Автор Тема: Фалшификатите и фалшификаторите  (Прочетена 7155 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #15 -: Май 13, 2014, 03:33:33 pm »
Тоя аспект марс/нептун всъщност е доста кофти, особено в мъжка карта
Дали някога е спортувал нещо?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #16 -: Май 13, 2014, 05:10:10 pm »
А в женска карта?  :)

ами и в двата случая зависи, може да поеме по лоши посоки - наркотици, затвори, кражби, насилие
при жените може да се изрази в харесване на такива мъже, или пък на военни, моряци, хм..
на мен още не ми е ясен (само тоя аспект ми остана  :85: )

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #17 -: Май 13, 2014, 05:14:33 pm »
Papy, не е спортувал, доколкото знам. Но е доста подвижен.

witch111, не съм искала да те засегна. Роден е на 25.02.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #18 -: Май 13, 2014, 06:11:34 pm »
То при всеки работи, най-общото тълкуване (опростено казано), че човек толкова се страхува да не излезе страхливец, че прави и невъзможното, за да го скрие

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #19 -: Май 13, 2014, 06:57:23 pm »
Witch, я да те питам-в училище или в разговор, като зададе някой въпрос, ти бързаш ли първа да отговориш?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #20 -: Май 13, 2014, 07:12:04 pm »
Да-марс в близнаци има мнение по всички въпроси, а с нептун насреща-трябва на всяка цена всички добре да чуят и разберат, да не би някой да помисли, че нямаш мнение :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #21 -: Май 13, 2014, 07:30:58 pm »
Бас държа, че ако искаш, можеш добре да лъжеш
Ама айде спирам, че разводних темата

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #22 -: Май 13, 2014, 08:21:29 pm »
Santi,не мисля ,че целта при "профи' фалшификаторите е с едничката користна цел,а статуса да си "най-великият " в занаята,или пък да е толкова голям емоционално-психичния дефицит ,в посока параноя ,че се вживяваш в образа на оригинала ,свръхадреналин от изпитаната емоция...?!? :)

Рени,
Профи фалшификаторите най-малкото го правят заради предизвикателството, че "никой не е успявал досега", мотивът е грандиозен и много амбициозен, независимо дали заради самоцелна грандиозна измама или пък поръчково възложено с/у голяма награда.
При останалите типажи движещо е да изполват момента, за да извършат измамата, не дотолкова създаването на перфектен фалшификат, колкото бързия резултат.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #23 -: Май 13, 2014, 08:38:54 pm »
Профи фалшификаторите най-малкото го правят заради предизвикателството, че "никой не е успявал досега", мотивът е грандиозен и много амбициозен, независимо дали заради самоцелна грандиозна измама или пък поръчково възложено с/у голяма награда.
При останалите типажи движещо е да изполват момента, за да извършат измамата, не дотолкова създаването на перфектен фалшификат, колкото бързия резултат.

Абсолютно съм съгласна.
При първите са важни тръпката, предизвикателството, адреналинът, има и "творчески" елемент - те пре-създават... За вторите целта е бърза и лесна облага - не създаваш нищо, само имитираш, получаваш желан резултат.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #24 -: Май 13, 2014, 09:20:12 pm »
Рени,
Профи фалшификаторите най-малкото го правят заради предизвикателството, че "никой не е успявал досега", мотивът е грандиозен и много амбициозен, независимо дали заради самоцелна грандиозна измама или пък поръчково възложено с/у голяма награда.
При останалите типажи движещо е да изполват момента, за да извършат измамата, не дотолкова създаването на перфектен фалшификат, колкото бързия резултат.

Santi,аз мисля,че Лили в тази посока е пуснала темата ,за големите в занаята ,а не за хората с обикновено индиго,така че споделям мнението ти-астрологически ,според мен това винаги е карта с дефицит на стихия/и ,твърди аспекти Луна/Венера/ИЦ ,оста 2/8 и леки аспекти на Юпитер,Сатурн/Луна/Слънце /МЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #25 -: Май 13, 2014, 09:26:19 pm »
Да, Рени, темата е за баш майсторите, не за плагиати/имитатори или копи-пейст на дребно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #26 -: Май 13, 2014, 09:40:12 pm »
Аз имам честта ,да познавам ,такъв фалшификатор-слънчев Близнак ,дефицит на Вода ,акцент Огън/Въздух,силна  тронова Венера ,неаспектиран тронов  Марс и евентуално Луна съвпад с ЮЛВ,твърд аспект Сатурн/Слънце.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #27 -: Май 13, 2014, 09:53:19 pm »
Ето карта на един от най-големите фалшификатори на картини-Ван Меегерен

п.п. Без час

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #28 -: Май 13, 2014, 10:14:17 pm »
Фалшификацията като понятие е вид измама,лъжа с користна цел .Не е задължително самият фалшификатор да е и престъпник,може да изпълнява поръчка .Ако не говорим за изкуство,всеки с достатъчно технически умения може да фалшифицира-за пари и документи ,качествен цветен принтер,подходяща хартия,пантограф за подписи,мастила-всичко може да се намери,да не просвещавам прекалено ,е на всяко д-е има съответно противод-е,но например изкупвачи на агнета тази година бяха измамили с принтирани банкноти,те не гледат холографски знаци,повтарящи се номера и тн,а и банката им е ,,бурканбанк,,най вероятно много късно се усещат.Това астрологически май е по Меркурий,евентуално Уран .При фалшифицирането на изкуство на ниско ниво е същото,на по високо ниво трябва да се включат таланти и Нептун особено-Липса на свой стил,което също е стил,талант за имитиране .По едно време работех в антиквариат,виждал съм фашификации,помагал съм реставриране на  стари мебели ,барок,бидермайер-голям зор е да се направи лакът като едно време- много слоеве ръчно,но пък така пречупва светлината че прахът не си личи,става еластичен не се напуква,та най трудното е да се пресъздаде ,,духа,,,излъчването при изкуството,чувствителност за това дава Нептун мисля .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Фалшификатите и фалшификаторите
« Отговор #29 -: Май 13, 2014, 10:20:13 pm »
Опосит, много се възхищавам на хора, които умеят да реставрират, тия антикварни магазинчета са направо...Аз нищо не разбирам от антики, но като четях мнението "пари, изкуство, пари, изкуство" - ми то това е венера
После нестандартна сръчност-меркурий
И един забутан сатурн-да няма съвестни мъчения..