Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 205303 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #270 -: Август 05, 2014, 04:05:32 pm »
Уран ми е У8 и когато влезе да транзитира собствения си дом направи тригон със Сатурн(и в натала имат тригон).Тогава бързо и безболезнено почина любимият ми дядо.
в случая и Сатурн е У8 при теб, щом имаш водолей на К8
 а като имаш този тригон по натал, не е проблем да се занимаваш професионално с Астрология :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Уран
« Отговор #271 -: Август 05, 2014, 04:06:49 pm »
Ооо, Дракониада, доста е било стресиращо.
Останалите аспекти на Уран ще си покажат накъде ще задуха наталния вятър при транзит. В случая, Уран е силно квадратиран и само веднъж тригониран - от Юпитер. Предполагам, този тригон ще го спаси, но останалото ще е по-скоро игра на нерви. Докато Плутон разчиства, Уран те ръчка да си разчистиш сам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #272 -: Август 05, 2014, 05:30:36 pm »
Без да обиждам стремежите на никой за мен всички гадания са бош лаф работа.Аспектът Уран тригон Сатурн не е свързан с астрологията,а с надграждане и нововъведения на добрия, стар ред,без най-доброто от него да бъде разрушено, надявам се.Това е добрата комуникация между добрите основи от миналото и идващото ново,без да си пречат.Това е хармония без стрес между разбиранията на старците и лудостта и революцията на младите.
нали самата ти написа тези дни, че Астрологията е точна наука, а днес я причисляваш към гаданията...
Аспектът между двете планети, Уран и Сатурн, не съм го гледала изолиран, а съм взела под внимание, че са управители на 8д, а Уран и 8д се свързват И с Астрологията, 8д не е само умиране и търкане на епидермиси, а Уран не е само внезапно наследство

Написах ти, че Сатурн също е У8 при теб, планетата се свързва освен с кариерата, като естествен У10, и с възрастни хора, затова му казваме шеговито "дедото", а ти  нали си споменала за твой дядо, починал бързо и безпроблемно
« Последна редакция: Август 05, 2014, 05:38:32 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #273 -: Август 05, 2014, 05:48:13 pm »
.Аз НЕ бих могла да помогна само като дам информация кое къде е и как е аспектирано,която нищо не значи за човека,ако не му се даде гаранция КОГА ще е възходът.
последното лесно може да се прогнозира с методите за прогностика
дори само транзита на Сатурн през домовете или спрямо нат. Слънце да следиш може да се види кога са периодите на ново начало, на възход, на утвърждаване и на затишие

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #274 -: Август 05, 2014, 05:58:35 pm »
Гледам си собствената карта от години и понякога периодите съвпадат,друг път не.  :)
Дай да погледнем и ние де  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #275 -: Август 06, 2014, 08:30:01 am »
Както писах, при мен Уран е У8 - започнах да се занимавам с нумерология и астрология в годината, когато дирекционния Уран беше стъпил на К5.

Транзитния Уран си се разхожда из 10 дом и при 11 гр опозира Меркурий, У3,4,12 - подтиква ме да търся нова работа, не я искам тази вече (обаче имам и Плутон в 6-ти), но повечето ме бута да чета и да се занимавам с въпросните науки (както се забелязва във форума).

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Транзити на Уран
« Отговор #276 -: Август 06, 2014, 10:13:39 am »
Както писах, при мен Уран е У8 - започнах да се занимавам с нумерология и астрология в годината, когато дирекционния Уран беше стъпил на К5.

Транзитния Уран си се разхожда из 10 дом и при 11 гр опозира Меркурий, У3,4,12 - подтиква ме да търся нова работа, не я искам тази вече (обаче имам и Плутон в 6-ти), но повечето ме бута да чета и да се занимавам с въпросните науки (както се забелязва във форума).
не мисля, че уран подтиква  ::) той е по внезапните събития. по-скоро неочаквано ще ти дойде предложение за нова работа. това, че не искаш настоящата би трябвало да е от нещо друго.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #277 -: Август 06, 2014, 10:24:49 am »
не мисля, че уран подтиква  ::) той е по внезапните събития. по-скоро неочаквано ще ти дойде предложение за нова работа. това, че не искаш настоящата би трябвало да е от нещо друго.

Ами така пише по книжките :) - все искам нещо да променя (но не е много ясно какво :) ). тъй като той е вече доста време там, аз този номер го направих вече - напуснах, мотах се, после пак се върнах на същата работа, но неудовлетворението си остава. А предполагам, за да има нещо конкретно, сигурно ще трябва някакъв аспект - примерно към У6 или У10 (а те са два). Не знам - при напускането и връщането нямаше негови аспекти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #278 -: Август 12, 2014, 11:37:03 pm »
Рени, транзит на Уран в 8д какво може да раздвижи - секса, финансите на партньора, проблеми с данъчните?

Зависи какво се случва в наталната карта,Yaya...но най-вече споделеното и оцененото от 7-ми . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Уран
« Отговор #279 -: Август 31, 2014, 12:28:42 pm »
Уран ми е у!2Д,покрай другите ефекти като че ли винаги наблюдавам ,,бягство,,по12 дом .Днес бях свидетел на пожар на терасата на съседи.За съседи сигнификатор е 3Д и У3Д, 3Д ми е празен,но У3,4 е Меркурий .Транзитния Уран в овен,интерсептиран в 1Д прави опозиция на Меркурий .Очквах квадрат /принудително д-е/,но все пак опозицията говори също за бягство,тези съседи са възрастни хора,нямат възможност за реакция по квадрат,единственото което направиха е да избягат,пожарната оправи нещата .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #280 -: Август 31, 2014, 07:02:30 pm »
Уран ми е у!2Д,покрай другите ефекти като че ли винаги наблюдавам ,,бягство,,по12 дом .Днес бях свидетел на пожар на терасата на съседи.За съседи сигнификатор е 3Д и У3Д, 3Д ми е празен,но У3,4 е Меркурий .Транзитния Уран в овен,интерсептиран в 1Д прави опозиция на Меркурий .Очквах квадрат /принудително д-е/,но все пак опозицията говори също за бягство,тези съседи са възрастни хора,нямат възможност за реакция по квадрат,единственото което направиха е да избягат,пожарната оправи нещата .
Съседите са ти по 3д, но техния дом в случая е представен от твоето Слънце, което е У4 за съседите - в случая трябва да тъсиш връзка между тр Меркурий и нат Слънце или обратно
Говориш за бягство по 12д, но техен 12д е твоя 2д, а и те не са избягали по 12д, а реално, което е по техен 3д= твой 5д

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Уран
« Отговор #281 -: Август 31, 2014, 08:01:28 pm »
Akruks,много си права,но пък като направя решетката на Брейди  1ред причина Уран опозиция Меркурий в 7 дом  2 ред- самото събитие е 1Д овен Уран-става въпрос за изненадващ/Уран/пожар-/овен/. 3ред-следствие 12/3,4  .Едно от зна1енията на 12Д-оттегляне,бягство,3Д-съседи,4Д-дом,който при положение,че е жилищен блок е и мой дом .Фактически бях свидетел как бягат от жилищния блок,който е нещо като наш общ дом .Твоето тълкуване разбира се е стриктно по правилата,но ако в 3ред бяха мой 2 д и 6 д,съвсем други щяха да ми бъдат асоциациите .Вселената ми го представя във вид,който аз да разбера :017: :017: :017:
« Последна редакция: Август 31, 2014, 08:13:20 pm от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #282 -: Август 31, 2014, 09:23:52 pm »
То ако ебило невинно пожарче, и ти само си го наблюдавал, без да те засегне, не е ли прекалено да намираш отражение в твоя хотоскоп. Примерно ако съседът-твой познат, беше пострадал-разбирам, ама така...
Аз като виждам катастрофи по магистралата-пак ли да търся в картата? Просто пътувам често и за съжаление лятно време и катастрофите не са рядкост

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Транзити на Уран
« Отговор #283 -: Август 31, 2014, 09:39:51 pm »
Papy,всъщност ме засегна емоционално,а това е критерият ,Тези съседи ги познавам добре,жената беше изпаднала в истерия ,големи викове бяха,но че е пожар ,разбрах едва когато дойде пожарната .Пламъци нямаше,но пушекът от пласмасата на закрития балкон беше сериозен,имаше опасност да се разрасне,голяма тълпа се събра .Съседите го преживяха тежко а те са по моя 3Д,няма как да не беше засегнат .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Уран
« Отговор #284 -: Август 31, 2014, 09:55:03 pm »
Да, Опозит, емоционалната връзка е много добър критерий