Автор Тема: Гласът - привличащ и отблъскващ  (Прочетена 58752 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #375 -: Ноември 18, 2015, 10:09:40 pm »
Толкова филми изгледах, обаче веднъж не ми се случи да си падна по някой актьор, честно. Но пък много се вживявам във филма, все едно съм вътре.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #376 -: Ноември 18, 2015, 10:10:23 pm »
Лили, признай си, че си си падала по Виктор Цой :012:

По на баба ти хвърчилото. Не позна.  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #377 -: Ноември 18, 2015, 10:14:13 pm »
То е нещо в държанието, не само външност

Ето пример, на мен не ми е слабост, но тука е кул :)

http://www.youtube.com/watch?v=CW1_dUBzJV8&sns=em

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #378 -: Ноември 18, 2015, 10:17:09 pm »
Сънрейн, понякога си привлечен неопределено от някой. И след бърза синастрична проверка - или е твой тип, или имате разни допирни точки.

Аз много се привличам от мъже с лъвки и скорпи акценти, плутонясали. И това е видимо и в актьорите, които харесвам.

Ралф Файнс - Венера, Нептун и Луна в Скорпион, Марс в Лъв.
Джеръми Айрънс - Венера и Плутон в Лъв, Марс в Скорпион, Луна в Овен.
Ал Пачино - Слънце/Сатурн каре Плутон.

И в реален живот се подкосявам от такъв тип мъже. И тук не става дума за физическа красота. И тримата изброени по-горе не преливат от красота, да не кажа, че са грозници. Но нещо в тях ме кара да усещам 8 дом запален.
Някои мъже имат присъствие, което кара да се подкосяваш. При мен е този тип мъже.

Разбирам те напълно, особено за Ал Пачино. :012:
Ако някой ми стане интересен или ме впечатлява с действия, разсъждения, присъствие и т.н., за мен е достатъчно да погледна наталната му карта, да.
Често привличането между двама души, независимо от пола, се дължи на сходни положения, акценти в картите, не толкова на аспекти помежду им. И също ако те са лоши, не значи непременно катастрофа. Ето защо се противопоставям на традиционните тълкувания на партньорските карти.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #379 -: Ноември 18, 2015, 10:28:42 pm »
Вашите са яки

Обаче моят...

Охх, на Майк Патън все му висеше името по тетрадките ми, че една съученичка беше лудо влюбена в него.
Пак добре че той, щото преди това пишеше за някакъв Марк от онези омразните ми захарчета Тейк Дат, а аз го зачерквах и с дебели букви поправях на Fuck the Police. Какво да се прави, невъзпитана от бебе.  :043:
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #380 -: Ноември 18, 2015, 10:40:32 pm »
Ако говорим за любими мъжки гласове, предпочитан тембър, за мен води класацията David Gahan от DM.

https://www.youtube.com/watch?v=QaMlOzlX56Q

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #381 -: Ноември 18, 2015, 10:48:41 pm »
Разбирам те напълно, особено за Ал Пачино. :012:
Ако някой ми стане интересен или ме впечатлява с действия, разсъждения, присъствие и т.н., за мен е достатъчно да погледна наталната му карта, да.
Често привличането между двама души, независимо от пола, се дължи на сходни положения, акценти в картите, не толкова на аспекти помежду им. И също ако те са лоши, не значи непременно катастрофа. Ето защо се противопоставям на традиционните тълкувания на партньорските карти.

Да, привличаш и се привличаш от това, което сам имаш.
И аз не намирам за крайно лошо напрегнатите аспекти в синастрията. По различен начин тече енергията.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #382 -: Ноември 18, 2015, 11:24:26 pm »
почувствах се млада, докато превъртах темата, едно такова хубаво ми стана, че се бях уплашила, че остарявам:Д

//Меркурий (у1) ми е ретро в Козирог в съвпад с Нептун и по-широк със Сатурн и Уран, секстил с Плутон, тригон с Луна, опозиция с Юпитер.

аз говоря много бързо и често не ми се разбира (+, че не отчленявам добре), ако не си ми свикнал на темпото или си от баааавните; не ми понасят мудно изразяващите се тип Калин Терзийски и Валентин Дишев, например:Д; говоря "шумно", високо, звучно, без задръжки, смея се от душа, като дете. не го намирам за невъзпитано, но други козирози постоянно ми правят комплексарски забележки. не считам за нужно да се репресирам, когато обстановката не го изисква, иначе съм снобарски културна, както подобава за една коза!))

гласът ми не е нищо особено, което е тъжно, защото венерата ми във водолей харесва специфичните и различни гласове. музикална съм, имам слух, пея, приятна ми е блендата, гласът ми е силен, аз го усещам по-скоро нисък за женски (но то си е до ухо), в средните регистри. харесвам мъжки радио гласове, привличат ме дори човекът да ми е неприятен и да говори глупости, просто ми гали слуха и мозъкът ми изтръпва от удоволствие. това за говорене, женските гласове не ми понасят, не ме привличат, много рядко, например, женски оперен глас го усещам с мозъка си, което всъщност е търсеният ефект при музиката (според мен). Нетребко ме размаза последно, летях дни след това)))) <3

https://www.youtube.com/watch?v=-q043wiL0Qw

помня, че съм писала в темата за музиката, която харесваме, но ще повторя няколко прекрасници с магически гласове:

https://www.youtube.com/watch?v=eEwlsF2CiqA
//Glen Hansard - телчески стелиум - съвпад Меркурий-Венера-Сатурн, тригон с Плутон

https://www.youtube.com/watch?v=aQ-vU28uPb0
//Caleb Followill - с него сме родени на една и съща дата:Д Луните ни са в един и същи знак (Дева), Венерите ни съвпадат, Меркурий му е във Водолей, в тригон с везнишки Марс и квадрат с Юпитер //явно не харесвам +аспекти на Меркурий с Юпитер, силовите изпълнители ме отвращават...

https://www.youtube.com/watch?v=A30aXir66AE
//Elena Tonra - тя е родена един ден след мен, така че отново има застъпвания

https://www.youtube.com/watch?v=QXwPUYU8rTI
//Birdy - отново стелиум в телец (Телец ми е интерсептиран в 12д, просто ми влияят магически там); съвпад Меркурий-Слънце, тригон с Юпитер и Нептун (докосванията от Нептун повече ми харесват от тези на Венера); опозиция Плутон.

https://www.youtube.com/watch?v=BcAOmgW053A
//Damien Rice - венерите ни са в тесен съвпад, макар и в различен знак; скорпионски Меркурий в съвпад с Нептун, секстил с Венера

https://www.youtube.com/watch?v=-d4OVHvWZEQ
//Michael Buble - обожавам неговия глас!<3
много странно - везнишки Меркурий в съвпад с Плутон, тригон с Марс, секстил с Нептун.

спирам, спирам, спрях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #383 -: Ноември 18, 2015, 11:26:14 pm »
Е тук изби рибата.Клипът става.  ;D Малко като Депеш,а? Ето за това става въпрос.

DM е любимият ми състав и предпочитан стил музика, други така подчертани фаворити нямам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #384 -: Ноември 19, 2015, 11:43:11 am »
art7ess , припознах се в споделеното от теб и ме усмихна . :08:
Удобно ли е да качиш карта ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #385 -: Ноември 19, 2015, 01:17:14 pm »
За гласове си говорите :)

Моят глас е мек, отн. тих и звънък. Още като ученичка ме бяха поканили да работя в местно радио - имала съм била много радиофоничен глас - каквото и да означава това. Не обичам да говоря, бързо, не обичам да говоря бавно. харесва ми да ми се разбира, държа на дикцията и правилното произнасяне, без диалекти. Меркурий ми е в Козирог, на К11 - на 12 гр. източно от Слънцето :)

Големият ми син имаше проблеми преди време и посещавахме логопед 1 година, та зная всеки звук как да се изкара. Интересно е, че той е със Слънце в Близнаци, АС Близнаци и Меркурий на АС. Говори много бързо и често не му се разбира. Все още има проблеми с правилното произнасяне, които явно само на мен ми пречат, но може би, защото аз съм учила езици и на мен ми е важно :)

Умирам за гласове тип Джоко Росич. Баща ми има такъв, дори сходна физика - ръст, черти на лицето. Но харесвам и други типажи - вокала на Депеш също  :012: Харесвам гласове с характер, които имат сила, специфика и мъжественост, някаква увереност и твърдост в изказа. Вероятно комбинация от Марс в Близнаци и Меркурий в Козирог  ::)

Като малка - от детската градина и в училище - вечно бях даващата тон при пеене, участия в разни музикални мероприятия ... Големият ми син, обаче - пее ужасно фалшиво .... :( Е, поне е сръчен и прецизен, не може да има всички таланти :)

Според вас - къде да търся знаци по темите, които засегнах? По Меркурий и Венера ли? Ще започна да чета темата, но ще ми отнеме време :)
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 01:19:30 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #386 -: Ноември 19, 2015, 01:33:49 pm »
Харесвам гласове с младежко звучене, независимо от възрастта. Наскоро ми направи впечатление една моя клиентка от чужбина, с която комуникираме по телефона. Има много хубав глас, перфектна дикция /от време на време прозира софийски акцент, но не е дразнещо - мен ме дразни "и-кането" от варненските села/. И ако не знаех, че това е жена на около 60 години, щях да си помисля, че си говоря с 30-40-годишна.

При някои музикални изпълнители може да ми хареса кадифеният мъжки тембър, но ако гласът звучи като на възрастен/застаряващ човек, няма да ми е сред фаворитите. Не харесвам и лелчински гласове при жените. Навремето имах такава колежка, тогава бяхме на по 18 години - звучеше като лелка, мрънкащо, монотонно, без никаква живинка /Сатурн в 1 дом в опозиция със Слънцето, съвпад Меркурий-Марс в Козирог/. Не понасям и вулгарни, груби гласове при жените. Дори ако е свестен човек, инстинктивно се настройвам, настръхвам срещу такава. Но аз като цяло мразя вулгарно поведение при жените, може би на подсъзнателно ниво свързвам и гласа с такива прояви. Също така не понасям пискливи и престорено сладникави.

Пример за известна и популярна певица, чийто глас ми е изключително противен, е Анастейша. Противна ми е и като жена, като излъчване.

http://www.astrotheme.com/astrology/Anastacia

Интересно, има съвпад на Меркурий и Венера във Везни, това най-малко го очаквах. В тропическата карта са в опозиция със Сатурн, във ведическата - в съвпад с Кету.



« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 02:48:55 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #387 -: Ноември 19, 2015, 02:08:50 pm »

Според вас - къде да търся знаци по темите, които засегнах? По Меркурий и Венера ли?


Основно по Телец и Близнаци. По Телец са гърлото, гръклянът, ларинксът, гласните струни. По Близнаци са диафрагмата, белите дробове. Телецът отговаря за гласовите органи, Близнаците - за въздуха, който преминава през гласните струни. С гласа се свързват въздушните знаци.

Меркурий управлява речта и гласовите способности. В съвпад или секстил с Венера често дава мелодичен глас, приятен тембър, но зависи от знака/знаците и какви други аспекти има. За сила на гласа добавяме Марс, за въздействието му - Плутон. А и като цяло трите транссатурнови имат връзка с вебралното въздействие - това са гласове, които трудно се забравят, могат да въздействат на субтилно ниво. Ако говорим за въздействие върху голяма аудитория, както е при музикалните изпълнители, тв и радио водещи, Меркурий би трябвало да има аспект поне с една транссатурнова планета. Същото важи и за Венера в картите на актриси, модели, звезди от шоу бизнеса.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #388 -: Ноември 19, 2015, 02:48:04 pm »
Благодаря ти :)

В Телец имам К2 и ЮЛВ :) Венера и СЛВ в Скорпион, Венера и Плутон са във взаимна рецепция :)

Замислих се над твоите думи за Марс обаче - моят Марс е в Близнаци - ниско долу - мога да убивам с думи. И е ретро в натала. Мога спокойно и без нервничене да кажа неща, с които да отрежа на някого главата. Поразяваща реч - хайде така да го нарека и да бъде съвсем съзнателно. Аз скандали не вдигам  :012: (вече). Трябва да видя дали промяната не се случи с обръщането на прогр. Марс от ретро в директен :)

А Моят Меркурий е на върха на тао квадрат с Плутон и Юпитер в опозиция.  Т.е. има квадрат към Плутон от транссатурновите.  А с Венера прави по-широк секстил +5 гр орбис ... Общо взето е аспектиран, не може да се опалче :) - има и полусесктил с Нептун.

Без да искам да звучи нарцистично - мисля, че гласът ми е харесван, без да има припадъци, като си отворя устата, но при жив контакт физиката въздейства повече комплексно, отколкото само гласа :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Гласът - привличащ и отблъскващ
« Отговор #389 -: Ноември 19, 2015, 02:55:48 pm »
Поразяващата реч по-скоро би трябвало да е по Меркурий-Плутон, отколкото по Меркурий-Марс. При марсово аспектиране също има голяма доза жлъч и ирония, но там реакцията е по-първосигнална и затова лесно предвидима - дори ако изглежда привидно спокоен, се усеща скрита агресия. Докато Плутон е "човекът с каменно лице" - с кадифено, мило, благо и усмихнато изражение може да ти наговори изключително неприятни неща, с циничен оттенък. Няма да почервенява, прибледнява и да се поти от яд като марсовият. Плутон индиректно и имперсонално може да те наругае, докато Марс ще прави кръгчета и ще захапва като разярено куче.
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 02:59:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui