Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623891 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3075 -: Март 29, 2017, 02:36:50 am »
Познавате ли хора със Слънце на Асцендента? Не съм виждала такава карта.
да, Слънцето в 12д на 2гр от АСЦ, което е съвпад, Слънцето е У3, У4

какво по-точно те интересува?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Натални карти
« Отговор #3076 -: Март 29, 2017, 11:30:33 am »
Замислих се, че не ми е попадала такава карта пред очите и ми стана странно :)
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3077 -: Март 29, 2017, 12:35:52 pm »
и тази при мен е със Слънце малко преди АСЦ. (прикриваща се)егоцентричност и изразена игровост, която цели да заблуждава като go to поведение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3078 -: Март 29, 2017, 12:47:46 pm »
Картата от моя пример не е ректифицирана. От преди десетина години е познанството. Само си спомням как ми казва час на раждане, построявам карта и виждам Слънце точно на АС, беше първият такъв случай. И сега по спомен я възстанових.

Но е гранична – дневна ли е, нощна ли е? Склонна съм да ги отчитам като дневни. Вече ако Слънцето е на няколко градуса под АС, тогава е нощно, преди изгрев.

Забележими прояви на егоцентризъм съм виждала и при слънце в първи дом, доста под АС, дори когато не попада в изгряващия знак. Най-вече ако има някаква афликция. Но причините се търсят на дълбоко базово равнище – в повечето такива случаи има и "незадоволена" Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3079 -: Март 29, 2017, 12:55:00 pm »
Моите наблюдения са, че първодомно Слънце получава вниманието към себе си без усилия, а това откъм 12-ти също го смята за даденост и си го търси, но по-често му липсва.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3080 -: Март 29, 2017, 01:03:47 pm »
Да, Слънце в първи дом – с добро или лошо – обикновено привлича внимание. Ако е силно афликтирано, все попада в епицентъра на някой скандал. Не е особено благоприятно и за публична дейност, ако при това и Луната е кофти аспектирана. Може да няма добър имидж в обществото, освен ако не е дарено с изявен актьорски талант и няма подкрепящ бенефик в кулминация или някъде по ъглите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3081 -: Март 29, 2017, 01:30:06 pm »
Замислих се, че не ми е попадала такава карта пред очите и ми стана странно :)

Ако ти попадне , винаги питай за бащата- виж какво ще ти разкажат. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3082 -: Март 29, 2017, 01:41:10 pm »
^ разшири си мисълта, че ми стана любопитно какво имаш предвид

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3083 -: Март 29, 2017, 01:48:40 pm »
Може би има предвид по-специална връзка с бащата – и със знак плюс, и със знак минус.

В горния ми пример имаше само театрални пози и един престорен маниер, по Сатурн в Лъв в конфигурация със светилата. Показни демонстрации колко е добре. А специално спрямо такива карти съм много, ама много скептична за добрето. Такива хора много рядко се отпускат да споделят за лични и семейни проблеми, трябва наистина да те усетят близък и най-вече да не усещат потенциална заплаха от теб, ако решат да свалят социалната си маска. На мен ми е жал за тях, постоянно да се перчиш като на сцена – това отнема много енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Натални карти
« Отговор #3084 -: Март 29, 2017, 02:09:42 pm »
Да, при мен картата е на човек, който умира за внимание и близост (повече по Луна в Скорпион, не ми се отваря сега картата), но е неспособен да бъде откровен дори пред себе си, съответно - всички взаимоотношения в един момент стигат до разкриването на истинската същност, оглеждането в другия и тотална паника, отрицание, едва ли не погнуса.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3085 -: Март 29, 2017, 02:36:43 pm »
Слънце на АСЦ- за натива, често бащата има силно влияние в живота му, на моменти даже се идентифицира с неговата личност, идеи, стил, маниер, върви по неговите стъпки, 'изгрява ' чрез него. Това е едновременно със знак "+" и знак "-", защото Слънцето/ бащата заслепява личното, индивидуалността на натива и същия иска да блесне с нещо пред баща си. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3086 -: Март 29, 2017, 04:54:26 pm »
Замислих се, че не ми е попадала такава карта пред очите и ми стана странно :)
наскоро нали имаше в карти на известни личности една такава на писател/певец/артист

Слънце на АСЦ- силна личност. Съзнание и самосъзнание в хармония с жизнената сила. Справят се със себе си и обкръжението така, че техните постъпки идват непосредствено от слънчевия жизнен източник. Тези хора са със силно телосложение, здрава конструкция, рядко боледуват, бързо възстановяват своята сила. Намират се в хармония с колективното съзнание, обединяващо минало, бъдеще и настояще. При поразен 6д и 12д- слънчевата енергия не се намира в равновесие сама по себе си и затова се използва за самоунищожение.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3087 -: Март 30, 2017, 09:23:56 am »
Слънце на АСЦ- за натива, често бащата има силно влияние в живота му, на моменти даже се идентифицира с неговата личност, идеи, стил, маниер, върви по неговите стъпки, 'изгрява ' чрез него. Това е едновременно със знак "+" и знак "-", защото Слънцето/ бащата заслепява личното, индивидуалността на натива и същия иска да блесне с нещо пред баща си.

Мислех, че това важи по-скоро за слънце по остта 4-10 дом. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Vasya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Натални карти
« Отговор #3088 -: Март 30, 2017, 01:44:22 pm »
Здравейте  :)
Нова съм тук и от скоро се интересувам от астрологията като цяло и най -вече от разчитането на началната си карта.
Изготвих си такава но имам проблем с разбирането и
Бих била много благодарна ако някой реши да я погледне и да ми каже нещо свързано с бъдеща професия образование любов деца партньори


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3089 -: Март 30, 2017, 01:45:59 pm »
Обикновено по един въпрос се задава, ти искаш пълен прочит във форум.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui