Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116381 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #465 -: Февруари 12, 2017, 03:04:49 pm »
При мен се започва транзитен Нептун в 7 дом съвпад Меркурий У1, У10 и квадратура Сатурн У5 в 10 дом
Чета всякакви неща по темата, но ако имате идея, моля да помогнете с тълкуванията

Това е много шибан транзит, че даже и като свърши се чудиш какво е било. Засяга близките отношения, нереална представа за тях и твоята роля в тях. Както казват нептун размива всичко, нали прави и опозиция с първи дом - та най-вече самото себеусещане.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #466 -: Февруари 12, 2017, 04:08:02 pm »
Мерси за отговора. Аз на шега казвам, че като почне транзита, ще си наема личен асистент, който да следи ангажиментите ми....От друга страна тези тримцата са ми в Т-квадрат в натала и донякъде съм им свикнала на споровете...Ще видим и ще споделям

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #467 -: Февруари 13, 2017, 12:53:38 am »
При мен се започва транзитен Нептун в 7 дом съвпад Меркурий У1, У10 и квадратура Сатурн У5 в 10 дом
Чета всякакви неща по темата, но ако имате идея, моля да помогнете с тълкуванията

Selena, преживявала съм Нептун (У9) на Dsc, в опозе с нат. Марс и Сатурн.
Аспектът беше точно по времето на смяна на обкръжение (друг град). Периодът ми донесе самота, но не че са липсвали хора около мен - не беше изолация. Просто ориентиране в новата среда и някак да си намеря мястото в нея. Като с всеки друг аспект - привикваш към енергията и се научаваш как да действаш.
Той ще си се движи доста време в дома. При мен, след година и малко от навлизането му вече се бях окопитила. И след тази година и половина нищо лошо не мога да кажа за транзита му през 7ми - даже напротив! Много градивно, възходящо време, за което си спомням с умиление сега, макар да съм учила и работила къртовски точно в тези години.

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #468 -: Февруари 13, 2017, 09:34:06 am »
Е, на мен Нептун ми е У7 и къде ли не ми е заставал- имала съм съвпад с Марс, Венера, Слънце, ДЦ. При всички съвпади съм имала събития, част от които много хубави (Венера). Със слънцето (6 дом) имаше няколко проявления- при мен грешна диагноза, болест на баща ми, заблуди на работното място. За ДЦ не ми се коментира рано сутрин
Абе, както се казва по-добре нищо, отколкото лошо

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #469 -: Март 12, 2017, 12:02:14 am »
Някой да сподели преки впечатления за транзитен Нептун тригон натална Венера.
Имало ли е някакво проявление.
 :) :) :) :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #470 -: Март 12, 2017, 12:23:00 pm »
Някой да сподели преки впечатления за транзитен Нептун тригон натална Венера.
Имало ли е някакво проявление.
 :) :) :) :)

Била съм малка, но ще споделя за квадрат - Венера в 7д, Нептунов транзит през 4д - запознах се с бившия ми съпруг и се омъжих. Бракът приключи злополучно :) Нептун е У5.
Сега предстои секстил откъм транзит през 5д - надявам се на по-сполучлива връзка :))))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #471 -: Март 12, 2017, 06:37:31 pm »
Била съм малка, но ще споделя за квадрат - Венера в 7д, Нептунов транзит през 4д - запознах се с бившия ми съпруг и се омъжих. Бракът приключи злополучно :) Нептун е У5.
Сега предстои секстил откъм транзит през 5д - надявам се на по-сполучлива връзка :))))

При тебе се е развило като по учебник. Със сигурност при секстила, който ти предстои ще е много хубаво събитието и ще срещнеш някой, който си заслужава.  :) :) :)
Ще споделя какво се е случило при мен. То така или иначе първото преминаване на Нептун тригон Венера ще е през май месец, но аз тогава не очаквам събитие специално от този транзит. Ако е свързано с любов би трябвало да се изчака навлизането на Юпитер в седми дом по транзит, както и навлизането на прогресивна луна в седми дом, което ще съвпадне с второто транзитиране на Нептун тригон Венера.
Миналата година Нептун който транзитира през 11 дом направи тригон към марс който е У7 и натално е в седми и на всичкото отгоре е много силно аспектиран положително, но събития нямаше освен, че ме обхвана едно спокойствие и не ми пукаше от нищо. В момента пакт прави тригон към марса и пак същото.  :72:
Експериментите продължават.  :57:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #472 -: Март 13, 2017, 03:46:13 pm »
При транзитен куинконс с У7 - начало на първата ми връзка :)
Сега съм в дирекционен такъв, от около 2г ми се възражда една връзка, точно във време с аспекта. Ще видим завръзката - в момента съм в процес, който мисля, че ще приключи след около година, предвид аспектите. Не трябва да разглеждаме един аспект самостятелно, но все го правим ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #473 -: Март 14, 2017, 09:48:33 am »
Нептун тригон Венера, дядо и баба са ми завещали къщичка. По натал имам Венера/Нептун, Нептун втори у 4-ти, у8-ми съвпад с Венера, Нептун е секстил с Юпитер, затова и тригона е заработил . ;-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #474 -: Март 19, 2017, 11:18:06 pm »
Преживявам отново Нептуновата квадратура. За щастие - следва секстил на Нептун към нат.Меркурий на К11, У4, У7. Ще се радвам, който е преживял аспекта да сподели усещания. Да не взема пък да се размечтая сега  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #475 -: Март 19, 2017, 11:29:32 pm »
Засега е само знакова при мен, не е точна по градус.

