Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200067 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #270 -: Юли 30, 2015, 12:34:07 am »
Грег, възможност да изразиш обмена Венера/Нептун по един задоволителен за теб начин, разбира се , след като си направил необходимите постъпките да случиш заложеното. Добре е да има потвърждение и по прогресия и транзити да носят Венерино-Нептунов период, като например, активирани същите, 2/7-ми домове, 12-ти , Нептун към Луна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #271 -: Юли 30, 2015, 12:34:44 am »
Greg,според Левин видът аспект при дирекциите е второстепенен,Брейди и Хамбургската школа пък гледат само твърди аспекти,които смятат за събитийни .При дирекциите основно се съчетават основните сигнификации на промисора и акцептора.Логически в годината на дирекцията,след като аспекта там не се гледа очаквам проява на лекия натален аспект м/у участващите планети .При лек аспект при дирекцията,очаквам по-слаба събитийност,но все пак проява на твърдия натален аспект хипотетично .

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #272 -: Юли 30, 2015, 12:41:59 am »
да по това време транзитен Нептун опозира Луната, изобщо при мен Дирекциите досега ама не е било да не са дали събития. Най-интересното е , че транзитен Сатурн излиза от Седми дом и като гледам има пълно пренареждане на живота ми за пореден път. С толкова силни дирекции , не ми се струва , че ще ме подмине ... и дирекционен Юпитер тупва на МЦ-то
На мен хороскопа ми направо работи като часовник чак се учудвам понякога.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #273 -: Юли 30, 2015, 08:56:14 am »
Иначе при Веско , Слънцето е сигнификатор на бащата, мъжа в живота , квадрат с Марс може да даде влошено здраве или проблеми в работа , нещо такова.

При мен когато Дирекционно Слънце беше квадрат натален Уран работех , но ако си спомняш без трудов договор. Слънце ми е управител 3-ти , а Уран е в 6 ти дом. Доста класическо. Виж какво ти управлява Слънцето.
Слънцето ми е У7, обаче понеже Марс ми е У2 в натала, по-скоро си мисля, че ще е нещо свързано с пари.  ???
Искам да те питам, при теб колко преди или след точния аспект има събитие? Или се случва горе-долу в дните, когато е точния аспект?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #274 -: Юли 30, 2015, 09:21:49 am »
действат най-много до пред или след 1-2 месеца от точния аспект за настъпване на събитие, а до една година , т.е разходящ виждаш резултата

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #275 -: Юли 30, 2015, 09:45:01 am »
Теорията е ,че когато участва дир. Слънце се очаква събитийност 2години преди и 2години след точния аспект,обаче пък в границите на 3години .градуса/,което не разбрах .Луната 1,5 градуса/години преди/след,останалите планети в рамките на градус,година преди/след .В тия рамки трябва някой тригер да ги задейства .при мен дирекционна Луна в момента е точен квадрат нат.Юпитер/у9,10/ ,не отчитам събитие,но скоро пр.Луна ще направи секстил Юпитер,има прогресен тригер,остава някой транзитен да измисля :017:                                 ПС.тези орбиси са по Левин,обаче ми се виждат големи,Брейди дава орбиса на дирекционна към натална 2-3 месеца,за полупункт-6 седмици .Големите орбиси по-скоро са за състояния,нагласи,малките за по-отчетлива събитийност .
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 10:46:14 am от Oposit »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #276 -: Юли 30, 2015, 11:04:40 am »
Благодаря!
Доколкото знам, тригони, секстили, полусекстили не оказват съществено влияние, по-важни са твърде аспекти - съвпад, квадрат и опозиция, и при тях би трябвало да се наблюдава събитийност.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #277 -: Юли 30, 2015, 02:52:40 pm »
Имам много важен въпрос , на който книгите не ми дадох отговор. Ако в наталан да речем Нептун е в квадрат Венера , а идва дирекция Нептун секстил Венера, това т.е. натално е заложено негативно , а сега дирекцията -позитивно? или обратното Натално е тригон и да речем дирекционно образуват квадрат какво става? В тази книга на Левин нищо не споменават за тези спечфични случаи

Кои книги точно си чел относно дирекции? Защото това, което питаш, е толкова добре и изчерпателно обяснено в книгата на Левин - давам само подсказка за страницата и материала в приложения файл.
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 02:55:55 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #278 -: Юли 30, 2015, 04:11:28 pm »
Ха, когато съм се бракувала навремето дир. ДСЦ е точен съвпад с нат. Луна в 7д.

а има ли и транзити за отключване на дирекцията?
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 04:20:01 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #279 -: Юли 30, 2015, 07:53:55 pm »
Ха, когато съм се бракувала навремето дир. ДСЦ е точен съвпад с нат. Луна в 7д.

Ще се сетиш :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #280 -: Юли 30, 2015, 08:32:48 pm »
Имам много важен въпрос , на който книгите не ми дадох отговор. Ако в наталан да речем Нептун е в квадрат Венера , а идва дирекция Нептун секстил Венера, това т.е. натално е заложено негативно , а сега дирекцията -позитивно? или обратното Натално е тригон и да речем дирекционно образуват квадрат какво става? В тази книга на Левин нищо не споменават за тези спечфични случаи
Грег, ако по натал имаш каре,по дирекция следва тригон,секстила е преди карето 60-90-120 градуса

аспектът в дирекциите без радиксен аспект дава само вътрешни изменения в отношението на родения към съответната сфера от живота, без да дава забелязващи се събития. Събитията, възникващи от дирекционен аспект между свързани в радикса планети, представляват последователна реализация на тази линия на живот, която е свързана с аспекта от радикса.Когато наталният и дирекционният аспект се отнасят към една и съща група аспекти, тогава дирекционният аспект усилва своя характер и резултатът от действието на аспекта ще съответства на характера на радиксния аспект.

Натален аспект хармоничен, дирекционен:
•   нехармоничен - събитията ще се развиват с напрежения, даже с конфликти, но ще завършат благоприятно;
•   творчески - дава позитивни промени, които ще преминат леко и ще бъдат благоприятни;
•   кармичен - интензивен период, когато се случват бързи, а често и стремителни промени и важни събития в сферата от живота, характеризирана от аспекта. Изходът от събитията най-често е благоприятен.

Натален аспект нехармоничен, дирекционен:
•   хармоничен - ситуацията може да започне благоприятно, но ще завърши според действията на родения - на него му се предоставя възможност да осъзнае и измени действието на наталния аспект. Ако в подобна ситуация роденият премине от материалния или емоционално-енергетическия план към интелектуалния, нехармоничното действие на аспектите на Уран и Сатурн се превръща в хармонично;
•   творчески - като цяло напрегнат период, но могат да се случат промени, които качествено да изменят положението в тази сфера от живота, описвана от двете планети;
•   кармичен - интензивен период; положението в сферата, описвана от наталния аспект рязко ще се измени към по-лошо, при това , за дълъг период от време. Понякога изплуват на повърхността скрити напрегнати стремежи и желания.

Натален аспект творчески, дирекционен:
•   хармоничен - ще се случат благоприятни промени в сферата, описвана от наталния аспект;
•   нехармоничен - ще се случат неблагоприятни промени, но към края на аспекта изходното положение може да се възстанови и даже да стане по-добро - всичко зависи от сключващите аспекта планети. При бенефактори положението бързо се възстановява; при малефактори възстановяването е бавно и трудно;
•   кармичен - възниква много интензивна ситуация, която дава тласък към сериозни промени в сферата, намираща се под влиянието на двойката планети. Изходът от събитията е благоприятен, въпреки че по протежение на развитието на аспекта могат да се случат много сериозни колизии.

Натален аспект кармичен, дирекционен:
•   хармоничен - събитията ще се развиват много интензивно, но изходът ще е благоприятен. Интензивният период няма да е продължителен, но възникналите отношения или форми на съществуване могат да продължат съществуването си и след завършване действието на аспекта;
•   нехармоничен - много интензивни и напрегнати събития. Изходът от ситуацията зависи от характера на наталния аспект;
•   творчески - събитията се развиват интензивно, но достатъчно меко, въпреки че дирекционният творчески аспект не може напълно да препокрие действието на наталния кармичен. Промените ще бъдат дълбоки.
"Символични дирекции. Учебно пособие" от М. Левин, Т. Митяева, В. Тищенко (адаптация)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #281 -: Юли 30, 2015, 11:43:30 pm »
мерси много стрелчка доста съм изморен тази вечер събота ще го прочета , много ти благодаря

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #282 -: Август 01, 2015, 08:44:25 am »
Дирекционен Сатурн на ИЦ в квадрат с натален Нептун в 1 дом, но не знам дали това би могло да показва и евентуална смърт.
Като говорим за изчезнали хора, в картата на брат ми (за часа на раждане, който предполагаме, че е) има дирекционен Юпитер на К12, но това не знам дали по-скоро не показва скриване от обществото.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #283 -: Август 01, 2015, 08:12:20 pm »
Благодаря много, akruks!
Нали обаче и аз имам същите аспекти, а не съм изчезнал/ отвлечен/ мъртъв. Освен това, точният съвпад на дир. Плутон с нат. Слънце не е ли отминал вече - преди година и нещо? Питам, понеже нали събитие трябва да има до градус преди или след точния аспект, а и нали ако е така, това помага повече и при една ректификация на натална карта.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #284 -: Август 01, 2015, 08:40:16 pm »
Картата на бившия мъж на приятелка, който е в неизвестност от датата, за която съм пуснала дирекции.
Без час на раждане е, така че няма как да се знае разположението на планетите по дом, а също да се ползват дир. куспиди, но все пак- по планетите може да се вижда нещо. Това, което видях е, че има ингрес на пр. и дир. Слънце, а дир. Уран съвпада с пр. Марс и нат. Юпитер
Правила е допитване с гледачки от различни краища на страната, три от тях са казали, че не е жив, виждали го паднал по очи, убит с удар по главата отзад.

Вчера гледах картата и останах с впечатление, че се е преместил да живее при друга жена, колкото и да е странно - допълнително ще пиша защо, че сега съм на таблет