Автор Тема: Тъкуване на личната година  (Прочетена 32053 пъти)

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Тъкуване на личната година
« -: Април 09, 2014, 02:15:12 pm »
Извън четирите  житейски периода  ,които са разделени на 9 годишни цикли,всяка година носи и своята вибрация различна от периода .
Лична година изчисляваме така;
Дата ,месец и съответната година ,като редуцираме до едноцифрно число .
Напр. 29.01
Година 2014
2+9+1+2+0+1+4=19=1

Тук обаче трябва да вземем под внимание ,кой месец сме родени ,ако сме родени септември ,то за нас вибрацията на 2014 ще започне едва след рож. ни ден.До тогава сме под влияние на вибрацията от предната година2013.
Годината се изчислява от рож.ден до р.ден.
 И така приятно смятане ,давам кратко описание и ще помагам с разчитането до колкото имам време /понеже си е доста писане понякога/

Година под вибрация

1

Това е година на ново начало .Всяко започнато начинание ще даде успех и тласък не само за момента ,но и за в бъдеще .Не бива да се действа прибързано ,но не бива и да се страхувате .Каквото посеете сега ще можете да го промените ,след 9 години.Ново ,начало ,раждане /на идея,работа и т.н/ Годината е добра за брак ,закупуване на дом,нова дейност .

2.Колеблива ,не добра за нови неща.Зависими сте от другите .Налага се да бъдете дипломатични  и да се съобразявате с околните.Всеки опит да се докажете и спорите ще ви създаде неприятности и врагове .Всяка изпусната дума ще ви държи влага следващите 9 години .По добре си мълчете иправете компромиси.
3
Много активна изпълнена с много контакти и възобновяване на стари такива.Тук е момента да се изгради подходяща среда ,която ще е от полза следващите 9 г.Но ще има и много неподходящи хора ,не всеки ,който се нарича приятел е такъв ,трябва да се пресее.Не позволявайте да се възползват от вашата доверчивост.Година на флиртове и движение .

4.
Трудна година ,затворена .Нещата ще са независими от вас .Нужно е да изпипвате всичко в детайли .Тук е период на рутина и застой .А ,може би ви трябва такова време ,да се ,,затворите,, .Всяка пречка или бариера ще ви помогне да добиете нови умения.Не предприемайте нищо значимо ,ново ,важно .
5
Важна година.Имате шанс да промените това ,което не ви харесва.Година на големи промени,пътувания и нови неща.Добре е още предната година докато сте ,,затворени,, да обмислите добре ,какво искате да промените ,да сте наясно ,какво ще ,,посеете ,, през тази.Постарайте се промените да са положителни .Всичко свързано с пътувания и чужди държави ще е успешно .
6.
Тук идва момента на стабилизация.Важни са домът,семейството ,родът ,традицията.Всичко ,което се гради на безусловна обич ще остане ,но всичко което е различно от това ще се разпада /отношения,връзки /
Не е добра за ново начало .То трябва да е поставено предната година ,за да може сега да берете ,,плодовете,,.Добра е за брак и създаване на дом.

7.
Всичко свързано с интелектуален труд ще е печелившо.Година на духовно и интелектуално израстване .Сега е момента да се обърнем назад и да анализираме всичко ,да осъзнаем допуснатите грешки.
Не е добра материална година ,но каквото и да кажете ще бъде взето под внимание и разбрано.

8. 
Сега е времето на печалбите и парите,но не бива да се влагат ,разчитайки на по –големи печалби,защото може и да загубите.
Чисто материална година ,която подвежда да победи алчността/тук е и уловката й/

9.
Емоциите ще са в повече и ще са водещи.Ще се наложи да ги държите под контрол ,най-вече в моменти на критика.Годината налага да завършите всичко изостанало през последните 9 години.Друга важна задача е да приключите със всички стари неща ,които ви тежат  и пречат на пътя ви.

11.
Не се редуцира до 2
Съдбата дава шанс  да се постигне всичко с лекота,само ако не изпреварвате нещата и се оставите на течението.Тук важи правилото ,,всяко нещо си има време,,

22
Редуцира се до 2 но е нужно да се съобразите и с вибрацията на 22.
Независимо от трудностите ,ако сте достатъчно предпазливи  и успеете да предвидите опасностите,имате шанс да спечелите  и в материално отношение.В противен случай  сами ще си натоварите пътя и ще го усложните,защото няма да можете да се защитите  и при най-малката опасност ,която се задава поради късното й виждане.


Знанията си по номерология дължа на Алена .Тук определенията са по нейният учебник .Ползвам и други източници също. Ако ,някой има желание нека  допълва ,както казва Мечо Пух,,-колкото повече,толкова повече,, приятно изчисляване .


След като знаем личната си година ,можем събирайки я с месеците ,да разберем ,какъв месец ни предстои ,като тук се съобразяваме вече при анализа и с година /какво влияние ни дава/ и така можем до дата час,секунда  да си изчисляваме  :-*


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #1 -: Април 09, 2014, 04:45:22 pm »
Благодаря за публикацията!
Не съм съгласна обаче, че вибрацията на дадена година започва да оказва влияние чак след рождения ден...
Аз съм родена октомври, до моя Рожден ден годината 2014 си е все 2014, няма какво да търся в 2013-та, когато бях под вибрацията на Лична година 1 и каквото ново имаше да се случва се случи още в средата на миналата година.
При моята малка дъщеря, която също е родена октомври и беше с Лична година 1 през изминалата година, също новите неща стартираха в средата на 2013-та. Сега и двете сме под влиянието на вибрациите на Лична година 2, за която на едно друго място пише следното:
Лична Година: 2
2 – Избор
Това което сте започнали през миналата година, вече започва да дава резултати. Нека те да бъдат за вас критерий дали се движите във вярната посока. Ако срещнете разбиране и подкрепа от страна на приятели, партньори, роднини, ако чувствате вътрешен емоционален комфорт – то избраният от вас път на развите е верен. В противен случай, именно сега е момента да се направят необходимите корекции във вашия живот. Задайте си въпроса – "Удовлетворява ли ме настоящата ми работа (положение в обществото, образование)?" Но в никакъв случай не се отдавайте на изкушението да лежите на лаврите си. Вибрацията на 2, предполага да бъдете поставени пред избор между двама партньори, две работи... Бъдете далновидни и не действайте под влияние на моментни настроения. Година е свързана и с материални придобивки, емоционални и любовни трепети.

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #2 -: Април 09, 2014, 05:28:49 pm »
Така го дава Алена.Според мен информацията на цифрите е много пластова ,всеки ,,вади,, по нещо и не бих посмяла да твърдя ,че нещо е грешно .Но всеки друг поглед в тълкуването допълва детайлите .Благодаря за споделеното ,така поне можем да сравняваме различните тълкования .За мен най-точни остават нещата на Нина Ничева или поне ги усещам ,като най-близки и разбираеми .Ако имам време ще пиша и нейните разбирания за цифрите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #3 -: Април 09, 2014, 05:46:45 pm »
Така го дава Алена.Според мен информацията на цифрите е много пластова ,всеки ,,вади,, по нещо и не бих посмяла да твърдя ,че нещо е грешно .Но всеки друг поглед в тълкуването допълва детайлите .Благодаря за споделеното ,така поне можем да сравняваме различните тълкования .За мен най-точни остават нещата на Нина Ничева или поне ги усещам ,като най-близки и разбираеми .Ако имам време ще пиша и нейните разбирания за цифрите.
Не е само Алена, Муси Дачева в нейния сайт също пише, че личната година започва да действа след рождения ден.
Нина Ничева не съм чела, сега чувам това име.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #4 -: Април 10, 2014, 07:16:07 pm »
По принцип се изследва личната година от рождения ден, както и самата година, като вибрация, навършените години,тъй като това, също, оказва влияние. Да не говорим, че не за всеки година 1,например, ще донесе ново начало. Всичко зависи от името, както и от рождената дата
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #5 -: Април 10, 2014, 07:54:08 pm »
По принцип се изследва личната година от рождения ден, както и самата година
за мен няма логика Личната година на човек да стартира от рождения му ден, следвайки променливата в схемата за изчисляване на Лична година: рожден ден+ месец на раждане+ текуща календарна година
В случая променливата е "текуща календарна година" и като такава тя определя числото на Личната година, а текущата календарна година започва на 1 януари, не на моя рожден ден, който е на една и съща дата всяка година

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #6 -: Април 10, 2014, 07:58:12 pm »
логика има и то голяма, тъй като и ти не си се била родила през януари,например,а чак през октомври. Това си е както соларната година
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #7 -: Април 11, 2014, 05:32:36 am »
Няма логика в това всички хора да започват новата си лична година по едно и също време ...  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #8 -: Април 11, 2014, 05:43:27 am »
Няма логика в това всички хора да започват новата си лична година по едно и също време ...  :)
нали говорим за вибрации на числа, а  редуцираното число за дадена година започва да вибрира на Нова Година
Склонна съм да приема обаче обяснението на Кабалита, че Личната година е същото като Солар, който стартира на Рождения ден...
Ще проверя със задна дата за себе си и близките кога са действали Личните години- от настъпването на Новата Година или от Рождения ден.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #9 -: Април 12, 2014, 02:08:31 pm »
И аз мисля , че е логично да се отчита личната година след рождения ден. По моите наблюдения така си и  влияе, след рожден ден  (или 2-3 седмици преди това). Аз  другата седмица влизам в лична година 8. Какви впеатления имате от нея? Лична година 7 беше наистина наситена с много събития, но и трудна, изолираща. Имаше както осъществяване на планове, така и голямо забавяне на други. Въпреки динамичните промени , голямата събитийност и тн. сякаш човек е изолиран, затворен, не се свързва лесно, а сякаш динамичните случки  са на повърхността, а отътре са бавните трансформации, чувства се фрустрация. Но пък се полагат основи, които ще са важни занапред. Особено след като 7 ми е и число на живота.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #10 -: Април 18, 2014, 12:08:28 pm »
При мен останаха 12 дни до края на лг 4 ...  :engel016: :engel016: :1rij:

Happy58

  • Гост
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #11 -: Април 18, 2014, 05:01:36 pm »
В момента съм в лична година 4. Може би заради това всичко върви наопаки. С нетърпение чакам да дойде края на ноември, за да видя и аз бял ден най-сетне.

Ако искаш съвет (че при теб има още доста) - събирай се с приятели и ако можеш, запиши се на някакъв курс. Така ще я "нахраниш" 4-ката.

Ето защо ти се налага да плащаш все някакви там откраднати работи. Ако искаш, прави и някакви малки ремонти из вкъщи. Върши нещо с ръцете - занаятчийска работа - каквото там ти харесва. А можеш и да се "контиш" :) - всичко това е по 4.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 05:05:20 pm от Happy58 »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #12 -: Април 18, 2014, 06:12:51 pm »
Като връщам лентата назад  и при мен 4-ката не беше много готина година  :)  Сега ми предстои 8, предишната лична година 8 ми е донесла известни успехи по теми, към които съм се стремяла, най-вече след семптември имаше там промени ( един вид след първата половина).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #13 -: Април 18, 2014, 08:36:50 pm »
Аз приятели имах докато не мина лг 4. :D

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Тъкуване на личната година
« Отговор #14 -: Април 19, 2014, 05:11:19 pm »
Аз март месец навлязох, в лична година 11.
На много места пише,че не трябва да се редуцира до 2.