Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 45523 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #90 -: Юли 21, 2014, 03:19:54 pm »
Да, приятелите са не повече от 2-3 и то от времето на училище/следване, но са в различни краища на БГ и света. Редки контакти, но ги има. Така като гледам, тя дори няма и особен стремеж за създаване на приятелства, не е насочена към това. Доста затворена личност, концентрирана изключително в професионалното развитие - чужди езици и преподаване (но пък с много добра "възвращаемост"), с чести пребивавания в чужбина с професионална цел.
Контакта с другите по принцип е много труден, май от много учене и работа не се сеща, че може да има и такова нещо.

Не мога да преценя за характера на приятелствата, защото просто нямам поглед/достъп към тях.

С интимните връзки сме на "Вие" :) - май не знае, за какво точно става въпрос, а е вече на 30г :)

Цитат
С интимните връзки сме на "Вие" :

След 40 г. ще стане на Ти-всяко нещо със Сатурн ,пардон с времето си. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #91 -: Юли 21, 2014, 03:21:50 pm »
А може ли и астрологически прочит на това, защо контактите и приятелствата са трудни - нали това е целта всъщност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #92 -: Юли 21, 2014, 03:22:25 pm »
На мен ми се стори, че създава приятелства “от куртоазия“, а истинските са малко. От типа жени “социална пеперуда“. Но както казва Хепи, изявата по-скоро е в професионален план, пътувания и опознаване на други среди и култури.

Имам една бивша колежка, споменавала съм за нея – стелиум в Стрелец, Луна в Близнаци, Уран в съвпад със Слънцето и опозиция с Луната по оста 3/9 дом – почти няма приятели и води доста затворен начин на живот, постоянно е в депресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #93 -: Юли 21, 2014, 03:23:35 pm »
И аз имам много Стрелец, а освен това и Юпитер е краен диспозитор в картата ми и трудно създавам дълготрайни приятелства, но това по-скоро е защото може би имам по-големи изисквания (предполагам, че е заради Сатурн съУ1 в 8 в тригон с Луната ми). В последно време се убедих колко много хора обичат да си врат носа навсякъде и че заслужават ей това  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Веско ,не е от Сатурн-не се успокоявай. Аз също имам  многоооооо Юпитер и  ми е трудно в тази област или може би нямам желание да направя нещо по въпроса?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #94 -: Юли 21, 2014, 03:24:27 pm »
На мен ми се стори, че създава приятелства “от куртоазия“, а истинските са малко. От типа жени “социална пеперуда“. Но както казва Хепи, изявата по-скоро е в професионален план, пътувания и опознаване на други среди и култури.

Имам една бивша колежка, споменавала съм за нея – стелиум в Стрелец, Луна в Близнаци, Уран в съвпад със Слънцето и опозиция с Луната по оста 3/9 дом – почти няма приятели и води доста затворен начин на живот, постоянно е в депресия.

да, ето това ще е интересен прочит - защо? Заради опозицията?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #95 -: Юли 21, 2014, 03:26:36 pm »
да, ето това ще е интересен прочит - защо? Заради опозицията?

Хепи, не гледам два-три аспекта или фактора. Достатъчно е да хвърля едно око на картата и правя цялостен синтез по двете астрологични системи (западна и ведическа). И сега ако тръгна да изброявам и описвам всички фактори, ще трябва да си отпиша служебните задачки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #96 -: Юли 21, 2014, 03:27:02 pm »
Веско ,не е от Сатурн-не се успокоявай. Аз също имам  многоооооо Юпитер и  ми е трудно в тази област или може би нямам желание да направя нещо по въпроса?!?  ;)

Явно Юпитер не е по приятелствата.

Сега се сещам, че братът на тази дама също е Стрелец - той е доста по-общителен, но до сега не съм чула за някой негов приятел  ??? Работа да, колеги да, ама приятел ....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Приятелството
« Отговор #97 -: Юли 21, 2014, 03:27:09 pm »
Марс/сатурн в рецепция дават целеустременост за нещо, марс по оста 5/11, безгласно слънце в трети, въздушен акцент, демек-интелектуално важни неща

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #98 -: Юли 21, 2014, 03:28:34 pm »
Хепи, не гледам два-три аспекта или фактора. Достатъчно е да хвърля едно око на картата и правя цялостен синтез по двете астрологични системи (западна и ведическа). И сега ако тръгна да изброявам и описвам всички фактори, ще трябва да си отпиша служебните задачки.

