Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623230 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #135 -: Януари 29, 2014, 09:21:43 pm »
Мда, стреличка :(
Чудя се за какво да се хвана

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #136 -: Януари 29, 2014, 09:32:14 pm »
Тя се срина изведнъж
Имаше повод, гаден, но не фатално сериозен
И все пак-само повод
А сега е зле
какъв повод ако не е тайна  ::)силните марсове са така изтощават се до край,не усещат бъдещият срив

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #137 -: Януари 30, 2014, 08:41:09 pm »
Сега погледнах тази карта - има силен Марс в първи дом в опозиция със Сатурн, двете планети са в тао с Плутон.
Но от друга страна има силно влияние на Риби - съвпад на Луна, Венера и Юпитер в този знак. Опозицията между Марс и Сатурн по оста 1/7 дом може да я прави доста издръжлива на натоварване и борбена, но все пак нека имаме предвид, че не е вечният двигател и от време на време има нужда да си "отпусне душата" - по Луна, Венера и Юпитер в нептунов знак. Да си позволява дребни радости, малки удоволствия, тишина, спокойствие, релакс и малко повече време, в което да остава насаме със себе си. Как е с кръвната захар и хормоните? В момента нямам възможност за детайлен прочит на картата относно здравословния проблем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #138 -: Януари 30, 2014, 09:42:27 pm »
хормоните вече ги проверихме - ок са
иначе е имала проблеми с тях, но са отшумели

иска ми се да й кажа "стискай зъби 2 месеца", ама има бавни транзити, не знам...
надявах се някой да види нещо, което аз не съм, затъмнение някое, някоя прогресия
Много е бойна по принцип, развъртяна, всичко сама, рядко се оплаква в истинския смисъл, всичко го обръща на нещо между другото, не се вторачва в проблеми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #139 -: Януари 30, 2014, 09:45:42 pm »
Papy,тази дама поискала ли е помощ ,тя сама (без значение от кой и по какъв начин) или ти искаш да й помогнеш ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #140 -: Януари 30, 2014, 09:54:21 pm »
Papy,тази дама поискала ли е помощ ,тя сама (без значение от кой и по какъв начин) или ти искаш да й помогнеш ?!?

естествено, че се е обърнала към когото трябва, лекарите са доста добри (по описанията съдя)
а на мен ми се иска да й кажа нещо хубаво, без да я лъжа, надежда някаква...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #141 -: Януари 30, 2014, 10:01:50 pm »
Papy,тази дама поискала ли е помощ ,тя сама (без значение от кой и по какъв начин) или ти искаш да й помогнеш ?!?

естествено, че се е обърнала към когото трябва, лекарите са доста добри (по описанията съдя)
а на мен ми се иска да й кажа нещо хубаво, без да я лъжа, надежда някаква...

Добре.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #142 -: Януари 30, 2014, 10:23:33 pm »
Папи, мисля си, че към началото на лятото ще се е оправила, след като за последно Юпитер и Сатурн си направят тригоните към Луна/Венера/Юпитер. А и квадратът Плутон/Уран/Юпитер ще се е разпаднал, че този май срина доста хора.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #143 -: Януари 30, 2014, 11:21:59 pm »
Сатен, не ми се вярва
Сега пробвах-ако часът мръдне с 5 мин, дир сатурн й е точно на к8
Туй го пиши къмто година...

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Натални карти
« Отговор #144 -: Февруари 10, 2014, 07:48:17 pm »
Ам, те проблемите с образованието са си ясно показани, тук. Ся,не мога да преченя, ама като гледах хорара ми дойде да се занимаваш с археология или със земя и сторителство. Ся, като гледам, трябва да е изкуство или нещо с комуникации и нови технологии. Не виждам дата и име, че да потвърдя,де. Но, пак, в хороскопа има индикации, че образованието няма да е от значение за професионалното развитие
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #145 -: Февруари 10, 2014, 08:11:01 pm »
В момента съм пред сериозен размисъл какво да кандидатствам - вече имам един провален(и прекъснат от мен) опит и не искам да се повтаря.

Ако не е тайна, какъв е несполучливият ти опит, в каква сфера?
Да не взема сега да нацеля точно онова, което не ти е потръгнало.  ;D

Според мен би могла да се насочиш към някоя хуманитарна професия - правни и социални науки, педагогика, преподаване. Работа, свързана с добри ораторски способности, контакт к аудитория, въздействие, умение да водиш дебати.

Някаква форма на изкуство е възможна - нещо свързано с дизайна или с организацията на мероприятия. Но според мен ще ти пасне по-стабилна професия, която дава име и статус в обществото.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #146 -: Февруари 10, 2014, 08:42:25 pm »
Много е висок сатурн тука за свободни съченения, трябва структура, да се командва нещо :)
Има си аспекти с меркурий - у2, знаков с венера
Де да знам, един несилов адвокат добре се вписва, ама ти казваш, че друго те влече - може и компютърен дизайн, нали традиционно меркурий/сатурн е добра предпоставка за подобни компютърни, а има и въображение според меркуриевите аспекти

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Натални карти
« Отговор #147 -: Февруари 10, 2014, 08:45:35 pm »
Пърпъл, съдя по напрегнатите аспекти на планетите в 9 дом и да, това,което си решила- изкуство и компютри е идеалния вариант, тъй като имат най-точен аспект със слънцето. Уран управлява 10 и е в 9, но в коза, в съвпад с Нептун
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Натални карти
« Отговор #148 -: Февруари 14, 2014, 11:20:02 am »
Бихте ли ми дали страничен поглед върху следния въпрос - възприемането на майката, видно от наталната карта?

От дълго време разсъждавам върху следното:
Луната ми е във Водолей и майка ми като цяло е била на дистанция от мен винаги. Нейната Луна също е във Водолей в съседния градус, т.е. имаме съвпад на Луни. Това ми говори за нерешен проблем между нея и баба ми, дошъл при мен с този точен градус. Нейната Луна е в съвпад с Хирона и, т.е. моята също - с нейния Хирон. В една книга прочетох, че водолейско родителство води до девешки деца, понеже Водолеят като свободолюбива натура не е склонен да оказва грижи за поколението си както раците или телците биха направили, т.е. с по-плътно присъствие. Баща ми също има подчертан Уран. Брат ми е слънчева Дева, аз асцендентна. Не за друго, а защото Девата прави едни много самостоятелни деца от много ранна възраст, което мога да потвърдя. Това дотук е увертюрата.

Номер две - Луната ми е в 5 дом. По 5 дом майка ми е грижовен родител, с проблем в сексуалността си (голям), не е склонна към любовни авантюри, не знам друго какво да възприемам по 5 дом и дали това е правилно. Не мисля, че домът показва за майката на натива нещо кой знае какво, както го прави знакът. По-скоро показва за самия натив.

Номер три. Луната е в точен съвпад с Муркурий. Майка ми не е меркуриански тип или поне аз не мога да я възприема така. Тя наиситна полага сложен интелектуален труд, чела и чете много, това е меркурианско, но аз не я възприемам от тази и страна. Искам внимателно да уточня, че не става дума каква е майка ми наистина, а как аз я възприемам, или по-точно защо я възприемам изкривено. Меркурий ми управлява АС и МС и себе си възприемам много меркуриански. Понеже имам Близнаци на МС, а Меркурий е съвпад с Луната, логично е това да е един показател, че майка ми се описва повече от 10 дом. Баща ми се описва добре от 4 - там имам Нептун, баща ми беше отсъстващ. Но баща също е Близнаци, а майка ми никак не я възприемам близнашки, самата тя споменава често с упрек, че баща ми е Близнаци, т.е. безотговорен. Дали тя не потиска латентна своя близнашка природа? Та така, не свързвам майка ми с Меркурий.

Четвърто, Луната има квадрат с Юпитер, 3* орбис. Майка ми е щедра, даже много, по един превратен начин. Като бях дете, използвах израза "с едната ръка ти дава, с другата те удря през лицето". С други думи тя дава срещу подчинение. Квадратът с Юпитер показва и друга страна, че понякога е емоционално неуравновесена. В детството ми изпадаше в диви истерии. Това звучи и плутонианско, но още не съм стигнала дотам.

Пето, Луната има секстил с Уран, 3* орбис. Винаги е подкрепяла интелектуалното ми развитие, за учене, за книги, за каквото и да е, винаги имам пълна подкрепа от нея. Аз сама си уча астрология за удоволствие, тя ми е предлагала да се запиша на курсове и тя да ги плаща. Дали пък това не е и меркурианско?

Последно, което дълго не бях забелязвала, един ужасно разкрачен квадрат към Плутон, на цели 11* орбис. Не бих го броила, ако не вземем предвид, че една година търсих признаците на плутонианското в майка ми и детството ми, и чак накрая видях този квадрат. Майка ми е с АС Скорпион и Плутон в 10 дом.

Та въпросът е, защо не усещам осезаемо тесните орбиси на Луната, а най-силно усещам твърде широкия с Плутон? Мисля, че съм пристрастна във възприемането на майка си. От друга страна тя не ме опровергава, напротив, действа много скорпионски не само спрямо мен, но и другите в семейството. Мълчаливо наблюдавам техните реакции и как те я възприемат, за да видя къде се кривя аз, но е сходно.

Ако някой ми даде други идеи, ще му бъда благодарна!

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Натални карти
« Отговор #149 -: Февруари 14, 2014, 12:01:12 pm »
Смарта, когато гледам майката, не отчитам домовата позиция на Луната, а само знак и аспекти. Реално, домът ще покаже твоята сигурност. Къде я търсиш.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека