Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 624095 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3225 -: Април 17, 2017, 08:36:42 pm »
Е, хайде сега ............ нека не търсим извинения. Представете си, че е чисто теоретичен въпрос. Кое в картата показва способност за физическо насилие?

Имам до себе си един рибешки Марс, в напрегнат аспект със Слънце/Плутон в Лъв ........... ами перчи се, подскача, ама като дойде момента да действа, ръката му олеква.

Ето този господин според вас, може ли да прибегне към въпросното насилие?

Може - Уран в съвпад с Плутон. Доста взривоопасна комбинация.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 08:54:16 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3226 -: Април 17, 2017, 08:39:54 pm »
С Марс в Риби и само с тригончета съм тренирала бойни изкуства, явявала съм се на изпити за колан и щях да стигна до републиканско, ако ме биваше в спаринга. Просто не можех да се пречупя и да започна да посягам физически, имах навика само да симулирам удар, със съвсем лек допир, колкото да демонстрирам техника. Само веднъж, не успявайки да преценя силата на удара, леко насиних скулата на най–добрата ми приятелка от залата, с която трябваше да играем по двойки. И определено ми липсваха хъс и спортна злоба. Но реагирам изключително разярено, буквално ми почернява пред очите, ако някой посегне върху мой близък или домашен любимец. В пъти по-яростно реагирам, ако сигурността на близко същество е застрашена, а не моята собствена.

Лила, ДА - точно така, за това става въпрос и при моя познат .... не че Марс не се ядосва ... но е почти невъзможно да нарани умишлено. Е, ако става въпрос да защити някого и да го спасява - тогава вече няма граници. Но тук вече причината за действие е друга, както и ти го казваш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3227 -: Април 17, 2017, 08:45:21 pm »
Качвала съм се на високо и труднодостъпно дърво – при все това, че ме е страх от високото, за да сваля долу едно малко коте. И коте от зелена пътека между две оживени пътни платна съм прибирала, успя да ме одере до кръв от страх. В такива моменти не усещам страх и болка, изключват ми се сетивата. Но да се сбия с някой – много трудно ще стане. А да посегна първа – никога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3228 -: Април 17, 2017, 08:45:26 pm »
Може - Уран в съвпад със Плутон. Доста взривоопасна комбинация.

Предполагам, че трябва да е в подходящия дом обаче и двамата да са управители на подходящи домове ... защото този съвпад го имат всички, родени 1965-67 :) - включително аз :)

Благодаря :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3229 -: Април 17, 2017, 08:49:07 pm »
На адиния мъж обаче Марс му е в Пурва Бхадра – тя има пряка връзка с гнева, в най–нерафинираната му форма. В следващата накшатра – Утара Бхадра – гневът е малко по–овладян, но пак имат честа склонност към жлъчни и агресивни изблици.

Моят Марс е в Сатабхиша, тя е по–ориентирана към оказване на помощ и подкрепа, а също психология, изследователска дейност, духовни практики и алтернативна медицина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3230 -: Април 17, 2017, 08:49:15 pm »
Качвала съм се на високо и труднодостъпно дърво – при все това, че ме е страх от високото, за да сваля долу едно малко коте. И коте от зелена пътека между две оживени пътни платна съм прибирала, успя да ме одере до кръв от страх. В такива моменти не усещам страх и болка, изключват ми се сетивата. Но да се сбия с някой – много трудно ще стане. А да посегна първа – никога.

Да, благодаря!

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3231 -: Април 17, 2017, 08:59:37 pm »
Е, хайде сега ............ нека не търсим извинения. Представете си, че е чисто теоретичен въпрос. Кое в картата показва способност за физическо насилие?

Имам до себе си един рибешки Марс, в напрегнат аспект със Слънце/Плутон в Лъв ........... ами перчи се, подскача, ама като дойде момента да действа, ръката му олеква.

Ето този господин според вас, може ли да прибегне към въпросното насилие?

тук картата не се вижда, но за тези, които си направиха труда да погледнат - този господин ме преби до състояние, в което собствената ми майка да не може да ме познае от 1,5м разстояние - стои срещу мен и пита за мен ......... а аз обезобразена. Но тук имаме скорпионов Марс, а не рибешки.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Натални карти
« Отговор #3232 -: Април 17, 2017, 09:03:00 pm »
Предполагам, че трябва да е в подходящия дом обаче и двамата да са управители на подходящи домове ... защото този съвпад го имат всички, родени 1965-67 :) - включително аз :)

Благодаря :)


В картата няма домове, разполагаме само с положението на планетите по знак и една спрямо друга, а тези двете имат много мощна и тежка енергия, за да действат съвместно меко. Плутон, от другата страна, в близост до Меркурий и Слънцето - ето това вече е твърде лично. В хармоичен аспект с Марс - лесно се свързва с неговата агресия.
Но така или иначе съвпадът носи напрежение.

Мъжът от картата посягал ли е, проявявал ли е физическо насилие?

ПП. Видях, че си отговорила, докато съм писала. Благодаря.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 09:06:39 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3233 -: Април 17, 2017, 09:06:11 pm »
Така е. Но има ли лошотия заложена, при едни или други обстоятелства ще излезе. И вече от насрещния човек зависи степента на изявата ѝ. И при приятелки съм виждала някои нелицеприятни страни – лъжовност, двуличие, манипулативност, а с нищо не съм го провокирала. Просто човек или го има, или го няма – вътрешно заложено. Не винаги е въпрос на синастрия. Никой не може да избяга от това, което изначално му е заложено като нрав, темперамент, ценностна система. И ангел небесен да му застане насреща, пак ще намери повод да се изака в паницата му.

Не извадих всички скрити дефекти от картата на мъжа, за да оправдавам поведението на Аделина. Целта ми беше по–скоро да покажа, че ги има. И има хора, които са вълци в агнешка кожа. В случая не твърдя, че си имаме работа със същински психопат, но и той не е цвете. В една връзка вината никога не е едностранна, това исках да кажа. А щом два характера са се събрали под един покрив, всеки с дефектите си, значи е имало защо.

А относно изявата на едни и същи аспекти и знаци – все пак нека не забравяме за духовното и еволюционно ниво на натива. В две привидно еднакви карти резултатът може да бъде различен. Ниско ниво на изява е най–лесно разпознаваемо.

Сетих се за жена хореограф – Марс в съвпад с Нептун в Скорпион, квадратура към Луна в Лъв. Но танците, които изпълнява и преподава, изискват наистина голям разход на енергия. Темпераментни етно танци.


« Последна редакция: Април 17, 2017, 09:26:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3234 -: Април 17, 2017, 09:25:41 pm »
Просто човек или го има, или го няма – вътрешно заложено. Не винаги е въпрос на синастрия. Никой не може да избяга от това, което изначално му е заложено като нрав, темперамент, ценностна система.

Ми въпрос на синастрия е и според мен. Във всички е заложено от всичко по-малко или много, по един или друг начин.
Водните Марсове са склонни на насилие, когато не могат да си канализират по друг начин емоциите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3235 -: Април 17, 2017, 09:27:44 pm »
Според мен девалвирала ценностна система не е въпрос на синастрия. Или я имаш, или я нямаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Натални карти
« Отговор #3236 -: Април 17, 2017, 10:23:06 pm »
Според мен девалвирала ценностна система не е въпрос на синастрия. Или я имаш, или я нямаш.

 :72:

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #3237 -: Април 17, 2017, 10:38:57 pm »
Лични наблюдения върху Марс в Риби - липса на всякаква инициатива и смелост, от страх да се заяви, да  не сгреши, да не се конфронтира, което с натрупване във времето се стоварва обратно върху него, защото този живот трябва и да се живее, не само да се  съзерцава и изчаква. С други думи - пасивна агресия, чрез мълчание, бездействие. Привличане на агресия отвън, за да го разтърси. Склонност да се скрие в чаши алкохол.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3238 -: Април 17, 2017, 10:50:51 pm »
А когато много дълго е съзерцавал и потискал гнева, изведнъж може да се отприщи лавинообразно. И тогава вече трудно се набиват спирачки, като цунами е – как да обуздаеш океана?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #3239 -: Април 17, 2017, 10:56:22 pm »
Така е, присъствала съм на избухване. Изобщо, едно от нещата, което много ми помага в ежедневието от астрологията, е да знам, че всеки човек си има Марс в някой дом и знак. Дали ще се прояви чрез претенции за собственост, сексуална настървеност, чистене, мълчание, агресията существува във всеки нас.