Ааа, няма, върши си там работата - може някой друг да направи предположение, макар че се вижда акцента на Юпитер и при нея.

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #99 -: Юли 21, 2014, 03:29:45 pm »
Аз имам желание, но лесно се разочаровам. Освен това, и асц.Водолей и Уран ме подтикват да се държа дистанцирано в началото, а и все повече се убеждавам, че това поведение е правилно поне засега.

не би ли трябвало точно тези двамата да те "бутат" към нови запознанства, хора, идеи и т.н. ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #100 -: Юли 21, 2014, 03:34:18 pm »
А може ли и астрологически прочит на това, защо контактите и приятелствата са трудни - нали това е целта всъщност.

Happy,природата (потребностите) на Юпитер няма нужда от такъв тип взаимоотношения.Огънят като стихия и силно присъствие в натала ,без Вода и Венера също не умее да свързва с другите .Всяка външна планета активираща тези предпоставки засилва ефекта в посока "да" или "не" ,в зависимост от природата си пак -тук е Нептун,тя не знае кой какъв е и защо е такъв и/или може само да отразява/имитира другите без да има кой да придава форма на фантазиите й .Акцент върху Стрелец-прекалено отъждествяване със справедливостта,морала и истината,но неговите такива .Луната във Везни и Венера във Водолей като комбинация не си задават въпроса "защо" ,плюс акцент -долна хемисфера ,тя живее със себе си и търси себе си . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #101 -: Юли 21, 2014, 03:35:40 pm »
Марс/сатурн в рецепция дават целеустременост за нещо, марс по оста 5/11, безгласно слънце в трети, въздушен акцент, демек-интелектуално важни неща

ох, Папи, колко мъничко знам .. нюню направо - въобще не се сещам по този начин да гледам ... акрукс и тя често ми дава такива уроци.

Безгласно Слънце, предполагам, означава, че е без аспекти (освен стелиума) или?

Happy58

  • Гост
Re: Приятелството
« Отговор #102 -: Юли 21, 2014, 03:38:11 pm »
Happy,природата (потребностите) на Юпитер няма нужда от такъв тип взаимоотношения.Огънят като стихия и силно присъствие в натала ,без Вода и Венера също не умее да свързва с другите .Всяка външна планета активираща тези предпоставки засилва ефекта в посока "да" или "не" ,в зависимост от природата си пак -тук е Нептун,тя не знае кой какъв е и защо е такъв и/или може само да отразява/имитира другите без да има кой да придава форма на фантазиите й .Акцент върху Стрелец-прекалено отъждествяване със справедливостта,морала и истината,но неговите такива .Луната във Везни и Венера във Водолей като комбинация не си задават въпроса "защо" ,плюс акцент -долна хемисфера ,тя живее със себе си и търси себе си . :)

тенкю вери мач ...  :-*

сериозно се замислям, дали астрологията е за мен реално (транз Юпитер е в секстил с нат Слънце) - не мога аз да разсъждавам като вас - хич не се сещам, кое да подхвана :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Приятелството
« Отговор #103 -: Юли 21, 2014, 03:42:01 pm »
Тази жена, както вече казах, не я виждам да създава приятелства, в основата на които стои дълбока душевна връзка. Не бих казала, че качеството емпатия е липсващо при нея – стига да поиска, може да бъде и харизматична, и контактна, и да умее да предразполага хората, с лекота да печели симпатии. Но усещам някаква повърхностност – с такава карта може с лекота да се създава “видимост“ за много приятелства, но повечето от тях да са като в американските филми – за по един коктейл през свободното време и обмяна на впечатления без дълбок смисъл, шопинг, коментиране на светски/модни клюки или съвместно ходене на разкрасяващи процедури. Тази жена ми се струва твърде заета със себе си, за да търси дълбока приятелска връзка. Но не бих казала, че пет пари не дава и не е заинтересована в силата на своето въздействие върху околните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #104 -: Юли 21, 2014, 03:42:57 pm »
тенкю вери мач ...  :-*

сериозно се замислям, дали астрологията е за мен реално (транз Юпитер е в секстил с нат Слънце) - не мога аз да разсъждавам като вас - хич не се сещам, кое да подхвана :)

 (Под)хващай ... влака  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“