Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623052 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2745 -: Декември 07, 2016, 02:35:37 pm »

Срещала съм коментари, че лекарите са по 7 дом - може би се има предвид - тези, които нас ни лекуват?


В хорарната астрология, не в наталната. Някой сериозно се е объркал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натални карти
« Отговор #2746 -: Декември 07, 2016, 02:39:34 pm »
В хорарната астрология, не в наталната. Някой сериозно се е объркал.

Ти познаваш моята карта,нали? Ако не знаеше,че е моя - за какъв човек би писала,че е притежател на тази карта?
Ще я постна пак:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2747 -: Декември 07, 2016, 02:40:46 pm »
Ето карта на хирург и то много много добър.

Сатурн на Асцендента и три малефика в 7 дом. Избрал е да бъде хирург, да помага на хората, вместо да вреди, да наранява.

Но тук няма кофти аспекти към Луната. Познавам обаче и един стоматолог със съвпад на Луна, Марс и Сатурн, при това в "крива" накшатра – Криттика, в 6 дом от изгряващия знак.

Някъде четох обаче, че в картите на лекари често се среща афликтирана Луна. То това е едно от най–големите предизвикателства в астрологията – как да разграничиш злия човек със силно ранени светила от този, който е избрал да помага, да служи на другите, да спасява. Как да разпознаеш избора на душата – хирург или сериен убиец, касапин?



« Последна редакция: Декември 07, 2016, 02:47:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2748 -: Декември 07, 2016, 03:47:52 pm »
картите на месаря и хирурга по какво ще се различават

имам карта на хирург с голям кръст в неподв.знаци,асц.дева и мерк в 9 дом
юпитер/плутон-слънце/меркурий ретро-сатурн ретро-марс ,последните два са в анаретни градуси
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 03:53:51 pm от strelicka »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2749 -: Декември 07, 2016, 03:55:07 pm »
картите на месаря и хирурга по какво ще се различават

По "ниво на проработка"  ;D  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2750 -: Декември 07, 2016, 10:40:09 pm »
картите на месаря и хирурга по какво ще се различават

имам карта на хирург с голям кръст в неподв.знаци,асц.дева и мерк в 9 дом
юпитер/плутон-слънце/меркурий ретро-сатурн ретро-марс ,последните два са в анаретни градуси
Може би по 9-ти дом  , у, асп.  спрямо останалото в картата. Зашото 9 д е по-широка перспектива пътя, за живота и , а и месаринът няма да учи 5 години вишо.
Тоест не само по марс и 8 дом да се търси. Месаринът по душа ще да се справя добре с марса си на елементарно физическо ниво-сечива, решимост да колиш. Хирург е друго.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2751 -: Декември 07, 2016, 11:10:36 pm »
5 и 9 дом за академично образование, интелектуални успехи, титли. 10 дом – нашият статус и имидж в обществото, реноме. Как могат да ни "виждат" – в зависимост от разположената тук планета /ако има/. Дали има фактори, носещи успех, признание или спънки, забавяне, резки обрати, съмнителен имидж /бенефик или малефик; неутрална планета се оцветява според аспектите/. 4 дом също е важен – там се вижда какво става във вътрешния свят на човека, има ли деструктивни модели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2752 -: Декември 07, 2016, 11:27:14 pm »
Нали не всички искаме да ни виждат :012 и признават, не ни е.е, Хирурзите по 8 дом пък защо да са видими, не са. Това че ние не можем тяхното не значи че те искат светлините на прожектора, много доктори са семейна аристократична наследственост, като тези в изкуството. Да, престижна професия за едни, за други умение да отрежеш крак, за да спасиш живот, примерно. За трети-умението на фината моторика при операция да направи необходимото, без да отреже сънната артерия, или да засегне аортата.
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 11:48:25 pm от enigma »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #2753 -: Декември 08, 2016, 08:28:09 am »
За 9-ти дом и всичко свръзано с него, натален и естествен управител съм съгласна. Падащите домове ги описват като слаби, но в крайна сметка тяхната изява и отработване дават възможност да реализираш следващият кардинален дом. Само трети не ми е ясен за връзката с четвърти :)

Но конкретно защо трябва да сравняваме месар и хирург, единия реже животни, другият хора. За второто малко нещо трябва да си по-особен, да не използвам друга дума.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #2754 -: Декември 08, 2016, 08:54:36 am »
картите на месаря и хирурга по какво ще се различават



При хирурга трябва да има медицински аспект - това е разликата

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2755 -: Декември 08, 2016, 12:16:19 pm »
По принцип за успех в професията първо се определя дали имаме силен хороскоп. Ако в хороскопа липсват нужните предпоставки, трудно ще получиш достъп да среди, до които не ти е дадено да се докоснеш. Дори ако имаш нужните способности и акъл. А някои и с по–малко акъл успяват, просто са им дадени други перспективи. В хороскопа може да се определи с какви среди ще има вземане–даване нативът – дали ще е сред министри, академици или ще общува с квартални продавачки.

6, 8, 12 дом можем да свържем със служене, но зависи на какво място ще служи нативът. Един може да служи в затвор, друг да мете, да точи баници, трети да е на отговорна позиция в държавна институция, ректор в някой вуз или професор по медицина. А за по–висок ранг служба са нужни съответните показатели, те не са по 6, 8, 12. По–скоро като комбинация от фактори се гледа – може да има планети и в някой от "лошите" домове, но за по–висок ранг винаги гледаме какво има в силни домове.

Виждала съм карти, в които хора с посредствени способности са стигали до средно шефско ниво, само защото имат ъглови планети, кулминиращи светила. А с нужните способности, кулминиращ малефик и струпване на планети в 6–12 имаш да служиш до откат.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2756 -: Декември 08, 2016, 09:33:25 pm »
Интересно е също в какво са различията в натала на касапина и убиеца, който си служи с хладно оръжие.  :017: Очевидно е, че образователния ценз не е от значение.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2757 -: Декември 08, 2016, 09:41:48 pm »
Понякога и мен ме спохождат такива мисли. При все това, че съм с образователен ценз.  ;D

А иначе на всеки може да му се види мястото и ролята в живота, според хороскопа. Едно е да имаш способности, друго е да имаш и възможности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #2758 -: Декември 08, 2016, 09:48:20 pm »
То затова и той не е от значение :) В този шантав свят всякакви мисли ни минават, но си остават само такива. Докато, предполагам че и за единия и за другия има сходни аспекти - Марс/Уран например, много въздух в картата, Плутон може би... :017: 
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2759 -: Декември 08, 2016, 10:00:53 pm »
Не съм правила сравнение между серийни убийци и хирурзи, за да дефинирам разликата. И не съм чула някой друг да е успял. В един астро форум навремето бяхме дискутирали такава тема – силен Юпитер в картите на серийни убийци, психопати. И същевременно се среща в картите на магистрати, преподаватели, философи, лекари. А ако говорим за магистрати, имам предвид на по–високо стъпало в правораздавателната система. При обикновен адвокат или юрист преобладава друга сигнатура – напрегнат аспект между Марс и Меркурий. Също кофти аспекти към Слънцето – от Марс, Сатурн. Все пак се иска повече "кривотия", да може достатъчно убедително да опонира и да отстоява конкретни интереси. Интересите, а не справедливостта. Затова тук по–често се намесват малефиците, а не Юпитер. Може и Юпитер в квадратура или опозиция  Марс, особено за съвременен адвокат, не магистрат. В модерната система на правото принципът на справедливостта – Юпитер и Сатурн – е доста сбъркан. Сегашното право е подкупно и мери с двоен аршин по венериански /който плати повече  :)/, с привкус на Меркурий и Марс, за да можеш достатъчно убедително и нахално да вербализираш претенции.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui