Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623961 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #1695 -: Декември 08, 2015, 05:02:00 pm »
При мен ЮЛВ знаков съвпад с Плутон. Опозит, как ще го разтълкуваш?

Колко разстояние има между тях?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #1696 -: Декември 08, 2015, 05:05:45 pm »
14 градуса.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1697 -: Декември 08, 2015, 06:05:46 pm »
В смисъл, Веско, да четеш за ЮЛВ .:-)
Ясно. Благодаря!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #1698 -: Декември 08, 2015, 07:59:59 pm »
При това Луната не получава аспекти от другите планети и се намира в 6-ти дом.
Наистина ли Луната не получава никакви аспекти от другите планети? В западната карта има немалко мажорни аспекти, включително и от лични планети.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1699 -: Декември 09, 2015, 10:49:42 pm »
Здравейте! Искам да пусна картата на един човек,който познавам много добре и картата й е много интересна според мен.

xx
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 05:58:38 pm от 666 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1700 -: Декември 09, 2015, 11:43:51 pm »

ПП- часа на раждане не го знам с точност. Слагам временно картата, защото е много магнетичен човек и искам да видя кой какво още може да допълни само според картата й.  :)


А за знака на Асцендента сигурна ли си поне?  :017:

За магнетизма /ако часът е верен/ - нейният не е толкова по Венера, колкото по Плутон. Голям воден тригон, в който двете светила са в конфигурация с Марс и Плутон. Ако гледаме тропическата карта.

По ведическата:

Венера в съвпад с Раху също дава магнетично влияние, но зависи в кой дом попада, защото може да бъде и със знак минус. В съчетание с накшатрата на Луната залагам на хамелеонско влияние. Във ведическата карта /с този час/ Венера минава в Скорпион и се намира в 12 дом от АС заедно с Раху и Меркурий /последният управлява 7 дом/.

Трябва да се види колко точно е прецесията, защото Марс се пада точно на границата на два знака - Близнаци и Рак. Ако остава в Рак, влиянието му върху бъдещия брачен/семеен живот ще е по-неблагоприятно - получава се опозиция със Сатурн по оста 2/8 дом. В комбинация с Венера/Раху в Скорпион и 12 дом перспективите за относително хармоничен брак не са особено добри. Особено ако Венера управлява накшатрата на АС - Пурва Ашадха. Освен това Венера е атмакарака, т.е. нещо като личен сигнификатор за нея. Джиештха, където тя е разположена, е една от "демоничните" накшатри - дава едно тежко чувствено излъчване /така го възприемат мъжете с техните невидими антенки/. В съвпад с Раху в Скорпион/12 дом и с участието на у7 - един вид "омагьосване" за нейните партньори. Не е изключено това да е практикувала в някой от нейните минали животи. А Луна в накшатра Пурва Бхадра дава страстен нрав, особено в 3 дом, който е един от "кама" домове /домовете на желанието/, дома на инстинктите. Също така много добре изразени манипулативни способности благодарение на една по-изразена двойнственост, многоликост на личността.

Издирих датата на раждане - Марс остава в Рак и след отчитане на прецесията, в знак на дебилитация. 7 дом е обграден от два малефика - Кету и Марс, Венера също е неблагоприятно поставена. И, както казах, опозицията между Сатурн и Марс също предполага трудности.


За тази девойка бих казала, че връзки с мъже никак няма да ѝ липсват, ще бъде обкръжена от внимание и вече от личната ѝ етика зависи в каква посока ще тръгне. В брака ѝ е заложено по-трудно да постигне хармония, но за сметка на това може да се радва на богат сексуален живот и натрапчиво мъжко внимание. Чувствеността, либидото са силно изразени, в това отношение има силно въздействие върху мъжете.

Ако е достатъчно умна, ще се възползва от рождения си потенциал, без да изпада в нездравословни крайности.

Относно нежеланието ѝ да има деца - във ведическата карта Марс управлява 5 дом и както казах, е в знак на дебилитация и аспект със Сатурн. А към 5 дом има аспект от Слънце, което също е в знак на дебилитация. Но за евентуално имане/нямане на деца се разглеждат допълнителни фактори и по-детайлно.

Има желание за по-висок статус в живота, но доколко ще го постигне е друг въпрос. При нея Меркурий управлява два важни дома в основната карта - 7 и 10 и се намира в 12ти. Това предполага доста промени, понякога в живота на такива хора нахлуват непредвидени обстоятелства. Не е изключено и доста тайни да има по-нататък в живота ѝ, да има някакви задкулисни действия. Може да има и някаква специфика в отношенията ѝ с мъжете, включително и на интимно ниво.

За позициите в Навамша се обърках, като налучквах рождените данни. Там Марс е в същия знак - на дебилитация, а Венера и Луна нямат достойнства. И вече в зависимост от часа на раждане ще има различни указания за брака и брачния живот. При този ориентировъчен час тя може да се стреми да доминира, при малко по-ранен пък има тенденция за кавги, егоизъм, нелоялност или не много стабилен брак /може и повече от един/. При първия вариант социалният статус на партньора може да изиграе някаква роля.





« Последна редакция: Декември 10, 2015, 12:00:34 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1701 -: Декември 10, 2015, 12:00:50 am »
Лила, много мерси за отговора първо! Не разбирам нищо от ведически карти, затова наблегнах на тълкуванията ти. Много си права за това "омагьосване" на мъжете, още от малка винаги има мъжко внимание, преследват я, падат й в краката. тя самата изглежда екзотично и сякаш ги опиянява, има нещо окултно в нея, но това си е според мен. Много мегаломанна както казах - има високи цели в живота, иска добра кариера с много пари - това има ли потенциал да стане? Забелязала съм,че като тръгне "нагоре" и все нещо изкача и й пречи да е" на върха". На 3 пъти в поста ти ми направи впечатление за "особени" отношения с мъжете на интимно ниво, и да внимава да не залитне към една крайност....ами, залитнала е вече. Всъщност, каквото и да погледнеш при нея - външен вид, кариера, мъже - всичко трябва да й е на най-високо ниво, да й се възхищават. Интересен човек ми е на мен, да..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1702 -: Декември 10, 2015, 12:01:22 am »
Много изящна, красива, всяко действие й е оригинално и нестандартно ( Уран и Нептун са в 1 дом), обича да прави спонтанни промени със себе си. Страда от мегаломания  :012: - Юпитер и Слънце в 10Д. Трябва всеки да я харесва и да й се възхищава. Материалистка, целия й живот е пари и кариера. Много амбициозна, постига всичко на всяка цена.
 Интересно ми е нещо повече? Пълно е около нея с мъже още от малка, и то мъже с позиции. И като клошар да излезе, пак й се лепят. Е това не видях от кой аспект идва?   Друго - твърди,че не иска деца, но не знам има ли причина да няма??
Не е ли прекалено млада още за деца? Като гледам градусите на Плутон е по-малка от двете ми дъщери, които също не са станали майки- все още учат и се утвърждават в живота, иначе искат да имат деца някой ден... Та и на твоята позната ще дойде това време- няма указания в картата да остане без деца. Луната може да е риби, но в дома на телеца си търси материалното, а Слънцето в 10д. до МС няма как да не иска да блести, най-вече в кариерата. Плутон скорпион в 10д., затова разполага с подкрепа на мъже с позиции. Уран не само е на АСЦ, а е диспозитор на Сатурн У1- двете планети са във взаимна рецепция по управление, което я прави стабилна, уверена, оригинална и привличаща приятелства по всяко време. Юпитер У11 в тригон със Сатурн У1 във водолей- няма как да няма много приятели, заложено ѝ е по натал, а и прогр. АСЦ е във водолей  :)
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 12:03:18 am от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1703 -: Декември 10, 2015, 12:17:02 am »
Доколко ще успее, зависи от часа на раждане. В брачната карта посочих два варианта на развитие, зависи в колко е родена. Там Асцендентът мърда на всеки 2-3 минути.

Но  основната карта, както казах, няма указания за много стабилен брачен живот. Пък дали ще си намери богат и влиятелен мъж за съпруг не е много сигурно. Според заложеното в картата повече на собствен ресурс и лични амбиции ще трябва да разчита и така ще успява. Някакъв вид протекции от мъже би могла да получи, но в малко по-различна форма, не по съпружеска линия, а по онази - 12-домната с акцент на знака Скорпион. И не ми се виждат много свързани с висок статус, а просто да използва влиянието си за някаква моментна изгода/задоволство, в голяма степен за сметка на добре обмислено артистично поведение.

Сатурн е силен в нейната карта и аспектира едновременно две дебилитирани планети - Марс и Слънце. Затова ми се струва, че с повече хъс и амбиция би трябвало да успява, има и Лагнеш в 10 дом /Юпитер/. Но у7 и у11, които дават външна подкрепа, не са благоприятно поставени. Повече на себе се ще трябва да разчита, а не толкова на съпружеска подкрепа.

Относно кариерната карта нещата стоят по същия начин - нямаме точен час на раждане. При малко по-късен час /след около 2 мин./ там сякаш ще има по-стабилни изгледи за успешна кариера, особено ако е свързана с някаква публичност, административна/мениджърска позиция.

С този час има друг уклон в кариерната карта, малко по-артистичен или съзидателен, свързан с интелектуален тип работа. Или поне така ми се струва на пръв поглед, не съм се задълбочавала да анализирам.

« Последна редакция: Декември 10, 2015, 12:34:59 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #1704 -: Декември 10, 2015, 08:12:39 am »
След като това не е часът на раждане -силно аспектирания Марс тук, дава такава индикация като естествен управител на 1-ви дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Натални карти
« Отговор #1705 -: Декември 10, 2015, 09:08:06 am »
Няма как да й разбера часа, иначе ми е интересна картата. До тук всичко е вярно обаче  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1706 -: Декември 10, 2015, 12:01:55 pm »
Значи картата е направена с произволен час? Помислих, че поне е приблизителен.

Е, тогава за бъдещия брачен живот и за кариерата няма как да се предскаже в детайли. Без час остава само за характера, темперамента, те. за психологията на личността.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #1707 -: Декември 10, 2015, 02:31:56 pm »
Не е много малка, но си има ясна представа за бъдещето и не иска деца, само кариера.

ПП- Който я познава има усещането,че целия й живот е перфектен. На мен също така ми изглежда.
Преди месец е навършила 23г. - на това стара мома ли му викаш? И тя може да си говори много неща, а какво си мисли в действителност е друго. И аз на нейните години казвах, че никога няма да се оженя, но не попречи на 24г да се омъжа  :012:

ПП- Отстрани винаги чуждата кокошка изглежда пуйка.  :29:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #1708 -: Декември 10, 2015, 02:37:43 pm »
При Пурва Бхадра не винаги това, което се говори, отговаря на действителността. Има и други такива накшатри. Важното е слушатели да има.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #1709 -: Декември 10, 2015, 05:11:50 pm »
Рени, извини ме. Ще ти отговоря до края на седмицата.

Гери, може, ще погледна и твоята карта. Само моля за мъничко търпение, защото ми изникна много работа.

Извинявам се за спама.


Веско, да, в индийската карта Луната не получава аспект от никоя планета. Под планета се има предвид планетите до Сатурн включително и възлите (макар че според някои астролози възлите не могат да аспектират планета, а само се отчитат съединенията с тях), а в индийската астрология аспектите се отчитат по различен начин в сравнение със западната.
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 05:16:13 pm от Mirabella »