Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205486 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #105 -: Април 28, 2014, 11:16:27 pm »
Транзит на Уран върху Луна в женска карта, може би непланирана бременност, а в мъжка карта дали влюбване, внезапно, пак непланирана бременност при партньорката му...как мислите?
Може да е узрял да види, позволи нов облик, път на жена си, майка си. Понякога се случва нещо с тези, променящо нагласите му, ангажименти. Може да има промени в дома и сред близките му. Уран е неочакван, но не носи зло сам по себе си. Особено ако човек е устроен да приеме нов поглед, път. Понякога издърпва рязко чергата на сигурността под нозете ни, особено ако си мислим, че ние контролираме нещата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #106 -: Април 28, 2014, 11:31:43 pm »
Луната е и онази ,която помни,която си търси удобно място,която се "храни" и т.н. и винаги отразява ,в случая всичко нестандартно ,бунтарско ,праволинейно,всеки експеримент,егоцентризъм ,всяко "Не" ....по Уран. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #107 -: Април 29, 2014, 12:30:24 pm »
Рени, точно наскоро четох, че транзит на Уран върху Луна, може да донесе внезапна/непланирана бременност :) Както и да промени нечии възгледи относно майчинство и репродукция.
За жалост, и това тълкуване няма валидност при мен. Не искам да бъда майка в текущата си инкарнация, съвсем съзнателен избор. Убедена съм, че имам други мисии за изпълнение, те не включват създаване на поколение. Както казва Веско, страхувам се свободата ми да не бъде ограничена.

Добре де, не може ли този съвпад просто да е изненадващата покана за гостуване при приятелката и оттам нещо ново да се случи?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #108 -: Април 29, 2014, 12:50:56 pm »
Уран е У4, разположен в 1-ви дом. Единствения му аспект е опозиция срещу седмодомното ми Слънце, но за сметка на това, аспектът е най-точният в картата ми-само 36 минути.

Не мисля, че отсега нататък Уран ще обръща и преобръща, каквото и да било. При ингреса си в Овен, Уран навлезе в мой 6-ти дом, чаках да донесе промени по сигнификациите на дома, изчаках го да мине и по-навътре, където направи съвпад с мой ЮЛВ цели четири пъти! Формира, повтаря и потретва и тригон към МЦ и натален Марс там, не съм си сменяла работата в периода, напротив!Това в рамките на вече близо 3 години, останах си само с чакането :D

Предварително си прочитам най-прилежно от множество източници, какво на практика би донесъл даден транзит. Ако не е събитие А, то тогава със сигурност ще е Б, а пък може и В...по тази логика, стигнах до края на азбуката без резултат. Виждам, че става така на практика сега и при съвпада му с Луната. Какъв времеви  толеранс все пак да му отпускам, нали това уж е Уран?!

Както и да е, поредното доказателство за неработеща външна планета при мен. Спецификата на картата ми позволява що-годе добра познаваемост на бъдещи тенденции , само когато се следват методите на антична астрология. Марс например, винаги ми е чуден показател за точно определяне на тайминга на дадено събитие.

сега прегледах моя Уран какви ги е вършил :) - в периода 2010-2011 е минал над Хирон, Сатурн, МЦ и опозиция Слънце. Честно казано, никакви събития нямаше. Сатурн ми е У7, но смяна на партньор нямах. По МС - загубата на интерес към работата ми. А по Слънцето - докара ми едно вкарване в любовен филм за 1 седмица и последващо емоционални тегоби от около 3-4 месеца. Уран ми е У9 и У8.

През пролетта на 2012 влиза в орбис на опозиция с Меркурий и веднага връща в ретро. И след една година вече прави точния аспект. Това е съпроводено и от прогр Уран върху куспида на 5 дом, квадрат на Плутон към Меркурий, тригон нептун към Слънцето. През този период (2012 лятото) аз започнах с нумерология и астрология - постепенно, на части. Верно, че беше изненадващо, но и много натрапчиво, безкомпромисно. И тогава напуснах работа (но това е по нептун)

Така че, не е задължително нещо да се случи, ако не е подкрепено от някакви други показатели.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #109 -: Май 11, 2014, 08:43:21 pm »
Уран тригон Нептун :017: какво да очаквам? Може би да ми се отвори третото око? :012:

Пробуждане на кундалини  ;D, но трябва и Плутон да се намеси.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #110 -: Май 11, 2014, 09:12:35 pm »
Уран тригон Нептун :017: какво да очаквам? Може би да ми се отвори третото око? :012:

Цитат
Уран тригон Нептун :017: какво да очаквам? 

