Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214234 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #90 -: Септември 26, 2014, 03:28:32 pm »
Ха, има тука откровено неверни мъдри мисли
Например за лъва и газелата, ами ако си крокодил, къде да бягаш-от кой, за кой...
Или Бог те водел към щастието по трудния път...ако си му любимец, ти позволява да разбереш къде бъркаш и какво е правилно да поискаш да ти се случи
И изобщо...някак не ме кефи да се прекланям пред мъдри мисли, ще ме извинявате, ама съм на мнение, че човек каквито и велики мисли да има, ако се държи каро идиот, значи е идиот, не божествен мислител
« Последна редакция: Септември 26, 2014, 05:43:59 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #91 -: Септември 26, 2014, 03:41:55 pm »
Всекиму според наталните предпоставки  ;D

Някои нямат нужда да бъдат водени по най-трънливия път към щастието - поради простата причина, че има хора, които не го търсят в далечното бъдеще, а умеят да го изживяват във всеки момент в настоящето.

Много е приятно да срещаш хора, заредени с оптимизъм и живец, умеещи да се радват на всяка една малка възможност. Техният път към щастието е много по-кратък.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #92 -: Септември 26, 2014, 03:42:59 pm »
По правило не обичам "мъдрите мисли".Повечето са с Нептунова,мазохистична насоченост и предопределят кармични плащания на последователите си,а за такива задължения аз нямам спомени.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #93 -: Септември 27, 2014, 03:08:08 pm »
Астрологията е неутрална както всички науки и може да се ползва за добро и зло.Духовността е над доброто и злото и е независима от тях,по начина по който мъдростта,интелигентността  и честността.На злото никой не е отнемал привилегията да действа със същите изразни средства като доброто.  :012: :d030: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #94 -: Септември 27, 2014, 05:28:29 pm »
Ами не разбираш,защото не допускаш,че "злото" може да е мъдро,интелигентно,успешно и хармонично. 'Добро и зло" са понятия за детската градина.Зрелите хора боравят с други понятия като реализация в обществото и служба нему. :012: ;)
Онези,които вярват в Лошия Кумчо Вълчо и добрата фея кръстница не се справят много добре като социални единици.  :012: ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #95 -: Септември 27, 2014, 05:49:01 pm »
 :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043: :043:

Айййй ще падна от катъра с вас бе...  :D :D :D :D :D :D :D :D


Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #96 -: Септември 27, 2014, 05:52:35 pm »
Вещенгер,не се смей точно тук!  :D :D :043: Не виждаш ли,че се напъвам като глист!  ;D Пък после само някой да каже,че кардиналните не сме най-упорити в  борбата за предварително изгубени каузи!  :012: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #97 -: Септември 27, 2014, 07:18:45 pm »
Вещенгер,не се смей точно тук!  :D :D :043: Не виждаш ли,че се напъвам като глист!  ;D Пък после само някой да каже,че кардиналните не сме най-упорити в  борбата за предварително изгубени каузи!  :012: :012:

Кауза пердута, моме Калино!  :57:

Както е казал Мърфи: интелекта на планетата е константа, а населението нараства лавинообразно...  :85: :85: :85: :85: :85: :85: :85: :85:


Понеже моят Ас е фиксаж и не обичам да се напъвам за немислими неща, има и по-приятни начини за прекарване на времето...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #98 -: Септември 27, 2014, 08:13:56 pm »
И двамата,и Дракониада, и Ali_Lun,имате философски и "компетентни " Марсове -" Много шум за нищо "  :72:

Пробвайте с Меркурий като начало и малко Венера. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #99 -: Септември 27, 2014, 08:34:59 pm »
И двамата,и Дракониада, и Ali_Lun,имате философски и "компетентни " Марсове -" Много шум за нищо "  :72:

Пробвайте с Меркурий като начало и малко Венера. :)
Аз бих пробвала с Венерата,но към някой който си има Марс.  :d030: :012: :012:
А като пробвах с Меркурий се оказа,че въпреки синастричната тригонална връзка със Скорпионския стелиум не ме разбират на чист български.  :'( :012:
 :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #100 -: Септември 27, 2014, 08:40:23 pm »
Понеже моят Ас е фиксаж и не обичам да се напъвам за немислими неща, има и по-приятни начини за прекарване на времето...  :012:
Вещенгер,ще взема да те послушам и да се позанимавам с Ведическата "тъмна Индия". Така са усложнили нещата тези хора,ама като ме засърбяха пусти йоги имам ли ги,нямам ли ги.  :97: :93:
Излиза,че съвпади по западната си имам,но май си нямам йоги.  :'( :'(  :'( :'( :043: :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #101 -: Септември 27, 2014, 11:17:54 pm »
Мисля, че 5 дена без достъп ще е добре, Али_Лун
Не разбираш от дума

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #102 -: Септември 28, 2014, 02:15:21 am »
Не отговaрям за Марса и шума на съответната,но моят  шум определено не е за нищо - ето виж няма никакъв отговор.

Освен това - ти разбра ли,ако да,тогава одобри ли това което казва или иска да каже въпросният потребител ?


На мен ми е трудно да разбирам хората,така че няма как да поставям оценки,на начинът, по който са решили да мъдруват. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #103 -: Септември 29, 2014, 05:33:16 pm »
" Когато някой ти дава шоколад, значи има шоколад...Когато някой ти дава съвети, значи няма шоколад." 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #104 -: Септември 30, 2014, 06:59:39 pm »
“Цивилизацията напредва чрез разширяване броя на операциите, които можем да изпълняваме без да се замисляме за тях“  ;)

                               Алфред Норт Уайтхед
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: