Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623878 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Натални карти
« Отговор #3600 -: Юни 26, 2017, 08:05:11 pm »
Т.е. да определим в какво би била добра.
Не знае какво и се учи и към какво да се насочи.

Похвално за 16-17 г. момиче. Досега от това, което е учила явно нищо не я влече. Много обичам ей такива дето търсят по форумите да им кажат какво да правят с живота си.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3601 -: Юни 26, 2017, 08:34:49 pm »
Доколкото разбирам, не пита директно девойчето.

Карта на приятелка било, сега го прочетох. И предишната карта, пак за професионална реализация, е на приятелка. Те защо не питат директно тук при нас? Не се интересуват от астрология, а разчитат на астрологични препоръки?
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 08:47:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3602 -: Юни 26, 2017, 10:36:58 pm »
Дейност включваща връзки и контакти с хората, социална ангажираност, стига да не се захваща или прехвърля от една идея на друга  в постоянно търсене на нещо, което да задоволява всичките й потребности на всички нива. Меркурий по прогресия е изгрял на около 8-9 г., каквото е видяла, научила, искала тогава сега ще го следва. Амбицията за сигурност и стабилност, ограничават целите й. Всякакъв тип авантюристична дейност ще я вълнуват, свързана и с пътуване- може да запише висше образование и скоро след това да реши, че не е това нейното, да поработи навън, после пак да учи и така, докато спре да търси оправдания, че следва истинските си желания.  До 2 г Уран ще е подсети какво да прави, така или иначе "гладна няма да ходи"- тя знае кое колко (ще й) струва, не хаби енергия, нищо, че го раздава мрънкаща и без посока. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3603 -: Юни 26, 2017, 10:41:02 pm »
Само да вметна, че ако Асцендентът е след 24–25 гр. Стрелец, се получава съвсем различен прочит. С ориентировъчен час няма как да знаем коя от двете карти е валидна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3604 -: Юни 26, 2017, 10:51:39 pm »
Когато прочета "аз поставих часа " или " според мен това е часът", не гледам АСЦ- няма смисъл. При такъв тип питанки упражнявам количеството натрупана информация + интуицията. Когато човек е лично заинтригуван, той не търси посредник, намира време и начин, за да разбере (за) себе си-това тук е просто задачка- закачка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3605 -: Юни 26, 2017, 10:58:03 pm »
Рени, не беше коментар по твоя анализ.
Но по системата, по която работя, се получават две коренно различни карти. И две съвсем различни съдби, различни възможности за реализация, различен потенциал.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Magica

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Натални карти
« Отговор #3606 -: Юни 27, 2017, 06:54:23 pm »
Само да вметна, че ако Асцендентът е след 24–25 гр. Стрелец, се получава съвсем различен прочит. С ориентировъчен час няма как да знаем коя от двете карти е валидна.
Ако е възможно Венерата да не съвпада с асцендента и да е в 12д, а да се усеща наистина много силно то тогава асцендента може и да е след 24-25 гр.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3607 -: Юни 27, 2017, 07:00:16 pm »
Венера е в 15 гр, Асцендентът е в 21 –тя пак си е в 12 дом. Но по сидерал е в изгряващия знак. При по–късен час минава в предходния и тогава влиянието ѝ наистина ще е по–слабо изразено, няма да има такъв отпечатък върху личността и излъчването, маниерите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Magica

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Re: Натални карти
« Отговор #3608 -: Юни 29, 2017, 05:39:20 pm »
Благодаря от нейно име  :)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #3609 -: Август 25, 2017, 06:48:00 pm »
Тази натална карта с каква професионална реализация ви стои добре? Мислех за някакви политически/обществени дейности. Нептун в същото време е доста творчески поставен. По отношение на личен живот първо ми се стори, че нещата изглеждат съвсем прилично, но после забелязах, че Венера е в квадрат с Уран, което не е повод за радост принципно. :017:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Натални карти
« Отговор #3610 -: Август 25, 2017, 07:18:34 pm »
Тази натална карта с каква професионална реализация ви стои добре? Мислех за някакви политически/обществени дейности. Нептун в същото време е доста творчески поставен. По отношение на личен живот първо ми се стори, че нещата изглеждат съвсем прилично, но после забелязах, че Венера е в квадрат с Уран, което не е повод за радост принципно. :017:
Картата на мъж или на жена е?

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #3611 -: Август 25, 2017, 07:19:46 pm »
Картата на мъж или на жена е?
Жена.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3612 -: Август 25, 2017, 07:30:37 pm »
Първо си помислих да не би да е някакъв хорар. Това карта на новородено бебе ли е? Струва ми се, че е твърде рано да му се избира професия.

Иначе с тази накшатра и съвпад Луна/Юпитер на Асцендента вероятно нативът ще е добър в социалните науки, в комбинация с Венера близо до МС имаме и предпоставки за лекота, популярност. За реализация в политиката обаче не виждам достатъчно твърда и ясна позиция, няма да е такъв типаж според мен, поне съдейки само по тази карта. Но за педагогика, обучение, работа с деца, групова дейност и ангажираност по различни социални проекти тази карта ми се струва подходяща. За политик, реформатор, магистрат, законотворец – по-скоро не, там не са изключени предпоставки за изпадане в немилост или неуспех, участие в съмнителни проекти. И по терми ако се разгледа, макар че без данни по картинка не работя, пак се потвърждава – да не се бута в политиката. Марсова терма на АС и марсова терма на МС, а Марс е в сатурнова терма на сидералния Рак. И трите не са особено благоприятни за такъв вид обществени изяви.



« Последна редакция: Август 25, 2017, 07:55:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Натални карти
« Отговор #3613 -: Август 25, 2017, 07:55:35 pm »
Благодаря ти, Лили. Да, за бебе става дума. Майката е в пълна еуфория и помоли да погледна, и най-вече да попитам по-знаещи от мен, за картата. :) Семейството е с възможности и амбиции, вижда се и в картата. И още от памперсите разпънаха фабриката за илюзии какво ще го правят. Аз си мисля, че по-лежерно трябва да се подхожда, иначе така се "избождат очи", а и в картата видях предпоставки за депресии.

Какво имаш предвид под "лекота"? Относно щастието в личния живот на госпожицата права ли съм да гледам с подозрителност квадрата на Венера с Уран? Макар че на майката със сигурност ще й го спестя това, по-скоро за мое разбиране на картата питам. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3614 -: Август 25, 2017, 08:00:17 pm »
Относно щастието в личния живот на госпожицата права ли съм да гледам с подозрителност квадрата на Венера с Уран?

Не гледам по тази система отдавна, един квадрат Венера/Уран все още не е присъда. Венера може да я описва като жена, с какъв маниер ще е. Такъв аспект може да даде повече непостоянство и капризи, но за изявата му се съди по цялата карта. А и щом имаме госпожичка, за отношенията с противоположния пол и мъжете в живота гледаме Слънцето и Марс. Иначе като жена мисля, че ще има популярност, с типично женско поведение и похвати. За щастлив семеен живот и интимни връзки не съдя само по картинка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui