Автор Тема: Ректификация - помогнете моля  (Прочетена 11710 пъти)

ТЯ

  • Гост
Ректификация - помогнете моля
« -: Април 23, 2014, 01:33:38 pm »
Привет,

Някой прави ли ректификация оттук?
« Последна редакция: Април 25, 2014, 07:18:24 pm от ТЯ »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #1 -: Април 23, 2014, 01:39:10 pm »
Тук има по темата: http://astra.la/forum/index.php?topic=232.100

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #2 -: Април 23, 2014, 02:06:17 pm »
Ректификацията е доста работа и ачовешко сравняване на събития с транзити, прогресии, дирекции и какво ли още не. Изисква доста добри астрологически познания и поради времето, което отнема, астролозите, които си предлагат услугите, вероятно вземат доста за това. Съвета ми е да не разчиташ на чуждите усилия, а ако искаш нещо да научиш - да си го научиш.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #3 -: Април 23, 2014, 02:13:17 pm »
За качествена ректификация се търси опитен практикуващ астролог, а тук във форума, дори и да има хора с познания, не всички имат възможност да се упражняват през работното си време или през времето, ангажирано с други задачи и занимания.

Иначе ако цялата работа ставаше за 10-15 минути, няма проблеми. Но за съжаление не става по тоя  начин.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #4 -: Април 23, 2014, 02:49:04 pm »
Може да пробваш тук: http://astrology.org.ua/rectification.htm
Но мисля, че ти най-добре може да си определиш АСЦ. Щом го усещаш като Телец, вероятно е този. Наистина е добре да се обърнеш към астролог за прецизна ректификация. Но дори и това не зная доколко ще ти даде 100% сигурност. При мен разликата между два знака е между 5 и 10 мин, според записаният час би трябвало АСЦ ми да е Телец, но познавайки се реших че съм с АСЦ Овен  ;D, така че върнах стрелките с няколко минути.  :017:В случая разчитам повече на интуицията си, отколкото на някакви задълбочени астрологични знания. И все още съм в известна дилема :017:

На мене това ми даде като втори възможен вариант часа, на който и без това се бях саморектифицирала. А първият вариант беше някакъв половин час напред от посочения час, което нито ми ходи на темперамента, нито майка ми е на такова мнение, така че да кажем, че горв-долу програмата май си работи добре.  :017: :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #5 -: Април 23, 2014, 02:58:00 pm »
Асцендент Телец не винаги дава темерути и необщителни хора, зависи как са поставени планетите. Познавам жена със Слънце и още две лични планети в 12 дом и АС Телец, която е много контактна и общителна, но при нея Луната е в съвпад с Десцендента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #6 -: Април 23, 2014, 03:06:08 pm »
Ако е за темперутост и аз познавам момиче Риби с асцендент Телец, но Венерата й е Овен, тя прелива от енергия, чак й се чудя - по-малка е от мен, подхванала е 3295832983258032 неща и върши ли върши какво ли не. Определено се възползва от много възможности. Тя е към края на Телец, на 25 градуса й е асцендента, а Венерата в 12 дом. Но и няма как да не е шило, всъщност като се замисля, че има един голЕм квадрат в кардиналните знаци.  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #7 -: Април 23, 2014, 03:16:22 pm »
По принцип и аз съм в дилема дали асц. мие близнаци или телец. Откривам свои черти и в двата, обаче това, което ме навява на мисълта, че не съм близнаци е факта, че един човек за да има асц. в близнаци той е много общителен, лесно завързва контакти и познанства, много е популярен сред хора , а при мен е точно обратно  :85: При мен изисква време да се отпусна и да завържа с някой разговор и приятелство. По-скоро може да се каже, че си падам темерут сред непознати хора. Само пред хора, които познавам от доста време съм абсолютно себе си. + това се пише, че хора с асц. близнаци не били ревниви ....  :-\ втори абсурд  :D

Трябва да се има предвид и къде е разположен евентуалния управител на асцендента, той играе голяма роля. Примерно асцендент Близнаци с Меркурий в Скорпион няма да е сред най-общителните хора.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #8 -: Април 23, 2014, 03:35:52 pm »
Е, тогава е лесно. С асцендент Близнаци и управител Меркурий във Водолей, би трябвало да си доста болезнено пряма. Без много заобиколки и хората нещо да те приемат може би като особняк, приятно чалната в главата.  :012: При асцендент Телец с управител Венера в Телец би трябвало да си по-скоро чаровно-дипломатична. Баш дипломацията е по Везни, но и Телец не обича да си му нарушават мира и не обича да се безпокои много и да прави ненужни конфликти. Докато във варианта с у1 Водолей, ще искаш повече да покажеш идеалите си, дори и на цената на конфликт.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #9 -: Април 23, 2014, 03:44:51 pm »

Но мисля, че ти най-добре може да си определиш АСЦ. Щом го усещаш като Телец, вероятно е този. Наистина е добре да се обърнеш към астролог за прецизна ректификация. Но дори и това не зная доколко ще ти даде 100% сигурност. При мен разликата между два знака е между 5 и 10 мин, според записаният час би трябвало АСЦ ми да е Телец, но познавайки се реших че съм с АСЦ Овен  ;D, така че върнах стрелките с няколко минути.  :017:В случая разчитам повече на интуицията си, отколкото на някакви задълбочени астрологични знания. И все още съм в известна дилема :017:

Огледай аспектите на Марс и на Венера, кандидатите ти за у1.  :012: Аспекти със Сатурн и Плутон, тежки ъгли, Плутон в първи дом, дават тежки раждания. Скорпионите - и Слънчеви, и асценденти, също много трудно се пръкват на този свят.  :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #10 -: Април 23, 2014, 03:48:54 pm »
Асцендента е по-скоро първото впечатление, което оставяш у хората. Образа, който съграждаш пред тях. Затова асцендента е най-видим често за непознатите. В хода вече на познанството ти с някой човек влизат и другите планети, вкл. и Слънцето и Луната започват да се показват. Заради това, наистина, базирано на малко данни, съм по-склонна да кажа, че си асц. Телец, щом компромисът във външните отношения е по-важен за теб.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #11 -: Април 23, 2014, 04:28:34 pm »
И за съжаление с топло, човешко и мило отношение не винаги получаваш същото.

В това отдавна съм се убедила вече - с особена сила важи в колективните отношения, където периодично трябва да ги строяваш, за да не ти се качват на главата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #12 -: Април 23, 2014, 04:35:53 pm »
Има много хора, които само ако бъдат яко наритани, влизат в час. Иначе се правят, че не разбират, така им изнася.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #13 -: Април 23, 2014, 06:17:45 pm »
През 1982 - 1987 в Пловдив не са записвали часовете на раждане. Така ми казаха.
имам приятелка, родена в Пловдив в края на 84г и си взе часа на раждане преди няколко години от общината, без никакъв проблем

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #14 -: Април 23, 2014, 06:27:47 pm »
:o Вярно е  :clap:, особено частта, в която "цъкам" различно от другите :D. Понякога се чудила дали не съм "паднала" от някой друг свят  :D
А за Асц. сега се четох, че ако е телец, човека имал "дебел" врат или нещо такова беше, а ако е близнаци човека е със слабо тяло - ами аз съм доста кльощава  :'(. Може ли и по това също да съдя наистина какъв ми е Асц?

не разчитай на това. Моя Асц е Рак, но външно нямам нищо общо с него - нито в лицето, нито в телосложението. Освен едни големи черни очи, които вече не са чак толкова големи и черни :)