Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622601 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Натални карти
« Отговор #165 -: Февруари 22, 2014, 12:57:10 pm »
Благодаря ви, дами :) За съвпада на Сатурн с Асц. има доста инфо. Подготвена съм. Още повече, че дъщеря ми има и Луна в Козирог. Както се шегувам - тя е Сатурнът в моя 5-ти дом. Интересното е, че засега не усещам толкова сатурновото в нея. Доста лъчезарно дете е. Дано не й е толкова трудно, колко ми беше на мен до 30. Аз имам Слънце опозиция Сатурн и го усещам като най-тежкия аспект в картата си.

А иначе по-скоро въпросът ми беше за съвпада на СЛВ и Хирон в 6 дом. Защо позицията на Сатурн има значение за този съвпад?
Serve, love, give

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #166 -: Март 03, 2014, 11:54:17 pm »
Рени,тук мисля че е подходящo мястото за разискване на взаимната ми рецепция Луна-Марс.
Може да поговорим в конкретика - до колко се подсилват /неподсилват взаимно двете планети една от друга, за фрустрацията, ако я има и т.н/.
Питай ..  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #167 -: Март 04, 2014, 12:03:13 am »
Рецепцията ти има ли квадрат?

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #168 -: Март 04, 2014, 12:09:17 am »
Рецепцията ти има ли квадрат?

Има сходящ квадрат, затова и ефектът е по-осезателен и специфичен.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #169 -: Март 04, 2014, 12:21:38 am »
Двете са нощни планети, но са под лъчите на слънцето-може да има преекспониране от твоя страна. Май бяха в 2 и 5 дом/ама ти си дръпна картата-сега-на парче.../ За спекулациите си споделял. За връзките-отношенията с родител-майка-ако тя е играла овенското начало, то би могъл същото да срещаш и във връзките си. Да харесваш огнени жени, а когато са такива-да ставаш марс в рак-един вид раним, чувствителен/къде беше венера?/. Луната в овен има психологическа необходимост да е първа, самостоятелна, а управителят й е колеблив, повече сантиментален, отколкото завоевател. Марс под лъчите на слънцето-когато е засегнат си връща..и губи позиции, може би заради това,че не е в сектата си. луна-квадрат марс-чести емоционални кризи, но подавени заради водния марс,може и автоагресия. Сигурна съм, че нищо ново не ти казвам. Може би чисто физически невинаги имаш достатъчно енергия. Но пък нали квадратът е енергизиращ аспект, ако полагаш усилия всичко дотук ще е модифицирано и ще имаш делова полза. Все нещо те "дразни", или не достига/може и да е повече на ниво усещания/ и ти си като едно динамо.
Асцендентът във водолей може би иска да се прави,че няма такова нещо, ноо така то след време ще изиска по-сериозно внимание.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #170 -: Март 04, 2014, 12:49:07 am »
ама ти си дръпна картата-сега-на парче.../

О не, забравил съм я в темата за Уран все още   ;D ...

Цитат
Да харесваш огнени жени

Марсови  :) - освен Луната, диспозитора на Венера, Слънце е в съвпад с Марс

Цитат
Луната в овен има психологическа необходимост да е първа, самостоятелна, а управителят й е колеблив, повече сантиментален, отколкото завоевател.

Рецепцията ме е водила към целта и не ме е водила, когато Сатурна ме подпре, енергията е силна и трудна за овладяване и добре, че е Сатурн да каже стоп там където Юпитер раздува/разбирал съм го разбирасе и по трудния начин/.

Цитат
Може би чисто физически невинаги имаш достатъчно енергия

Бих казал рядко, важното е че успявам някак да я канализирам в полезни за мен деяния  :) .


enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Натални карти
« Отговор #171 -: Март 04, 2014, 05:05:47 am »
Санти, според мен слънце при теб не е в съвпад с марс, или не съм разбрала. Да, меркурий имаш предвид-интуитивен мислител, мерк също поразколебава марс, заради позицията си в рак и е у-л на ИЦ. Идеята е, че работи или едната планета или другата. Трудно им е заедно. Но-не невъзможно.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #172 -: Март 04, 2014, 03:32:00 pm »
Рени,тук мисля че е подходящo мястото за разискване на взаимната ми рецепция Луна-Марс.
Може да поговорим в конкретика - до колко се подсилват /неподсилват взаимно двете планети една от друга, за фрустрацията, ако я има и т.н/.
Питай ..  :)

Когато си на "почетната стълбичка",влизаш ли в образа на рицар за една жена ?!?
С кой се "състезаваш" -с днес или с утре ?
Важно ли е за теб да си с парфюм и каква роля при теб играе миризмата /аромата ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #173 -: Март 04, 2014, 11:40:58 pm »
Когато си на "почетната стълбичка",влизаш ли в образа на рицар за една жена ?!?
С кой се "състезаваш" -с днес или с утре ?

Влизам и то "сега", инак 'за Марса "утре е късно" и "недостойно" /в дом на Лъва/ .

Цитат
Важно ли е за теб да си с парфюм и каква роля при теб играе миризмата /аромата ?  ;)

сетивност ли търсим тук и "подушване от километри"  ;) ?

Санти, според мен слънце при теб не е в съвпад с марс, или не съм разбрала. Да, меркурий имаш предвид-интуитивен мислител, мерк също поразколебава марс, заради позицията си в рак и е у-л на ИЦ. Идеята е, че работи или едната планета или другата. Трудно им е заедно. Но-не невъзможно.

enigma, Идеята беше за диспозицията, всичко що е в меркуриев знак е взаимосвързано с Марс.
Ако Луната "е стартера", то Марс е "газта ", а Сатурн "волана и спирачките"  и не го казвам случайно :) .

Впрочем мисълта на Тъндър е съвършено близо до истината  :) .


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #174 -: Март 05, 2014, 01:16:49 am »
Santi,търся ,кое е това ,което е "свръх -..." при теб и с какво го компенсираш?!? )))

В мъжка карта Луна в Овен е на място ,Марс в Рак неясно ,аспект между двамата-бясно ,квадратура натясно,в рецепция -вдясно. ;)

Има ли тази конфигурация отношение към онова ,с което се занимаваш ?
« Последна редакция: Март 05, 2014, 07:41:53 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #175 -: Март 05, 2014, 11:25:56 pm »
Има ли тази конфигурация отношение към онова ,с което се занимаваш ?

Рени, Вдъхновението, без устрем не може да бъде захранено  :012: . Венера като изгряваща преди Слънцето ще си влезе в ролята  :), по Сатурн мисля, че беше каквото беше - смених няколко специалности  ;D .

Цитат
Santi,търся ,кое е това ,което е "свръх -..." при теб и с какво го компенсираш?!? )))

конкретизирай/не подлагай на съмнение анализа на рачешкия мерк/  ;D ?





Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #176 -: Март 05, 2014, 11:44:52 pm »
Santi ,не "ръчкай" мързеливия ми рибешки Меркурий да конкретизира и анализира  :012:

Всеки аспект към Луна ,я прави свръхчувствителна ,колкото повече аспекти ,толкова повече има "свръх-..." ,а къде това се случва ще покаже цялата карта.Понеже аз рядко съм в настроение "вгледай се в дребните детайли" ,помолих направо ти да ми кажеш ,къде има дефицит при теб-дали в личен план,дали в професионален,дали в интимен и в този порядък и съответно как го компенсираш -дали по 2/3 или 10-ти домове ,съответно?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #177 -: Март 05, 2014, 11:55:55 pm »
Рени, "Малко ръчкане" никога не е излишно за един детрониран Мерк  ;) , харесва ми да ръчкам детронирани планети, полезно е за тях  ;D .

Разбрахме се - хванала си нишката/ или 10 или 5/, засега или кариера или личен живот, никога досега и двете, не се получава - има още малко Сатурн да походи до МЦ и наталната си позиция. Изглежда, че не съм се справил с тази енергия  ;) .

« Последна редакция: Март 05, 2014, 11:59:30 pm от Santi »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #178 -: Март 06, 2014, 12:09:22 am »
Рени, "Малко ръчкане" никога не е излишно за един детронирам Мерк  ;) , харесва ми да ръчкам детронирани планети, полезно е за тях  ;D .

Разбрахме се - хванала си нишката/ или 10 или 5/, засега или кариера или личен живот, никога досега и двете, не се получава - има още малко Сатурн да походи до МЦ и наталната си позиция. Изглежда, че не съм се справил с тази енергия  ;) .

Цитат
засега или кариера или личен живот, 

Това е "капана " на опозициите по оста 4/10 с ,участие на Слънце /АСЦ ,иска се време и ...късмет -при теб го има Марс квадрат Юпитер,обаче за тази (полу)рецепция не казваш нищо ?!? Хубава е тази квадратура в картата ти ,защото свързва 2-10,1-5-9,5-10 ;)


Разсмя ме с това ,че "ръчкането" на детронирани планети е полезно за тях ,за тях -да ,но за мен-не ,а при мен са в изобилие :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Натални карти
« Отговор #179 -: Март 06, 2014, 12:34:15 am »
Цитат
-при теб го има Марс квадрат Юпитер,обаче за тази (полу)рецепция не казваш нищо ?!?

Рени, аналогично, ако го разгелждам като втородомна тематика - пари, лични средства - експанзивност в това отношение, мисля че съм добър гемблър, изкуство е някак за подобна конфигурация да направи "от половин стотинка три", ако се разглежда като ценностна система - Марс отстоява принципи тук и не на последно място разбирасе сексуалната енергетика - мисля, че няма нужда да 'говоря'  :) . Искаше ми се да го няма възела при Луната, да не се вглъбявам "понякога" ...