Автор Тема: Пролетно равноденствие 2014  (Прочетена 6039 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #15 -: Март 20, 2014, 09:35:56 am »
днес към 19ч. , всеки по своему да отправи молбите си към Вселенският разум,ще се  раздават и  входящи номерца за изходящи не гарантирам  :08:

http://www.videoclip.bg/watch/Chestita-purva-prolet-2014-Happy-Spring20032014

http://www.malchanavoda.com/magitcheski-pentakkul/2013-02-19-02-03-22/64-praznikat-proletno-ravnodenstvie
« Последна редакция: Март 20, 2014, 09:47:08 am от strelicka »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #16 -: Март 20, 2014, 09:41:37 am »
Последно разглеждах зимното слънцестоене, сравнявам с наталната карта, гледам най-вече ъглите къде попадат в радикса ми и дали има съвпади с натални планети. Според мен може да се използва за допълнителна информация в прогнозирането, не само в мунданен план.

Emma, благодаря за картата! Като цяло пак имам важни точки засегнати в натала, ще видим как ще се реализират аспектите през следващите три месеца...което пък ме кара да търся продължението и да построя карта и за лятно слънцестоене през юни :)
 

"The Spring Equinox occurs on March 20, which represents the beginning of the astrological New Year when the Sun enters Aries. This is a favorable time for setting new intentions and planting new seeds for the coming year. These are more easily facilitated by any inner insights/visions from the earlier Pisces lunation, along with Mercury’s entry into Pisces on March 17 and alignment with Neptune on March 22."
http://www.shiftfrequency.com/dorene-carrel-astrology-report-for-march-2014/

при мен се получава обратното - Слънцето от картата на равноденствието всъщност е върху моето МС, но пък са 1 гр орбис и в различни знаци - дали така ще има някакво значение?
Тазгодишното пролетно равноденствие, дава начален старт на всички аспекти  които ще се случат следващия месец -големият кардинален кръст. По-чувствителните може още сега да започнат да усещат в кои сфери ще бъдат засегнати. Като начало виж къде става съвпада Меркурий-Нептун в картата ти и дали аспектира нещо.

Затова и няма начин да не усетиш съвпада на Слънце към твое МЦ, макар и той да е в различни знаци. Слънцето на равноденствието осветява наи-високата точка в радикса ти, през следващите три месеца ще има фокус върху темите на 10-ти дом.




« Последна редакция: Март 20, 2014, 09:53:03 am от MayFlower »

Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #17 -: Март 20, 2014, 09:48:41 am »
MayFlower, прочетох, че при теб е било от равноденствен МС към нещо си, а и нали пишеш, че гледаш равноденствените ъгли към натала, а при мен е обратното - но явно и това се гледа. Ще го имам впредвид следващите месеци :) то и други разни работи го потвърждават това с МС-то, та .... да видим :) Сега ще прегледам и съвпада Нептун-Мерк

 :clap: :-*

прегледах го - 9 дом, ама без аспекти, поне не до 5 градуса орбис. Добре де, пак ще сме на вълна чужбинска :) щото философската не ми е много по вкуса :)
« Последна редакция: Март 20, 2014, 09:52:29 am от Happy58 »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #18 -: Март 20, 2014, 09:58:48 am »
MayFlower, прочетох, че при теб е било от равноденствен МС към нещо си, а и нали пишеш, че гледаш равноденствените ъгли към натала, а при мен е обратното - но явно и това се гледа. Ще го имам впредвид следващите месеци :) то и други разни работи го потвърждават това с МС-то, та .... да видим :) Сега ще прегледам и съвпада Нептун-Мерк

 :clap: :-*

прегледах го - 9 дом, ама без аспекти, поне не до 5 градуса орбис. Добре де, пак ще сме на вълна чужбинска :) щото философската не ми е много по вкуса :)

Мерси за поправката Happy!
Гледала съм картата за Новолунието в Козирог вместо тази на зимното слънцестоене :012: Много стрес ми се събра тази седмица, и си пролича веднага!

Права си, имала съм съвпад на всички оси на зимно слънцестоене с мои ъгли/планети:
-АЦ зимно слънцестоене съвпад натално МЦ, разликата е само няколко минути-фокус върху кариерно развитие, най-общо казано
-МЦ зимно слънцестоене съвпад натална Луна, два градуса орбис-Луна съуправител 9-ти в натал, много работа по съответните теми
-ИЦ зимно слънцестоене съвпад натален Плутон, един градус орбис-тук не съм усетила да има проявление

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #19 -: Март 20, 2014, 10:37:27 am »
Метеорологични условия от ден до пладне - в началото на периода със захладняване, със силни ветрове, понякога и ураганни, внезапни силни пориви на вятъра, понякога и задушно време особено в края на периода. Като цяло топло и преобладаващо сухо време.

Кога е краят на периода?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #20 -: Март 20, 2014, 12:37:32 pm »
Опитът ми за астрометеорологична прогноза важи до лятното слънцестоене. По-задушно време между 10 май и началото на юни.

Мерси :)
Може някое ранно моренце да се предвиди :)

Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #21 -: Март 20, 2014, 06:30:39 pm »
днес към 19ч. , всеки по своему да отправи молбите си към Вселенският разум,ще се  раздават и  входящи номерца за изходящи не гарантирам  :08:

http://www.videoclip.bg/watch/Chestita-purva-prolet-2014-Happy-Spring20032014

http://www.malchanavoda.com/magitcheski-pentakkul/2013-02-19-02-03-22/64-praznikat-proletno-ravnodenstvie

стреличке, ама много късно пускаш този линк - я гледай какви работи е трябвало да приготвим .... то се иска време .... тюю .... изпуснахме :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #22 -: Юни 20, 2014, 10:51:02 am »
Утре настъпва лятното слънцестоене за тази година. Аз лично винаги обръщам внимание и на тези карти, следвайки правилата дискутирани по-назад в темата.

Тазгодишното слънцестоене се възприема като доста негативно, съдейки по коментарите на астролозите, поради факта че Хирон тръгва ретро по същото време. Свързват го и с влошено физическо здраве.

Малко инфо:
"So you might find yourself sad in the morning at the loss of a friend or a loved one or a relationship. So this is a time before Chiron the wounded healer goes retrograde and then we also have the Solstice energy so strongly to really let go of old wounds.

And I do say maybe even call in your MAP team, that’s your Medical Assistance Program, and work with consciously feeling things draining out of your body. If nothing else do whatever you can to open up acupuncture meridians and discharge any congestion in the body."
http://www.shiftfrequency.com/djwhal-khul-chiron-retro-summer-solstice/#more-56254

При мен лично, МЦ на лятно слънцестоене попада върху натален Юпитер, и понеже изобщо не включвам Хирон в никакви интерпретации, съм по-склонна да го приема като благоприятно.


Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #23 -: Юни 20, 2014, 11:34:06 am »
А при мен,как ви се вижда? ::)

Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #24 -: Юни 20, 2014, 12:54:28 pm »
при мен се получава обратното - Слънцето от картата на равноденствието всъщност е върху моето МС, но пък са 1 гр орбис и в различни знаци - дали така ще има някакво значение?

Тазгодишното пролетно равноденствие, дава начален старт на всички аспекти  които ще се случат следващия месец -големият кардинален кръст. По-чувствителните може още сега да започнат да усещат в кои сфери ще бъдат засегнати. Като начало виж къде става съвпада Меркурий-Нептун в картата ти и дали аспектира нещо.

Затова и няма начин да не усетиш съвпада на Слънце към твое МЦ, макар и той да е в различни знаци. Слънцето на равноденствието осветява наи-високата точка в радикса ти, през следващите три месеца ще има фокус върху темите на 10-ти дом.

хайде малко ОВ - нищо не се случи по 10 дом. А мерк-нептун си е в празен градус при мен. Ако има влияние някакво, то е, че не ми се работи, отнесена съм.

от калтата на слънцестоенето не мога нищо да очаквам - никакви съвпади или аспекти въобще на осите с моята карта.
« Последна редакция: Юни 20, 2014, 12:56:45 pm от Happy58 »

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #25 -: Юни 20, 2014, 08:47:13 pm »
Happy, значи не отчиташ влияние в твоята карта.
При мен да ти кажа зимното слънцестоене зададе тон на следващите няколко месеца, много интензивно работих точно по съвпада на осите му към наталната карта. Имало е и подкрепа от съответните лунации, но зимно и лятно слънцестоене засягат оста 3-ти-9-ти, има силен акцент от моя страна върху значенията им.

При теб нали работят транзити и други методи? Тези карти на равноденствията са много общ фон, няма да намериш конкретика в тях.

Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #26 -: Юни 20, 2014, 08:49:29 pm »
Happy, значи не отчиташ влияние в твоята карта.
При мен да ти кажа зимното слънцестоене зададе тон на следващите няколко месеца, много интензивно работих точно по съвпада на осите му към наталната карта. Имало е и подкрепа от съответните лунации, но зимно и лятно слънцестоене засягат оста 3-ти-9-ти, има силен акцент от моя страна върху значенията им.

При теб нали работят транзити и други методи? Тези карти на равноденствията са много общ фон, няма да намериш конкретика в тях.

Да, отчетох влиянието при теб - поне е нещо :)
аз не страдам, че не е повлияло - само давам ОВ, в името на форумната съвместна работа :) Другите неща са достатъчни  :08:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #27 -: Юни 20, 2014, 08:56:04 pm »
Да, отчетох влиянието при теб - поне е нещо :)
аз не страдам, че не е повлияло - само давам ОВ, в името на форумната съвместна работа :) Другите неща са достатъчни  :08:

Тя моята карта е  трудно предсказуема, затова изравям какво ли не, чудя се от къде да взема повече инфо :)

По принцип картите на равноденствията се използват за мунданни прогнози, за астрометеорология, не да се прилагат към натални карти. Но пък гледам че някои западни астролози ползват и тях за предсказване на лични събития, аз да не остана по-назад, започнах да ги разглеждам :012:

Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #28 -: Юни 20, 2014, 08:59:23 pm »
Тя моята карта е  трудно предсказуема, затова изравям какво ли не, чудя се от къде да взема повече инфо :)

По принцип картите на равноденствията се използват за мунданни прогнози, за астрометеорология, не да се прилагат към натални карти. Но пък гледам че някои западни астролози ползват и тях за предсказване на лични събития, аз да не остана по-назад, започнах да ги разглеждам :012:

ти си умно момиче, чети и си храни мозъка .... :) - и, както казваш, може и да попаднеш на нещо, което на теб лично да върши работа - "неведоми са пътищата Божии", "когато ученикът е готов, учителя идва"