Автор Тема: Транзити на Нептун  (Прочетена 116399 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #210 -: Юни 07, 2014, 09:37:33 pm »
Привет! Видях темата за ретро Меркурий, та се присетих  :08:

Нептун е ретрограден от 9 юни - 7,35гр до 16 ноември - 4гр на Риби тази година.

При мен транзитира през 5дом, където на 7,26гр в Риби е Меркурий, а на 2гр в Дева е Юпитер. Чудя се какво ли ще задейства този път транзитният Нептун. Меркурий управлява 9 и 11д, а Юпитер - 3 и 5д. Може да ме настрои мечтателно към пътешествия наблизо и далеч. Но едва ли само това ще е проявлението.
При все, че ще са активирани 5 и срещуположния 11 домове, предполагам ще е нещо друго.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #211 -: Юни 08, 2014, 08:58:53 am »
Привет! Видях темата за ретро Меркурий, та се присетих  :08:

Нептун е ретрограден от 9 юни - 7,35гр до 16 ноември - 4гр на Риби тази година.

При мен транзитира през 5дом, където на 7,26гр в Риби е Меркурий, а на 2гр в Дева е Юпитер. Чудя се какво ли ще задейства този път транзитният Нептун. Меркурий управлява 9 и 11д, а Юпитер - 3 и 5д. Може да ме настрои мечтателно към пътешествия наблизо и далеч. Но едва ли само това ще е проявлението.
При все, че ще са активирани 5 и срещуположния 11 домове, предполагам ще е нещо друго.

След като спира върху Меркурий -всички сфери на същия,5-ти дом ,планети в аспект с Меркурий ще се активират и изразяват през призмата на Нептун ;Меркурий става важна "точка " в периода и понеже той не е поставен добре в натала ти  ,може да се наложи да бъдеш по-наблюдателна /внимателна ,с онези дейности ,които той 'движи".Паралелно с този транзит,гледай и същите на Сатурн и Юпитер ,както и от/към Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #212 -: Юни 08, 2014, 10:36:39 am »
След като спира върху Меркурий -всички сфери на същия,5-ти дом ,планети в аспект с Меркурий ще се активират и изразяват през призмата на Нептун ;Меркурий става важна "точка " в периода и понеже той не е поставен добре в натала ти  ,може да се наложи да бъдеш по-наблюдателна /внимателна ,с онези дейности ,които той 'движи".Паралелно с този транзит,гледай и същите на Сатурн и Юпитер ,както и от/към Венера. :)

Мерси, Ирен! Това ми е третия такъв транзит за последните 2г. Досега периодите не са минавали с огромни катаклизми, като изглючим първия - при такъв сходящ съвпад, но голям орбис, смених работата и го отдавам на заблуда. Но и в солара ми е за 3та година, та съм свикнала.

Но за Меркурий - защо смяташ, че е слаб? Да, Риби, ретрограден опозиция с диспозитора си, но пък е във взаимна рецепция с Юпитер. Аз мисля, че това сменя местата на планетите и те се оказват на трон, като разбира се се отчита и опозицията между тях. Май не е чак толкова зле  :012:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #213 -: Юни 08, 2014, 11:58:49 am »
Мерси, Ирен! Това ми е третия такъв транзит за последните 2г. Досега периодите не са минавали с огромни катаклизми, като изглючим първия - при такъв сходящ съвпад, но голям орбис, смених работата и го отдавам на заблуда. Но и в солара ми е за 3та година, та съм свикнала.

Но за Меркурий - защо смяташ, че е слаб? Да, Риби, ретрограден опозиция с диспозитора си, но пък е във взаимна рецепция с Юпитер. Аз мисля, че това сменя местата на планетите и те се оказват на трон, като разбира се се отчита и опозицията между тях. Май не е чак толкова зле  :012:

След като си на "ти", с мислите си и се чувате,значи е добре "поставен" Меркурий при теб и Нептун ще му прожектира научно-фантастични филми в периода,а не сапунени сериали. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #214 -: Юни 15, 2014, 08:16:19 am »
Сега се сетих: на този транзитен Нептун до колко градуса да го приемам за съвпад? Слънцето ми е на 12,12* в риби, та кога да започна да се притеснявам/заспивам  :043: :043: :043:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #215 -: Юни 15, 2014, 09:10:03 am »
Сега се сетих: на този транзитен Нептун до колко градуса да го приемам за съвпад? Слънцето ми е на 12,12* в риби, та кога да започна да се притеснявам/заспивам  :043: :043: :043:...

Ти си слънчеви Риби ,още докато е влязъл Нептун в Риби -действа и-3*- 4* ,разходящ.

Как влизаш в морето ?!? ...-веднага ,шляпайки ,гмуркайки срещу вълните,или първо се адаптираш към морската вода ,или пък въобще не влизаш ...ти си знаеш .Така е и ,когато си влязла в контакт с течаща вода ,без значение под каква форма -ти трябват 3-4 мин . .докато изчезне действието на същата . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #216 -: Юни 15, 2014, 09:36:51 am »
Дано да не се загубя с тези транзити. Ама искам да се загубя. Надхвърляне на всички ограничения-време най-вече ми носи транзитната обстановка. Нямам събуждане-спя по 10 часа от месеци, а имам над 40-годишен живот с рано ставане, невротизъм за време, часове, уговорки...и -точна като швейцарски часовник за срещи. Е, сега ,не е така, сигурно ми е писнало на дева-планетите. Сега с часове след ставането съм в сънно състояние, не мога да се позная. Абе, харесва ми, няма да лъжа, но си е бягство някакво. И всичко е на забавен каданс, или по-точно време няма когато се върна, обаче, съм "изостанала" някак с 3-Д-то. Ами, не ми е хубаво тук, Другите места и състояния винаги са ми били по-интересни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #217 -: Юни 15, 2014, 09:52:31 am »
Дано да не се загубя с тези транзити. Ама искам да се загубя. Надхвърляне на всички ограничения-време най-вече ми носи транзитната обстановка. Нямам събуждане-спя по 10 часа от месеци, а имам над 40-годишен живот с рано ставане, невротизъм за време, часове, уговорки...и -точна като швейцарски часовник за срещи. Е, сега ,не е така, сигурно ми е писнало на дева-планетите. Сега с часове след ставането съм в сънно състояние, не мога да се позная. Абе, харесва ми, няма да лъжа, но си е бягство някакво. И всичко е на забавен каданс, или по-точно време няма когато се върна, обаче, съм "изостанала" някак с 3-Д-то. Ами, не ми е хубаво тук, Другите места и състояния винаги са ми били по-интересни.

Цитат
Дано да не се загубя с тези транзити. Ама искам да се загубя.

 "Най-смелото, което може да направите, е въпреки всичко да мислите за себе си. На висок глас!"
Коко Шанел

 ;)
 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #218 -: Юни 15, 2014, 09:53:50 am »
Мерси, точно от рибите очаквах потвърждение, подкрепа, съвет, може би. :08:

Сега се сещам-това-да се загубя, всъщност е -да се изключа от всички, на които винаги съм подръка по всяко време-да се изливат и споделят. Напоследък и телефонът не винаги ми звъни, ха, трябва ми пространство и енергия за мене си.
Така че-да се загубя, всъщност е-да се намеря.
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 09:56:12 am от enigma »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #219 -: Юни 15, 2014, 10:54:23 am »
Ти си слънчеви Риби ,още докато е влязъл Нептун в Риби -действа и-3*- 4* ,разходящ.

Как влизаш в морето ?!? ...-веднага ,шляпайки ,гмуркайки срещу вълните,или първо се адаптираш към морската вода ,или пък въобще не влизаш ...ти си знаеш .Така е и ,когато си влязла в контакт с течаща вода ,без значение под каква форма -ти трябват 3-4 мин . .докато изчезне действието на същата . :)

Ми как... Ако е студена водата притропвам отпред докато свикна с нея, а ако ми е по вкуса (27-28*) съм шляп, шляп и бух  :57:. След това не можеш ме извади от морето с часове  :043: :043: :043:. С течение на годините обаче спрях да ходя на плаж, защото не обичам да се пържа на слънце. Винаги съм ходила на плаж само заради морето - обожавам го. Ако имам кола, то бих ходила вечер като залезе слънцето.

Иначе питах, защото транзитния Нептун ми е на 5* от Слънцето  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #220 -: Юни 15, 2014, 11:46:17 am »
Ми как... Ако е студена водата притропвам отпред докато свикна с нея, а ако ми е по вкуса (27-28*) съм шляп, шляп и бух  :57:. След това не можеш ме извади от морето с часове  :043: :043: :043:. С течение на годините обаче спрях да ходя на плаж, защото не обичам да се пържа на слънце. Винаги съм ходила на плаж само заради морето - обожавам го. Ако имам кола, то бих ходила вечер като залезе слънцето.

Иначе питах, защото транзитния Нептун ми е на 5* от Слънцето  :012:.

Разбрах ,затова и така ти споделих информация ,а ти току-що си отговори дали ти действа ,как и кога . :)

И аз ходя на морски плаж вечер /през нощта ,защото обожавам да се къпя в морето или пък в края на септември. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #221 -: Юни 15, 2014, 12:19:19 pm »
Къде да прочета повече за Нептуновата квадратура? При разходящ съвпад какво се случва?
Тр.Нептун ми квадратира наталния У1+Луната У5 ,сега с ретроградието ще мине пак  през Асц.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #222 -: Юни 19, 2014, 10:29:50 am »
Къде да прочета повече за Нептуновата квадратура? При разходящ съвпад какво се случва?
Тр.Нептун ми квадратира наталния У1+Луната У5 ,сега с ретроградието ще мине пак  през Асц.
попитай чичко Гугъл
ще ти излезе статията за транзити на Нептун в astroto.com
а ти от първо лице може да споделиш как е да прекосява АСЦ, че на мен такова нещо не ми се е случвало и няма как да се случи- при мен доближи ДСЦ на 7гр и се обърна

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #223 -: Юни 19, 2014, 11:02:11 am »
akruks,моят Асц е спорен ,заради съмнение в часа на раждане.
Ако все пак е това Асц ми-5 гр Риби - минавайки Нептун от там и правейки опозиция на Дсц ,ме вкара в голяма /само/заблуда относно мъжа ми и манипулативното му поведение през последните 1,5 години.
Чак сега взех да изтрезнявам и да разбирам какво се е случвало.
Започнах  да се интересувам от духовни практики,учения,че и окултизъм :)

П.П Може ли да пробваме ректификация ?
« Последна редакция: Юни 19, 2014, 11:15:44 am от rroza »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Нептун
« Отговор #224 -: Юни 19, 2014, 11:13:32 am »
Можем, ама колко ще е добра-трябва да наблюдаваш дали работи после