Автор Тема: Фалшификатите и фалшификаторите  (Прочетена 7153 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #30 -: Май 13, 2014, 10:33:24 pm »
Троновите и екзалтирали Сатурни също не са гаранция човек да изпитва угризения, ако някъде е постъпил срещу съвестта и етиката. Струва ми се, че при фалшификаторите-печалбари трябва да потърсим и специфично поставен Юпитер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #31 -: Май 13, 2014, 10:39:14 pm »
В горната карта в сидералната карта Юпитер отива в собствен знак, при това със силни възли.
Мисля, че беше коментирана тази констелация в темата за веди.

Отделно пак отсъства поне една стихия - вода отново.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #32 -: Май 13, 2014, 10:42:22 pm »
В горната карта в сидералната карта Юпитер отива в собствен знак, при това със силни възли.

Да, и аз обърнах внимание - силен Юпитер в съвпад с Кету, пък човекът не е просветлен, не е гуру, а майстор фалшификатор.  ;D Интересно как ли е поставен същият в навамша - там е разковничето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #33 -: Май 13, 2014, 10:52:20 pm »
Сега като се замислих,трябва да има и изразен Плутон-заради връзката с антиките,като говорим за изкуство фалшифицират се стари предмети на изкуството,колекционерски ,аз със тази работа съм изразил съвпада на у10 Юпитер с Плутон май,но това беше на средно ниво антиквариат,а аз работех физически,просто ми беше интересно да помагам в реставрацията,това е леко фалшифициране ,но пък не е скрито с цел измама .В антикварството Плутон понякога наистина дава големи пари,на базар един специалист беше купил керамичен барелеф 5о/50 см,за 80 евро ,аго продал после за 400 000 на музей-оказал се от Микеланджело,там където работех не бяха на такова ниво .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #34 -: Май 13, 2014, 10:56:31 pm »
имаше един такъв филм (или книга беше) даже...
всъщност тия хора дето купуват - много са начетени, имат око, помнят като слонове..там е друга бира

за плутон не знам, старите неща не са ли по сатурн пак

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #35 -: Май 13, 2014, 10:57:12 pm »
Oposit,много те "тегли" този Плутон във всички сфери . :)
По темата ,според теб ,как и кой би могъл да фалшифицира Плутон-астрологично ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #36 -: Май 13, 2014, 10:58:30 pm »
Тук можем да добавим и Кету - да притежаваш нещо уникално, антично. Венера/Кету може да се среща в картите на колекционери на старинни вещи, редки предмети с антикварна стойност, също така и при реставратори, антиквари.

По другия възел - Раху - е фалшивото, неистинското, измамният блясък. По Кету са уникатите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #37 -: Май 13, 2014, 10:59:33 pm »
а сатурн/кету?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #38 -: Май 13, 2014, 11:02:04 pm »
а сатурн/кету?

Аскеза, отшелничество, служене, също така гробарство, може и разкопки. По-скоро ще даде археолог, отколкото колекционер на ценни и красиви вещи. Да копа гробове, да вади древни скелети, да им подрежда костиците и да се наслаждава. ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #39 -: Май 13, 2014, 11:10:33 pm »
За мен определено антикварството е комбинация предмети на изкуството по Венера,Нептун със манията да колекционираш неща с голяма стойност по Плутон ,а и стойноста им с времето расте много по Плутон .Сатурн май е ,,Плюшкин,, не толкова стари,не толков ценни,,вехтории,, ,Е по индийската като нямат Плутон сигурно го комбинират с Раху или Кету .Сатурн  с достоинства във връзка с подобна Венера с участието на телец ,скорпион ,2,8 дом може да се доближат до това май .За Сатурн се подведох по моя който като е паднал в овен е ,,Плюшкин,, ,ако е с достоинства предполагам ще е съвсем друго.Как се имитира Плутон?Може би имаш предвид състаряването на предмета-картините ги състаряват с ултравиолет и топлина ,използвт стари материали и технологии,химически със слаби киселини правят патина на метала,имат си начини .
« Последна редакция: Май 13, 2014, 11:39:53 pm от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #40 -: Май 13, 2014, 11:21:51 pm »
Аскеза, отшелничество, служене, също така гробарство, може и разкопки. По-скоро ще даде археолог, отколкото колекционер на ценни и красиви вещи. Да копа гробове, да вади древни скелети, да им подрежда костиците и да се наслаждава. ;D

Мерси :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #41 -: Май 13, 2014, 11:27:13 pm »
Във веди по Венера/Сатурн ще да са ценителите, есенциално силни, за да летвата е на високо, когато говорим за истински ценители, защото за да си антиквар трябва и да си ценител и да цениш артефактите не само по тяхната материална, но и културна и историческа стойност.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #42 -: Май 16, 2014, 01:17:42 am »
Роб Пилатус е преди всичко едно от лицата, там продуцентът е бил двигател за измамата с групата. И изброените "опасни" аспекти не пасват особено в случая. Мили Ванили ментето са били само фацата на този проект, зад него стоят също истинските изпълнители, които са били наясно, но са си мълчали. После излизат на светло и нямат успех.

Понякога копията стават по-известни от оригиналите. Или пък имат силата да завладеят публиката чрез сцената, а други в сянка - тук се е получила "идеална" комбинация. След пропукването, тя не е донесла слава на никого, пълен крах.

За онова време си било скандал, но като се замислиш, голямото им престъпление да пеят на плейбек..., днес се счита за нещо напълно нормално. ; )) А човекът така и не могъл да понесе срама, депресира се и се затрива. 


No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred