Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622959 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2985 -: Февруари 14, 2017, 12:57:31 pm »
образуват голям кръст. ето това изчислява астрото, не знам защо 2 пъти го смята големия кръст
защото е образуван с различни планети, единия е с Плутон, другия с Юпитер

по принцип най-трудно се отаботват Тау във фиксираните знаци, които бавно се включват и настройват за промени,
с Тау в подвижен знак са свръхприспособими, промениливи, неспокойни, многостранни и загрижени за личните връзки, и податливи на тяхното влияние
 повече инфо за Тау - " Планетни аспекти: от конфликт към сътрудничество" Трейси Маркс

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Натални карти
« Отговор #2986 -: Февруари 15, 2017, 01:30:46 pm »
всичко, освен юпитер е в лични домове, при това 1вите 4 - най-личните. това по дефиниция дава интровертност, насоченост повече към вътрешния свят. все пак юпитер е на трон по дом, диспозитор на луната и в съвпад с ац; в скорпион. това в някаква степен размива малко концентрацията на планетите в 1-4 дом. Обаче 12ти дом също не блести с особена екстровертност, както и скорпион. така че по-скоро на тези неща се дължи трудна социализация. друг фактор е стелиума в козирог.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #2987 -: Февруари 15, 2017, 01:35:58 pm »
Здравей, Пламен, прости моля те любопитството ми, занимаваш ли се с изкуство? Имаш ли брат?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #2988 -: Февруари 15, 2017, 01:43:48 pm »
Човекът е казал това, което се вижда по картата, защо си го приел така лично, ако е шаблонно?
Астрологът не е гледачка на ръка, за да е нужен жив контакт тет-а-тет , а след като питаш всички нас тук във форума, трябва ли да се срещаме с теб, да те опознаваме и чак тогава "обективно" да анализираме наталната ти карта? Ако действително искаш да научиш нещо, в процеса на тълкуване на личния ти хороскоп, материали в интернет, в книжарниците, включително и в този форум, има предостатъчно- чети, мисли, сверявай и едва тогава питай за нещата, които не смогваш да асимилираш.

И аз имам въпрос, свързан със Сатурн на Иц- имал ли си конфликти в детството с родител, някой от родителите да е тежко бреме за теб, да си имал тежки отговорности у дома/в семейството?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #2989 -: Февруари 15, 2017, 02:18:40 pm »
Благодаря ти за отговора. Не знам, картата ти събуди интереса ми, мъжът ми също е под пагон, неговото Слънце е в 27 градус на лъв, като MC ти. Представям си те привлекателен, обаятелен, сух и твърд мъж, който не умее да се изразява. Луната ти няма мажорни аспекти, и сега транзитът на Нептун (квадратура) те кара да се чудиш и негодуваш за това ти толкова ли си безчувствен наистина.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #2990 -: Февруари 15, 2017, 02:22:28 pm »
Наталната ми карта :)
Предполагам заради акцентите 2-10 домове, слънце в козирог така са те видяли само меркантилен, но хороскопът не показва ундивидуалното развитие, осъзнатостта, нали в този ден и час са родени и други, а нямат еднакви съдби.....
Асц. в скорпион не може да е беземоционален, но има самоконтрол. Нямаш планети във въздушни знаци, което също говори, че невинаги успяваш да  отстраниш емоциите, и безпристрастно да приемеш нещата. Въздухът умее да е твърде беземоционален. Но затова пък при теб, задълбочаването и концентрацията при работа върху тях, биха били добре развити. Нептун в съвпад меркурий и уран на К 3-много повече от интуиция, при асц скорпион, провиждаш нещата, телепатия може би.
Планетите са ориентирани към 1-ви квадрант, избрал си да се развиеш и да бъдеш силна личност. Планетите във 2 дом, слънце У на МЦ може да парви така, че се годините да смениш, еволюираш ценностната си система не само по  въпроси  за пари и материални неща. в този дом са и талантите-кой от тях ще избереш да развиеш за да разшириш капитала си и да си финансово независим.
сатурн в 4 дом-възможно отгледан от по-възрастни родители, баби9дядовци, единият р-л може да липсва,семейни съвети, или общи фамилен бизнес.
Добре работиш, издръжлив си, умееш да правиш пари
Възможно е парите да идват от работа в държавни структури/армия, полиция/, от секретни професии, у на 2 в 12, работа в изолация.
 Професия, свързана с носене на отговорност, или такава свързанас риск, или там където има опасност би била подходяща за теб. Имаш силата и самообладанието да се справиш.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Натални карти
« Отговор #2991 -: Февруари 15, 2017, 02:30:10 pm »
Здравей Пламен  :)
Дай да започнем по-миролюбиво. Астрологията не хвърля боб и не гадае на кристална топка  :) Много се засягаш, а тук по-скоро биха ти помогнали, а не нападнали. Предполагам, че често пъти когато пишат по форуми, понеже хората не си виждат реакциите и може да не разберат добре вложената емоция в написаното. Няма да влизам в подробности, защо и какво е искала да ти каже akruks (а то в никакъв случай не е отрицателно)
Понеже питаш за мнение, ще ти дам моето, но имай предвид, че аз още се уча.
АЦ е в Скорпион, Плутон е в първи дом, в собствен знак. Това означава, че си малко "покер фейс". Не обичаш хората да разбират какво ти е, предпочиташ добре да опознаеш някой, дори може да имаш аспект на "разследване" преди да го допуснеш до себе си. Трудно ще ти бъде, но с времето ще се научиш да боравиш с тази енергия. Скорпионът е много силен знак, да не кажа най-издръжливият. Той може много да понесе и затова животът може да поднесе доста изпитания. Хубавото при теб е, че Юпитер, който пак е в Скорпион е в 12-ти дом. Това означава, че дори в екстремни ситуации ще отърваваш кожата. Добре е, че работиш като офицер.
Северен възел в първи дом, Стрелец, показва това към което трябва да се стремиш в живота. Стрелецът предполага висок дух и философия за живота. Трябва да си над нещата, над тривиалното. За теб важи клишето- само човек познал болката, ще открие истинското щастие. Трябва сам да стигнеш до тази философия, със собствени усилия и да вярваш в себе си. Но трябва да служиш на правдата, свободата и безкористните цели.
Луната също е в стрелец- когато се отпуснеш си приятна компания. Може да има аспект да обичаш  да налагаш мнението си. То може да е правилно, но не е нужно да го налаш.
Втори дом е в Стрелец, Юпитер е в 12-ти дом. Това означава, че теб не те интересува материалното самоцелно за теб си. Материалните неща, си осъзнал, че трябват в живота, но истинските ценности, на които държиш са дълбоко философски. Искаш да стигнеш до дъното на всеки и на всичко.
Трети дом ти е в Козирог, като Слънцето, Венера и Марс са във втори дом, пак Козирог. Това означава, че имаш добре развита ценностна с-ма, висок морал. Може да обичаш да си обграден от красиви вещи, защото ти действат успокояващо. Деен си. Имаш твърди убеждения, последователен си и с времето вероятно ще натрупаш пари.
В трети дом в Козирог за Уран, Меркурий и Нептун. Трети дом- братя, сестри, комуникация, кратки пътешествия, курсове.  Уран, който е на куспидата на 4-ти дом показва внезапната загуба на на семейство, а Сатурн в 4-ти дом, трудностите, с които си се сблъскал. Нептун в трети дом е подходящ за тайна информация, секретни служби и т.н. Всичко, което ти се е случило и било с цел да те подготви за това, което ти предстои. Вероятно ще направиш добра кариера.  :)
Може още да се пише, но става твърде дълго.
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 02:43:15 pm от rodopis »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Натални карти
« Отговор #2992 -: Февруари 15, 2017, 02:37:00 pm »
Пламене,ето това написаното е класика за плутон на асц.+ силни есенциално марс и сатурн,последния извън секта  и в каре към плутон,идеално за сферата на реализация но не и за лични взаимоотношения,не търпи чуждо мнения,не приема критика за себе си,най-добрата защита е атаката,критикуваш всеки и в думите ти се чете скрита заплаха,неуважителност към тези,на които си гостенин в момента
хора с планети разположени  в 90 гр.отрязък на картата са тесни специалисти в определена област и нищо останало не ги интересува,
рязък,директен,налагащ се в лични взаимоотношения ,въздуха и огъня са ти кът,както и липсата на опозиции в хороскопа,това не спомага за изграждането на едни топли и близки взаимоотношения,не правиш  компромис,не умееш да споделяш, да се сближаваш,всяка близост е проява на слабост и опасност да те наранят отново,мнителен си и трудно допускаш хора до себе си,но самотата ти тежи
това ,което си преживял не бива да се случва на никое дете,но е спомогнало да бъдеш това,което си в момента за добро или лошо
В астро форум да плюеш по астролог е проява на незачитане и нараняване  на чуждото достойство и чест,като войник знаеш колко е важно това
« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 10:25:38 am от strelicka »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #2993 -: Февруари 15, 2017, 02:42:05 pm »
Стреличка, направи ли ти впечатление как той възропта за "неспособността да се свържеш с другия"? Очевидно търси това. Мисля, че той има потенциал, още е млад, ще се научи, ще омекне. Вярвам в него!

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Натални карти
« Отговор #2994 -: Февруари 15, 2017, 02:45:33 pm »
И аз мисля, че с времето ще станат нещата. Има заложена голяма лична борба в тази карта, според мен. С толкова планети в Козирог, трябва време да мине и нещата ще се случват. Но трябва и старание. Всеки в тоя живот трябва първо да пребори себе си.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Натални карти
« Отговор #2995 -: Февруари 15, 2017, 02:47:15 pm »
Добър ден на всички!
Тъй като това е форум за астрология (а по мои наблюдения, често се случва точно по-тези форуми да научиш нещо, което и астролог не е забелязал) , желая да Ви покажа наталната си карта с няколко въпроса:
Първият е - какво мислите за луната, плутон, асцендета и юпитер , които са съответно в знаците - стрелец и скорпион.
В какво точно(или би могло) да се проявяват квинтилите между меркурий- юпитер и юпитер-уран
Последен: С асцендент скорпион трудна ли е социализацията и да те възприемат хората?
Задавам ги така въпросите (и по-горе споменах за астролозите), защото преди година си дадох данните на един известен астролог ( да кажем Леонис, със съмнителни мъжки качества и визия) както и да е скептичен бях, не за друго а защото просто някой хора действат и мислят...шаблонно.И това в пълния смисъл на думата!!!Оставете  че човека не прави живи срещи(и куп други минуси), но и ме изкара - материалист до мозъка на костите си, ексцентричен егосит  , неприятен всезнайко( дори го написа в анализа си за мен?!?!?!?!), студен , избухлив и забележете скован към собствените и чуждите емоции човек!!
Не желая да Ви занимавам повече, но ще се рсдвам вече някой да ме ппгледне обективно а не шаблонно да ме изксрват тъмен лорд, който нищо не знае и ттябва да е толкова позитивен, така че всички да се хванем за ръчички и да си пеем Кумбая!


Да ти имам картата братле!
Здравей!
Година разлика имам,родени сме на едно и също число - 9,та енергията на 9 е ясна(на мен). Та - както казах,да ти имам картата,имаш само един ударен Плутон от Сатурн или може би ударен Сатурн от Плутон. Та насилието,за което говориш е обяснимо - 4-ти дом(семейство) и 1-ви дом(ти).
Плутон си е вкъщи - Скорпион,Леонис си е прав,ти какво очакваш,даваш ли си сметка за знаците Скорпион,Козирог и Водолей? А,и ''любимият'' ми Стрелец? Нормално е да си сух и тегав и нищо чудно,че си офицер,Марс екзалтира в Козирог,това е сериозна енергия.Всичко това се случва във Втори дом,проблеми с пари едва ли имаш. Ако споделиш повече от живота си,рутината си ще помогнеш на пишещите тук,а и след това на себе си,понеже ще получиш обяснения защо точно живееш този живот.
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 02:51:23 pm от Ali_Lun »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #2996 -: Февруари 15, 2017, 03:09:02 pm »
пей/свири/пиши/рисувай повече. за успокоение на духа.
иначе, Плутон ти е нагазил стелиума, а Уран не помага, кофти е (меко казано), но после ще си машина;

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Натални карти
« Отговор #2997 -: Февруари 15, 2017, 03:50:17 pm »
Много ти е голям потенциалът и още ти е трудно да го насочиш. Енергията е мощна и понякога ти е трудно. Ама нали знаеш- всичко минава. Човек колкото може да понесе, толкова ще понесе. Ама пък после ще с джедай.  :) Добре правиш, че споделяш и изкарваш това навън. Всеки човек има нужда от разтуха. Трябва да намирш начин да си почиваш- струва ми се, че не можеш.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2998 -: Февруари 15, 2017, 06:57:04 pm »
Меркурий заточен (прецесия) и изгорен, точен съвпад уран, водещото светило в съвпад с антарес (1*46'), в един знак с раху, балсамична, само юпитер ъглов, сатурн аспектира мц и луна. Компенсация-юпитер, плюс рецепция венера/юпитер (прецесия)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #2999 -: Февруари 15, 2017, 07:01:15 pm »
Вземам те за трол-отвсякъде-от какъв зор изписа 100 реда за Мейзер и всякакви щуротии в "Натални карти"?!?