Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205306 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #780 -: Август 03, 2016, 02:16:01 pm »
Happy, чета си текста за СЛВ в Скорпион и виж какво намирам:
"В определен момент те просто трябва да се освободят от тревогата за себе си и да вложат цялата си сила в партньорство. Когато накрая се свържат с друг, връзката, която взаимно им дава сила, може да ги направи богати!"

Развръзката от точно едно такова партьорство търпя напоследък и то с човек със Слънце в Скорпион.
В момента понасям всички негативи на своята отдаденост на това партньорство. Отдаденост до степен забрава на собствените ми интереси.
Нещо не разбирам... :017:

Лина, хубаво е, че си започнала да четеш - интересно е. И с времето се преоткриват нови и нови неща - всеки за себе си.  :clap:

Относно въпроса ти - ако наистина си отдадена, няма въобще да се сетиш, че си имала собствени интереси :). Просто Телеца при теб е много силен и ще ти трябва време и усилие, за да разбереш, какво всъщност е ангажимента във връзката, споделянето. Предполагам, че "се отдаваш", за да запазиш свои интереси (несъзнателно, не нарочно). Не бързай, дай си време да се опознаеш. Не се притеснявай, полагай усилия и ще го направиш. Ако имаш човек, на когото да се довериш, прочети му текста и го помоли "да те погледне" отстрани. И моите приятелки си мислеха разни такива неща, но като разчепкахме конкретни ситуации и случки, откриха посоката на СЛВ :).

Човекът е със Слънце в Скорпион  :08: - точно по плана на твоя СЛВ - а сега, ако се окаже и че има нещо с Уран, водолей, 11 дом .... съвсем ще нацелиш десетката. По теория - имаш връзка с него, за да разбереш, какво е това, аджеба, Скорпион :) - наблюдавай го, чети за Скорпион, и опитвай да действаш като него. Не е лесно, но ...  това е живота. И на мен двама от породата Телец ми създадоха най-големите проблеми в любовта, но пък научих най-много от тях за него.
« Последна редакция: Август 03, 2016, 02:18:58 pm от Happy58 »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #781 -: Август 03, 2016, 06:58:28 pm »
Благодаря ви!
Страхотна подкрепа сте ми  :-*

Ще ви държа в течение, за да се трупа полезно инфо :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #782 -: Август 04, 2016, 05:17:01 pm »
Лина, аз мога да потвърдя написаното от starinthenightsky  :) Моята нодална ос е в Скорпион/Телец, че и в 8/2 дом, с управители Скорпион и Венера. А СЛВ е в съвпад с Венера. Първата ми дълга връзка (11г) ме промени тотално - преобръщащо и за добро.

И действително, както и чела - стремежът за свързване е бил винаги в живота ми. Откакто се помня - имам 2 кратки периода без връзка. И тогава ми е било добре, свободно, но е имало и поляризацията, в която търсиш половинката - като намагнетизиране.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #783 -: Август 04, 2016, 11:21:32 pm »
Аз не мога да кажа това за себе си, никога връзките не са ми били жизненоважни, те са кратки,или ако са по-дълги, то са с периоди на почивка.
Във връзка влизам само ако съм доволна и уверена в себе си и обикновено излизам точно обратното. :85:
Но пък ги редувам-Плутонови, обсебващи и изцеждащи с удобни и сигурни такива.
А на Уран много му се радвам, че тръгна ретро, баш по Коледа ще ми посети пак нат. Юпитер, транзитният Юпи тъкмо ще е минал в 5-ти дом и предчувствам приятна изненада.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #784 -: Август 05, 2016, 08:50:20 am »
Аз не мога да кажа това за себе си, никога връзките не са ми били жизненоважни, те са кратки,или ако са по-дълги, то са с периоди на почивка.
Във връзка влизам само ако съм доволна и уверена в себе си и обикновено излизам точно обратното. :85:
Но пък ги редувам-Плутонови, обсебващи и изцеждащи с удобни и сигурни такива.
А на Уран много му се радвам, че тръгна ретро, баш по Коледа ще ми посети пак нат. Юпитер, транзитният Юпи тъкмо ще е минал в 5-ти дом и предчувствам приятна изненада.

Корея, СЛВ в Скорпион ли ти е?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #785 -: Август 05, 2016, 03:11:14 pm »
Да, в Скорпион и в 5 дом.
« Последна редакция: Август 05, 2016, 03:19:01 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #786 -: Август 05, 2016, 03:20:41 pm »
Да, в Скорпион и в 5 дом.

може ли да дойда при теб на урок по Телец, 11 дом  :57:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Уран
« Отговор #787 -: Август 05, 2016, 03:42:32 pm »
Може, аз като се замисля 11-ти дом ми е най-осъществен и ясен откъм послания.
С Телец съм малко по на 'Вие", но това са подробности.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #788 -: Август 07, 2016, 01:43:09 pm »
Да попитам нещо. Транзитен Юпитер тригон Уран и Транзитен Уран тригон Юпитер по различен начин ли се тълкува като даване на събития.  :) :) :)
4-8 дом Ю - У  12 /на няколко градуса от първи ASC почти съвпад/-9 У-Ю

????

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #789 -: Август 07, 2016, 05:16:28 pm »
При тригон, секстил и съвпад на Уран с Юпитер са възможни неочаквани придобивки от финансово естество по различен начин – бизнес, късмет, наследство. Дава се по – голяма възможност за пътуване в чужбина. При хората, които се занимават с наука и изследвания се прави съществен напредък. Реформите и промените при такъв транзит са желателни и водят до прогрес. Неочаквано щастие, късмет също могат да помогнат да се осъществи план, мечта, идея. Дават се възможности за духовно израстване и възход.

Юпитер в съвпад, тригон и секстил с Уран. По време на такъв транзит настъпват резки промени в характера, които се определят от положението на Уран в рождения хороскоп.Характерен е стремежа към нещо ново, необикновено, различно от обичайното. Човек се стреми да тръгне по нов път. Често пъти събитията са съпроводени с щастлива случайност. Получават се нови импулси, внезапно се откриват отговори на въпроси от които зависят важни неща. Могат да се появят нови възможности за партньорство, ново запознанство от делови характер или любовни отношения.Интимните отношения започват бързо, но и бързо прекъсват. В работата и деловите отношения този транзит съдейства за повишаване на производителноста, внася в работата нови идеи.Възможно е получаване на признание, създаване на благоприятна атмосфера за ръст и придобивки. Може да се използват протекции и нестандартни отношения. В деловите отношения може да се отиде на по – голям риск, да се предприеме нещо ново. Този период е благоприятен за започване на нещо ново, всички идеи за реформи и преобразувания са успешни. Това води и до финансови придобивки. Спекулативните сделки носат неочаквани доходи. В здравословно отношение може да настъпи спонтанно оздравяване или благодарение на някакъв нов метод или технология. Силен стремеж и желание към действия, прилив на енергия и нарастнала способност за умствена работа.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #790 -: Август 07, 2016, 05:52:14 pm »
При тригон, секстил и съвпад на Уран с Юпитер са възможни неочаквани придобивки от финансово естество по различен начин – бизнес, късмет, наследство. Дава се по – голяма възможност за пътуване в чужбина. При хората, които се занимават с наука и изследвания се прави съществен напредък. Реформите и промените при такъв транзит са желателни и водят до прогрес. Неочаквано щастие, късмет също могат да помогнат да се осъществи план, мечта, идея. Дават се възможности за духовно израстване и възход.

Юпитер в съвпад, тригон и секстил с Уран. По време на такъв транзит настъпват резки промени в характера, които се определят от положението на Уран в рождения хороскоп.Характерен е стремежа към нещо ново, необикновено, различно от обичайното. Човек се стреми да тръгне по нов път. Често пъти събитията са съпроводени с щастлива случайност. Получават се нови импулси, внезапно се откриват отговори на въпроси от които зависят важни неща. Могат да се появят нови възможности за партньорство, ново запознанство от делови характер или любовни отношения.Интимните отношения започват бързо, но и бързо прекъсват. В работата и деловите отношения този транзит съдейства за повишаване на производителноста, внася в работата нови идеи.Възможно е получаване на признание, създаване на благоприятна атмосфера за ръст и придобивки. Може да се използват протекции и нестандартни отношения. В деловите отношения може да се отиде на по – голям риск, да се предприеме нещо ново. Този период е благоприятен за започване на нещо ново, всички идеи за реформи и преобразувания са успешни. Това води и до финансови придобивки. Спекулативните сделки носат неочаквани доходи. В здравословно отношение може да настъпи спонтанно оздравяване или благодарение на някакъв нов метод или технология. Силен стремеж и желание към действия, прилив на енергия и нарастнала способност за умствена работа.

Благодаря Аркус.
Но по същество в така даденото описание и при двата транзита очакваните събития са почти еднакви, но просто преразказани по различен начин.  :) :) :)
Тоест събитията би трябвало да са сходни, но поради по-голямата продължителност на транзита на Уран да има разлика откъм дългосрочност на събитието?
Юпитер тригон Уран наскоро ми донесе доста пари изневиделица. Транзитен юпитер 5 дом тригон Уран осми дом.  :) :) :) е можеше и повече де, но въпреки това пак е нещо.  :)

Още едно допълнение. Юпитер тригон Уран може и да даде избавление. Срещало се доста често в картите на осъдени на смърт хора. При отключване на този транзит са изпълнявани смъртните присъди, тоест юпитер им е давал свободата.

Ето и една западна школа как описва двата транзита.  :) :) :)

Юпитер тригон натален Уран Този транзит подобрява късмета. . Неочаквани изненади и постъпления. Освобождаване от тревожни обстоятелства. Носи късмет идеи и внезапни реализации. Добро време за получаване на необичайни и / или уникални възможности. Увеличава оригиналността, и лидерските лидерски позиции. Възможности за пробиване на идеи, изобретения и големи творчески сили. Благоприятни за двете духовни открития и хазарта. Носи нови приятелства с необикновени хора, хора, реализирани чрез пътуване или чрез религиозни групи и образователни институции.

Уран тригон натален Юпитер . Възможност ~ време да "отида за нея". Изпълнение и стремеж от ваша страна ще донесе големи постижения - дори надминавайки предишни очаквания. Придобиване на нова независимост. Животът може да се променя бързо и да бъде постигнато най-доброто. Работа ~ показателно за невероятни брейк технологична среда, а също така се счита за успешен за достигане на върха.  ~ неочаквани почести и добър късмет. Повишаване на професионалния статут. Признаване на академични области. Лидерство в управлението. Парите ~ една нощ на изобилие и / или печалби ~печалби и финансови ресурси растат постепенно все още напълно по време на целия курс на транзита. . Подаръци ~ възможности за наследства, дарения, подаръци и т.н. духовни постижения и щедрост в минаваща знания на други хора. Подходящ период за пътуване.
« Последна редакция: Август 07, 2016, 06:03:22 pm от odin »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #791 -: Август 07, 2016, 06:04:31 pm »
Описанията на двата транзита не са мои, а копнати от книгите.
Доколкото виждам тълкуването им е различно, друг въпрос е, че лично на мен тр. Уран върху Юпитер у4 в 8д не ми донесе очакваното наследство.  :)

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Уран
« Отговор #792 -: Август 07, 2016, 06:13:39 pm »
Описанията на двата транзита не са мои, а копнати от книгите.
Доколкото виждам тълкуването им е различно, друг въпрос е, че лично на мен тр. Уран върху Юпитер у4 в 8д не ми донесе очакваното наследство.  :)

Големи финансови постъпления по други канали?
На мене транзитен плутон съвпад юпитер в девети дом, като върна лентата назад не ми е донесъл бог знае какви мега богатства. Отчасти е бил интересен период откъм пари добър да, но не е имало пари чак са камиони.  :19:

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #793 -: Август 08, 2016, 08:52:59 am »
При мен токущо приключи съвпад на дирекционен Юпитер в/у натални Венера/Плутон (даже тр Юпитер мина върху всички тях) - не че нямаше парички, но съвсем не в някакво кой знае какво количество - като цяло, за цялата година съм получила близо още една заплата - всички са чрез работа извън постоянната ми.
Сега същия този дир Юпитер, У6 ще влезе в съвпад с натален Уран У8. Май точно тогава тр Уран ще прави квадрат към нат Юпитер ... ама ще е след 1 година някъде.
« Последна редакция: Август 08, 2016, 08:54:38 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #794 -: Август 08, 2016, 11:12:19 am »
Аз родих втория си син при тр.Уран в съвпад с нат.Юпитер в 1 дом в Овен. Орбис - 2-3 градуса, но все пак :) Така ми започна второто майчинство. При раждането на големия - те мунданно са започнали нов цикъл в първия градус на Овен. Стана ми странно, че и при раждането на двете деца има засягане на двете планети, в първия случай мунданно, във втория натал +транзит.
Над силата е само умението да я владеем!