Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 200296 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #375 -: Ноември 25, 2015, 12:14:52 am »
Хм, аз не бих се шашкала, по-скоро гледай майка ти да не пренебрегне някоя ситуация, настинка

Ти това ми кажи  ;D За другите по треперя  :)

Цитат
Но смяна на знак на дир сатурн изглежда интересно :)
Виж по време как са

Първо едното, 6 месеца по-късно другото. По това време тр. Сатурн ще е в тригон с Венера и Марс, ще тръгне ретро от тригон с Марс и ще се обърне в тригон с Венера, дано поне това омекоти дирекцията, Юпитер пък ще е в опозиция на Венера/Марс, Уран и той ще ги гази. След опозицията дир. Марс нат. Сатур, ме чака и дир. Венера нат. Сатурн, ако оцелея след първата  ;D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #376 -: Ноември 25, 2015, 12:19:59 am »
Имам питанка, че след един градус имам опозиция дир. Марс нат. Сатурн, 2-8 дом, Марс е У1/8, Сатурн У10/11/12. На операция или инцидент ми намирисва  :017: Нещо не ми идват на ум хубави асоциации, освен да раждам секцио, но за тая цел имам 6 месеца да си намеря донор ;D


Акрукс, сега ти виждам поста, сори. Вече не помня, какво съм гледала, утре ще погледна пак картата.

Аз имам съвпад на СД Марс с натален Сатурн и съм точно на тема челюстни операции, присаждане на кост и т.н. Разбира се, при мен не е само това :) СД Сатурн е в квадрат към нат. Нептун и т.н.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #377 -: Ноември 25, 2015, 12:20:11 am »
И аз възлагам надежди на предстоящия тригон на транзитния Сатурн към овнешките планетки. По Сатурн нали казват, че били заслужени награди. И би трябвало да се берат някакви плодове от тези, които години наред упорито са се трудили. По Юпитер вече видях, че нищо не ми се дава даром - нито по дирекциите му, нито по транзитите. Дори се засилиха да вземат.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #378 -: Ноември 25, 2015, 06:08:33 am »
Alena, ти си дневна карта и марс ранява слънцето, а сатурн няма подкрепящи аспекти

При сатен марс е силен,слънце/сатурн са в тригон, не ми се струва опасно

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #379 -: Ноември 25, 2015, 06:12:24 am »
Papy благодаря  :58:

Сещаш ли се за място където за дневна/нощна карта (раждане) - къде да прочета за планетите - коя какво. Виждам, че го споменавате често. По какво да търся?
Над силата е само умението да я владеем!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #380 -: Ноември 25, 2015, 08:18:32 am »
Концепция за секти/sect на планетите.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #381 -: Ноември 25, 2015, 09:18:43 am »
Имам питанка, че след един градус имам опозиция дир. Марс нат. Сатурн, 2-8 дом, Марс е У1/8, Сатурн У10/11/12. На операция или инцидент ми намирисва  :017: Нещо не ми идват на ум хубави асоциации, освен да раждам секцио, но за тая цел имам 6 месеца да си намеря донор ;D


Сатин, първо, освен тази опозиция, ти нямаш мажорен аспект на куспида на дом по това време (поне не на 2/8) - (за другите аспекти трябва да си ги провериш). Така че, едва ли ще се случи нещо толкова лошо.

При моята опозиция на Марс/Сатурн се наложи да зарежа някакви свои блянове, да поема отговорност за себе си и да започна нормална работа :) - дирекцията е точна по време на започването :) - Марс е във 2, У10, а Сатурн е в 9, У7. Фирмата беше чуждестранна.

Ти по принцип имаш натален куинконс между двете планети - предполагам, че ще има нещо, което ще те подтикне да си изясниш/осветлиш напрежението между двамата. Наталния куинконс бих го изтълкувала като проблем да съчетаеш този огнен, импулсивен, независим, целенасочен Марс с желанието/потребността от едно стабилно, дълбоко, смислено, емоционално обвързване. Бих предположила, че ще възникнат някакви силни взаимоотношения (може и работни), при които да се замислиш, доколко Марс помага/пречи на Сатурн. И това ще се случва по твоя инициатива :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #382 -: Ноември 25, 2015, 09:42:31 am »
Имам питанка, че след един градус имам опозиция дир. Марс нат. Сатурн, 2-8 дом, Марс е У1/8, Сатурн У10/11/12. На операция или инцидент ми намирисва  :017: Нещо не ми идват на ум хубави асоциации, освен да раждам секцио, но за тая цел имам 6 месеца да си намеря донор ;D

Сатен, според мен събитията по този аспект ще са в сферата на (не)подкрепата, възможно и по-неявно, засягаща финансите ти, от страна на хора, които смяташ за приятели. Не мисля, че ще имаш операции и инциденти, по-прозаична ще е проявата.
Не познавам картата ти, имаш ли против да я сложиш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #383 -: Ноември 25, 2015, 11:48:00 am »
Дано, наистина е нещо по-прозаично, имам умението да мисля крайни варианти :012:

Марс по принцип не ми създава проблеми, но не може да се каже същото за Сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #384 -: Ноември 25, 2015, 12:34:43 pm »
Сега погледнах каква е връзката между Марс и Сатурн в натала. Сатурн е в собствена терма, Марс е в сатурнова терма. Ако часът на раждане е точен, нат. Сатурн е на 135 гр. от АС и респ. на 45 гр. от ДС. По същото време, докато действа тази дирекция, няма негативни дирекции към светилата. В радикса Сатурн управлява МС. Но както казах, в случая промисор е Марс и дирекцията е в посока от 1 дом към 8ми, а не от 8ми към 1ви. Ако си решила да предприемеш някое рисковано начинание, свързано с твоите професионални изяви и бъдещи планове, особено ако се предполага да се комбинираш с друг човек/хора, по някакъв начин да зависиш от тях, да сте в своеобразна симбиоза, може би в рамките на този период ще е желателно да се въздържиш, да не се впускаш в необмислени рискове. По някакъв начин ще бъде засегнато твоето обкръжение, може пък да има някакво събитие в бащиното семейство, за което не е задължително да знаеш, но то ще е факт. Но в случая е намесен господарят на АС, така че би трябвало ти лично да си въвлечена в някакво взаимодействие. Надявам се да не ви потърсят някакви знайни или незнайни роднини за уреждане на стари сметки, ако случайно има такава вероятност.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #385 -: Ноември 25, 2015, 09:34:55 pm »
И аз позадълбах малко във връзката на Сатурн с Марс в картата на Сатен. И Сатурн и Марс са в домове на Сатурн, по хадейския ред, освен че и двамата са в терм на Сатурн. От друга страна при дневно раждане Сатурн и Марс не се чувстват особено добре  по местата си относно хоризонта. Четох, обаче че Сатурн се смята за мъжка, а Марс за женска планета и тогава и двете ще са в силата си там, където са. И при двата варианта по отношение на хайз ще са еднакво силни. Само че Марс е на трон и диспозитор на Сатурн. Двамата са обвързани един с друг, с превес на Марс. Не мисля, че ще има някакво особено стресиращо събитие.

В момента са ти активирани и двата йода в картата -
Луна/Нептун/Хирон от дир. Луна/Плутон, активиращ 2 дом и
Меркурий/Луна/Хирон от дир.Меркурий, активиращ 7-ми.

Може би това е подготвяне на предстоящия аспект Марс/Сатурн, при който наталния куинконс между двете планети преминава в опозиция и от вътрешно напрежение ще се появи възможност за изява и разрешаване на конфликт.

В момента пр.Лилит е върху Венера и по време на опозицията на дир.Марс към нат.Сатурн ще бъде на МП Венера/Марс, а пр.Слънце е върху нат.Лилит и партньорството вероятно ще е на дневен ред, с превес на себеизявата и себедоказването, възможен е също ангажимент около родители. Пр.Луна е в съвпад с нат.Уран.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #386 -: Ноември 25, 2015, 09:40:32 pm »
Мда, дневна секта: слънце, юпитер, сатурн; нощна секта: луна, венера, марс

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #387 -: Ноември 26, 2015, 09:16:33 pm »
В момента са ти активирани и двата йода в картата -
Луна/Нептун/Хирон от дир. Луна/Плутон, активиращ 2 дом и
Меркурий/Луна/Хирон от дир.Меркурий, активиращ 7-ми.

До дир. Луна/Плутон към Мерк има още цял градус.
дир. Мерк към Луна мина- продължително паническо разтройство.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #388 -: Ноември 26, 2015, 09:30:07 pm »
До дир. Луна/Плутон към Мерк има още цял градус.
дир. Мерк към Луна мина- продължително паническо разтройство.

Горе долу съм гледала МП на планетите в секстил, за Меркурий е сега, при 5* Меркурий и 3* Хирон.
Виж при Луната минала е точния градус, но мисля, че още се усеща.

Паническото разстройство премина ли?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #389 -: Ноември 26, 2015, 09:38:37 pm »
Паническото разстройство премина ли?

То не беше само от дирекцията, тр. Сатурн изигра основната роля. Но първия пристъп беше в дена на точния аспект на дирекцията, Сатурн върху Луна/Плутон и Юпитер в тригон към тях.
Отпусна ме веднага щом тр. Сатурн излезе от Скорпион.