Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205554 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #945 -: Януари 08, 2017, 08:08:44 pm »
Между другото, и аз мога да споделя за изчезване на някои дребни здравословни проблеми, след като от живота ми бяха елиминирани хора, причиняващи траен психологически и емоционален дискомфорт. Имаше един период на влошаване, но вероятно е било "пречистваща криза". Минаха десетина години, а визуално изглеждам доста по-добре, отколкото през времето на "отровното" съжителство. От доста време вече нямам целогодишен косопад. Много рядко се появява сезонен и за кратко, докато не взема мерки за подсилване на косата и организма.

И аз съм забелязала подобно нещо, но в друг аспект. Преди години, докато живях в града, от който съм, нямах проблеми с килограмите. Цял живот не съм имала. Когато се преместих преди години в друг град, забелязах, че започнах да качвам. После да година пак се върнах в родния град и пак свалих. Преместих се в другия град и за 6г качих близо 15кг. Сега пак съм в родния град и пак съм около стандартните си килограми. При стрес спирам да се храня, така че не е от стрес.
И всичкото това йо-йо при еднакво физическо движение в двата града и еднакъв режим на храна, еднакви хранителни навици...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #946 -: Януари 08, 2017, 08:43:00 pm »
При мен имаше рязко напълняване при много натоварен работен ден с удължено работно време и много негативна атмосфера около работното ми място. А от работа се разкатавах направо и не прекалявах с храната. Може и някакъв вид "защита" да е било това напълняване. Сега водя обездвижен живот, работя дистанционно, спокойно ми е, никой не ми трови нервите – няма проблем с килограмите, видимо по-слаба изглеждам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Транзити на Уран
« Отговор #947 -: Януари 09, 2017, 08:46:03 pm »
Какви са ви впечатленията от квадратурата на Уран с АС?
Отново ли да гледам къде е и кой дом управлява?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #948 -: Януари 09, 2017, 09:22:50 pm »
Какви са ви впечатленията от квадратурата на Уран с АС?
Отново ли да гледам къде е и кой дом управлява?

От личния ми опит, когато става въпрос за квадрат на Уран към Asc винаги нещата рефлектират в-ху Аза и другата подксазка ще дойде от дома, който Уран транзитира.

Но ударите, предизвикателствата към Аза са големи.
Страхотен порив към самостоятелност и свобода. Желание да излезеш от битовизмите и монотонните задължения.
Израз на физическо ниво са проблеми с кожата - можеш да започнеш да изглеждаш състарен  - ей така изведнъж. Това идва и от недоспиването поради блуждаещите, блъскащи се мисли в главата.

Освен това не забравяй, че Уран квадратира и Dsc в същото време - партньорствата от всякакъв характер.
Виж и какво ти управлява Уран все пак!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #949 -: Февруари 02, 2017, 09:24:59 pm »
Транзитът на Уран през нат. МС може ли да доведе до внезапно уволнение?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #950 -: Февруари 02, 2017, 09:38:39 pm »
Транзитът на Уран през нат. МС може ли да доведе до внезапно уволнение?

Изолирано не, обаче като се съчетае с транзитни Марс и Юпитер, се получава доста конфликтна и непредсказуема комбинация. И Кету му минава през Слънцето, което е фокус на т-квадрат с Марс и Юпитер. Бих го посъветвала, докато му влияят тия транзити, да не влиза в принципни битки с ръководството. Тази конфигурация е по-проблематична за работещите в тромави държавни структури, особено ако тръгнеш да се бориш с вятърни мелници. Или ако човек е ангажиран с политическа дейност. Не знам обаче доколко е склонен да си трае и да се съгласява, само за да си запази мястото. Добре че има Шаши йога във ведическата карта /при това с участието на Лагнеш/, тя го прави по-разумен и предпазлив.

« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 09:44:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #951 -: Февруари 02, 2017, 09:55:26 pm »
Тази конфигурация е по-проблематична за работещите в тромави държавни структури, особено ако тръгнеш да се бориш с вятърни мелници.

Лили, благодаря ти много за отговора!

Ситуацията е много кофти. Пред пенсия е и подозира, че иска да го съкратят, само за да не му изплатят полагащите му се няколко заплати. На успокоителни е от известно време и го убеждавам да си вземе болнични (не знам дали това е добър вариант, за да преработи аспеките).

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Транзити на Уран
« Отговор #952 -: Февруари 03, 2017, 08:34:24 pm »
Цитат
Транзитът на Уран през нат. МС може ли да доведе до внезапно уволнение?

Според мен,може.Ама може и внезапна смяна на професията,да започне да работи нещо съвсем различно.Вариантът с болничния е добър начин да се смекчи остротата на аспекта.


Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #953 -: Март 20, 2017, 01:12:58 pm »
Има ли желаещи да споделят за тригона на транзитен Уран към натален?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #954 -: Март 20, 2017, 01:57:22 pm »
Скорпионче, кое от изброените е силно застъпено в картата ти : Слънце Водолей, Слънце в твърд аспект/съвпад Уран, АСЦ Водолей, Уран в аспект към АСЦ, ъглов Уран, стелиум във Водолей, Юпитер/Уран, стелиум в 11-ти дом ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #955 -: Март 20, 2017, 01:59:15 pm »
Транзитът на Уран през нат. МС може ли да доведе до внезапно уволнение?
Уран действа по-рано от точния съвпад, така че да са те уволнили вече, ако носи подобна тенденция, а то носи по-скоро в самия човек неочаквани пориви за промяна в професионалното поприще, както и в социалния статус. Моята голяма дъщеря е имала тр. Уран на МС когато е била на 11г и не е сменяла училище или заниманията си с рисуване, като в същото време тр. Уран преминаваше през моя 5д- първото ми дете, единствената промяна за нея беше, че стана девойка тогава, та започна да носи ония нещица с крилцата.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #956 -: Март 20, 2017, 04:14:28 pm »
Скорпионче, кое от изброените е силно застъпено в картата ти : Слънце Водолей, Слънце в твърд аспект/съвпад Уран, АСЦ Водолей, Уран в аспект към АСЦ, ъглов Уран, стелиум във Водолей, Юпитер/Уран, стелиум в 11-ти дом ?  :)

Само Уран тригон АЦ и Юпитер тригон Уран.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #957 -: Март 20, 2017, 05:20:43 pm »
Само Уран тригон АЦ и Юпитер тригон Уран.

Като време близо ли е до Сатурновия възврат- "дали да родя още едно дете ", "дали да уча пак ", " дали да остана в този брак (ако има такъв) или да встъпя в брак ", "дали да правя кариера', "дали да направя радикална промяна с/във външността си" ? Това вълнува, примерно,  човек при първия тригон Уран към рожден Уран-иска да се освободи от всичко онова, което смята към момента, че  го ограничава и рискува/експериментира по същото, защото обстоятелствата често (долен тригон) не го възпрепятстват, така че пътят ти е отворен да твориш (Уран носи в себе си тази подробност) и подготвя картата за опозицията Уран-Уран след 14-16 г.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Уран
« Отговор #958 -: Март 20, 2017, 07:25:01 pm »
Като време близо ли е до Сатурновия възврат- "дали да родя още едно дете ", "дали да уча пак ", " дали да остана в този брак (ако има такъв) или да встъпя в брак ", "дали да правя кариера', "дали да направя радикална промяна с/във външността си" ? Това вълнува, примерно,  човек при първия тригон Уран към рожден Уран-иска да се освободи от всичко онова, което смята към момента, че  го ограничава и рискува/експериментира по същото, защото обстоятелствата често (долен тригон) не го възпрепятстват, така че пътят ти е отворен да твориш (Уран носи в себе си тази подробност) и подготвя картата за опозицията Уран-Уран след 14-16 г.  :)

 :38: Да, съчетано е със Сатурнов възврат. И се получава при мен, както казват "хем ме боли, хем ме сърби".  :012: Защото взех да се замислям и за второ дете, и в същото време искам да сменя работата и да се развивам. И в същото време уча.  :012: Благодаря, Рени.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Транзити на Уран
« Отговор #959 -: Март 20, 2017, 08:09:25 pm »
Транзитът на Уран през нат. МС може ли да доведе до внезапно уволнение?
тр.Уран /МС в сх.тригон Плутон  който е близо до К2 ,
тр.Сатурн У6 в 5 дом тригон К2,секстил К8,финансовите домове
тр.Юпитер през Нептун /У12 Луната го закриля от опозето на Уран /МС
тр.Юпитер секстил К2,тригон К8

мисля че ще се пенсионира когато му дойде времето и ще му изплатят полагащото се