Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623414 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2910 -: Януари 22, 2017, 11:46:27 am »
именно промяната става доброзорно,като те извадят от комфортната зона
щастливият човек не мож го накара да променя,на него му добре така
за да смениш посоката е необходима квадратура и болка,и труд много и продължително

А на мен транзитните опозиции са ми най-неприятни. С кардинален акцент съм, свикнала съм сама да творя всички предпоставки и да поемам отговорност за избора си. Изключително не понасям да ми се натрапва и вменява отговорност, чрез редица външни обстоятелства, за чужди действия, избори, постъпки. Дето се казва, на някой ти да му платиш масрафа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2911 -: Януари 22, 2017, 12:06:33 pm »
А на мен транзитните опозиции са ми най-неприятни. С кардинален акцент съм, свикнала съм сама да творя всички предпоставки и да поемам отговорност за избора си. Изключително не понасям да ми се натрапва и вменява отговорност, чрез редица външни обстоятелства, за чужди действия, избори, постъпки. Дето се казва, на някой ти да му платиш масрафа.
там компромиса или съюзяването ,обща отговорност и вина са неприемливи, за марсовите кардинални всяко обединяване е загуба на време

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Натални карти
« Отговор #2912 -: Януари 22, 2017, 12:36:40 pm »
Квадратурите помитат и разчупват, аз ги намирам за по-силен аспект, енергията им е тежка, безпощадна, но при тях поне имаш възможност да се включиш с активно действие, да подпомогнеш процеса, ти си участник. Даже и сами може да се въвличаме периодично в предизвикателства, които отстрани не изглеждат по силите ни, за да ги преодолеем.
На мен ми е много познато и независимо, че имам три фиксирани планети, фиксиран Асц, нещата ги изживявам другояче, свикнала съм на нестабилност, да ме духа вятърът, имам необходимост от промени – управителят на Асц е в кардинален знак, самият той аспектира с точна квадратура диспозитора си, класическият управител е в подвижен знак, ъглов, отново в квадратура с диспозитора си (намиращ се на видно място в картата). И това е само тропик стайл, пък ако сменим системата ставам яко кардинал.   

При опозициите неприятното е, че ситуациите, в които си въвлечен обикновено изискват избор, но той не винаги зависи изцяло от твоите възможности, от желанията ти. Нахлуващото в живота ти просто налага да бъде прието и психолозите веднага ще го обяснят със сянката ни, няма страшно.  :012: Те сигурно се явяват по-кармичен аспект, тук да се изкажат авторитетно и кармичните астролози.  :012: :012:
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2913 -: Януари 22, 2017, 02:08:25 pm »
А за картата на пишман ясновидеца с ментални отклонения какво ще кажете?

Тронов Меркурий в съвпад с Юпитер, тригон с екзалтирала Луна. Юпитер в мажорен аспект към двете светила. Сатурн стои отделено, гледано с прецесия, не аспектира Луната и Меркурий. А и по тропикал не може да се брои нито за съвпад, нито за тригон, твърде големи орбиси.

Рару, ти гледаше ранга на планетите в картата, нали? Може ли да се провери състоянието по този метод?

Смятат, че проблемът е неврологичен, а не виждам афликция на Меркурий, той се свързва с нервната система, с интелекта. По-скоро ми се вижда на психична основа да са нещата, по опозицията Луна/Марс – попада в ъглови домове и баш си отговаря за психиката, вътрешния свят /Луна в 4 дом/.

Много интересно, по ведическата система Ащакаварга има изключително силни Венера и Юпитер – 7 т. и 6 т., но поставени в кофти домове. Над 4 т. се счита за силно положение. И същевременно много слаби светила – по 2 т. за Слънцето и Луната. По тази система за афетика светилата са с най-нисък бал в хороскопа, след тях се нарежда Сатурн – 3 т.

Погледнах картата на една позната, срещат се и по-слаби позиции – Сатурн с нула точки, Луна с една. А Сатурн ѝ е аспектира доста лични планети, без Луната. И управлява изгряващия знак. И като цяло – посредствен живот, липсва постоянство и амбиция, няма желание сама да се справя в живота, търси се лекота и инерция, просто да минава времето, много слаби емпатични способности, едностранчиви себефокусирани емоции. Трябва повече да изследвам тия афетики, досега не бях обръщала внимание как се изявяват на практика.

Разгледах доста карти в базата си данни и установих, че е много важно Лагнеш да е с повече точки по Ащакаварга. Това определя в голяма степен и възможностите за изява и реализация в живота, добрите предпоставки, шансовете. Няма нищо общо с личните способности, по-скоро определя благоволението на средата към теб и как се позиционираш спрямо нея.

Но пък за въпросната позната с Лагнеш, който има нула точки, не бих казала, че чак толкова ѝ е била неподкрепяща средата, изпитания и борба в живота си почти не е видяла. Но тя по-скоро се обособява като изключение в извадката. За нея мога да кажа, че без борба и усилия е получавала доста добри шансове, за които на мен буквално ми е текла кръв от носа и съм полагала къртовски усилия. Но оставам с впечатление, че не успява да оползотвори доброто, което ѝ се поднася на тепсия. Нещата идват с лекота и не ги цени, затова бързо си отиват и потъват без да вържат плод, няма никакво надграждане. И така ѝ минава животът.