Пътуване в бъдещето с прозрения за миналото ,с " Конникът и звездните шерифи". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #111 -: Май 11, 2014, 09:33:56 pm »
Всичко е възможно ,въпрос на настройка ,как гледаш на случващото се ,с какво от теб реагираш /участваш в събития/ситуации; в случая  със Сатурн или Юпитер . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #112 -: Май 11, 2014, 09:39:39 pm »
А има ли нещо лично към слънце, луна, марс, венера, меркурий-този транзит? Там можеш да търсиш тригер-ключе...

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Уран
« Отговор #113 -: Май 11, 2014, 09:47:42 pm »
Ами как гледам...с тези тежки транзити, които са ме налазили, съм на принципа колкото по-малко им се опъвам, толкова по-малко ме напъват ;D
Но това тригонче ми стана интересно какво ще донесе :cheer:

 :85: :85: :85: :85: :85: Много забавно и точно казано, абсолютно съм съгласна.  :012: :012: :012: :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #114 -: Май 11, 2014, 09:58:02 pm »
Ами как гледам...с тези тежки транзити, които са ме налазили, съм на принципа колкото по-малко им се опъвам, толкова по-малко ме напъват ;D
Но това тригонче ми стана интересно какво ще донесе :cheer:

Къде попада при теб подвижния кръст и/или кои планети го "носят" същия,Марс има ли връзка с него или с Меркурий /Юпитер /Нептун ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Уран
« Отговор #115 -: Май 11, 2014, 10:03:07 pm »
:012: Аз принципно не съм много съгласна, ама нямам голям избор ...освен да ги изтрия ;D или да ги взривя  :017: заедно със Сатурн, гада ;D

Ще им свикнеш, с времето садо-мазото става ежедневие, а след време - даже приятно - нещо като Стокхолмски синдром е май, но това е живота.  :85: С Уран и Плутон най-вече д-... да ти е яко като дойдат.  :012: :012: :012: :012:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Уран
« Отговор #116 -: Май 11, 2014, 10:09:02 pm »
:017: Няма, освен квадрат с МЦ...там е кацнал в момента транз. Плутон и той трансформира :lol_hitting:
Освен ако не се брои съвпада с прог. Слънце и Меркурий  :017: Всъщност, брои ли се :012: извинявам се за глупавия въпрос, ама... ::)
Много, даже много се брои-дето викате тука с Тъндъра-колкото повече не ги броиш, толкова повече те ще ти се отчетат. Не че нямаш и маааалко свободна воля. Ъглите са важни-те са като външните условия, съдба.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #117 -: Май 11, 2014, 10:21:00 pm »
Благодаря ,Witch-искаше ми се да има Риби/Меркурий като присъствие в натала ти и наистина има . :)

Значи при теб тригонът Уран /Нептун може да даде тенденция,за споделени мечти/желания със "затворен кръг " хора ,както и някакво нестандартно "сънувано" партньорство /сътрудничество-не знам ,доколко си авантюристично настроена по отношение на връзки и професия,работа?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #118 -: Май 11, 2014, 10:33:55 pm »
Авантюристичната жилка е налице, винаги и по всяко време :) Нея си я търся по Луната в Стрелец, а Уран си е по разказите с неочакван край :012:
Дано да е сънувано с кавичките, защото ако го извадим от тях си отива по Слънце/Нептун, с друго думи ще го проспя :012:
 :-* Мерси, Рени :)

Моля. :38:
Ние ,Рибите ,никога не се "събуждаме " ,защото не ни се пада да "заспиваме".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #119 -: Май 11, 2014, 10:39:20 pm »
Уич, промяна в ежедневието (вероятно принудителна или поне неочаквана), която води до промяна в нагласата и философията