Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116452 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #60 -: Март 23, 2014, 02:38:33 pm »
Какво има на 28,пролетта нали мина 2 пъти?Да няма новолуние.

Тогава най-много кълве карабалъкът.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #61 -: Март 24, 2014, 11:46:54 am »
Нептун не транзитира ,Нептун фантазира-насладете му се ,не го "обяснявайте". :)

оффф, с тези фантазии на МС, които си имам ..... все е нещо извън волята ми, все е нещо, което не съм планирала дори ...

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #62 -: Март 24, 2014, 04:19:30 pm »
Нептун е кацнал върху Меркурия ми и ще си постои там до края на 2016-та. Като изключим секстила му с Венера, който би трябвало да ми донесе повече хармония и любов в семейството, ми се струва, че периодът няма да е никак лек. Четох, че доста ще ми замъгли ума, мисленето, ще ми пречи на общуването...Оф, и без това съм с ретрограден Меркурий в Риби. Така си мечтая за малко дар слово   :91:
Като добавим, че в тази позиция транзитния Нептун прави опозиция с наталния ми Марс и Юпитер, май трябва да се скрия някъде и да не контактувам много-много с хора.  :57:
Serve, love, give

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #63 -: Март 24, 2014, 05:39:18 pm »
Лов-ми - първо, прогресимния Мерк, а и Марса вече не са ти ретро, така че това вероятно си го отработила ;-)
Второ, Нептуна опозира само Юпитер и понеже той е на трон, а Юпитер и Меркурий ти имат взаимна рецепция, значи този аспект може само да ти помогне, според мен...
Или поне така се надявам. :08:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #64 -: Март 24, 2014, 06:19:51 pm »
С десцедент Риби съм и ако има някой друг такъв - чудя се дали да не се откажа от идеята за постоянен партньор изобщо в този ми живот  :)

Подхваща ме квадратът Нептун-Нептун заедно с квадрат към Луна и Слънце и ме чакат чудни дни - вече се проявяват, а вчера четох, че все ще се надявам да се оправят нещата и така години наред няма да предприемам нищо. След 10 години ще ми стъпи и на десцедента. Някой преживял това или да ме насочите към тема, която да прочета?

Благодаря ви предварително  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #65 -: Март 24, 2014, 06:42:51 pm »
С десцедент Риби съм и ако има някой друг такъв - чудя се дали да не се откажа от идеята за постоянен партньор изобщо в този ми живот  :)

Подхваща ме квадратът Нептун-Нептун заедно с квадрат към Луна и Слънце и ме чакат чудни дни - вече се проявяват, а вчера четох, че все ще се надявам да се оправят нещата и така години наред няма да предприемам нищо. След 10 години ще ми стъпи и на десцедента. Някой преживял това или да ме насочите към тема, която да прочета?

Благодаря ви предварително  :)

Eaglet,не разполагам с текстов материал за насока ,но мога да ти споделя това -'Няма нищо по-хубаво от лошото време ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #66 -: Март 24, 2014, 06:48:24 pm »
Ам,то зависи какво прави Нептун по натал, като аспекти, все пак. Този квадрат може да ти се отрази,даже, романтично :72:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #67 -: Март 24, 2014, 06:56:04 pm »
По натал превежда поезия и я пише - в трети дом в точен съвпад с Луна в стрелец e и друго положително от него не виждам   :)
Квадратира Юпитер в 6 дом, дава опозиция към Слънце в 9 дом, полуквадрат към Уран във втори, един секстил към Плутон и куинконкс към Меркурий в 10 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #68 -: Март 24, 2014, 07:13:21 pm »
По натал превежда поезия и я пише - в трети дом в точен съвпад с Луна в стрелец e и друго положително от него не виждам   :)
Квадратира Юпитер в 6 дом, дава опозиция към Слънце в 9 дом, полуквадрат към Уран във втори, един секстил към Плутон и куинконкс към Меркурий в 10 дом.

Тр.Нептун стъпил ли е вече на АСЦ или още е в 12-ти дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #69 -: Март 24, 2014, 07:23:14 pm »
eaglet, аз дотук не прочетох нищо, което да касае постоянен партньор .... няма 5 дом, няма седми - то Нептун хубаво романтика, ама по тази логика аз с Риби на МС ... няма да кажа какво да е, че ще ми се скарат :)

Но ако по принцип ти идва в повече, в книжките на Мартин Шулман има написано за заблудите на отделните асценденти. Ако я няма по нета, ще ти сканирам твоята част и ще я пусна тук - само кажи. За томче 3 става въпрос. поне аз там намерих някои отговори.
« Последна редакция: Март 24, 2014, 07:25:49 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #70 -: Март 24, 2014, 07:36:03 pm »
Тр.Нептун стъпил ли е вече на АСЦ или още е в 12-ти дом ?

ставаше въпрос за тр на нептун през десц...май

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #71 -: Март 24, 2014, 07:40:36 pm »
Papy,благодаря за вметката -не съм прочела правилно. :)

Тогава запитването ми е ,дали Нептун е все още в 6-ти дом или вече е стъпил на ДСЦ ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #72 -: Март 24, 2014, 07:41:10 pm »
Точно преди два дни четох на Шулман за асц. Дева. Само аз ли виждам решетката, в която участва седми дом? Имаме Нептун управител на седми дом, който започва да квадратира себе си откъм 6 дом + да дава квадрат към Луна, а малко след това и към Слънце. Засяга си яко партньора, който тръгна на курс за актьор, не харесва професията си и иска моята + пропива се яко.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #73 -: Март 24, 2014, 07:43:01 pm »
И защо на такова ниско ниво ги изживявам уроците по Нептун? Със Сатурн се справям много добре.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #74 -: Март 24, 2014, 07:45:21 pm »
Papy,благодаря за вметката -не съм прочела правилно. :)

Тогава запитването ми е ,дали Нептун е все още в 6-ти дом или вече е стъпил на ДСЦ ?
Нептун поне 10 години ще е още в 6 дом, но активира седми дом с транзити и към себе си, и към слънце, и към Юпитер, който е в 6 дом. Нима 10 години ще се мотая, а после като стъпи в седми ще се мотая още? Имате ли опит с това?