« Последна редакция: Януари 22, 2017, 02:45:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2914 -: Януари 22, 2017, 02:40:22 pm »
Дай линк към картата, че ходя по 100 теми и страници
И за моя угода-с прецесия, ако не ти е трудно, правя някакви начални стъпки

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2915 -: Януари 22, 2017, 02:41:54 pm »
Дай линк към картата, че ходя по 100 теми и страници
И за моя угода-с прецесия, ако не ти е трудно, правя някакви начални стъпки

Направо ще кача и двата варианта. С натални данни, за да е пригодна за работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2916 -: Януари 22, 2017, 03:47:46 pm »
Трескава, неспокойна и себична натура, двата малефика са в терма на меркурий, той на сатурн, асц е под влияние на юпитер, но юпитер май е в кофти терма (през телефон съм), повечето индикации само по тази карта са за нервен срив, разстройства, без значение дали е отключено от удара в главата, ранг след малко ще смятам, но на пръв поглед-нищо особено, макар че за там, откъдето е тръгнал, сравнително добре се е справил. Не мисля, че ще умира от това, но е възможно трайно да се влачи, като кофти периоди са транзитни възли, както и малефици в аспект със сизигията (за последното ще помисля, че трябва да видим кой носи живеца)
Меркурий му контролира много неща, а е изгорен в осми, това само по себе си не е добър психо знак, ако гледаме индийците-луната в аспект с марс и кету-пак кофти
Ако правилно съм сметнала сизигия в риби и транзитен сатурн в стрелец, а водещо светило в дева-докато сатурн е там, ще се влачи, дори и да не е толкова критична за него
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 03:53:24 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2917 -: Януари 22, 2017, 03:51:51 pm »
Не мисля, че ще умира от това, но е възможно трайно да се влачи

Да, от това не се умира, но се влачи цял живот. И по-скоро опасението ми е да не изпадне в трайно безпомощно състояние. Но припадъците, които периодично получава, също носят риск за живота, ако не се реагира навреме. За малко да го изтърват на 19ти. Това означава, че постоянно трябва да има човек до него, да е под наблюдение. Но пък ако редовно си пие хапчетата, може и да се избегне, не знам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2918 -: Януари 22, 2017, 03:55:14 pm »
Да, с хапчета ще го контролират, юпитер пази в някаква степен светилото, както и въпросния меркурий, а му управлява пренаталното пълнолуние
Ха, че то съвсем си отговаря, тр сатурн на 23-24* бие по к8, юпитер, меркурий, особено ако мръднем малко часа нанякъде, а пък тр марс в риби допълва картинката
Значи рискът намалява като се махне марсът от там, критичен може да е декември заради излизащият от стрелец сатурн, ако това мине, може да се стабилизира
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 04:01:32 pm от Papy »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2919 -: Януари 22, 2017, 03:59:30 pm »

Стреличка, кажи за подвижните марсове :)

 подвижните марсове са перигринести,по течението,ако не се ъглови
за тях или хубаво или нищо ,затова ще замълча :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2920 -: Януари 22, 2017, 04:02:36 pm »
Да, с хапчета ще го контролират, юпитер пази в някаква степен светилото, както и въпрросния меркурий, а му управлява пренаталното пълнолуние

На мен ми стана интересно досега как е карал без хапчета и без лекарско наблюдение. Особено когато е живял сам. И се чудя дали сега има някакво рязко изостряне на латентно заложен проблем или и преди е имало. Относно много неща в живота му има недомлъвки. А представете си, ако беше се събрал с някое младо девойче за женене и да правят деца, и впоследствие да излязат на повърхността всички скрити и премълчани проблеми. Неслучайно е попаднал на тази жена, тя поне по-малко рискува. Но пак е голям стрес и психическа травма за нея.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2921 -: Януари 22, 2017, 04:05:44 pm »
Марсът с луната говорят за момент на обрат, тоест не бих твърдяла, че е имал скрита физическа дисфункция, но кету в първи и изгорен меркурий в осми говорят за стрес, неспокойствие, блуждаене, изобщо-сам по себе си е роден нервак и нестабилен. Възможно, че и много вероятно да е бил болнав като малък, но не психически нездрав, просто лабилен

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #2922 -: Януари 22, 2017, 04:18:34 pm »
Доколкото знам, атмосферата в семейството е била неспокойна и са го малтретирали, вероятно е ял бой. Не знам какво се случва с родителите му, но е живял и по сиропиталища, не знам обаче от каква възраст. А тъй наречената дарба, доколкото разбрах, на 13-годишна възраст се е проявила, не е от малък така. И е нервак наистина, има скрита агресия, скача на бой, налага си мнението, възгледите, има нездрав фанатизъм. В очите на жената, с която живее, нещата въобще не изглеждат така, но тя е същата кибритлийка, много нервна и сприхава, избухлива. Те помежду си комуникират и живеят в пълна хармония, но в отношенията с външни хора е по-конфликтен. Виждала съм обратния вариант, той е в пъти по-неприятен – благ и усмихнат човечец навън, агресор и тиранин у дома, с близките. Там има силно афликтирани Луни в съчетание с бенефик на видно място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2923 -: Януари 22, 2017, 04:26:15 pm »
Относно рангът показателите са смесени
- дневна, слънце в дева-венера, луна, марс, 2 ъглови, един в 6-ти
- у-ли фортуна-сатурн, меркурий, юпитер, 8-ми от асц, 12-ти от фортуна-тука мн слабо
- спирит в близнаци, меркурий кофти-слаба работа
- ъглови от фортуна-само венера май
- в 11 от фортуна имаме възел, материалното хич не му е чуждо, ако ще да е и много духовен

Не мога да смятам наум базис сега, но ако не съм допуснала грешки и часът е този, за натално положение се е справил прилично, макар и не блестящо
Ъглов марс не е ли оная скандалджийската йога, дето ако не са със същия тип партньор-спукана му е работата-мангалик?
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 04:30:09 pm от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2924 -: Януари 22, 2017, 04:35:05 pm »
подвижните марсове са перигринести,по течението,ако не се ъглови
за тях или хубаво или нищо ,затова ще замълча :-X

Звучи по-кофти от паднал/заточен?