час, събития настъпват в годината, когато има важна дирекция, а не в няколкогодишен диапазон. Но трябва да заковеш часа на раждане с по–фини техники, мидпойнтите много помагат и дават допълнителна информация. Една дирекция пролет не прави. С примарни дирекции може да се стесни диапазонът, там не съм чувала да се работи с такъв голям толеранс. Неслучайно техниката "дирекции" се използва за прогнозиране на важните години от живота, а не няколкогодишни интервали. За второто можем да използваме транзитите на Сатурн, движението на прогресивната Луна, например.

Всяка една техника трябва да се изследва в повече карти – десет, двайсет и повече, а не само при мен, при мама, при баба.

Също така забелязах, че при мен по една дирекция може да има паралелно няколко събития, т.е. да се проявят няколко различни теми, свързани с двете планети – и по дом, и по естествена сигнификация, и дори по есенциален и космически статус в натала. Освен това всеки един дом в натала има многопластови значения, неслучайно има разделение на три равни части и за всяка се гледа различен управител.




« Последна редакция: Май 03, 2017, 01:59:44 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #874 -: Май 03, 2017, 12:06:15 pm »
Да не мислиш, че всички останали знаят и им е пределно ясно всичко ?  Абсолютното знание е трудно постижимо в материя като тази. Предполагат. С питане в астрологията до Цариград няма да стигнеш. Още повече че даже и някой да знае, пак няма да ти каже механизма дори и да си платиш подобаващо, щото всичко в днешно време струва пари, дори и кокошките, а какво остава за конете.  :85:
Има си хас точно Телец да не заговори за пари. ;)
Иначе е вярно, че това не е нещо, което се учи лесно и с изчитането на няколко книжки, но съм забелязал, че има много, които не се стесняват да искат пари от хората, дори да не са толкова добри и наясно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #875 -: Май 03, 2017, 12:19:16 pm »
Те и повечето хора не се стесняват да искат аванта от напълно непознати. Манталитет.
Не говорим за изградени форумни отношения, тук повечето се познаваме от години и е редно да си помагаме един на друг.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #876 -: Май 03, 2017, 12:51:43 pm »
При мен и моите близки дирекции на Слънце към натална планета си работят по 4 години, както е на теория. Когато си гледам дирекционен Уран квадрат Луна, обезателно вземам период от 3 години, не една.

И какво се случва при тази дирекция? Питам щото имам подобна, сходяща, но не мислех, че вече работи ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #877 -: Май 03, 2017, 12:53:38 pm »
И какво се случва при тази дирекция? Питам щото имам подобна, сходяща, но не мислех, че вече работи ::)
Дирекцията на Слънце ли?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #878 -: Май 03, 2017, 01:00:21 pm »
Имала съм дирекция на Слънце и Луна към Сатурн и Уран – почти едновременно, тъй като те са в точни квадратури в натала. Проработиха една след друга, в годината на точен аспект. 2011/2012 беше един от най–драматичните периоди през целия ми живот. Кардинални промени, много сътресения, удари под кръста, разочарования и некоректно поведение от страна на други хора, при това не от един човек и не в една сфера от живота. Но тогава израснах, добих самостоятелност, придобих по–реална представа за средата и хората. Животът оттогава не е същият и аз също не съм, вече имам много по–ясна преценка и още по–ясно очертани граници.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #879 -: Май 03, 2017, 01:00:45 pm »
На уран към луната?

Дирекцията на Слънце ли?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #880 -: Май 03, 2017, 01:17:01 pm »
На уран към луната?
Валидна ми е до 22 май, съвсем скоро приключва. Започва май месец 2014 с  преместване , след това напускане на дългогодишна работа, започвам след това нова ,много по-различна от дългогодишната ми преди нея. Преминаване в сезонна заетост. Следват още много премествания, ремонти, като цяло не ме задържа на едно място докато е валидна.Занимания с най-различни дейности и опити,  които досега не съм преживявала. Някои неща ставаха доброзорно, извън моите желания и намерения. Натално Луна и Уран са ми в тригон, което смекчава крайното развитие по квадрата. Натално Луна У11 в 8ми, а Уран У6 в 4ти и дирекцията идва от 5тия ми дом.
Да добавя още, че не само аз ами и семейството ми смени местоживеене и отделно сестра ми също.  :012:
« Последна редакция: Май 03, 2017, 01:27:23 pm от Radost »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #881 -: Май 03, 2017, 01:41:02 pm »
Не е здравословно чуждите пари, било то от астрология или нещо друго, все да са ни трън в очите. Който умее да ги изкарва, ги изкарва. Който не умее – говори и сочи с пръст. Или мълчи и си влошава състоянието на жлъчката, което също не е здравословно. Но съм напълно съгласна, че има твърде много желаещи да злоупотребят с не дотам задълбочени познания, понякога и с почти аматьорски.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #882 -: Май 03, 2017, 02:18:48 pm »
Аз така съм се вторачила в моята СД Венера в съвпа с нат.Слънце, че ....не съм поглеждала друго. За този аспект съм писала, че усетих действето му спонтанно 6 месеца преди точния аспект и продължава след кулминацията със затихване. Няма да се разсърдя - да беше повечко време, ама .... няма  ;D

А сега гледам цялата карта и какво да видя - СД Слънце в точен секстил с Нептун (У1). От благоприятниет аспекти нали не боли - малко ги подминаваме :) И друго - СД Луна точно на 0 градуса и 0 минути във Везни. Съответно Венера на 0 гр и 4 минути в Козирог. Такъв ингрес по дирекции в кардинални знаци - трябва да има събитийност. Плюс съвпада на СД Венера с нат.Слънце. И паралелно пр. Луна пред ингрес в Риби. Така си мисля, че голям трус ме чака, промяна, сътресение. И като споменавам внезапност - и Меркурий/Уран по трензити ще си постоят заедно, заради стационарността на Меркурий.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #883 -: Май 03, 2017, 03:11:39 pm »
На уран към луната?
При малката ми дъщеря са в опозиция, точна на 1 март тази година, когато беше кулминацията и прекъсна всички връзки със семейство, дори с баща си, с приятелки, чак като роди в средата на март започна лека полека да комуникира с нас, но все още не е каквото беше. Всичко започна точно две години преди точния аспект, когато изостави дом, гадже, с което живееха на семейни начала, през тези две години в постоянен конфликт с мен, сестра си и близките приятелки, направи ни шантави, да се чудим как да ѝ угодим, но паралелно с този аспект имаше на 1 март тази година точен квадрат на Уран и Слънце, което също е показател за разногласия и нерви, при нея натално Слънце и Луна са в квадрат.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #884 -: Май 03, 2017, 09:29:41 pm »
Разбира се само Телците работят срещу пари, останалите го правят безвъзмездно за отечеството и карат на ... прана и пазаруват в магазина срещу добра дума.  :) Затова пък никой няма против да получи нещо безплатно, по-лесно или да си спести средства, усилия и време, за сметката на някой друг.
Не само Телците, но те най-често мислят само за това (за пример, известна наша българска певица).
Ти колко би поискала, за да ми направиш ректификация? Питам по принцип, парите ги нямам в момента, а и трябва да покажеш, че наистина си струва да потърся теб, а не някой друг.