Автор Тема: Притчи и мъдри мисли  (Прочетена 214382 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #300 -: Април 17, 2015, 12:29:43 pm »
"Жалко е, когато в живота ти се случи нещо повече от обикновения флирт, а ти нямаш смелостта да го задържиш."
Джейн Остин

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #301 -: Април 20, 2015, 11:24:11 am »
"Нито един човек до сега не е ослепял от това, че е гледал от светлата страна на нещата!"

Зиг Зиглар
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #302 -: Април 22, 2015, 12:14:57 pm »
ПРИТЧА ЗА БОГ И БРЪСНАРЯ

Един човек влязъл в бръснарницата както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат. Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог. Бръснарят казал:
- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам че съществува Бог.
- Защо? – попитал го клиентът.
- Та нали това и така е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, откъде има толкова много болни хора? Откъде са безпризорните деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.
Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и небръснат човек (като че ли не се е подстригвал цяла вечност, толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:
- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.
- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.
- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и небръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.
- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мен.
- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания...

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #303 -: Април 23, 2015, 07:22:00 am »
"Ако Бог иска да те направи щастлив, Той те повежда по най-трудния път, защото леки пътища към щастието няма."
Далай Лама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #304 -: Април 24, 2015, 04:34:55 pm »
"Има много хора,които са постигнали съвършенството да четат,без всъщност да четат.Преминават през книгите подобно на водолази,без да поемат и капка вода."
 Амели Нотомб
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #305 -: Април 26, 2015, 04:14:46 pm »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #306 -: Април 29, 2015, 12:55:50 am »
Не вярвай на жена с червено червило.
Тези жени не целуват, за да не го изтрият.
Те хапят, за да го направят по-ярко.


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #307 -: Април 29, 2015, 09:01:46 pm »
Emmaaaaaaaaaaa....?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #308 -: Април 29, 2015, 09:06:06 pm »
Да, Рени.  :38: :58:

Налегнало ме е кръвопийство.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #309 -: Април 29, 2015, 09:27:58 pm »
Emma, за твоя стелиум и още нещо . :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #310 -: Април 29, 2015, 10:06:52 pm »
А-а, Рени, това е къде-къде по-рибешко — виж само началото, с напитка започва!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #311 -: Април 29, 2015, 10:36:02 pm »
А-а, Рени, това е къде-къде по-рибешко — виж само началото, с напитка започва!

В 8-ми дом без ром не се влиза . ;)
/не се хващай на тази въдица, "алкохол-Риби" /
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #312 -: Април 29, 2015, 11:37:19 pm »
Рени, аз се чудя защо така ми е наЛилитено. И кое задейства карето ми Венера/Лилит+Юлв. Пък то нодалната ос квадратнала себе си и Лилит. Тр. Венерка ми е влязла в 5 дом. Любовта ме вълнува. Пък дори и малко кървава, жигосваща.

Витхце, не е толкоз страшно.  ;D Няма умрели от мен. Значи всичко е в рамките на разумното.


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #313 -: Април 30, 2015, 02:51:30 pm »
И лечебна отровица. Аз съм със стари разбирания, кръвопускането лекува всичко.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Притчи и мъдри мисли
« Отговор #314 -: Април 30, 2015, 04:34:36 pm »


В Индия имало един много известен художник. Всички харесвали и приемали произведенията му за перфектни. Наричали го Ранга Гуру. Неговият възпитаник Раджичи, който приключил вече обучението си му занесъл последната си картина и поискал неговото мнение и оценка.

Ранга Гуру му казал:

„Ти вече си художник Раджичи и твоята картина ще я оцени народът.“

И поискал от Раджичи да сложи картината на най-оживеното място в града. До нея да остави червен молив и бележка, с която да помоли хората за зачеркнат местата които не харесват.

Раджичи послушал учителя си. Какво било учудването му като отишъл след няколко дена да види резултата. Цялата картина почти била покрита с червени кръстове. На Раджичи му станало мъчно. Картината, в която вложил душа и нарисувал с толкова труд била сякаш червена стена. Взел я и отишъл при Ранга, за да се оплаче и сподели колко е тъжен и обиден.

Ранга Гуру му казал да не тъжи, а да продължи да рисува.

Раджичи нарисувал отново картината. Ранга го посъветвал пак да я сложи на същото място, но този път да остави четки и бои, а в бележката да поиска от хората да поправят местата които не харесват. След няколко дни Раджичи отишъл да види какво е станало. Бил много щастлив ,защото картината не била докосната, четките и боите не били използвани. Тичешком отишъл при учителя си и споделил радостта си.

Ранга Гуру:

„Скъпи Раджичи при първата ситуация ти видя, че като дадеш възможност на хората да критикуват те бяха безжалостни. Хора, които през живота си не са рисували дойдоха и надраскаха картината ти. Докато във втората ситуация ти поиска от тях да поправят грешките ти, поиска да са градивни. Да си градивен изисква знания и умения. Поради незнание никой не посмя да поправи картината.

Скъпи Раджичи в работата си не е достатъчно да си майстор, нужни са знания. Тези, които нямат понятие за твоята работа не можеш да очакваш да оценят труда ти. За тях твоя труд няма никаква стойност.

С невежите никога не спори и не споделяй произведенията си!“
« Последна редакция: Април 30, 2015, 05:02:07 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“