Автор Тема: Чувството за хумор  (Прочетена 10041 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Чувството за хумор
« Отговор #30 -: Март 18, 2014, 01:13:55 pm »
Когато нещо е силно изразено ,акцентирано в картата ,веднага показва недостиг/липса ,затова и дефицира . :)

Моето субективно усещане е за недостиг/дефицит в романтичната страна на отношенията (съвпад на ретро Венера с ЮЛВ в 5 дом). Ама в наши дни кой ли мисли за романтика?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #31 -: Март 18, 2014, 01:35:37 pm »
Когато нещо е силно изразено ,акцентирано в картата ,веднага показва недостиг/липса ,затова и дефицира . :)

Моето субективно усещане е за недостиг/дефицит в романтичната страна на отношенията (съвпад на ретро Венера с ЮЛВ в 5 дом). Ама в наши дни кой ли мисли за романтика?

Даже и да не е съвпад с нодалната ос ,при Венера в Овен най-силно са развити романтичните чувства,в сравнение с другите две огнени представителки ,защото тук се сливат обаяние и импулс-вълшебство (има и компенсация тук ,но да не отваряме кутията с шоколадови бонбони  )  ,щипка ретро засилва копнежа върху отношенията тип-романс .
В наши дни  за романтика мислят и копнеят -мъжете. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #32 -: Март 18, 2014, 01:37:48 pm »
Давам за пример Тъндър. За рак тя има доста рядка цедка откъм думи и изрази и въпреки това не звучат грозно или пошло от нейната уста. При нея Плутон и Скорпион като у3 дават една дълбочина на хумора, която същевременно уязвява!

Има стелиум в Лъв и друг  стелиум в 5-ти дом мисля,че беше . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Чувството за хумор
« Отговор #33 -: Март 18, 2014, 04:28:37 pm »
Когато нещо е силно изразено ,акцентирано в картата ,веднага показва недостиг/липса ,затова и дефицира . :)

Моето субективно усещане е за недостиг/дефицит в романтичната страна на отношенията (съвпад на ретро Венера с ЮЛВ в 5 дом). Ама в наши дни кой ли мисли за романтика?

Аз. С тази козирожка Венера в квадрат и взаимна рецепция със Сатурн ме мислят за пресметлива не знам си каква. Поне някои бивши гаджета или флиртове си мислеха, че с пари, лукс и т.н. могат да ме спечелят. Но не. Мисля си, че това беше проявление на някакви техни комплекси. Мъж, който смята, че не притежава качества на личността, с които би могъл да предизвика интерес у една жена, ще прибегне до перчене с финансови възможности. И моята Венера е в съвпад с Южен възел.
« Последна редакция: Март 18, 2014, 04:31:08 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #34 -: Март 18, 2014, 05:41:26 pm »
Хм,Лили и Мирабела ,това че при вас Венера е съвпад с ЮЛВ ,не ви ли дърпа малко към любовта  от времето на трубадурите и/или реагирате "като жури" ,все едно вдигате оценки към другия/те  ,когато сте в даден тип взаимоотношения ?!?  Или може би сте били прекалено "свързани/обвързани " преди  ,а сега използвайки уменията си (според знака ) да флиртувате ,но съобразявайки се с другия -без да  се налага на всяка цена да сте с някой в "двойка" ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Чувството за хумор
« Отговор #35 -: Март 18, 2014, 05:59:16 pm »
Имам нормално развито чувство за хумор, обичам майтапи и шегички, допадат ми закачките на моя мъж, който дори в тежък момент ще каже нещо забавно за разведряване на обстановката- той има съвпад на Венера и Меркурий в козирог  и Марс в дева, чела съм за мъже с  Марс дева, че са вечния Питър Пан. На мен ми се е случвало да попадам в комични ситуации от заплесия, с Нептун точен съвпад с Марс У3 в 3д се е случвало да изръся нещо не на място, което после звучи като виц.
Навремето на рожден ден на братовчедка ми- тя ме запознава с пристигналите няколко гостенки, нейни колежки, като казва за едната, че не била онази Маца, за която ми е говорила, а аз се изцепих: "значи не е онази, която си бъркала в носа и правела топченца от сополите" и се заливах от смях, а другите ме гледаха със замръзнали физиономии.
Братовчедката се беше изчервила до корените на косата, извика ме в кухнята под предлог да ѝ помогна за тортата, а там какво ме прави... тази Маца била същата, която си бъркала в носа  :D :D :D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Чувството за хумор
« Отговор #36 -: Март 18, 2014, 06:28:51 pm »
Къде ни е Стреличка, няма пост с който да не ме накара да се захиля  :)

п.п. ей сега преглеждам обяви за работа "....умение за работа в екип и чувство за хумор. Моля, изпращайте портфолио, ще го гледаме :)"
ей ме Сати  :38: , Мрънкурий в Козирог-Луна Скорпи по темата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Чувството за хумор
« Отговор #37 -: Март 18, 2014, 06:29:07 pm »
Как ще е дефицит? Голям огнен тригон и Слънце, Меркурий, Венера, ЮЛВ и Хирон в Овен (5 дом).

ехх, дефицинта си и това е :)

такива обяснения дето всичко обясняват с всичко, мен не са ми обяснения

сега - хумор има смисъл само според средата - нещо е смешно за някой в тази точно среда, на северния полюс може въобще да не е смешно, а негрите ако им разкажеш черен виц, може и да те пребият някъде
затова първо меркурий ако търсим някой, който мисли шеги - пък после ако искате и Прозерпина сложете
аспекти към него, дори и малки, дават нюанси

а кой как гледа на смешното - може да е според луна, асц, слънце, съотв диспозитор - на мен би ми стигнало

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Чувството за хумор
« Отговор #38 -: Март 18, 2014, 06:30:26 pm »
ей ме Сати  :38: , Мрънкурий в Козирог-Луна Скорпи по темата

теб съм те признала отвсякъде, многократно  :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #39 -: Март 18, 2014, 06:36:52 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Чувството за хумор
« Отговор #40 -: Март 18, 2014, 06:39:22 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

сходящ ли? квадрат ли?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Чувството за хумор
« Отговор #41 -: Март 18, 2014, 06:50:36 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

 :D   Една жена звъни на мъжа си:

- Как си, любов моя? Тази сутрин преди да тръгна за работа съм ти оставила по погрешка хапче за успокоение, вместо за диарията ти...

- Добре съм, скъпа! Осран, но спокоен...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #42 -: Март 18, 2014, 07:03:09 pm »
„Хуморът ни откъсва от дребното, от всекидневното, позволява ни, като се надсмиваме над себе си, да се взрем по-дълбоко в себе си.“

 "Някои мислят, че единственото нещо, което им е нужно, за да водят дискусия, е устата."   ;)

Чудомир

Слънце /Венера в Овен тригон Марс
Луна в Близнаци съвпад Нептун/Плутон


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Чувството за хумор
« Отговор #43 -: Март 18, 2014, 07:03:44 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

сходящ ли? квадрат ли?
Сходящ, разходящ ... квадратура или опозиця все си има словестна диария.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Чувството за хумор
« Отговор #44 -: Март 18, 2014, 07:08:03 pm »
Меркурий правещ негативен аспект с Юпитер = словестна диария "Лиз Грийн":) Преувеличаване на фактите и трудност да се обяснят нещата по сериозния начин.

сходящ ли? квадрат ли?
Сходящ, разходящ ... квадратура или опозиця все си има словестна диария.  :012:

Ако към аспекта няма Луна и/или Сатурн  се получава -"много шум за нищо ",иначе е професорски аспект. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“