Автор Тема: Ректификация - помогнете моля  (Прочетена 11713 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #15 -: Април 23, 2014, 06:30:07 pm »
Тук някъде във форума, преди 1-2 месеца аз обсъждах същата тема - и там бяха изброени няколко метода за ректификация, с които би могла да започнеш. При мен се получи бързо, защото единия от тях беше много точен. Намери ако искаш темата и виж какво са писали колегите тук.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #16 -: Април 23, 2014, 06:55:53 pm »
не разчитай на това. Моя Асц е Рак, но външно нямам нищо общо с него - нито в лицето, нито в телосложението. Освен едни големи черни очи, които вече не са чак толкова големи и черни :)
според краткото описание на човек, който те е виждал наскоро, подхождаш на описанието за АСЦ в рак
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=36  учуди се като ѝ казах, че си 66-ти набор, младееш за годините си

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #17 -: Април 23, 2014, 07:00:26 pm »
попаднах сега на тази статия, която ми се стори интересна:
http://www.grreporter.info/Posreshchat_ni_po_Ascendenta_izprashchat_ni_po_Lunata/11017?page=show

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #18 -: Април 23, 2014, 07:10:57 pm »
според краткото описание на човек, който те е виждал наскоро, подхождаш на описанието за АСЦ в рак
http://www.astroto.com/sarticle.php?id=36  учуди се като ѝ казах, че си 66-ти набор, младееш за годините си

благодаря за комплимента за годините :), ама аз на младите много не им вярвам - на нейната нъзраст аз не можех въобще да се ориентирам, кой на колко е - освен тя да може да го прави :)

обаче това за рак .... удебеленото въобще не ми пасва. За останалото - не за всичко мога да преценя ... Все ми се струва, че основното при Рака е закръгленото лице ..... закръглени форми ...

Средно развито телосложение, горната половина на тялото е по-силно развита, главата е валчеста.Кръгло, пълно лице с бледа кожа, тъп на върха нос, брадата е слабо развита, голяма и изразителна уста, очите са леко изпъкнал и с поглед обърнат навътре към себе си, излъчващ кроткост, мечтателност, доброта, дебели клепачи. Скули не се забелязват. Косите са кестеняви, слаби. Походката е някак си странична, наподобяваща движението на животното рак. В знаците на Водата винаги присъства някаква закръгленост на тялото като цяло. То не е релефно и няма остри, ъгловати форми. Стремят се да бъдат предпазливи винаги и навсякъде. Внимание, дори известна срамежливост в контактите и обкръжаващия ги свят. Много възприемчиви и постигат нещата чрез чувство и опит. Склонни са повече да слушат отколкото да говорят. Подвластни са на моментното настроение, което се възприема от околните като каприз, но в критични моменти могат да действат с поразително мъжество.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #19 -: Април 23, 2014, 07:33:20 pm »
Че на тях какво им влиза в работата за какво ти трябва часа? Това са си твоите лични данни и те са длъжни да ти ги дадат като си ги поискаш, изобщо не е нужно да им даваш обяснения.  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #20 -: Април 23, 2014, 07:41:33 pm »
С брат ми се водим родени от аборт и според майка ми също било логично да не е записан. Вие как мислите?

няма смисъл да разсъждавате - явно, че или не им се занимава да погледнат, или наистина го няма. Пробвай още 1-2 пъти, може и да попаднеш на друга девойка там. Но ако няма резултат - не си блъскай главата кой, как, защо и т.н. Ако трябва да го разбереш, ще се намери начин да стане или да ректифицираш картата.

я как хубаво раздавам съвети :) - да можеше и да си ги спазвам аз самата :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #21 -: Април 23, 2014, 07:46:18 pm »
Веско, не виждам в такъв случай защо да не са ви писани часовете, като са родени здрави деца и имате и актове за раждане, все някъде това е протоколирано. Всичко нали се описва като се родят бебетата, независимо как

Иначе и моя не е проверяван в общината, а по някакъв детски албум, на който е написан, но майка ми е започнала да го води откакто съм била на няколко месеца, така че е на пресни спомени.  :012: Простоо отдавна не живея в родния си град и все се каня да отида на екскурзия, то не е далече и все не отивам.  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #22 -: Април 23, 2014, 07:51:59 pm »
Де да беше девойка.  :012: Бяха някакви лелки по на 50 години някъде.  ???

 :72: :72: Веско, недей така, че ние тук половината сме такива лелки :) - научи се, че всяка жена е девойка, независимо на колко години е :) Това ми го каза един мъж (тогава беше колкото теб), когато аз бях на 18 год. А той беше любимец на жените - сигурно заради настройката му :)

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #23 -: Април 23, 2014, 07:54:52 pm »
Ами така, родени сме 72 дена по-рано. Мислели са в началото, че майка ми ще абортира бебето (до последно не са знаели, че ще са две), а тя е взела, че ни е родила след няколко дена в родилното.

е те не са чули, че има два тона в корема на майка ти, а ти искаш да запишат час :)

Живи и здрави да сте ... явно е, че е трябвало да се появите на този свят. Представям си, какви бръмбъзъци сте били :) хем две, хем пък 2,5 месеца по-рано - по 1 кило парчето :) - като мишки :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #24 -: Април 23, 2014, 07:57:39 pm »
Веско, сигурен ли си,че сте родени 72 дни по-рано?,т.е.кво излиза в края на седмия и началото на осмия месец.Понякога не могат да изчислят дата на раждане,ако майка ти не е имала редовен цикъл. Като знаеш, че е толкова рано, пробвай,първо , с Везните на Хермес. Ще смяташ на 201 дни,тогава
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #25 -: Април 23, 2014, 07:58:10 pm »
Лелка е състояние на духа :012: Има жени, които никога няма да бъдат лелки, и такива, които се раждат лелки ;D

По-съгласна не мога да бъда.  :012: :012: :012: :012: :012:

Happy58

  • Гост
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #26 -: Април 23, 2014, 08:01:11 pm »
Веско, сигурен ли си,че сте родени 72 дни по-рано?,т.е.кво излиза в края на седмия и началото на осмия месец.Понякога не могат да изчислят дата на раждане,ако майка ти не е имала редовен цикъл. Като знаеш, че е толкова рано, пробвай,първо , с Везните на Хермес. Ще смяташ на 201 дни,тогава

не бе, тя въобще не е влезнала в осмия - ражда ги седмачета - 72 дни са 2 1/3 месеца

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #27 -: Април 23, 2014, 08:05:15 pm »
Изчисленията на лекарите се базират на нейния цикъл.Те не са врачки. Както и да е, значи, спокойно можеш да видиш,първо, какъв ще е асцендента с везните и после е по-лесно
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #28 -: Април 23, 2014, 08:09:15 pm »
    1. -Ако Луната в радикса е растяща,нейния градус е Ас. на Зачатието.
    -Ако Луната в радикса е намаляваща ,нейният градус е Дс на Зачатието.
    2.Ако Луната е над хоризанта в натала
    -при растяща луна продължителността на бременността е по малка от 273 дни-
    т.е 273-х дни
    -при намаляваща луна бременността е по дълга от 273 дни-т.е 273+х дни
    3.Ако Луната е под хоризонта в натала
    -при растяща Луна бременността е 273+х дни
    -при намаляваща Луна бременноста е по малка от 273 дни-т.е 273-х дни
    Броят се 273 дни от деня преди този на раждане./273 дни са девет месеца или 10 лунарни месеца!Значи ако роденият е седмаче или осмаче правим съответната корекция/Например ако сме родени на 15.09 започваме броенето от 14.09.Намираме 273 ден и изчисляваме/от ефемеридите/ с каква скорост се е движила Луната през този ден.
    След това от наталната карта в деня на раждането изчисляваме разстоянието между Луната и Асц. ,ако расте или Дс ,ако намалява.Полученото разстояние се дели на скоростта на Луната за 273 –я ден.Пр.ако разстоянието между Ас и Луната е 73гр, а стъпката на Луната е 12,3гр х=73/12,3=5,9,значи ще прибавим или извадим 6 дни.
    В деня на пренаталната епоха Луната трябва да пресече линията Ас-ДС в радикса
    -Ако Луната расте при раждане –нейния градус ще изгрява по време на зачатието
    -Ако Луната намалява нейния градус ще залязва по време на зачатието
    Като прилагаме тези правила построяваме хороскопа на зачатието.Изчисленията могат да се направят на ръка според сидералното време и домовите таблици за рожденото място/ако има инфо че зачатието е на друго място –използваме него/.Могат естествено лесно и бързо да се направят и на компютър.Позицията на Луната в пренаталната епоха отговаря на градусът на Асц или Дсц. в радикса.

Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Ректификация - помогнете моля
« Отговор #29 -: Април 23, 2014, 08:32:42 pm »
Уич, първият метод е този,който съм дала и аз- Везните на Хермес. Никой не е казал,че ректификацията е лесна-))) За туй, много малко хора се наемат да я правят. Трудоемко си е. След Везните, задължително се използват и други методи
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека