Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 199566 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #315 -: Август 16, 2015, 02:10:32 am »
Казах, че цитирам.

Дирекционните планети "оцветяват" събитието и дават "тон" в зависимост от дома, който заемат в натала.

и разликата с прогресиите тогава къде се явява? Не оцветяват, а само манифестират, отварят вратата за събитието - и това е логично следствие от начина, по който се получават - чрез чисто математическо действие, което няма общо с картата.

Знам, че цитираш, но понеже в другата книжка пък пише, че НЕ влияят, затова давам тема за размисъл.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #316 -: Август 16, 2015, 02:17:06 am »
По-горе е обяснено, че влиянието на дирекцията зависи от състоянието на ангажираните планети в радикса.

А под "оцветяване" се има предвид естествената природа на планетата-промисор, зависи и от кой дом идва. Например дир. Сатурн, преминавайки през нат. Луна, я оцветява по сатурнов начин - задава съответния събитиен тон. А за да преценим силата на влияние на тази дирекция, гледаме как са поставени Луната и Сатурн в натала.

От 15 години използвам тази техника, не знам как по-разбираемо да го обясня. Важното е, че работят. Едно от основните предимства на дирекциите е, че с помощта им можеш да правиш ректификация.
« Последна редакция: Август 16, 2015, 02:19:37 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #317 -: Август 16, 2015, 11:53:22 am »
....А под "оцветяване" се има предвид естествената природа на планетата-промисор, зависи и от кой дом идва. Например дир. Сатурн...

Аз виждам доста логика в този подход, дори ми е по-лесен за възприятие :)

При мен сега настъпващата дирекция е квадратура на дирекционен Сатурн към  натален Нептун. Сатурн в радикса е в 5 дом, в Лъв, управлява 11 дом и не прави значими аспекти (качих карти на предната страница). Наскоро разглеждах как е преминал възврата му при мен и какви събития е имало при аспекти с Венера, понеже премина транзитно през наталната ми Венера.

Изводите, които направих е, че има градивен ефект и го свързвам с това, че в радикса е в 5 дом - обителта му е съзидателна :) . Преди да настъпи аспекта има голям зор, критични моменти, усилен труд, но при самия аспект всичко е приключило с щастлив край и голямо удовлетворение.

Колкото по-значим е аспектът, толкова по-дълъг е трудният период. Например при възврата беше около 10 месеца - голям зор, голямо копане, къртовски труд, после точно на датата на възврата имаше голяма победа и ключови много значими събития, които преобърнаха живота ми и го наместиха само за добро. Ефектът на механизъм, който щраква и всичко си идва на мястото. При съвпада с натална Венера зорът беше 2-3 месеца, а след като застана над нея - всичко се успокои, нормализира, настъпи блаженство.

Ровенето ми по темата започна, като ми казаха, че наскоро Сатурн е преминал над Венера и следва да съм охладняла към съпруга си.... и понеже нищо такова нямаше, напротив - реших да разгледам по-значимите му аспекти с Венера - секстил, квадрат, тригон ...за последните 15г, както и възврата. Ами идва, за да утвърди, да възнагради след положен труд. Но винаги има голям зор преди това. Все едно е дал голяма задача и проект за изпълнение.

Странно ми е само мястото му 5 дом в натала да е причина за това. Друга дама даде обяснение с индийската астрология, че там управлява нещо важно - не помня  понятието. Каквато и да е причината - поне знам какво да очаквам, като се намеси :)

Да се върна към дирекциите - при мен сега дирекционен Сатурн участва в 2 аспекта - квадрат натален Нептун и тригон с натален Меркурий. По тригона имам обяснение - Меркурий управлява 4 и 7 дом. Искам да преформулирам отношенията в брака, да формулирам и утвърдя правила, които да бъдат балансиращи за двете страни. Разбира се с преговори, не императивно. Щом участва Сатурн - зная - няма да е лесно, но ще има добра развръзка. То се започна от преди месец, но няма да стане набързо :)

По квадрата с Нептун - трябва да отбележа и че транзитно те ще бъдат в съвпад в началото на 2016г. Нептун при мен е в 9 дом и управлява 1 дом. Участва в огнен тригон с Юпитер от 1 дом в Овен и Луната от 6 дом в Лъв. Сатурн ще застане над Нептун на високия връх на триъгълника в дома на духовността. От сега не зная каква задача си е намислил да ми дава, обаче решението трябва да е готово и действащо до началото на 2016г :)

Следва съвпада дирекционен Марс в съвпад с натален Сатурн в 5 дом.

Накъдето и да се обърна все Сатурн :) Отворена ми е една тема с кости - предстои ми серия операции на горна челюст (правя връзката Марс-Сатурн). Първият етап е "разрушение". Тук до някъде виждам Нептун - той нали разтваря. Първата операция беше такава (отмина, успешна е). До някъде така асоциирам квадратурата на дирекционен Сатурн към натален Нептун. Квадрат - да напрегнато беше, изобщо голям зор, но мина. Предстои присаждане на кост, в последствие импланти и т.н. Затова си мисля, че където и да бръкна все Сатурн ми се пери - нали е по костите и утвърждаването. И Марс го виждам, като горната челюст. Също възпаленията, но то след всяка операция има.

Дълго стана, но пък за който има време да чете мисля, картината се оформя. Да не е само нахвърляни аспекти и толкова. Методът, представен от Lilla ми се вписва по ясно някак :) Без да отричам другия ;)
« Последна редакция: Август 16, 2015, 11:58:45 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #318 -: Август 16, 2015, 12:02:11 pm »
Алена, леко объркваш нещата - с Лили говорим за преминаване на дирекционна планета през даден дом и знак. Има ли влияние или не.
Ти говориш за аспекти на дирекционна планета с натални и за транзит на Сатурн през дом от натала. Съвсем различни неща.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #319 -: Август 16, 2015, 12:21:13 pm »
Да, добавих и още неща, защото в моя случай мисля, че имат влияние в ситуацията, която разглеждам. :)

Много се радвам, като пишете, защото закачам есенцията, до която сте стигнали в опита си :) Пък аз тепърва започвам :)

Ти беше разказвала, но дали в тази тема или в другата за Сатурн - не помня, че си имала история със зъби при аспект на Сатурн  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #320 -: Август 16, 2015, 12:22:03 pm »
Когато дирекционна планета - най-вече светилата, Меркурий, Венера, Марс - сменя знак, т.е. прави символична ингресия, това нали се взема под внимание? Често настъпва някаква промяна и в събитиен план, по аналогиите на планетата. Дори, доколкото се сещам, се обръща повишено внимание на периодите, когато дадена точка преминава през последния и през първия градус на знака, т.е. заема гранично положение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #321 -: Август 16, 2015, 12:41:06 pm »
Когато дирекционна планета - най-вече светилата, Меркурий, Венера, Марс - сменя знак, т.е. прави символична ингресия, това нали се взема под внимание? Често настъпва някаква промяна и в събитиен план, по аналогиите на планетата. Дори, доколкото се сещам, се обръща повишено внимание на периодите, когато дадена точка преминава през последния и през първия градус на знака, т.е. заема гранично положение.

Аз съм писала по-назад - за последните 2 години при мен смениха знак дир. луна, марс и венера, като марс даже беше на ариес пойнт, никакви събития не свързвам с тази смяна. Марс и венера управляват и ъглови домове ::)



Алена, като ти видях картата ми се прииска да те питам как се отразил транзита на сатурн в съвпад с натална венера, благодаря, че сподели. Аз не бих предположила охладняване към партньора, защото аспекта е съвпад, по-скоро по-сериозно обвързване, ограничаване на финанси също. В случая е интересно, защото венера е в заточение и теоретично би трябвало да е труден период. Вече не помня дали сатурн е преминавал няколко пъти през този градус, т.е. бил ли е ретро във втора декада на знака, но ако ти е интересно можеш да си провериш. Сори за спама.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #322 -: Август 16, 2015, 12:53:16 pm »
Бях бременна тогава с второто си дете. Бях получиха един голям кръвоизлив в 11 г.с. и ест. предположих най-лошото, веднага на спешен кабинет - казаха ми, че нищо ми няма, измислям си .... даже някакъв полип видяха, за който моята лекарка и дума не беше споменавала. А аз в небременно състояние се следя на 6 месеца - колпоскоп, цитонамзка, секрети - всичко. Ама нали ми казаха, че нищо ми няма - успокоих се, а моята лекарка беше на почивка тогава. След 2 седмици отивам на преглед при нея и само като видях как пребледня - ми стана ясно, че има нещо. Показа ми - имаше отлепване и всичко висеше "на косъм". Реално в тези 2 седмици - вместо да имам адекватна терапия, аз си ходех на работа ...

Та, започнах терапията, която беше нещо, като слизане в ада - инжекции, хормони, от които си бременен 1000 пъти. Изобщо не можех (физически) да ставам от леглото. Трябваше и да съм в болница, но си го спестих. Така 1 месец у дома, на легло с инжекциите по схема и лекарства. Свалих 6 кг, при положение, че няма излишъци. Имаше успех терапията - закрепиха се нещата, но поисках и серклаж - за всеки случай - да не мисля през цялата бременност какво се случва с шийката. Той също беше успешен. Навлязох в по-лекия 4 месец, успокоих се, живнах и Сатурн мина над Венера. Месеците до края на бременността ми бяха блажени, излизах всеки ден, срещах се с хора, които харесвам.

Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #323 -: Август 16, 2015, 12:59:51 pm »
Виж колко буквално проявление на активираната квадратура венера луна в 8ми дом, който се свързва с бременността и 6ти - със здравето, както и знаците в които са аспектите :o
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #324 -: Август 16, 2015, 01:21:43 pm »
Да .... и двете бременности бяха рискови - макар и по различен начин. Аз забременявам веднага - с първото непазене, обаче после .... С първата бременност - всички лекари бяха категорични в лошия изход и вероятна загуба в 5 месец - шийка, скъсена в резултат на игнорирана инфекция от предишни лекари. Та намерих си лекар, който да се заеме, серклаж на горещо, тежка теапия и пак с минимални шансове. От мен се искаше желязна психика, на легло до края.... родих в 9 месец и двете си деца :)

Странното е, че нямам нежелани бременности или спонтанни аборти. А двете раждания са с минимални травми за мен - за второто имаше и някакво понятие - без разкъсвания, шевове, без окситоцин, упойка и т.е. - все едно е станало на нивата. Но много болезнени.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #325 -: Август 16, 2015, 01:38:03 pm »
При мен Управителя на 7 ми дом Юпитер си направи ингрец във Риби, преди 10 месеца, ами конкретно събития няма , но се промени отношението ми за връзка, търцс стабилност , обмен , топлина в отношениията. Преди по Водолейски веше основно водещ адреналина :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #326 -: Август 16, 2015, 01:54:49 pm »
хм, погледнах и аз - най-пресният ингрес ан дирекционна планета е при Марс - от Рак в Лъв - сега е на 0гр. 48' Горе долу преди 10 месеца. Ще помисля дали съм усетила нещо  ::) Марс радикално е ретрограден в 3 дом, на 1-2 градуса от IC. Овен е интерсептиран в 1 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #327 -: Август 16, 2015, 03:44:18 pm »
Да, добавих и още неща, защото в моя случай мисля, че имат влияние в ситуацията, която разглеждам. :)

Много се радвам, като пишете, защото закачам есенцията, до която сте стигнали в опита си :) Пък аз тепърва започвам :)

Ти беше разказвала, но дали в тази тема или в другата за Сатурн - не помня, че си имала история със зъби при аспект на Сатурн  :)

да, миналата година - дир Сатурн върху К8 и натален У8/Уран квадрат натална ос К2/К8 - за събития аз гледам първо аспекти на куспиди (натални и дирекционни) - няма ли такъв, отписвам събитието или питам дали е ректифициран часа.

Ако тепърва започваш, ще е добре да си прочетеш много добре теорията за отделните техники - кое как се прави и вследствие на това, какъв резултат дава. Това е само съвет - ти си преценяй.

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #328 -: Август 16, 2015, 03:54:50 pm »
При мен когато дирекционен марс е направил ингресия от близнаци в рак в 8 дом, преживях катастрофа. И от там започна съвсем нов период в моя живот, но мисля, че не е само марс е виновен, има и други критични моменти, плюс прогресивен асцендент на 0гр в стрелец.

Кой дом управлява Марс?

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #329 -: Август 16, 2015, 03:56:55 pm »
хм, погледнах и аз - най-пресният ингрес ан дирекционна планета е при Марс - от Рак в Лъв - сега е на 0гр. 48' Горе долу преди 10 месеца. Ще помисля дали съм усетила нещо  ::) Марс радикално е ретрограден в 3 дом, на 1-2 градуса от IC. Овен е интерсептиран в 1 дом.

:) Влизането в този форум (примерно) си беше Лъвско, но с лек "блокаж" - ето го проявлението. Може би и много други около теб са видяли ново твое проявление/поведение - попитай :)