Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214237 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #195 -: Декември 24, 2014, 07:54:37 am »
"Мъжът е една приятна подробност...той трябва да си остане такъв.Като сексуален обект е прекрасен,но по-голямо място в моят жвот не трябва да си извоюва“ 
Ксавиера Холандер
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #196 -: Декември 24, 2014, 09:10:23 am »
То тая доста мъдра личност... Интересно ще ми е колко от форума ще и харесат мисълта. :)
Само да кажа,който не знае въпросната има много ''благородна'' професия...  :o
май не харесваш силните и независими жени. сигурно, защото няма да можеш да подчиниш такава жена да ти слугува и  целият й живот да се върти само около тебе ::)

а ти като висиш постоянно във форума и като си толкова взискателен към жените, някой ден може и да ти се наложи да се възползваш от "благородната" й професия  ;) не е срамно, здравословно е.
и след последното ти изказване съм убедена, че си натрупал  гняв към жените.
« Последна редакция: Декември 24, 2014, 09:15:30 am от nerealna »

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #197 -: Декември 24, 2014, 10:49:41 am »
Мъдри Като коя например ?
като петя буюклиева  :012:

...дето обича всички  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #198 -: Декември 24, 2014, 03:31:24 pm »
"Различията между минало, настояще и бъдеще са само една ужасно настойчива илюзия."
Алберт Айнщайн
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #199 -: Декември 24, 2014, 04:09:25 pm »
Мъж, който говори умно за любовта, не е много влюбен.
Ж.Санд
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #200 -: Декември 28, 2014, 08:48:09 am »
Когато един Грешник стане Мъдрец, той става Мъдрец, който притежава Красота. Когато Мъдрецът си е просто мъдрец без никога да е бил грешник, той не е нищо повече от простак Пропуснал Живота. Никаква добродетел не може да бъде постигната, ако не е имало Отклоняване, Заблуждение.

ОШО



Много ми харесва това! Напълно се покрива с моето мислене и с друг от любимите ми лафове: за да победиш изкушението трябва да му се отдадеш!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #201 -: Декември 28, 2014, 07:26:33 pm »


В жената, като в книга, има мъдрост.
И нейният велик смисъл
е разбираем само за грамотни.
Не се сърди на книгата, невежо,
ако не съумяваш да я прочетеш.

Омар Хаям
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #202 -: Декември 29, 2014, 02:35:41 pm »
Али, много си дълбокомислен напоследък. :)



Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #205 -: Януари 06, 2015, 07:48:29 pm »
Ех, Нигме, преди ден попаднах случайно и аз на нещо, което се чудех дали да постна. В подобен дух, но не съвсем.
Провокираш ме, ще го споделя.

Всеки мъж е орисан да срещне веднъж в живота си своята вещица... Да, вещица - не принцеса. Принцесата е обикновено неговата фантазия за първата любов - ефирна, нежна, сладка, случила се вече... загубена, преживяна или все още витаеща наоколо. Принцесата чака да бъде намерена, спасена, качена на бял кон, заведена в царство....с една дума „глезла”.

Вещицата! – това е онази, другата, неочакваната, жената, която даже не си е представял, че ще го омагьоса. Тя може всичко сама. Но до нея той се чувства силен и опасен. Тя няма нужда да бъде спасявана. Но му се иска да я спаси...от самата нея понякога. Тази, която го привлича като магнит, диво, страстно, безпрекословно, ....някак въпреки. Тя може да създава сънища, да руши светове, да рисува дъга. Тя може ненадейно да предизвика гневни, непознати сълзи или да го накара да мечтае усмивката и. Тя го кара да диша вятъра в нейните коси и да я прегръща насън. Тя прави пръстите му нежни и устните му копнеещи. Тя оцветява мислите му в странно-лилаво и му измисля нови думи. Всеки сам си я усеща- неговата вещица. За другите тя може да е съвсем обикновена, малко хаотична или неясна. За него обаче тя е магия... или проклятие...
Всеки мъж я среща веднъж в живота си – не всеки може да улови момента и да открие заклинанието, за да бъде негова наистина. Затова е вещица- танцува боса в огъня и носи пясъчна рокля в сънищата.
Ако си я срещнал вече, твоята вещица, обичай я! Дори, когато не трябва, дори когато е лоша, дори когато не знаеш как и защо...
Обичай я! И тя пак ще прави вълшебен света за теб!
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #206 -: Януари 07, 2015, 03:26:06 pm »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #207 -: Януари 07, 2015, 03:37:40 pm »
Щастието в живота е съставено от онези малки скоро забравени неща-очарованието на една целувка, или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент.
С.Т. Коулридж

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #208 -: Януари 07, 2015, 09:14:23 pm »
''LOVE,LOVE,LOVE - All we need is LOVE !''  :91:
:d030: Стига си плакал за любов,Ал!От теб все щуротии може да очаква човек!И не слагай " всички" в кюпа!  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #209 -: Януари 07, 2015, 09:17:54 pm »
Бъдете по-снизходителни, сега му е времето да се влюбва  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui