Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214189 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #810 -: Ноември 08, 2016, 09:18:45 pm »
"Мечтателите трябва да се подкрепят"- цитат от филма Утреландия   :012:

"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #811 -: Ноември 15, 2016, 12:02:23 am »
Най-важното нещо е да говорят за теб, пък било то и добро./С.Д./
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #812 -: Ноември 15, 2016, 03:55:59 pm »
"Не можеш да имаш всичко. Къде ще го сложиш ?" )))
 А. Ландърс
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #813 -: Ноември 17, 2016, 10:05:03 am »
“Повечето хора, всъщност почти всички, водят живота, който обстоятелствата им налагат… Приличат на трамваи, които вървят винаги по един и същи маршрут. Те неизменно отиват и се връщат, отиват и се връщат, докато вече не могат да се движат и ги продават за старо желязо. Много рядко ще срещнете човек, който смело е взел живота си в свои ръце.”
 С. Моъм
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #814 -: Ноември 18, 2016, 08:02:33 pm »
''Да бъдеш или не? Това е въпросът.''

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #815 -: Ноември 18, 2016, 10:57:43 pm »
Просто бъди.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #816 -: Ноември 19, 2016, 12:09:02 am »
Да бъдеш или да! Това е отговорът!
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #817 -: Ноември 19, 2016, 09:30:03 am »
Да бъдеш или да! Това е отговорът!

 :)

Това е Стрелецът! :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #818 -: Ноември 19, 2016, 03:33:19 pm »
Ха хах, толкова много ли ми личи :) Всъщност - не съм се замисляла много, много какво впечатление оставям. Хората, които ме наблюдават предимно визуално в реалния живот - почти винаги залагат на Скорпион :) Най-често са ме питали дали съм скорпион, а не "коя зодия съм"  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #819 -: Ноември 22, 2016, 02:29:27 pm »
“...Душата пребъдва много пъти, чедо. И много пъти идва и си отива от тоя свят. Всеки път като затръгва насам, избира – първо земята си, после родителите. Туй е щото е стара и умна душата и знае от къде да й почне ученето. А тя решава пак да си дойде и да се очовечи, щото има бая събрано за учене.
Ето, твойта душа е избрала нашта земя – българската. И се е закачила за нея с едно нещо, дето му се вика Корен. Той има разни израстъци – род, народ, език, болежки, радости – все останали от тия преди тебе. Те са ти в орисията. Те ще ти дават и обич, и сила, и ще те друсват понякога...
Само помни, Райно, че щом старата ти душица е избрала тая земя, имала е нещо наум. Затуй требе да си чуваш Корена и да се грижите един за друг!”
Из ”Стопанката на Господ”

Розмари Де Мео

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #820 -: Ноември 24, 2016, 11:24:15 pm »
"Не мога да понасям протегнатите ръце, прибързващи да ме откъснат като плод и да ме направят своя собственост. Жадувам за едновременно прострени едни към други ръце, които искат не да вземат, а щедро да дават."

Блага Димитрова
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #822 -: Ноември 25, 2016, 10:15:20 am »
"Аз не съм това, което се е случило с мен, аз съм това, което съм решил да стана"

К.Г. Юнг
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #823 -: Ноември 29, 2016, 08:29:20 am »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #824 -: Декември 02, 2016, 01:51:22 am »
МАГИЯТА И СТАРИЯТ ЗАКОН

"...Ей туй правят врачките и гледането. Изкривяват ти ума. Като ти кажат какво иде, почваш да го чакаш. И от чакането се изкривява и пътят. Почваш да правиш други стъпки, в друга посока. Не е добро туй, пречи!
– А не може ли да помага?
– Не! Всеки има урок за учене, Райно. Човекът сам требе да избере дали да учи, или не. Катастрофата пак е урок. И болестта. И бездетието. Нещо имаш да свършиш, нещо требе да се препати, да си мине по пътя. Като ти гледат и ти кажат кога иде бедата, само ще те побъркат. Умът ти ще се залута да дири начин да избяга и сам ще се оплете.
– Чакай малко! А Ванга? На толкова много хора е помогнала. Видяла е в бъдещето им, казала им е едни неща, лекувала е хора, даже такива бездетни... И тя ли е вършила грях?
Магда се облегна назад и затвори очи. Мълчанието стори място на тиктакането. Проточи се, попровлачи крак, препъна се, пък приседна.
– Вангелия плати дан... тежък дан... – се търколиха думите из мълчанието.
– Познавала ли си я?
– Бяхме млади...много отдавна... Голяма дарба имаше тя и скъпо плати за нея... сама избра.
– Кое?
– Да вижда в бъдното на хората и да им го казва. Плати с очите си. Това е старият закон. Има неща, дето струват скъпо. Ако речеш да помагаш на хората, въпреки тях, плащаш! Туй само Господ може да го прави. Затуй Господ си взима дан.
– Какво значи: „Въпреки тях”? Нали и ти правиш наричане на бездетни? Не е ли същото?
– Помниш ли думите, дето ги редяхме трите на яловата, на Виолета?
– Помня! „Ако си научила ученето си, рожбата ти да те познае и да слезе!” Всичко помня! Записала съм го! – Магда пак замълча. Тиктакането и куките на Времето се напреварваха в главата на Райна. Едно налице, едно наопаки... тик-так, тик-так...
– Ако си научила... това ли е? – продума Райна. – Ако си научила?
– Вангелия не искаше от тях да учат! Направо ги спасяваше. Правеше кукли на бездетните, въпреки че имаха да учат. Даваше име на нероденото, за да го викне... – гласът на Магда секна. – Избираше поне да са добри хора... добри по нейния аршин... и ги спасяваше. Един ден ù рекох, че не може тъй, че е против закона...
– Кой закон?
– Старият... За да вземеш – даваш. Ако си отиде нещо – друго идва. Ако дойде ново – нещо требе да му стори място. Ако някой няма, не е дал достатъчно. Спречкахме се. ” Магдо, толкоз мъка има по тоя свят!” - викаше Вангя: ” Поне нещо от нея ке махна...” Пък аз ù думах, че мъката иде от хората, че хората не требе да се спасяват, требе да се поправят, па да си отиде и мъката им. Че тъй всичко отива на вятъра, пък те все по-лоши стават... Повече не я видях. Само насън... но си беше вече отишла. Дано да е в Светлото!..."

из "Стопанката на Господ"
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.