Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 69439 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #45 -: Октомври 29, 2015, 08:11:46 am »
O, хляб има и то много  :08:

А имаш ли наблюдения над меркуриевия възврат. Не зная дали има тема за него. Мисля, че имаше тема "Възвратни карти" - може там да пренесем дискусията за другите възврати по принцип. Освен, че се случва 3 пъти в годината - друго не си спомням да съм чела, но про мен сега ще е силен, държи ми 2 ъглови дома - 4 и 7, а също така - на възврат ми активира тао квадрата с Плутон и Меркурий, сега и Плутон е в съвпад с нат.Меркурий ... Определено мисля, че е добре да погледна последните му няколко възврата, защото тр. Плутон ще си е все там, въпросът е да асоциирам със събития и какво други аспекти има. Темите на дома и взаимоотношенията са ми най-актуални, а по 1/7 дом са ми и последните затъмнения ... Изобщо все натам се дълбае и работи :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #46 -: Октомври 29, 2015, 09:10:33 am »
Тълкуване на венерин възврат има в cafeastrology.com, но имам някакъв проблем със сайта  и не мога да пусна линк.

Успях :)
http://www.cafeastrology.com/astrologytopics/venusreturn.html
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #47 -: Октомври 29, 2015, 09:13:39 am »
Вероятно този линк: Astrology Topics: Venus Return Charts?
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #48 -: Октомври 29, 2015, 09:14:47 am »
А има ли линк, където да може да се направи самата карта?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #49 -: Октомври 29, 2015, 09:18:51 am »
От статията:

Цитат
...An exceptionally sociable year is often indicated by Venus conjunct the Midheaven in the Venus Return chart. New opportunities to socialize, as well as a fresh new social image, are indicated...

Точно това е при мен.  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #50 -: Октомври 29, 2015, 09:34:05 am »
А има ли линк, където да може да се направи самата карта?

Онлайн  няма - аз поне не знам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Венера
« Отговор #51 -: Ноември 21, 2015, 04:26:41 pm »
Опитвам се да дешифрирам този венерин възврат, но не мога да определя ясно дали ще се развиват благоприятно любовните взаимоотношения и връзки по картата. Някой има ли по-конкретно виждане? :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Възврат на Венера
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2015, 08:44:19 am »
Може би ще има някакво изясняване в отношенията, защото има пълнолуние във възврата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Възврат на Венера
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2015, 09:17:05 am »
Днес ми е възврата на Венера. Да видим как ще протече деня. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #54 -: Ноември 22, 2015, 12:25:39 pm »
Кои венусари са главни?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #55 -: Ноември 22, 2015, 01:07:48 pm »
Да, това го помня, но мислех, че имаш предвид нещо по настоящия качен венусар, а не за началото на новия цикъл :)

Благодаря  :58:

Новият Венерин цикъл започва през 2012г :) нали?  Всеки нов е 8 годишен и с него започва нов пентаграм. Така - в рамките на 8 годиниима 5 съвпада Венера/Слънце, всеки от които заема своето място в пентаграма :) Като се извъртят - започва нов 8г цикъл :) До колкото си спомням, каот гледах наложени пентаграми - всеки нов е малко отместен напред :)

В тази връзка - всеки Венусар го разглеждаш в контекста на началото на новия 8 годишен цикъл, нали?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #56 -: Ноември 22, 2015, 02:30:46 pm »
Благодаря ти отново :)

Значи моят личен пентаграм е сега, защото има ден-два разлика между солара и венусара :)

Ех, започнал е и голям цикъл - още по-мотивирана съм да разгледам съвпада през 2012г :) Ще се опитам да видя кога точно е бил ;)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #57 -: Ноември 22, 2015, 02:57:14 pm »
Благодаря ти :)  :58: Аз нали съм "припряна" и не чакам на друг - по ретро Марс на Ис - та веднаг се заех да развъртя ЗЕТ и според него намирам, че съвпадът е точен в 4:03 - но едва ли чак толкова важно :)

Направих си картата и виждам, че май всичко се върти около Марс :)

1. Съвпадът е близо до Марс - около 4 градуса разстояние, но все пак :) Освен това преди съвпада - Венера 2 пъти е минала перз Марс - напред и назад, а Слънцето минава дни след това :)

2. Марс е на ДС

Като, че ли не откроявам други значими аспекти :)

4. АС на съвпада е под управлението на Венера - при мен във 2 дом :)

През лятото на тази година бяхме планирали второ дете. Но аз имах инцидент с челюстта - на 15 юни - малко след започване на новия цикъл и се започна една серия операции, които се оказаха и неуспешни и поразяващи ... Тогава мъжът ми финансира интервенциите, вярно, че не бяха много пари, за разлика от сега, но все пак :)

Конкретно за момента така виждам участието на Марс в картинката, след тези операции ми остана едно хлътване, което си беше доста загрозяващо и реално сега се оправя с присаждането на костта.

Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възврат на Венера
« Отговор #58 -: Ноември 22, 2015, 03:30:16 pm »
Алена, струва ми се, че картата, която си сложила не е направена в ЗЕТ. Коя е тази програма? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възврат на Венера
« Отговор #59 -: Ноември 22, 2015, 03:34:11 pm »
И сега, някой, да се похвали, че е срещнал голямата любов през предни пентаграми, щото аз съм имала точни попадения и освен дяволски изчадия с обърнат пентаграм и среден пръст друго не съм срещнала. Та, ако има някой да подкрепи тази иначе красива теория- нека сподели  :012: