Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205541 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #825 -: Август 11, 2016, 12:23:39 pm »
Благодаря, значи си действат същите аспекти. :) - няма голяма времева разлика

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #826 -: Август 11, 2016, 01:05:23 pm »
Отговарям и на предишното:
Продадох собствен имот, за да купим по-голям, но съвместен.
Дадох парите си на мъжа си като инвестиция в съвместно дружество (друг е въпросът дали ще ги видя някога пак ;D)
А вече не работим заедно, за което ми е мъчно, честно казано.
Имал конфликт на интереси?!?!
Оттогава търся свои проекти и реализация.

Пропуснах нещо... Не работим заедно с половинката, но през всичките години работя по проекти, свързани с бизнеса му.
Заради конфликите му на интереси ;), винаги е било безвъзмездно, независимо колко труд и време ми е коствало.
А напоследък това спря, защото искам промяна.

Телец е материалното, това, което можем да почувстваме с допир. Скорпион е невидимо, дълбоко, емоционално, психично, обвързващо.
Ще формулирам така съвета ми - обичай съпруга си дълбоко, емоционално, прави с него дълбок, емоционален секс, изпълващ, удовлетворяващ неговите потребности, поддържай домашния уют в къщи, прегръщай и него и детето. Това обединява всички компоненти на нодалната ос. Не когато на теб ти е удобно, имаш време и настроение, а когато те имат нужда.
Така ще се осъществи промяната, която Уран ти налага с тези квадрати.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #827 -: Август 11, 2016, 03:29:00 pm »
Телец е материалното, това, което можем да почувстваме с допир. Скорпион е невидимо, дълбоко, емоционално, психично, обвързващо.
Ще формулирам така съвета ми - обичай съпруга си дълбоко, емоционално, прави с него дълбок, емоционален секс, изпълващ, удовлетворяващ неговите потребности, поддържай домашния уют в къщи, прегръщай и него и детето. Това обединява всички компоненти на нодалната ос. Не когато на теб ти е удобно, имаш време и настроение, а когато те имат нужда.
Така ще се осъществи промяната, която Уран ти налага с тези квадрати.

Happy, много интересен съвет, благодаря ти!
За жалост мога да го приложа само вху детето, защото половинката я отвя първия квадрат на тр. Уран към Марса, Asc и Dsc ми. Искам да кажа, че той ни напусна.

Апропо, някой успявал ли е досега с подобни "похвати" (визирам съвета за проработка на Happy) да смекчи действащи тежки аспекти и да не се стига до драматични събития и последици?
« Последна редакция: Август 11, 2016, 03:31:59 pm от lina »

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #828 -: Август 11, 2016, 03:37:26 pm »
Happy, много интересен съвет, благодаря ти!
За жалост мога да го приложа само вху детето, защото половинката я отвя първия квадрат на тр. Уран към Марса, Asc и Dsc ми. Искам да кажа, че той ни напусна.

Апропо, някой успявал ли е досега с подобни "похвати" (визирам съвета за проработка на Happy) да смекчи действащи тежки аспекти и да не се стига до драматични събития и последици?

Лина, това не са похвати за проработка на някакви тежки аспекти - това са твоите възли, с управителите им, с управителя на твоя 7 дом и т.н. В компактно състояние, че не можах да измисля по друг начин да е разбираемо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #829 -: Август 11, 2016, 03:45:02 pm »
Апропо, някой успявал ли е досега с подобни "похвати" (визирам съвета за проработка на Happy) да смекчи действащи тежки аспекти и да не се стига до драматични събития и последици?

Да, отчасти съм успяла. При съвпад на тр. Уран с нат. Марс /у5 и една от доминантите/ съм започнала продължителна любовна връзка, най-трайната и удовлетворяваща от всички предишни. Нямаше раздели, любовни скандали, неразбирателства във връзката и форсмажорни обстоятелства по време на този транзит. Но има важна подробност - отношенията във връзката бяха поставени на приятелска и по-либерална основа, имаше взаимно доверие. Имаше драйв, искра, с лек привкус на "табу" и това поддържаше взаимния интерес.

Проработки по Плутон обаче не ми се получават - при все това, че не съм от хората, които изразяват най-негативните му качества, тъкмо обратното. Каквото има да елиминира от живота ти, в една или друга форма, просто ти го взема, безапелационно. Не те пита дали си готов. Но ако нещо вътрешно те задушава, спира ти кислорода и става деструктивно и отровно за теб, ще го изтръгне от живота ти.

Специални похвати не съм използвала, просто е въпрос на характер, подход към живота, възприятия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #830 -: Август 11, 2016, 04:20:38 pm »
За мен Уран е нещо съвсем ново. Никога не съм усещала това, което усещам сега.
Такова емоционално напрежение нито по Сатурн, нито по Плутон ми се е случвало.
Сатурн е някак по-логичен, а Плутон категоричен.
А с Уран ми е като на ролер-костер.
С безсънието вече свикнах (някой беше споменал за него - потвърждавам).
Трескавите мисли, невъзможност да останеш в едно състояние задълго - тра-ла-ла е положението :043: и наистина нямам идея за нищо в близко бъдеще, което допълнително ме влудява :91:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #831 -: Август 11, 2016, 07:02:19 pm »
Има една книжка за Уран - много ми помогна да го разбера  :72:
« Последна редакция: Август 11, 2016, 09:35:52 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Транзити на Уран
« Отговор #832 -: Август 11, 2016, 07:49:41 pm »
квадрати ми слънцето от известно време.
държа се с него  като с непослушно дете, което прави всичко възможно да му обърнат внимание.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #833 -: Август 11, 2016, 09:37:34 pm »
Не знам кое е по-кофти - квадрат или съвпад. При ММ Уран съвпадаше със Слънцето, а Сатурн с Луната - ужас и безумие  :( Преса и недоволство по всички параграфи  :(
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #834 -: Август 11, 2016, 09:58:32 pm »
квадрати ми слънцето от известно време.
държа се с него  като с непослушно дете, което прави всичко възможно да му обърнат внимание.
  Уран е бунтар- като върнах лентата назад за периода, когато напуснах бащиния дом и излязох на квартира, майка ми е била с наквадратено Слънце от тр. Уран, затова е яхала метлата нон-стоп, докато успя да ме измете с децата и мъжа, но пак не миряса  :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #835 -: Август 12, 2016, 12:34:32 am »
Има една книжка за Уран - много ми помогна да го разбера  :72:

a.l.e.n.a, би ли споделила заглавие и автор, моля те, че ще си имаме дълго време по-близки взаимоотношения с иначе обичания от мен Уран, та да се подготвя някак по-добре, ако е възможно...  :012:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #836 -: Август 12, 2016, 12:40:35 am »
Не знам кое е по-кофти - квадрат или съвпад. При ММ Уран съвпадаше със Слънцето, а Сатурн с Луната - ужас и безумие  :( Преса и недоволство по всички параграфи  :(

Ооооо, говори ми за съвпад на тр. Сатурн с нат. Луна - това си е персонална психиатрия отвсякъде. Предполагам, че съвпада на Уран със Слънцето просто е изкарал наяве за какво точно иде реч  :d030:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #837 -: Август 12, 2016, 12:45:36 am »
квадрати ми слънцето от известно време.
държа се с него  като с непослушно дете, което прави всичко възможно да му обърнат внимание.

art7ess, какво точно имаш предвид?
Непослушните деца кой знае какви бели не могат да сторят, просто защото са деца. Искаш да кажеш, че Уран в крайна сметка не върши големи поразии, така ли? Или може би при теб има смекчаващи белите аспекти, които държат положението да не излезе извън контрол?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #838 -: Август 12, 2016, 09:09:43 am »
Не знам кое е по-кофти - квадрат или съвпад. При ММ Уран съвпадаше със Слънцето, а Сатурн с Луната - ужас и безумие  :( Преса и недоволство по всички параграфи  :(

Айде сега, аз съм преживяла едновременно уран съвпад слънце и квадрат луна и Сатурн опозиция слънце и квадрат луна. По едно време и Юпитер се присъедини в картинката :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Уран
« Отговор #839 -: Август 12, 2016, 09:29:28 am »
И аз съм жива след съвпад на Уран със Слънце, че и в опозиция към натална позиция и към Луна. Има си своите теми за разрешаване, но не е свършил света   :012:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми