Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624171 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2580 -: Август 12, 2016, 04:28:49 pm »
Аз продължавам да мисля, че луната е акцентирана, заради "семействеността" при мафиотските организации.


Мислиш да е ъглова ли? В моята карта е в 8 дом - пак е по темата, а пък и починалите деца  :(
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2581 -: Август 12, 2016, 04:33:17 pm »
Да, ъглова имам предвид, но тук само си гадаем.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2582 -: Август 12, 2016, 04:38:57 pm »
Много вероятно да има скорпион асцендент-знам нейна двойница-слънчев скорпион,одрала и е кожата :012:ето как взаимна рецепция на Венера в риби с Нептун везни,Венера тригон Юпитермогат да дадат много пари от дрога .Луна в средна точка Плутон и Сатурн-жена килър,по-точно даваща смъртните Плутон,присъди Сатурн .

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #2583 -: Август 14, 2016, 05:02:44 pm »
Това е наталната карта на мъж, без точен час на раждане. Може ли по нея да се определи каква е вероятността той да има повече от един брак?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2584 -: Август 14, 2016, 05:20:23 pm »
Без час на раждане не може да се определи нищо важно. Особено в партньорските теми.
От показаното в тази карта - своенравен, променлив, с дълбоки чувства, но може да е малко налагащ се в любовта.
И явно има търсения в любовен план. Хем му се иска игрива, самоуверена жена, хем не знае дали не си търси спокойна и емоционална, която да му носи усещане за уют.

От това биха дошли трудностите за него. И търсенето, неудовлетвореността. Венерата иска едно, Луната друго. И за разкош и двете планети, които имат връзка с жените в живота му, навярно са добре аспектирани от Плутон и Сатурн.
Ако има повече връзки, партньорства, то е по причина липса на хармония вътре в него по отношение на желанията му за партньорка. Не знае какво иска.

А майка му какво прави за неговия любовен живот? До каква степен играе роля, взема отношение, манипулира емоционално? Такива неща - видимо и невидимо влияние.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #2585 -: Август 14, 2016, 06:02:35 pm »
Благодаря за коментара, Емма. Питането ти за майка му е точно в 10-ката, няма как да не се коментира, много от видимите и невидимите му проблеми започват там. Властна натура, била, е и най-вероятно ще бъде фактор. Бях много впечатлена преди години, когато го чух да казва, че момичето, което е харесал, е голяма работа, точно каквито майка му харесвала... Той е адски неуверен, наистина не знае какво иска, макар и да не го признава. Налагащ се в любовта не го виждам, по-скоро е изключително краен в реакциите си, именно заради тази неувереност, постоянно има някакви подозрения. Нуждае се от жена, която да му бъде майка и мъж :72:, а външно да е женствена, за да се хвали с нея пред приятели, както сам е казвал (последното). Познавайки обстоятелствата, допускам, че решението му за брак е било под влияние на майка му, която е изискала от него такава стъпка. Интересно дали ще се стигне до втори брак, особено ако майка му не е благословила развода с първата. Сложна му е историята, дори и когато живееше далече от нея, а пък сега когато отново му диша във врата - съвсем.   

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2586 -: Август 14, 2016, 06:14:01 pm »
Близнашко слънце .-мъж опозиция уран, не е точно идея за постоянство в любов, връзки, венера, като естествен сигнификатор на брак-има напрегнати аспекти, отделно е в заточние. Тригонът с нептун идеализира, а такива приказни русалки няма, нептун също се хлъзва и бяга от реалност, а бракът е много повече от седми дом, трябва читав сатурн за индивида, и -ако може фиксирани оси, поне на хоризонта, ще го озаптят да се заседи.
На мъж близнаци, -марс в дева-сухо, компл/екс/ицирано мнение за себе си като мъж, нептун с квадрат към него донаслагва-не се виждам ясно вътре в себе си какъв мъж се излъчвам, чакам огледална ов от света навън, да се намеря....
Венера в овен трудно изначално обича себе си по презумпция, и по рождение. Колкото по-малко хармония и самозадоволена душа откъм любов по рождение, толкова по-трудно във връзките.
И както сте отбелязали, луната е рамото на Т-квадрата, там е разковникът на опозицията венера-плутон, когато вярно се разбере вътре в себе си с мама, връзките ще са по-хармонични.  СЛВ е в съвпад с луната, важно е да се научи да дава и да се грижи извън орбитата на родителката. :)
« Последна редакция: Август 14, 2016, 06:31:41 pm от enigma »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2587 -: Август 14, 2016, 06:39:09 pm »
Нигмето право казва за Луната в съвпад с възел и връх на таото.  :)

А картата направо крещи, че мама е третата страна в любовта. Колко метафорично, асоциативно - тао-квадрат - триъгълник. Любовен триъгълник с мама(Луна), любимата(Венера), нуждата от доказване в обществото, неговата сексуална мощ, ако щеш(другите красавци в таото).

Та така... планетата връх има важна роля. А там има и възел. Съвсем заплетено става.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Натални карти
« Отговор #2588 -: Август 14, 2016, 06:43:47 pm »
Марс и Венера са в рецепция. За разкош.

За мъж е трудно мъжките и женските планети да са разменени.
Венера е във войнствения Овен. А Марс в миролюбивите Везни. Е, как да стане това с хармонията между мъжко и женско, ин/ян?
Трудно.
Ако имаше малко по-първичен Марс, за да укротява жените в живота си(мама, баба, любовниците, съпругата), можеше да му е по-лесно. а той по-скоро би търсил война, но чрез обединяване. Или хипи война - с цветя. :57: Така никоя от тях няма да е удовлетворена.
Знаково също е в натегнат аспект с Луна и Венера.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2589 -: Август 18, 2016, 10:58:19 am »
Въпросите на повечето отговори се избистрят с опита и осмислянето. Започва се с натрупване на базови познания, умения за работя с тях осмисляне, осъзнаване ...  и тогава - отговорите ще са налице.

Не бих казала, че има готови формули, които се прилагат във всички случаи. Започни с най-базовите познания за планетите, надгради с аспектите и т.н. Ако не ползваш "АСПЕКТИТЕ В АСТРОЛОГИЯТА" на СЮ ТОМПКИНС - вземи я  :)

С теб имаме различна гл.т. за мен съвпадът не е борба за надмощие между 2 планети, а възможност за взаимодействие, квадратът не е просто зор и напрежение, а мотивация да се надграждаш...
« Последна редакция: Август 18, 2016, 11:54:50 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Натални карти
« Отговор #2590 -: Август 18, 2016, 11:28:59 am »
Нямаш воден тригон Марс-Сатурн,орбис на тригон е 5*,дори прогресния Сатурн да ингресира в скорпи не влиза в орбис на тригон .Но имаш стелиум в рак,воден знак,Луната-емоциите там-плуването е отработване на водата като стихия-нищо чудно да се отразява благотворно на целия стелиум-отработването дава осъзнаване,разбиране,по-голям контрол,по-голяма сигурност особено за Луната .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2591 -: Август 18, 2016, 11:52:45 am »
При квадратурите винаги ли има напрежение? Как се отработват така, че да извлечем максимален плюс, а не само да се тормозим? И ако тригоните са най-леки, аз имам само един, то тогава се чудя как да го активизирам, за да тръгнат нещата така както си ги представям  :012: Имате ли идея как се активизира воден тригон в натала? Мисълта ми е, че явно мога нещо ползотворно да извадя от него, но това с активизирането на дадени енергии не ми е много ясно.  Аз си представям нещата по този начин: имам тригон между марс в рак и сатурн във везни.
Абе жено, вчера ти писах, че нямаш голям воден тригон, па после се отказах и си изтрих написаното, понеже реших, че се гъбаркаш с нас, след като прочетох предишните ти коментари- не си толкова задръстена, че да пишеш сега небивалици- Сатурн везни и Марс в рак не са ти в тригон, а в знаков квадрат, в тригон са Плутон/Сатурн със СЛВ
Квадратите не са винаги напрежение, а мощна енергия- едни от най-успелите личности обикновено са наквадратени натално. От значение е кои са участниците в квадрата обаче- при теб са Венера с Уран- управители на 2,9, 6д и Венера с Юпитер- управител на 4, 7 дом, напрежението може да е породено при изкарване на доходи, които да укриваш и не споделяш с партньора, в дома и семейството. Тригон няма какво да се пънеш да активираш- при него нещата просто си се случват, все едно са подарък от съдбата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2592 -: Август 18, 2016, 11:58:58 am »
По фиксирания Зодиак целият стелиум е в тригон със Сатурн, а Венера е в секстил с него. Там и домовите позиции ще са други. По тропическия няма.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #2593 -: Август 18, 2016, 12:02:11 pm »
Аз се чудех дали не нарича воден тригон - водния стелиум в Рак - Луна, Слънце и Меркурий :)  :017:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2594 -: Август 18, 2016, 12:05:42 pm »
Вероятно е грешка на езика/пръстите :) - тригон вместо стелиум  :72:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми