Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623338 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Натални карти
« Отговор #2295 -: Май 08, 2016, 11:40:06 am »
До тук основно, като че ли съм живяла по първия и сега с първите мин. на прогр. Луна в Овен се замислям за тези неща...

Дали не стъпкаха наивницата, за да се роди борещата се.......... :) ?! 

PS. Съвет, моля :17:!
Аз пък искам да видя Марс,аспектите към него и какво управлява м.б. 2Д и 9Д?
Честита Прогресивна Луна в Овен!  :38: :D май скоро ще запушат покрай теб  :85:  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Натални карти
« Отговор #2296 -: Май 08, 2016, 12:57:02 pm »
Качествата, които дава Луната в една карта, са сред най-трудните за промяна, да не кажа невъзможни за промяна, защото Луната е нашето най-истинско вътрешно аз. Може би една мутабелна Луна по-лесно би се решила на промяна от една фиксирана Луна, да речем, но пак е трудно да промениш онова, което е твоята същност. Това са модели, които са изживявани от детството, и които продължават цял живот. По никакъв начин не искам да звуча песимистично. Горното съм го чувала и го проверявам от собствен опит. В западната ми карта Луната ми може би изглежда горе-долу ОК, но в индийската хич не е ОК. Така че си знам колко е трудно да искаш да промениш лунните черти.

Другото нещо, върху което искам да обърна внимание, е че всяка планета в картата действа в общата рамка, заложена в картата. Едно от нещата, които показва картата като цяло, е личностният темперамент. Ако в темперамента преобладават флегматични (водни) характеристики, това ще наклони везните в полза на по-силна изява на Луна в Риби (която и допринася за такъв темперамент), в сравнение със Слънце в Овен. Освен това Луната е водещото светило и е ъглова, т.е. ето още причини защо на нея й е по-лесно, по-свойствено да се изяви и защо хората възприемат такъв човек повече чрез Луната му.

Третото нещо е, че водата и огънят трудно се смесват, имам предвид балансират. Двете стихии носят противоположни характеристики - водата е студена и влажна, огънят е горещ и сух. Подобно би трябвало да е положението със земя и въздух, но там ми се струва, че балансът се постига с една идея по-лесно, защото при двете стихии водещ е разумът, рационалното, докато при водата и огъня водещи са емоциите. А двете стихии изживяват емоциите си по различен начин - водата навътре, огънят навън. Трябва да се намери middle ground, "златната среда". Не мисля, че крайностите са полезни, още повече люшкането от едната крайност в другата.

Не мога да знам как точно работи тази схема - Луна в Риби, Слънце в Овен, защото я нямам в картата си. Ванеса Виденова (известната астроложка от youtube) има обратния вариант - Луна в Овен, Слънце в Риби. В едно от видеата си тя разказва как работят двете светила при нея. Та в това видео тя обяснява с примерче как първо в реакцията се включва Луната, след това Слънцето (някъде около 14-15 мин.).

https://www.youtube.com/watch?v=tyCQtEmWwS0


Чудя се дали една сангвинична планета като Юпитер например не би могла да помогне за баланса между вода и огън. Не знам, може би греша. Може би Сатурн би бил по-добре. Мислех го това последното и не мога да реша...
« Последна редакция: Май 08, 2016, 06:12:30 pm от Mirabella »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2297 -: Май 08, 2016, 06:15:05 pm »
Романтика, ако качиш карта, ще ми е интересно да видя къде са ти Лунните възли. :)

Засега ще споделя с теб мислите, на които ме наведе разказът ти. :)
Хората, които са се държали зле с теб, потъпквали са те, подигравали са ти се и всичко в най-черни краски, което са ти причинили, са носители на марсова енергия. Такива хора искат да видят отпор, да влязат в битка, да има интензивна обмяна на енергии. Те искат да те предизвикат да покажеш силата си, да видят достоен противник, да извикаш уважението им. От това, което споделяш е очевидно, че си заобиколена от такива хора и обстоятелства, които те провокират да скочиш срещу тях от спокойствието и мекотата си. Сякаш ти казват "Хайде, покажи на какво си способна, не се свивай така! "
Явно в теб има много сила, за да се натъкваш на това, което описваш и е крайно време да я освободиш и покажеш на другите. Можеш да го направиш по рибешки, но въпреки това бъди сигурна, че те ще го усетят :)

Убедила съм се, че  е точно така. И аз сега съм с един Марсианец, който си умира да ме вижда разярена, тогава се снишава, прибира ушите, смирен е. Ама аз не искам да съм, като него - първична и първосигнална. Била съм дълги години - войнствена, смазваща, сега не ми харесва. Когато съм разгневена - наистина - да не си ми насреща, взриви ли ми се огнения тригон, после трева не никне ... Отне ми много време - да се науча да се владея ... Когато съм предизвикана и съм спокойна - това е доста привидно - лавата в мен клокочи, но няма да вдигна капака и да пръска навсякъде. Не, в такъв момент - контролирам дишането, успокоявам пулса, изчаквам другата страна да се умори и съвсем осъзнато и осмислено настъпвам и атакувам - нямам предвид агресивно.

Понеже и аз съм с АС Риби, а и с екзалтирал Нептун - високо ...тригониращ с Юпитер, е случва се да летя към крайността на жертвата - и да, жертва съм - но по мой избор, все от мен да мине, като възглавница, която да поема ударите, да им е меко на юмруците на удрящия (образно казано). Научих се да се отмествам - ако иска да удря, вече е в стената.

Много са бавни тези трансформации, но е важно, че има осъзнаване, с него се започва. Вероятно с прогр. Луна в Овен ще заявиш себе си  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2298 -: Май 08, 2016, 06:39:24 pm »
Качествата, които дава Луната в една карта, са сред най-трудните за промяна, да не кажа невъзможни за промяна, защото Луната е нашето най-истинско вътрешно аз.

Ванеса Виденова (известната астроложка от youtube) има обратния вариант - Луна в Овен, Слънце в Риби.
Ха, затова така добре е обяснила Луна в овен, та като изгледах напреди видеото и побързах да го споделя тук, но не помня вече в коя от темите  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2299 -: Май 08, 2016, 07:55:32 pm »
Романтика, на страницата си във фейсбук намерих това  :08:
http://www.obekti.bg/chovek/kak-da-promenim-nachina-po-koyto-ni-vzpriemat-0

Хвърли му едно око. Не че не си чувала или чела за тези неща, а и те наистина работят  :)

ПП. Е, днес каква е тази синхроничност :)

http://portal12.bg/Timen-Timev-Materius-Rozenkroytser-12-izbrani-misli.p1023
« Последна редакция: Май 08, 2016, 09:39:27 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2300 -: Май 08, 2016, 08:05:29 pm »
При Романтика имам чувството, че някакъв жертвено-алтруистичен синдром се обажда в отношенията, не в най-негативния смисъл обаче, т.е. не с цел някой да бъде манипулиран или да ѝ върви по свирката. Водена от добри, човечни и благородни намерения, тя си мисли, че хората единствено заради тия качества биха я харесали и приели. И може би се притеснява да бъде "лоша" и "егоистична" в техните очи, а на практика - отстояваща правата и интересите си. Не знам доколко съм близо до истината, казвам го по усет, минала съм по същия път...  :-*
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #2301 -: Май 08, 2016, 10:01:39 pm »
Момичета, безкрайно благодаря

Снощи писах след една ракия и сега виждам колко голям е хаоса в главата ми ;D

При мен нещата са доста сложни и трудни (поне в очите ми). Не се изявявам като жертва, нито пък другите са виновни. Човек сам създава условията и много често при подходящи такива човек е склонен да се възползва от другия. Може би истината е в правилния избор...
Аз не умея да преценявам хората, приемам ги като добри и истински, и там е един от проблемите. Не успявам да поставям граници. Разливам се в другия и тотално се губя. Всеки идва, взима и продължава, а след него пустош в душата. Опитвах се да сбъдвам чужди мечти, но не и свои. Все едно другите живяха живота ми, живях с техните мисли, преживявания, болки, опитвах се да сбъдвам мечтите им, но не и своите... Ако не беше творчеството и музиката, досега да съм пукнала. Но вече усещането е, че не мога да продължа по този път, няма какво повече да науча. Въпросът е накъде? Как да направя живота си по-смислен и по-полезен за мен самата?

Прилагам карти за тези, които поискаха.
« Последна редакция: Май 09, 2016, 04:56:53 pm от romantica »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2302 -: Май 08, 2016, 10:35:58 pm »
Романтика, както очаквах СЛВ е на място, показващо точно това, за което говорим - в първи дом в Овен  :08:
Ти имаш за задача да се доказваш, да бъдеш активна, заявяваща се. Трудно ти е, защото ти е непознато, повече комфорт ти носи точно разтварянето в другите, сливането от ЮЛВ в 7 дом и Везни, търсеща хармонията и разбирателството. СЛВ в първи дом сочи съмненията в себе си, трудностите да можеш да покажеш себе си по един категоричен начин, но ще трябва да работиш точно по това :)
Слънцето в съвпад с У10, Юпитер те подкрепя в тази посока :)
« Последна редакция: Май 08, 2016, 10:42:09 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2303 -: Май 08, 2016, 10:37:54 pm »
Аз не бих подценила това, че Луната и Меркурий са на АС в Риби - това дава основната линия обгрижване на любимите хора - Луната е У5, и в дома и партньорството - Меркурий владее ъгловите 4 и 7 дом.

Отежняване идва от тригона в Плутон в 8 дом - дава склонност към крайности; ако ще е гарга - рощава ще е.

12 домната Венера не държи да е на показ и да е важна във връзките, през квадрата със заточен Марс избира комплексирани мъже, които агресират комплексите си върху нея. Двата женски символа - Луна и Венера са в 12 дом, служещи, обгрижващи. Венера е и анаретна.

Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2304 -: Май 08, 2016, 10:45:11 pm »
По-скоро Луна на АСЦ, пък и в Риби, на мен би ми говорила за човек, който прекарва през емоциите си всичко, което е свързано с начина, по който е възприеман от другите, респ. с начина по който се представя пред тях, още повече, че идва откъм 12 дом.
« Последна редакция: Май 08, 2016, 11:00:30 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Натални карти
« Отговор #2305 -: Май 08, 2016, 11:01:40 pm »
Маймунка, защо да си ме обидила ::)?! НЕ си, спокойно!

Делфи и Алена, благодаря! Ох, дай Боже в този живот и аз да намажа нещо с тази смотана Венера и кофти Марс :( Ако не друго, то явно е дошло времето силно да натисна газта на 1-ви дом и да не пускам.... :)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Натални карти
« Отговор #2306 -: Май 25, 2016, 10:13:07 pm »
Чудех се Матейко къде да го преместя  :012: И тук не е съвсем на място, ама не ми се търси по-точна тема  :012:
едно голямо Благодаря! :)

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Натални карти
« Отговор #2307 -: Май 25, 2016, 10:15:52 pm »
Моля : )) Дано и някой се включи по твоите сложни казуси  :012:
Ако можеше всички планети да се набутат при мен.... АААааа! :014:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Натални карти
« Отговор #2308 -: Май 25, 2016, 10:36:04 pm »
Ами с дир Луна каре Нептун нямма да си съвсем тамън с главата и емоциите, ще бъдеш вероятно често заблуден, объркан и заспал, опасност от измами и самоизмами и др клишета. :012:  Да се надяваме че на тази преклонна възраст вече няма да се изкушиш да дебютираш с наркотици или  пиячка или кришна съзнание. Бъди дзен и остани буден, ако ти е възможно. Ако все пак имаш проблеми със зависимости, може съвсем да му изтървеш края. За другите аспекти-да чуем колегите компетенти аз съм по зависимости и патологии ;D

mateosf

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 163
Re: Натални карти
« Отговор #2309 -: Май 25, 2016, 10:38:08 pm »
Ами с дир Луна каре Нептун нямма да си съвсем тамън с главата и емоциите, ще бъдеш вероятно често заблуден, объркан и заспал, опасност от измами и самоизмами и др клишета. :012:  Да се надяваме че на тази преклонна възраст вече няма да се изкушиш да дебютираш с наркотици или  пиячка или кришна съзнание. Бъди дзен и остани буден, ако ти е възможно. Ако все пак имаш проблеми със зависимости, може съвсем да му изтървеш края. За другите аспекти-да чуем колегите компетенти аз съм по зависимости и патологии ;D
Благодаря! Само цигарите са ми проблема... Даже не пия :D