Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116509 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #390 -: Февруари 29, 2016, 12:05:51 pm »
Делфин, "принцът на бял кон" е по вкуса на Венера и желанията на Марс във връзка с Нептун/Риби. Слънце тригон Нептун отразява същността на хамелеона ( подобно на Нептун на/към АСЦ/МЦ) , в частност по отношение на връзките-може да говори и да се свързва с всеки, независимо от  границите, наложени от обществото, тогава нарицателното за принц, тук става излишно.  :)

Енигма има много добри и полезни наблюдения за този аспект.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #391 -: Февруари 29, 2016, 02:11:24 pm »
 От никъде се появява някой и изведнъж се озоваваш в (своята си) приказка. Всяка жена си има такава без значение дали е свързана с принцове, коне, пирати или други такива марсоподобни. Чувстваш се леко и е много вълнуващо защото човека отсреща те отгатва, просто ей така. Аз винаги съм си мислела и надявала, че като ураган ще ме връхлети, ще е лудо, страстно, опасно, а всъщност наистина е бяло. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #392 -: Февруари 29, 2016, 04:09:37 pm »
Рени го описа най-добре!  :-*
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #393 -: Февруари 29, 2016, 05:04:59 pm »
В момента  и аз имам транзит на Нептун през 7 дом. Даже някъде бях питала как ви се отразява този транзит :)
Натално Нептун управлява при мен 7 и 8 дом, в 8 дом е управител на Слънцето и в тригон с него.

Интересното е, че не търся рицаря на бял кон, нямам илюзии относно връзките си. Да, имам желания, предпочитания, принципи но не летя в облаците, не съм с розовите очила. Напротив, склонна съм да си задавам въпроси относно връзките и отношенията си - лични и служебни, лекари и т.н. по 7 дом,  да се съмнявам, да търся отговори.
Тук може би се намесва и транзитната квадратура на Плутон към Венерата ми и дава свой нюанс на ситуацията.

Дали не е заради Сатурн - У5? ::)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #394 -: Февруари 29, 2016, 10:29:51 pm »
Заради Сатурн връзките ми са винаги сериозни. Нямам една необвързваща връзка или нещо за по веднъж. :)
Дори и в началото нещата да са неангажиращи, се оказва много скоро, че вече са сериозни и се оказват продължителни. Наистина моето отношение и търсене към връзките от всякакъв тип е да имат здрава основа, да има доверие, всеки да е стабилен и да знае какво иска от другия, да е сериозен. Сатурново отношение.  :) И партньорите ми са такива. Някак не успявам да ги свържа с Риби на К7 дом, освен с това, че проявяват грижовност към мен.

Но питането ми беше за транзитиращият Нептун през 7 дом и Риби. Защото той нищо не промени. Поне засега, а има доста време докато излезе от дома.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #395 -: Февруари 29, 2016, 11:03:01 pm »
Делфин, може да е от мъглата, поне за сега. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #396 -: Февруари 29, 2016, 11:43:12 pm »
От мъглата да не се вижда/усеща нищо, а Рени  ;)  Кой знае, може и така да се окаже. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #397 -: Март 01, 2016, 08:18:13 am »

Но питането ми беше за транзитиращият Нептун през 7 дом и Риби. Защото той нищо не промени. Поне засега, а има доста време докато излезе от дома.

Ще го разбереш като влезе в 8ми дом, поне при мен така беше. Срещнах и принца, разбира се, който се оказа не жаба, ами не знам гнусен червей ли да го нарека, още не съм се събудила за да измисля нещо по-точно :D

Но това, че се появи мъж при мен е заради марса в 7ми дом.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #398 -: Март 01, 2016, 10:27:48 am »
Тери, при теб как е аспектиран Нептун, къде се намира в картата ти и какво управлява?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #399 -: Март 01, 2016, 10:37:55 am »
Тери, при теб как е аспектиран Нептун, къде се намира в картата ти и какво управлява?

Управлява 8ми дом, намира се в 5ти дом, в съвпад с луната, квадрат с Меркурий и слънцето.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #400 -: Март 01, 2016, 11:39:40 am »
Тери е права, особено при транзитите на трите външни планети проявите им се усещат до година след като напуснат дома и са в разходящ аспект с планета. Външната планета стои с години в един дом и човек се адаптира към същата, все едно имаш дългогодишно гостуване от някой, който може да ти е познат, но може и да не ти е, да ти стане приятно, да свикнеш с  него , може и да не, указано от натала ти.
Делфин, би трябвало да си имала "по-ясна " или изразена събитийност, когато Нептун е бил в края на 6-ти и пресичащ 7-ми домове , като по -скоро да си го усетила чрез АСЦ си- Нептун е отразяващ. Виж и какви аспекти прави с натални планети и дали делата, сферите на същите не са рафинирани, променени от неговото транзитиране през 7-ми дом ; виж Венера как е поставена при теб и пак какво се е променило в нейните сфери. Избери си една или две думички, които характеризират Нептун и на теб ти импонират , така че да можеш да си обясняваш/ следиш неговите прояви.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #401 -: Март 01, 2016, 11:08:45 pm »
Управлява 8ми дом, намира се в 5ти дом, в съвпад с луната, квадрат с Меркурий и слънцето.

А дали не е от значение и това, че Нептун е направил вероятно квадратура от своя дом със съвпада Луна/Нептун в 5 дом и затова да е имал чак такова негативно проявление? Ако Меркурий и Слънцето ти са в 8 дом, то тогава е бил в съвпад, знаков или е бил в близост до тях. Или опозиция.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #402 -: Март 01, 2016, 11:26:47 pm »
Тери е права, особено при транзитите на трите външни планети проявите им се усещат до година след като напуснат дома и са в разходящ аспект с планета. Външната планета стои с години в един дом и човек се адаптира към същата, все едно имаш дългогодишно гостуване от някой, който може да ти е познат, но може и да не ти е, да ти стане приятно, да свикнеш с  него , може и да не, указано от натала ти.
Делфин, би трябвало да си имала "по-ясна " или изразена събитийност, когато Нептун е бил в края на 6-ти и пресичащ 7-ми домове , като по -скоро да си го усетила чрез АСЦ си- Нептун е отразяващ. Виж и какви аспекти прави с натални планети и дали делата, сферите на същите не са рафинирани, променени от неговото транзитиране през 7-ми дом ; виж Венера как е поставена при теб и пак какво се е променило в нейните сфери. Избери си една или две думички, които характеризират Нептун и на теб ти импонират , така че да можеш да си обясняваш/ следиш неговите прояви.  :)

Рени, благодаря :) Естествено, че имаше събитийност при преминаването на Нептун през ДСЦ. По това време прекъснах дълга и важна връзка. Тогава Нептун беше точно на К7 и в квадратура с наталното си положение - точният аспект скоро беше преминал. Значи мога да предположа, че се е задействал при влизането в дома и оттогава спи :)

Докато е там ще направи съвпад с ПФ и СЛВ. Също (ще) нааспектира повечето ми планети. Ще обърна специално внимание на  отминалите аспекти и на тези, които предстоят, защото това, което казваш звучи много интересно.

Като ми обърна внимание на Венера наистина в отношенията ми се появи непозната досега мекота, а в работата хаотичност :) В натала ми тя е в 8 дом, в Овен и е доста своенравна - ни се води, ни се кара, но сега е станала по-сговорчива :) Предстои транзитния Нептун да направи полусекстил с нея.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #403 -: Март 02, 2016, 12:26:54 am »
И аз, благодаря за споделеното, Делфин.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #404 -: Март 02, 2016, 08:59:02 am »
А дали не е от значение и това, че Нептун е направил вероятно квадратура от своя дом със съвпада Луна/Нептун в 5 дом и затова да е имал чак такова негативно проявление? Ако Меркурий и Слънцето ти са в 8 дом, то тогава е бил в съвпад, знаков или е бил в близост до тях. Или опозиция.

Не, Нептун е в точен тригон с асцедента т.е. тр. Нептун при преминаването си през десцедента направи секстил със своята позиция и по-късно секстил с луната. Тепърва  в 8ми дом предстои квадратура със собствената му позиция, съвпад с Меркурий и слънцето и квадрат с луната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.