Автор Тема: Да бъдем ли спонтанни в магията?  (Прочетена 15224 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Да бъдем ли спонтанни в магията?
« -: Април 11, 2014, 10:53:58 am »
Темата е малко глупава, ама така се изкушавам...То въпросът е принципен - когато ви нападат-отвръщате ли, заслужава ли си?
За мен отговорът е "не", особено в магията, достатъчно е само да се предпази ефективно човек.
Ама така искам понякога да постъпя първосигнално. Може ли пък през цялото време да сме толкова дисциплинирани...

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #1 -: Април 11, 2014, 11:05:40 am »
Никога не си губя времето да планирам отмъщение и да си хабя ресурсите и мислите. Но ако е нещо, което става набързо, определено ще върна. Особено за енергийни атаки - да си направил енергийна атака ознавава, в повечето случаи, че си достатъчно осъзнат и знаеш какво можеш да причиниш, така че ако не си разбрал - крайно време е да го разбереш от човека, който е решил да ти го направи. Минала съм през такова нещо, знам как се чувства човек, а даже бях невинна, направи ми го човек, който даже не ме познава, само заради ревност - харесваше един, който харесваше мен, а аз не го харесвах. Е, ртова й беше проблема - не знаеше, че не е единствената, която се занимава с окултни работи.  :012: :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #2 -: Април 11, 2014, 11:12:06 am »
Веско, това противодействие е много добро :)

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #3 -: Април 11, 2014, 01:12:01 pm »
Спонтанност означава автоматична реакция ,автоматизирането е с цел бързина,прескочен е етапа на разсъжденията,разума и съзнанието.Естествено при животозастрашаваща ситуация,когато няма време за мислене реакцията е автоматична,затова еволюцията е създала инстинктите,Арабите имат поговорка  /Бързането не е от бога/-Умният,осъзнат човек първо размисля ,ако няма време за мислене,за адекватен отговор тогава разбирам,все пак и човек е животно .

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #4 -: Април 11, 2014, 01:18:27 pm »
В смисъл, ако те нападнат (с магия?) дали отвръщаш с магия ли? Нямам опит с практическата магия (закачка с филма), така че не знам как да отвърна с магия. Ако ме нападнат вербално, ще отвърна вербално. И още как. И то най-добре ако ми дойде на ум нещо остроумно и иронично. Тогава става забавно. :012:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #5 -: Април 11, 2014, 01:42:56 pm »
 :012:И аз нямам никакъв практически опит с магии,просто разсъждавам логически,на принципа каквото горе такова долу.По едно време се бях програмирал да отстъпвам до последно и само когато,,ножа опре до кокала,,да реагирам автоматично и безогледно/грешна тактика се оказа,за малко да убия сестра си един път и племенника си друг път,което ако имах време да обмисля естествено не желая.Например един път съм задрямал докато гледам племенника на 5 годинки и той ме изтряска по главата с един дъмбел 10 кг,който мислех въобще не може да вдигне.Мисля тогава видях звездите поне от нашата галактика,което предизвика спонтанна реакция,която за късмет овладях в последния момент.Това наложи препрограмиране-сега вече имам и вграден радар за предвиждане и предварително избягване на подобни ситуации  :D

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #6 -: Април 11, 2014, 02:01:32 pm »
По важна е бързата реакция за защита според мен ,ако ме отнесе ,,вятъра,, то няма и как да върна ,но е добре да се спрем ..дисциплината е важна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #7 -: Април 11, 2014, 02:51:42 pm »
Papy,посоката на темата е -ако разберем ,че някой ни "влиза" в личното пространство без наше позволение ,дали бихме му върнали същият този жест на момента ?!?
И ако е това питането тук ,тогава аз питам : "Ами ако не умеем да "правим  магии ?" Тогава ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #8 -: Април 11, 2014, 03:02:02 pm »
Питам тия, които могат :)
Другите може и да не разберат какво става
Добре де, няма да съм спонтанна

Лия, ако си вятър, вятър не може те отнесе

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #9 -: Април 11, 2014, 03:10:36 pm »
Жалко, че загубих руническата конфигурация, която бях намерила преди - която не само замръзяваше, а връщаше обратно цялата енергия на всеки, който я е насочил. Сега като навляза малко повече, ще я възстановя сигурно как точно беше.  :012: :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #10 -: Април 11, 2014, 03:43:01 pm »
Аз съм първосигнална -или отвръщам със смях и направо казвам да си прибере змийският език  ако чуя въобще нещо в тази посока или погледа ми ги заковава ,изненадващо за същите с въпроса :"Къде отиваш и защо ?!?"  :)

Papy,мога да ти разкажа по темата, за да се позабавляваш .Имам в своето обкръжение и мъж ,и жена ,които се "вихрят " в тази посока -на първият съм му казала съвсем добронамерено ,че това у него ме забавлява ,но ако прекрачи границата го сънувам и веднага му пращам "послание" ;при втората нещата са малко по -завъртяни,все пак е жена ,но го приемам като  предизвикателство ,игра . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #11 -: Април 11, 2014, 04:08:24 pm »
Папи малкият ми опит показа ,че не винаги теория и практика ми  се препокриват .Замисли ме...говоря ти за дисциплина ,но в такива моменти само  инстинкта ме е спасявал ,не става като по ,,учебник,, при мен /да го мисля и т.н/

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #12 -: Април 11, 2014, 04:43:41 pm »
Папи малкият ми опит показа ,че не винаги теория и практика ми  се препокриват .Замисли ме...говоря ти за дисциплина ,но в такива моменти само  инстинкта ме е спасявал ,не става като по ,,учебник,, при мен /да го мисля и т.н/

А, то и при мен не става като по учебник, особено като се има предвид, че не знам много-много какво пише в него, аз съм малко самоука...ако изобщо мога да твърдя, че знам нещо
Обаче забелязвам, дисциплината в реалния живот някак влияе в/у несъзнателната дисциплина
Нещо като тренировките по карате примерно- учиш се да реагираш и после ти става инстинкт

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #13 -: Април 11, 2014, 05:42:42 pm »
Зависи на какъв кеф съм. Обикновено не отвръщам, но ако се наложи отправям директна вербална заплаха към субекта, че ако прекали ще му случи случка. След това обикновено се покриват в дън гори тилилейски  :D :D :D... Но се е случвало като усетя и ако се ядосам директно отвръщам на удара без да се замислям.

В дебелите учебници по церемониална магия още на първите страници е казано: Направиш ли нещо, то бъди сигурен, че ще ти се върне по три!!! Е откъде мислите, че се връща бре!?! Ми от някой друг естествено. Е па като са решили да ме тормозят, то нека си носят последствията и това е  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Да бъдем ли спонтанни в магията?
« Отговор #14 -: Април 11, 2014, 05:58:51 pm »
Папи, ти съмнения ли имаш,бе-))) Аз- не! Директно и автоматично връщам. Няма значение на къв кеф съм си.Никой няма право да влиза в моето пространство и в това на семейството и приятелите ми! 'Ко не е разбрал,ще го разбере!
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека