Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 622892 пъти)

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Натални карти
« Отговор #3255 -: Април 19, 2017, 02:29:54 pm »
Той беше в конфликт с родителите си в тези години и Коритаров търсеше да провери в какво се корени проблемът. Така стана ясно, че хората са оставяли детето в градината в понеделник и са си го вземали в петък вечерта.

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3256 -: Април 19, 2017, 02:33:44 pm »
А какво ще кажеш за модерния ляв ? На журналисти налиташе.  :D

ако говориш за Стоичков, както предполага сириус, ще ти кажа - този мъж не налита на деца, жени, безпомощни, и т.н. - напротив - вижда се, колко добре ги обгрижва. Но ако въпросните журналисти са били достатъчно нагли и са нападнали близък или по-беззащитен, със сигурност ще ги нападне - нали точно това коментирахме.
Поне при него се вижда как псува, вика, ръкомаха .... ама да е нападнал някого без причина? Не знам, вие ще кажете.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3257 -: Април 19, 2017, 03:15:54 pm »
Според мен позиция по знак не е достатъчна, за да се отсъди с лека ръка дали някой е агресивен, плах, налита на бой или е сдържан и премерен. Пък и знаковата позиция е доста относителна, зависи дали се гледа по символичния Зодиак или реално как е поставено спрямо небесните съзвездия, в коя тяхна част се пада.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3258 -: Април 19, 2017, 03:16:58 pm »
Въпросът е че налита към физическа саморазправа. Самият факт, че се е занимавал активно с футбол и то като нападател някакси не се вързва с клишето на Марс в Риби. Не е плах, нерешителен.
Между футболистите съм срещала и карти на такива с Марс във Везни.

точно от теб не очаквах такъв отговор. Самият Марс е символ на физическо действие, знакът определя как. В началото на дискусията говорихме с Лила (притежаваща такъв), кога същия е способен да налита.

А при Стоичков, Марс си е в съвпад и със Сатурн, квадрат възли .... докато при онзи мъж няма такова нещо. Аз все пак съм приложила и карта - не съм питала за чисто "Марс в Риби".

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3259 -: Април 19, 2017, 03:28:52 pm »
Може да съм представител на такъв Марс, но моята позиция не е меродавна за всички. Все пак е само с тригони. Няма аспект нито със Сатурн, нито с Плутон, за които се смята, че пораждат някаква фрустрация. В моята база обаче нямам карта с рибешки Марс, свързан малефици чрез твърди аспекти. Би било интересно да се сравни.

При мен инстинктивните физически реакции са рафинирани, сведени до нула. Не се знае обаче как бих постъпила при форсмажорни обстоятелства, в период на войни и масови безредици. Тогава се обажда животинската ни природа, инстинктът за самосъхранение. И пак не си представям да съм начело на някоя улична банда мародери и насилници. Но това не зависи от силата или слабостта на Марс, а от други качества – сред тях са съвест, чест, морал, принципи и т.н.

Но кекави на пръв поглед Марсове /като знакова позиция/ често могат да се видят и в спорта, и в бойните изкуства.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Натални карти
« Отговор #3260 -: Април 19, 2017, 03:55:49 pm »
Лили, кажи някой хубав Марс за мъж, за да знам какво да поръчам от Вселената :012:

ще трия спама, споко ;)
мъжки Марс в Дева - никога не оставя партньорката незадоволена, действа педантично и в леглото, не налита на бой, перфекционист и работар

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3261 -: Април 19, 2017, 04:12:56 pm »
мъжки Марс в Дева - никога не оставя партньорката незадоволена, действа педантично и в леглото, не налита на бой, перфекционист и работар

 :57: :57: :57:   :clap: :clap: :clap:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3262 -: Април 19, 2017, 04:21:41 pm »
Стилът, маниерът на Марс в Риби, Рак или Везни не е така директен, типичен, както при Марс в огнени знаци, по-мек е някак си. Желанията на такъв Марс, често се модифицира спрямо тези на другите, зависим е от общите такива, докато мине време и разбере какво всъщност лично иска за себе си и как да си го вземе. Но това е Марс и няма значение, дали е в Риби, Везни, Близнаци или Овен, той е си автономен и не приема чужда намеса, затова има вътрешен конфликт, чувство на безсилие, разочарование, даже и гняв понякога , при така поставен Марс в Риби, Рак, Везни, защото има усещането, че няма избор, нито силата да си спечели собствената битка. Когато нещо по прогресия, транзит само леко да бутне такъв Марс и веднага реагира, но по-често с/към  тялото си ( инфекции, вируси, акне, порязвания, язва, зрение, метаболизъм) чисто инстинктивно, отколкото навън със сила, но това не означава, че "ще си остави магарето в калта"- напротив, Водата помни и то как помни и когато мине най-вече Сатурн или прогресивна планета, които да придадат форма на натрупания гняв, същия се излива върху ,който е на пътя му с мощна сила, буквално като потоп. Трудно му е  на Марс във водна стихия, но като компенсация притежава способността да се научи да се бори с непряката конфронтация.
Да, Марс в Риби е агресивен защото е обезсилен и мъжете, които познавам с така поставен Марс, макар и различно поставен по дом, аспекти, всеки един от тях е посягал. В женска карта Марс в Риби не е така "опасен", ако редовно му се "сменя водата"- даже и само във връзка  със сексуален характер. Марс в Рак носи кардиналност, тук има посока, емоционално активен е тук Марс и борбата е на много лична основа. При Марс в Скорпион желанието  за оцеляване го държи винаги настръхнал оттам и импулса да побеждава, да има власт над другия, защото много добре усеща, че в противен случай ще го доминират. Тук Марс знае как да си пази силата, да я задържа и фиксира в нещо или някой конкретно и  когато дойде момента, го вади разрушително. Затова така доволно се облизват жените по мъжки такъв Марс. В женска карта няма тази мощ, защото жената работи с тази сила навън, на светло. Аз разпознавам лесно Марс във водна стихия, защото имам достатъчно Вода, първата им крачка винаги е втората- това винаги ме забавлява. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Натални карти
« Отговор #3263 -: Април 19, 2017, 04:40:12 pm »
Ама какво се захванахте с този Марс в Риби ............... всичко тръгна от картата на мъжа на Аделина и то съвсем конкретно. Аз лично, на база цифри, не мисля, че този човек е способен да направи това, което тя описва. Но за сметка на това, тя самата е способна на агресия.
И понеже мирабела сподели нещо, аз погледнах картата - кое в нея конкретно показва, че Аделина е права за мъжа си.
Ами, щом всички смятате, че е права и мъжкият притежател на картата няма проблеми да удря жена и дете (особено неговите си), така да е. Мен това нищо не ме бърка.

Ето, дори и официално ще ви го напиша - вие имате право, той е насилник, алкохолик, а Аделина е жертвата.

надявам се с това сагата да приключи.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3264 -: Април 19, 2017, 04:47:56 pm »
И за мен не е от най-големите психопати, но зависи в каква ситуация е поставен човек и как ще бъде провокиран. А комбинация Марс/Юпитер, дори в привидно слаб /за Марс/ знак може да бъде доста експлозивна, ако я настъпят в неподходящ момент.

Докато при кофти аспектирани Марсове, в комбинация със Сатурн и светилата, съм виждала точно обратното – изключително добре се владеят, не посягат физически. Там обаче има друго – морална гавра, унижение, интелектуален садизъм, рафинирана и добре прикрита злоба.

Сетих се за един човек – Марс в съвпад с Луната и Сатурн. В отрязъка между звездата Алгол и звездния куп Плеяди. Човекът е зъболекар, никого не е убил или набил. Но не се знае какви са били връзките му.  ;)
« Последна редакция: Април 19, 2017, 04:50:52 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3265 -: Април 19, 2017, 04:58:23 pm »
На мен ми харесва да пиша за Марс в Риби, имам наблюдения и не само лични, симпатичен ми е- не знам коя е Аделина и дали има  общо  с Марс в Риби, но  същия и в мъжка, и в женска карта е предпоставка също за насилие.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3266 -: Април 19, 2017, 05:17:41 pm »
В женска карта може да привлича насилие или нападки от страна на по-нагли и агресивни хора. Сериозен тест за личните ти граници, но се учиш и адекватно да реагираш в конфликтна ситуация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3267 -: Април 19, 2017, 06:10:15 pm »
Марс на ъгъл в женска карта търси /се сблъсква с активността на другите.Когато човек не може да изрази природата, принципа на дадена планета, среща същата отвън. Марс Риби, 12-ти, с Нептун, не могат да ползват реално оръжието на Марс за собствени цели, символично същия е пожертван в нечия полза. При по-пасивен тип карта това не е проблем, но при кардинален, огнен, силни Юпитер/Сатурн, нативите с така поставен Марс, често ситуациите, в които се озовават, ги кара да вярват, че светът им слага прът в колата на амбициите им. Всеки път, когато проявят инициатива да утвърдят себе си, но им се изпречват обстоятелства, които провалят усилията им обвиняват света, а това си е точно бягство по Риби/Нептун. Да, това не е лека позиция, но както каза Лили, започнат ли да дефинират своята граница, тогава няма да приемат ентусиазираното отношение на другите като агресия.  Риби са много преданни и ако има кой да канализира интуитивните  им умения , Марс Риби в женска карта(тук Венера екзалтира ) е много продуктивен. Ако си позволят да бъдат нечия муза, а не буза, Водата ще тече свободно.Може да изглеждат привидно спокойни, но това е Марс, така че, за привличат агресия отвън и отвътре ври и кипи.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3268 -: Април 19, 2017, 06:15:58 pm »
Веднъж акцентиран Овен с Марс в Риби, с който имаме само 3 дена разлика, ми сподели, че от един момент нататък е станал неучтив и груб. Иначе много приятен човек при общуване, но при всеки има някаква точка на кипене. При някои разочарованията са с натрупване и в един момент тръгва лавина. Ако не става с морков, тръгваш с прът. Моят случай е такъв, убягва ми златната среда.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Натални карти
« Отговор #3269 -: Април 19, 2017, 06:22:51 pm »
Пресен пример от реакцията на два Марса в една и съща ситуация    :)

Днес бях с отвратително главоболие.

От Марс в Рак получих съвет, какво евентуално трябва да направя, разбира се придружено от съчувствие /ама от него глава не минава/ и толкова. От Марс в Телец получих вода и хапчета, като за тази цел отиде до аптеката в най-големия дъжд, без да ме пита искам ли, не искам ли /щото му казах, че аз ще отида да си взема/ и без да раздава акъл, без обяснения направи това, което трябва да направи един Марс, тоест да действа и това действие да доведе до резултат, щото има и такива дето уж действат, ама са като муха без глава.