Автор Тема: Пролетно равноденствие 2014  (Прочетена 6038 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Пролетно равноденствие 2014
« -: Март 15, 2014, 03:29:54 pm »
Гледате ли картите от този тип?
Мисля, че има няколко човека, на които също са им интересни.

Едно чудно Хвърчило се е заформило, таото и то е интересно по 4-7-10 дом.

В картата на България също е много интересно, Юпитер ще е на Десцендента, Луна и Сатурн са в 10 дом. Марс и нодалната ос са в точен тригон към наталните Марс и СЛВ. Венера също е в тригон с нат. Венера.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #1 -: Март 15, 2014, 05:19:58 pm »
Последно разглеждах зимното слънцестоене, сравнявам с наталната карта, гледам най-вече ъглите къде попадат в радикса ми и дали има съвпади с натални планети. Според мен може да се използва за допълнителна информация в прогнозирането, не само в мунданен план.

Emma, благодаря за картата! Като цяло пак имам важни точки засегнати в натала, ще видим как ще се реализират аспектите през следващите три месеца...което пък ме кара да търся продължението и да построя карта и за лятно слънцестоене през юни :)
 

"The Spring Equinox occurs on March 20, which represents the beginning of the astrological New Year when the Sun enters Aries. This is a favorable time for setting new intentions and planting new seeds for the coming year. These are more easily facilitated by any inner insights/visions from the earlier Pisces lunation, along with Mercury’s entry into Pisces on March 17 and alignment with Neptune on March 22."
http://www.shiftfrequency.com/dorene-carrel-astrology-report-for-march-2014/
« Последна редакция: Март 15, 2014, 05:24:51 pm от MayFlower »

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #2 -: Март 15, 2014, 10:08:37 pm »
На мен ми съвпада със Слънцето мц-то от картата. Надявам се нещо успехи в професионално начинание да ми донесе.  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #3 -: Март 15, 2014, 10:32:20 pm »
Ужас! Луна в скорпион ... ;D

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #4 -: Март 16, 2014, 12:52:12 am »
На мен ми съвпада със Слънцето мц-то от картата. Надявам се нещо успехи в професионално начинание да ми донесе.  :012:
А ако АС на равноденствието съвпада със Слънцето в радикса съвсем точно? То управлява ИЦ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #5 -: Март 16, 2014, 12:30:58 pm »
Гледате ли картите от този тип?
Мисля, че има няколко човека, на които също са им интересни.

Едно чудно Хвърчило се е заформило, таото и то е интересно по 4-7-10 дом.
Не ги гледам, но ми е интересно, благодаря!
 Луната У10 в падение в съвпад с ретро Сатурн У4 във 2д-  възрастната част от народа ще получи със задна дата някой лев по Великден от загрижените управници, на които не им е лесно
Марс във везни, с диспозитор Венера водолей- времето през пролетта ще е топло и ветровито, придружено с гръмотевици  :) Като цяло пролетта ще е щастлива, изпълнена с любов, игри и късмет- Венера У1 в сходящ съвпад с ПФ в 5д

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #6 -: Март 17, 2014, 11:28:05 am »
На мен ми съвпада със Слънцето мц-то от картата. Надявам се нещо успехи в професионално начинание да ми донесе.  :012:
А ако АС на равноденствието съвпада със Слънцето в радикса съвсем точно? То управлява ИЦ.

Вероятно трябва да отделиш повече време за теб самата? А не толкова да се раздаваш на хората.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #7 -: Март 19, 2014, 12:35:21 pm »
Хайде да се опитаме да прогнозираме времето.
Благодаря, Асол! Много полезна табличка в статията!
Според таблицата и сегашната карта за пролетта:
1. Луна в 3-та четвърт- студена и суха
2. Слънце в овен- топло и влажно
3. Венера У1 западна- топла и влажна
4. Юпитер - топъл и влажен
5.  Марс- топъл и сух
6. Меркурий западен- сух
7. Сатурн източен- студен и влажен

Надделяват топло и влажно, в сравнение със сухо и студено, но пък от друга страна за ретрограден Марс пише, че е индикация за увеличаване на температурите, засушаване. Също и за топли и сухи ветрове.
Меркурий У9 в съвпад с Нептун дали показва наводнения в чужбина или като е заточен в риби няма да се прояви по този начин? В статията не пише за съвпад на Меркурий с Нептун как се тълкува  :017:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #8 -: Март 19, 2014, 02:24:32 pm »
Морско . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #9 -: Март 19, 2014, 02:31:47 pm »
Стар, и аз ти благодаря!

А как определяме тайминга? В смисъл, Луната апликира единствено към студен и сух Сатурн в студен и влажен знак, т.е. застудяване. Как определяме горе-долу кога през следващите 3 пролетни месеца ще се застуди? Можем ли да делим условно "живота" на картата на три равни части според управителите на триплецита на водещото светило, както се прави в традиционния прочит на натала? Или това не се прави за ингресни карти?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #10 -: Март 19, 2014, 03:36:20 pm »
Ветровито. Екстремно, нестабилно и буреносно. Засушавания, редувани с градушки и проливни дъждове.
Но за кратко, щом са кардинални осите, се отнася само за сезона си - до слънцестоенето. Май. Някъде четох, че трябва да се обръща специално внимание на планети в 4-ти и след това в първи дом.
« Последна редакция: Март 19, 2014, 03:43:54 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #11 -: Март 19, 2014, 04:56:10 pm »
"Още няколко седмици ще е точно така -
синеоко, зелено, могъщо.
Но косачът е тръгнал и с тежка ръка
хоризонта на мравките връща." :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #13 -: Март 19, 2014, 11:23:58 pm »
Стар иска да вдигаме ниво :)


Happy58

  • Гост
Re: Пролетно равноденствие 2014
« Отговор #14 -: Март 20, 2014, 09:05:20 am »
Последно разглеждах зимното слънцестоене, сравнявам с наталната карта, гледам най-вече ъглите къде попадат в радикса ми и дали има съвпади с натални планети. Според мен може да се използва за допълнителна информация в прогнозирането, не само в мунданен план.

Emma, благодаря за картата! Като цяло пак имам важни точки засегнати в натала, ще видим как ще се реализират аспектите през следващите три месеца...което пък ме кара да търся продължението и да построя карта и за лятно слънцестоене през юни :)
 

"The Spring Equinox occurs on March 20, which represents the beginning of the astrological New Year when the Sun enters Aries. This is a favorable time for setting new intentions and planting new seeds for the coming year. These are more easily facilitated by any inner insights/visions from the earlier Pisces lunation, along with Mercury’s entry into Pisces on March 17 and alignment with Neptune on March 22."
http://www.shiftfrequency.com/dorene-carrel-astrology-report-for-march-2014/

при мен се получава обратното - Слънцето от картата на равноденствието всъщност е върху моето МС, но пък са 1 гр орбис и в различни знаци - дали така ще има някакво значение?