А транзитът му през Марс/IC ме вкара в състояние на своеобразна летаргия, в което нито за миг не съм спряла да действам и трескаво да мисля. Но станах "невидима" за околния свят, по собствено желание. Повечето сценарии, описани в книгите, не се реализираха. Включително и изпадане в безпомощно състояние, безсилие и приспиване на волята. Няма такова нещо. Не знам въобще как минават такива "прогнози" пред други хора.

Но през това време се научих да бъда себе си и само със себе си. Преоткрих всичко, което ми носи мир и спокойствие за душата. Научих се повече да разчитам на вътрешни /духовни/ ресурси, отколкото на външна подкрепа и одобрение, от социума и от близкото обкръжение. Много приятно чувство е това – да бъдеш себе си, да правиш каквото ти е приятно, да имаш свой собствен ритъм, несмущаван от външни дразнители.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #476 -: Март 19, 2017, 11:45:38 pm »
При мен ще мине през АС, но има време до тогава, първо ще секстилира Меркурий :) Имам очакване за удхотвореност :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #477 -: Март 20, 2017, 11:43:31 am »
Преживявам отново Нептуновата квадратура. За щастие - следва секстил на Нептун към нат.Меркурий на К11, У4, У7. Ще се радвам, който е преживял аспекта да сподели усещания. Да не взема пък да се размечтая сега  ;D

Това е резонно, около 41-43 г всеки преживява тази квадратура- "надежда всяка тука оставете", като необходимост, човек да се отърве от илюзиите и копнежите си по нещо или някой, които е идеализирал и сега е необходимо да се освободи от същите, отдели, за да схване, че няма да се получат там/ тук нещата. Хората си мислим( мечтаем), че сме родени все за велики, "големи" , забележителни прояви, но често фантазиите не се покриват с реалността и квадратурата на Нептун към рожденото място позволява това изтрезняване от 4-8 месеца,  ще ти се налага да изживееш състояние, период, сякаш си бил в изтрезвителното, под някаква терапия, в изолатора и все такива, чистиш се един вид от "нечистото", за да се помириш със себе си-квадратурата винаги натиска да се действа, а Нептун не е по активността.
Алена, при мен Нептун има влияние върху личните отношения, работните ангажименти и здраве и при тази квадратура, същите бяха размазани, но понеже същия е единствената ми планета без твърд аспект, изплувах. Аз съм Риби с Нептун на АСЦ и същия е важен при всяка мунданна конфигурация, ти си Стрелец, не се стряскай толкова,както каза ти, 'що пък да не си помечтаеш ? Тази квадратура съвпада с опозицията Уран-Уран, мисля и опозиция/съвпад Сатурн - Слънце, не е изолирана. :)
« Последна редакция: Март 20, 2017, 01:59:38 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #478 -: Март 20, 2017, 02:36:37 pm »
Рени, благодаря  :08: При мен Нептун е У1 в 9 дом и е в зенит. Връх е на голям огнен тригон с Луната - У5 в 6 дом и другия У1, който е и У10 в 1 дом - Юпитер. Квадратурата следва да задейства тригона. Може би изтрезняването е предимно на работния фронт - със засегнатите и 1, 6 и 10 дом. Имаше една илюзия - че едва ли не извън корпоративната среда няма да ме бъде. Точно това коментирахме с напуснали колеги, че се създава такова усещане, че имаш стойност само тук, на тази работа и навън си загубен. Този феномен го осъзнах и проумях и видях, че имам шансове навън, има позиции, които ми харесват. Имаше и едно голямо напрежение, което се освободи. Все едно се отпуши канал и енергията бликна през него.

Знам ли пък - сега секстиът с Меркурий - на К11, но от към 10 дом - може да доведе до предоговаряне :)

Да, и всичко това на фона на тр.Сатурн, който мина през МС през януари, наближи Слънцето ми (У6 в 10 дом) и ще тругне назад на около градус от него. Вероятно в ретроградната фаза ще осмислям всичко по настоящата си работа, искам ли я, какво бих пожертвала и т.н. А в края на годината Сатурн ще мине през Слънцето - тогава може би ще има развръзка :)

Урановата опозиция при мен ще е през лятото на 2019г. Малко по-късничко се случва, но ще я доживея, вероятно, няма да й избягам :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #479 -: Май 09, 2017, 12:09:08 pm »
При мен .... активната нептунова кваратура ще резултира и в лечение на двете стъпала/ходила. Най-вероятно ще се наложи хирургична интервенция. Започвам да проучвам добри ортопеди за стъпала. Ако някой има опит, моля да сподели. Довечера в ЗЕТ ще си огледам нещата.   ???
Над силата е само умението да я владеем!