Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624179 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1665 -: Декември 05, 2015, 10:19:07 pm »
А Меркурий в Близнаци сред кои професии срещате по-често?
3 добри познати имам с такъв Меркурий и трите в даден период работеха като журналистки, сега едната скоро откри сайт за политика, където списва статии или взема интервюта от изтъкнати политолози, другите две изкараха второ висше и работят като психолог в училище. СОбственик на издателска къща също е с Меркурий в близнаци, неговата дясна ръка също. Меркурий в дева има моя приятелка, завършила за преводач и с това се препитава вече 20г.

 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1666 -: Декември 05, 2015, 10:22:20 pm »
Но като се замислиш, всъщност много рядко  има чист планетен тип човек. Понякога няма планета, която да доминира в хороскопа. Всички са някак си еднакво силни или слаби.. Има и обратно и всякакви комбинации..
Изобщо.. прекалено сложно е..:)

И аз не съм срещала чист планетен типаж. Но хора с по 2-3 доминанти в хороскопа съм виждала. И всяка от тях може да се включва по различно време и да се използва от натива според обстоятелствата. Виждала съм изразени марсово-сатурнови типажи да го играят Венера, забавно е.  :)

Но и като цяло външното впечатление е много измамно. Хората са повече с нагласа да "хващат" някоя от доминиращите планети в западната /тропическата/ карта, рядко улавят сигнали от ведическата. Нормално, те на такава вълна са настроени да приемат информация.

Мен ме възприемат като марсианка или по Луна/Марс, а съм Венера/Раху в съчетание с меркурианско влияние.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1667 -: Декември 05, 2015, 10:28:17 pm »
Не, че съм прекалено обидчива, но така я схванаха аз дискусията, която последва: че сме тъпаци и избрани глупаци...:)
Хайде, сега ми кажи къде съм написала, че Веско или друг с Меркурий в стрелец е тъп и глупав? Ето ми целия коментар и то беше в отговор на коментар на Рару, конкретно за Меркурий и Марс
Меркурий е заточен в стрелец, а Марс е заточен във везни, като добавим и съвпада на Меркурий с ЮЛВ се чудя дори как е завършил информатика?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1668 -: Декември 05, 2015, 10:31:02 pm »
Меркурий/Кету според вас за какво е подходящ, освен че са доста добри коминукатори?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1669 -: Декември 05, 2015, 10:34:19 pm »
Меркурий/Кету според вас за какво е подходящ, освен че са доста добри коминукатори?
Предполагам по-добре от мен ще го преведеш  :)
Южный Узел в соединении с Меркурием
Опережают или отстают от идей времени. В хорошем случае - оригинальность ума и независимость, могут избежать ошибок общественного мнения. Если весь гороскоп говорит о хороших умственных способностях - взгляды окажутся правильными, в плохом случае - развивают свои идеи в одиночестве, так как не находят поддержки, не умеют сказать нужное слово в нужное время, или их не слушают; в результате разочарование и покинутость.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1670 -: Декември 05, 2015, 10:51:28 pm »
Получава се една обърквация. Част от вас анализират по западната, а други по индийската астрология.  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1671 -: Декември 05, 2015, 11:14:46 pm »
Меркурий/Кету според вас за какво е подходящ, освен че са доста добри коминукатори?

За каквото му (по) кажат. Тук липсва конкретика и на практика  се получава много шум за нищо.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1672 -: Декември 05, 2015, 11:17:25 pm »
Меркурий/Кету според вас за какво е подходящ, освен че са доста добри коминукатори?

Това по картата на Весо ли?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1673 -: Декември 05, 2015, 11:50:49 pm »
Не си спомням колко си годишен точно, но май нямаш още даже 30.. Така, че  за къде си се втурнал да успяваш по 10-ти дом? Там имаш  Сатурн. Екзалтиран, във везни..
А каква реализация може да имам според Сатурн?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #1674 -: Декември 06, 2015, 10:37:12 am »
Бих казала, че Весо има проблем със свободата. Иска много свобода, да не усеща ограничения от обществото. Но за това се иска дупе и смелост, малко повече кураж. Боли и сърби. Нямам време сега за повече думички.

Затворен е между нуждата от свобода на действията си. И слаба оценка за собствената стойност. И му липсва постоянство. Не го упреквам.
Аз също искам много, държа на свободата си.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1675 -: Декември 06, 2015, 12:06:55 pm »
Веско, прочетох, че информатиката не те кефи. А дизайнът? Уеб дизайн или някакъв друг вид дизайн, където могат да се прилагат знанията ти по програмиране (или пък други знания), обаче където има и творчески подход? Където се изисква иновативност, креативност и мислене тип "outside the box", а не същата рутина всеки ден при всяка задача?

Признавам, че не съм се върнала достатъчно назад в темата, за да прочета доколко сте "човъркали" индийската карта на Весо. Също и че не съм специалист по индийска астрология.

Ще пробвам с кратък анализ. От прочетеното в темата дотук виждам, че анализите ви по западната му карта се покриват с това, което ми се струва, че виждам в индийската.

Започвам от Луната - сигнификатор на ума, емоционалното състояние, нуждите, инстинктивните реакции и куп други неща, както знаем, и много важна в иднийската астрология. Луната се намира в накшатра на Раху (Ардра, в сидерални Близнаци), а Раху от своя страна е в накшатра на Луната (Рохини), т.е. съществува тясна връзка между тях (взаимна рецепция по накшатри). В индийската астрология се счита, че Луната може да бъде проблемна, ако не получава подкрепа от останалите планети, което според техните правила означава да няма друга планета в знака на Луната, както и в съседните два знака (1-ви и 12-ти знак от знака на Луната). Под планети се разбират всички планети до Сатурн, включително, без Слънцето и възлите. Такова е състоянието на Луната в картата на Веско. При това Луната не получава аспекти от другите планети и се намира в 6-ти дом. Този дом (май както всичко останало) има двойнствена природа, защото от една страна принадлежи към зловредните домове (6, 8, 12) - дустхана домовете, тъй като се свързва с проблеми, болести, тревоги, врагове, конфликти, а от друга принадлежи към упачая домовете (3, 6, 10, 11), тъй като дава възможност за израстване чрез работа, преодоляване на проблемите, победа над враговете. Също така принадлежи и към артха домовете (2, 6, 10) - материалните домове, свързани с работа, професия, благосъстояние, реализация.

И така, както имаме дотук - Луна, която попада под силното влияние на Раху (тъй като не получава влияние от други планети) и също и на Меркурий (като диспозитор по знак), намираща се в 6-ти дом. Влиянието на Раху върху Луната също може да има две страни. От положителната страна може да се изрази чрез засилена фантазия, творческо мислене, широта на ума, всестранност на интересите, новаторство, оригиналност, висока обща култура, интереси към чужди култури, комуникативност. Сред отрицателните проявления могат да бъдат: тревожност, страх, подозрителност, бърза смяна на настроенията, липса на увереност, склонност да драматизират, заблуди, илюзии, нереалистични очаквания спрямо себе си и другите, които водят до разочарования и депресивни състояния, непостоянност на интересите (бързо се палят от новите неща, но също толкова бързо им омръзват). И това, като го навържем с 6-ти дом и екзалтиран Сатурн в 10-ти дом (Саса йога), се получа силно желание за признание, недоволство спрямо себе си, околните, положението изобщо и някакво вътрешно усещане за несправедливост - че вечно са ощетени, че не получават онова, което заслужават.

Четвъртият дом също се свързва с емоционалното състояние, усещането за щастие, задоволеност или незадоволеност. В картата на Веско Сатурн и Марс са планетите, аспектиращи този дом. Когато двата малефика заедно действат върху някой дом, там може да има проблеми, конфликти ситуации, напрежение, неудовлетвореност. Четвъртият дом отговоря и за семейството и дома, в който живеем.

Десетият дом е домът на реализацията и кармата, а Сатурн забавя и поставя препятствия, изисква повече работа и старание. Веско си знае, че по тънката лайсна не се получават нещата при него. Резултатите по Сатурн не идват бързо, а Луна, която е силно оцветена в багрите на Раху, трудно се научава да чака. По природа тя е по-скоро нетърпелива, иска тук и сега да се случват нещата.

Пълният 11-ти дом в индийската карта (тук е и диспозиторът на Луната, Меркурий) също насочва към стремеж за реализация. Може да не е приетата според обществените стандарти реализация, но при толкова подчертан 11-ти дом, би трябвало да има силно желание за постигане на набелязаните цели. И понеже в 11-тия дом присъства Кету, това може да е още една насока, че дефиницията за успех на натива ще се различава от тази на обкръжението му. Има някакво оттегляне навътре в себе си по отношение на темите на 11-ти дом. Такъв човек си има свои търсения, духовни. Юпитер с Кету в Скорпион силно желаят да разровят всичко до дъното, да открият истината, есенцията на нещата. А това оцветява Меркурий - другата планета, свързана с ума (с интелектуалната част на ума). Веско, имаш способности да учиш, да възприемаш нови неща, да анализираш и синтезираш. Може би ти трябва малко повече постоянство в целите, посоката, която си избираш, защото Кету може да се свързва и с отказ, т.е. бързо да се предаваш (като добавим и припряността на Луната).

Това ми хрумва. Извинявам се, ако съм прекалено пряма и директна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1676 -: Декември 06, 2015, 02:25:02 pm »
Мирабела, мога ли да помоля за кратък анализ и по моята "индийска" карта - хареса ми , ще ти бъда благодарна. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1677 -: Декември 06, 2015, 02:38:58 pm »
И аз, и аз, моля  :38:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1678 -: Декември 06, 2015, 03:21:45 pm »
И за двете ви може, разбира се. Задължена съм ви за вашите услуги към мен. Ако картите ви са из форума, можете да дадете линк към тях или да ми изпратите данните си на лични (ако това не ви притеснява).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1679 -: Декември 07, 2015, 08:50:26 pm »
Мирабела, заповядай . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“