Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116368 пъти)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #375 -: Февруари 11, 2016, 02:28:43 pm »
А транзитният Сатурн в съвпад или в опозиция към Слънцето минава? Това проявление във връзките, в съчетание с тр. Нептун на ДС, сякаш повече ми прилича на опозиция.
Точно! Единственият друг сериозен транзит е на Сатурн опозиция натално Слънце  :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #376 -: Февруари 11, 2016, 03:47:17 pm »
Точно! Единственият друг сериозен транзит е на Сатурн опозиция натално Слънце 
Така си и помислих още от първия ти коментар, че е близнаци, а щом тр Нептун е на ДС и е У7, значи МС вероятно е близнаци, и ако Слънцето му е в 10д, мачкано от тр Сатурн У5, У6 няма как да постигне лесен успех в плановете, свързани с работа и любов. Тр Нептун на ДС и в 7д дава от една страна търсене на идеалната връзка/партньорство, а от друга страна е възможно да остане излъган от партньор/и. При всички случаи с тр. Сатурн в 4д ще осъществи промени- при този транзит човек обикновено сменя дома, населеното място, прекъсва връзка и започва нова, за да създаде  семейство.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #377 -: Февруари 11, 2016, 04:50:53 pm »
Всичко е вярно, с изключение на МС-то му, което е на 29гр в телец, но това са подробности. Невероятно нещо е астрологията, надявам се да имам търпението да стигна поне малко до вашето ниво. Не е по темата, но как бихте обяснили транзит на Уран върху Меркурий и Хирон в 12 ти дом, има и опозиция с натален Уран. Съвпадите в 12ти ги свързвам с увеличаване на интуицията, но опозицията не знам как да я включа?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #378 -: Февруари 11, 2016, 05:01:20 pm »
Уранова опозиция настъпва при всеки човек, като навърши 42г. - в общи линии човек иска да скъса веригите, особено ако тр Уран в този момент аспектира Слънцето му.  Има отделна тема за Уран, чети/пиши там за всичко, което те интересува.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #379 -: Февруари 11, 2016, 05:09:37 pm »
Аз съм чела за Урановата опозиция, но в случая ме интересуваше, защото става едновременно със съвпада с Меркурий и Хирон. Мерси, Акрукс! Ще се прехвърля там  :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #380 -: Февруари 25, 2016, 02:49:06 pm »
Нептун пак ми налазва Мерка - то са едни мечти, едни облаци, една лежерност - а трябва да приключвам счетоводство на 3 фирми. За капак счетоводителката миналата година не е направила корекциите, които съм дала и сега наново - как ще се справя, не знам  :57: :57: :57:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #381 -: Февруари 25, 2016, 03:11:11 pm »
Нептун и счетоводство... тежка работа  ;D :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #382 -: Февруари 25, 2016, 03:26:54 pm »
В началото на февруари ,на последния тригон на тр.Нептун с Луна имах проблем с теч от водопроводен кран заради дефект в метала при изливането-шупли-пръска тънко ,чудех се защо на тригон прави мизерии-оказва се водомера малки течове не отчита ,безплатна вода/закомпенсация на мизериите на ВИК ;D

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #383 -: Февруари 28, 2016, 02:23:14 pm »
Транзитен Нептун тригон ИЦ? И тр. Нептун в 8дом? (У8 в 5 дом)
Да се разкарва от тоя 7 дом, че ми писна да търся принц на бял кон.  :043:

Днес проумях още нещо за тр. Нептун в 7дом - търсила съм "принца на бял кон", защото в него съм виждала спасител; някой, който да ме избави от семейното гнездо, чиито условия на живот не ме устройваха. Други опции тогава не съм виждала - можеше да замина да работя другаде или да уча, но не!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #384 -: Февруари 28, 2016, 02:31:17 pm »
Днес проумях още нещо за тр. Нептун в 7дом - търсила съм "принца на бял кон", защото в него съм виждала спасител; някой, който да ме избави от семейното гнездо, чиито условия на живот не ме устройваха. Други опции тогава не съм виждала - можеше да замина да работя другаде или да уча, но не!

Така е Скорпи. През призмата на Нептун всичко е цветя и рози, някакви отвлечени идеали и мечти., А живота после те удря с мокър парцал в лицето и се осъзнаваш набързо. Забелязваш, че ако не се измъкнеш сам от дададена ситуация , никой няма как да го направи вместо теб. Та, Нептун дори може да е в пъти по -неприятен от сатурн и уран.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #385 -: Февруари 28, 2016, 02:33:12 pm »
Така е Скорпи. През призмата на Нептун всичко е цветя и рози, някакви отвлечени идеали и мечти., А живота после те удря с мокър парцал в лицето и се осъзнаваш набързо. Забелязваш, че ако не се измъкнеш сам от дададена ситуация , никой няма как да го направи вместо теб. Та, Нептун дори може да е в пъти по -неприятен от сатурн и уран.

 :72: Обаче късно го проумях, но пак добре, че го проумях.  :85:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #386 -: Февруари 28, 2016, 02:47:31 pm »
И при мен Нептун се оказа доста двойнствена и хлъзгава планета. При все това, че има преобладаващи хармонични аспекти в радикса. Но забелязах, че най-неприятните събития и най-много разочарования са се случвали при дирекция на Нептун към лична планета или при аспект на дирекционни/прогресивни ъгли с нат. Нептун.

Що се отнася до транзита му през наталния Марс, работи изцяло по темите на 4 дом, не на 5ти /Марс като у5/. В пъти по-силно влияние има според домовата позиция на аспектираната планета, а не по темите на дома, която тази планета управлява. Но пък Нептун ми е модерен управител на ИЦ.

В най-трудните моменти човек обикновено остава сам. Или с най-близките му хора. И въпросът не е някой да те издърпа за ушите от неприятната ситуация, колкото да видиш съпричастност и морална подкрепа, а не ехидни и злоради подмятания.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #387 -: Февруари 29, 2016, 08:52:09 am »
Интересно ми е слънчевите риби, как усещате мунданният съвпад на слънцето с Нептун?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #388 -: Февруари 29, 2016, 11:37:43 am »
На материално ниво-благотворително.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #389 -: Февруари 29, 2016, 11:45:40 am »
В момента  и аз имам транзит на Нептун през 7 дом. Даже някъде бях питала как ви се отразява този транзит :)
Натално Нептун управлява при мен 7 и 8 дом, в 8 дом е управител на Слънцето и в тригон с него.

Интересното е, че не търся рицаря на бял кон, нямам илюзии относно връзките си. Да, имам желания, предпочитания, принципи но не летя в облаците, не съм с розовите очила. Напротив, склонна съм да си задавам въпроси относно връзките и отношенията си - лични и служебни, лекари и т.н. по 7 дом,  да се съмнявам, да търся отговори.
Тук може би се намесва и транзитната квадратура на Плутон към Венерата ми и дава свой нюанс на ситуацията.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми