Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205291 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #600 -: Март 21, 2016, 01:44:45 pm »
...защото е придал форма, направил е видимо, познато усещането при активирането на Венера от външна планета, затова когато една от трите външни планети докосват планета или важна точка е добре  транзитите им да се разглеждат паралелно със Сатурн, в противен случай вероятността да разберем какво  и защо  всъщност се е случило е минимална или криворазбрана.  :)
Делфин, при теб Сатурн добре ли е поставен и има ли аспект към Светило или АСЦ ?
Да, Рени, точно така го чувствам - придаване на форма, дори го отчитам като концепция за дълъг период напред във времето.
Натално Сатурн (съвпад с Марс) прави куинконс с Луната и тригон с АСЦ.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #601 -: Март 21, 2016, 01:52:11 pm »
Terry, Венера вече е директна по прогресия, защото по натал ми стационарно-ретроградна и на 41 г. направи "завой". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #602 -: Март 21, 2016, 02:03:36 pm »
Terry, Венера вече е директна по прогресия, защото по натал ми стационарно-ретроградна и на 41 г. направи "завой". :)

И? Имаше ли събития при тръгването директна?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #603 -: Март 21, 2016, 04:09:21 pm »
И? Имаше ли събития при тръгването директна?

Да, и по -скоро като за Марс в Овен, и колкото прозаично да прозвучи събитията бяха с мъже в Овен, и в интимната, и в професионалната област. Много набързо се "разсъблякох" от доста предразсъдъци, условности и също толкова бързо отново заех защитна позиция като буквално се изолирах, сведох до минимум социалните контакти и така чак до по-миналата година. Сега като се обърна назад виждам, че точно следвам ретро цикъла на Венера и догодина е времето, което го затваря, интересно ми каква ще е проявата, защото пък и Уран ще е съвпад с нат. Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Уран
« Отговор #604 -: Април 18, 2016, 08:25:18 pm »
Транзитен уран тригон Юпитер, някой има ли наблюдения как ще се отрази?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #605 -: Април 19, 2016, 02:44:03 pm »
Транзитен уран тригон Юпитер, някой има ли наблюдения как ще се отрази?
точното време-на точното място- и с точните хора= късмет,ако и марс е на тригон към юпи,точните действия спрямо сферите упр.от юпи и нат.позиция

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #606 -: Април 19, 2016, 07:27:45 pm »
Съвпада с Венера било идеално!  ;D Така дразня околните, че не е истина - даже получих едно предупреждение или за удушване или за мъчително убийство.
Промених гардероба, изоставих бижутата, и се обърнах към билките за проблеми с косата и кожата по лицето.
 А в сексуален план да не ви разправям направо какви мисли ми се вихрят по главата; тия бръмбари не ме оставят намира.

 :57: :57: :85: :85: :57: :57:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #607 -: Април 19, 2016, 07:40:02 pm »
За съвпада на Уран с Венера ли говориш?

Искам и аз!  ;D :91:

Засега никакви изгледи за промяна... Странно, при мен точно обратното се получава - вместо да си сменя стила на обличане, да започна да се нося по-екстравагантно, да искам да привличам внимание, минах към абсолютен минимализъм. Може би така се получава, защото през целия си съзнателен живот съм държала много на външния си вид и облеклото. И сега като се замисля колко излишни пари са били похарчени за тоалети, обувки и бижута, които после стоят опаковани  в торби, кашони и кутийки... Може би в моя случай влиянието на Уран просто дава минаване в другата крайност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Уран
« Отговор #608 -: Април 19, 2016, 08:34:37 pm »
Ами излишни. Имала си желание, купила си ги. Предполагам, че стилът ти е по-скоро класически, така че купените тоалети и обувки надали ще излязат от мода. Освен това от прочетеното помня, че поддържаш форма. Така че можеш да ги извадиш от кашоните и да си ги носиш. Един път се живее.

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Транзити на Уран
« Отговор #609 -: Април 19, 2016, 09:57:49 pm »
точното време-на точното място- и с точните хора= късмет,ако и марс е на тригон към юпи,точните действия спрямо сферите упр.от юпи и нат.позиция
Марс е в съвпад с нат.слънце

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Транзити на Уран
« Отговор #610 -: Май 09, 2016, 08:55:49 am »
Ха!Трз Уран квадрат асц го усетих по странен начин-от вчера ми опъва  нервата доста остро и то за дреболии.Например много ме дразни музика,която не е "моята".Излишни разговори,пошли постъпки и представи на хора,които изобщо не ме касаят.Некачествени продукти-главно творческо-интелектуални,а също и натруфени дрехи.Грозното,елементарното,нехармоничното,съсипията,хипарията.Венерата ми изглежда е остро уязвена,защото конфликтните точки опират най-вече до естетиката и стойностите.Аз естествено се опитвам да се владея.  ;) И не разбирам как така действа на Венерата,след като прави квадрат на асц(отмина я и няма да се върне върху нея май)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #611 -: Май 09, 2016, 10:14:54 am »
Излишни разговори,пошли постъпки и представи на хора,които изобщо не ме касаят.

Засега и при мен това е основното проявление на тр. Уран в съвпад с нат. Венера. Появи се по-голяма нетолерантност от всякога към всичко повърхностно, пошло, глупаво, престорено, елементарно и лишено от съдържание. Даже се чудя дали едно дългогодишно приятелство да не мине под ножа - за 13 години общуване не видях насреща наченки на интелектуално и духовно развитие, нито емоционална зрялост. И усещам как изобщо не ми липсва, когато продължително не общуваме. Все повече усещам една непреодолима пропаст, която дели мен и такива кухи жени. И също така забелязвам, че животът ми напоследък се изпълва с доста по-качествено съдържание като хора и нови познанства, приятелства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #612 -: Май 09, 2016, 10:19:14 am »
И също така забелязвам, че животът ми напоследък се изпълва с доста по-качествено съдържание като хора и нови познанства, приятелства.

Лила, къде ти транзитира Сатурн в момента?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #613 -: Май 09, 2016, 10:22:51 am »
В съвпад с нат. Нептун, който е в края на първи дом, по към втори може би. Нептун в натала участва в голям огнен тригон със Слънце, Меркурий, Венера в 5 дом и Сатурн в 9 дом.

Разликата с транзита на Сатурн през Везни е в това, че тогава някои приятелства бяха прекъснати поради намеса на обстоятелства. Докато сега съм с нагласа сама да прекъсвам едни приятелства и да създавам нови, поради променени възгледи за приятелството и за отношенията между хората.
« Последна редакция: Май 09, 2016, 10:25:51 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #614 -: Май 09, 2016, 10:50:52 am »
Да, активира ти огнения тригон и понеже е в края на първи, почти на К2 дава твоя избор и преразглеждане на ценностите в общуването с приятелите.  Може да премахне и някои илюзии и маски :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми