Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205543 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1065 -: Декември 19, 2017, 10:15:45 am »
Когато поставяш неегостично  добруването на друг на първо  място, привличаш предимно консуматори егоисти. Изобилие от хора, които те търсят и се интересуват от теб само докато можеш да им предложиш нещо.

Това е вярно, но има и положителна страна – така се прави много качествена чистка сред приятелския кръг. Минала съм го тоя етап вече, научих си уроците. На "приятелка" в нужда не помагай /рядко са, но театър се разиграва редовно/, помогни на непознат човек и просто забрави, без да очакваш съответното отношение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1066 -: Декември 19, 2017, 11:31:54 am »
От добро добро не съм видяла.

Не мисля, просто където има застъпеното присъствие на Юпитер на човек все не му стига.  ;)
По натал си с предпоставки да имаш да казваш на хората и ти си облякла това във форма, която е разбираема и познаваема за определен тип хора. Споделяш тази форма или формат с присъстващите и тук във форума, на което не съм забелязала някой да е отвърнал със завист и злонамереност, напротив всеки е благодарен на това, което споделяш. Ти сега се замисли, без да се врътнеш или приемеш твърде лично  (Сатурн е на финалната права, Меркурий почти е готов да се обърне)както правиш обикновено, колко пъти ти каза благодаря, ей така , даже за това, че доста хора тук са съпричастни с всеки един от списващите тук, в това число и ти, когато споделят/е за неволите, лично преживяно. ?  Просто прогледни и ще видиш, нали си чувствителна, сензитивна и ловиш другите какво мислят- що веднъж не улови моето благодаря към теб и благоразположение, а ? Аз на това викам добро за добро, въпреки кривото.

P.S. Коментарът ми не цели да започне поредната мелодрама и сега всеки да се включи как не го ценят, че само лошо среща в обкръжението си и тям подобни монолози до Коледа. Не съм назидателна, а съпричастна, просто винаги ще пиша с Меркурий /Марс-толкова мога. Очаквам, да съм адекватно разбрана. Благодаря, предварително и повярвай малко в чудесата, не защото предстои Коледа, а защото винаги ще ти "предстоят" хора- аз например, вярвам в отделния човек, за което си благодаря и на себе си, и на другия. Пожелавам ти добри и весели Коледни дни ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1067 -: Декември 19, 2017, 08:24:22 pm »
И да ти кажа, откакто започнах, непрекъснато получавам подаръци без повод и с .

Корея, това го има и при мен :)

Иначе до тук мога да кажа за себе си, че там където работя и си изкарвам хляба не трябва да съм щедра и да правя компромиси. Може би в това се състои дисциплината на Сатурн ::)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1068 -: Април 18, 2018, 12:33:50 pm »
 На 16 май (дни след опозицията Слънце-Юпитер) - Уран прави ингрес в Телец. На 8 август - 3 дни преди слънчевото затъмнение се обръща назад и през ноември отново ще се върне в Овен. Довечера ще огледам ситуацията около значимите моменти, вкл. директния ход през януари 2019г. При Вас засяга ли чувствителни точки?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1069 -: Април 18, 2018, 12:54:29 pm »
На мен ми предстои съвпад с МЦ ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1070 -: Април 18, 2018, 01:16:28 pm »
На 16 май (дни след опозицията Слънце-Юпитер) - Уран прави ингрес в Телец. На 8 август - 3 дни преди слънчевото затъмнение се обръща назад и през ноември отново ще се върне в Овен. Довечера ще огледам ситуацията около значимите моменти, вкл. директния ход през януари 2019г. При Вас засяга ли чувствителни точки?

Да, тригон Десцедент, съвпад Пр. Марс и квадрат натален Юпитер. Тръпна с нетърпение какво ще стане.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1071 -: Април 18, 2018, 01:34:40 pm »
На 16 май (дни след опозицията Слънце-Юпитер) - Уран прави ингрес в Телец. На 8 август - 3 дни преди слънчевото затъмнение се обръща назад и през ноември отново ще се върне в Овен. Довечера ще огледам ситуацията около значимите моменти, вкл. директния ход през януари 2019г. При Вас засяга ли чувствителни точки?
Активира ми тао квадрата:съвпад Сатурн в 12дом,опозе Юпитер,квадрат Меркурий.Прогресивна Венера обаче съвпад със Сатурн ,секстил нат.Венера.......Уран ще го задейства и това.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1072 -: Април 29, 2018, 10:37:34 am »
Реших да видя кога точно Уран навлиза в Телец - 15 май 2018г. в 18:16:44 наше време. Едновременно и в квадратура - и Уран и Марс  сменят знак - Уран напуска огненото поле на Марс в Овен, за да се приземи в Телец, а Марс напуска зоната на екзалтация Козирог, и подвластен на Уран и Сатурн навлиза във Водолей. И това се случва на фона на новолунието в Телец :)

Уран пръв прави ингреса в Телец, преди Марс да навлезе във Водолей и няма да има макар и за кратко взаимна рецепция. Както и после през ноември, когато Уран се върне в Овен ... Марс вече ще е в Риби. Но ... все пак - следва да се отчете смяната на троновете, ако до  средата на май - екз.Марс налива огън в поривите на Уран, то след това Уран ще има думата и ще контролира намеренията на Марс. Слава Богу вече заземен в Телец, ха дано и повлиян от Венера :)

Ще запиша и няколко дати да не ги търся после пак: ретоградие на Уран - начало 8 август 2018г.; инрес в овен - 6 ноември 2018г.
« Последна редакция: Април 29, 2018, 11:52:50 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1073 -: Април 29, 2018, 08:31:39 pm »
Кога обичайно се отчита събитие по Уран при съвпад (с нат. Венера в случая)?
Тя ми е на 0'42 в Телец, упр. на 4ти и 11ти дом, където е и Слънцето. В натала е опозе с Уран (упр 8ми).
Би следвало да очаквам някакво събитие при това положение. Някой с предположения?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1074 -: Април 29, 2018, 08:35:04 pm »
Ураново събитие аз бих очаквала, когато Уран влезе в знака и друга по-бърза планета ги аспектира.
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1075 -: Април 29, 2018, 08:41:39 pm »
Благодаря, Алена  :-*
Засякох момент, в който едновременно транзитни Венера и Марс взаимодействат със съвпада.
Интересно. Ще докладвам.
« Последна редакция: Април 29, 2018, 08:47:01 pm от lina »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1076 -: Април 29, 2018, 08:50:32 pm »
Кога е това, че и за мен е важно? Не колкото при теб, но от този градус Уран ми тригонира нат.Слънце :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1077 -: Април 29, 2018, 08:54:40 pm »
Кога обичайно се отчита събитие по Уран при съвпад (с нат. Венера в случая)?

При мен нямаше събития при този съвпад, отмина вече. Но беше процес на осъзнаване. Настъпи промяна във вкусовете, предпочитанията и харесванията. Промени се и отношението към любовта. Но това бяха скрити процеси, не е имало явна събитийност. Да можеш да отчетеш някакво събитие само по този аспект. Не съм и търсила целенасочено по аналогиите на дома, зает от Венера. Някой ще каже, че и този транзит съм "проспала". Ами зависи под кой ъгъл се гледа, мисли и се дава оценка на чуждите избори. Случиха се много важни за мен промени във вътрешен план, но без манифестация във външен, според което винаги те оценяват другите – имаш ли нов любовник или нямаш, имаш ли връзка/авантюра, направила ли си бърз годеж, развела ли си се и т.н. Освен това някои неща не е нужно да бъдат споделяни на мегдана, за да не бъдат опорочени и да не станат енергийно уязвими, саботирани по някакъв начин. Най-красивото и съкровеното трябва да запази енергийната си чистота, без да бъде обсъждано, разкоствано и подлагано на външна оценка. А и нека сеирджиите продължават да живеят в заблуда, това е много забавна гледка.  ;)

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1078 -: Април 29, 2018, 09:12:04 pm »
Лили, какво ти управляват Венера и Уран в натала и къде се случи съвпада?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1079 -: Април 29, 2018, 09:16:38 pm »
Кога е това, че и за мен е важно? Не колкото при теб, но от този градус Уран ми тригонира нат.Слънце :)

Около 19-20ти май тр. Венера ще прави секстил към съвпада, а тр. Марс ще е направил квадрат към същия.