Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623489 пъти)

shic90

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 22
Re: Натални карти
« Отговор #3735 -: Март 18, 2018, 01:55:13 pm »
Това продължава вече почти 5 години,за това се принудих да потърся помощ и от тук.
« Последна редакция: Март 18, 2018, 03:19:23 pm от shic90 »

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3736 -: Март 19, 2018, 04:58:44 pm »
Здравейте,
Правя си самостоятелна ректификация за намиране на Асцендента ми (До сега си мислех, че съм Асц Скорпион). Имам два часа: 14:30(Скорпион) или 7:30 (Дева).
След като си проверих чрез ЕГН-то, че съм второто момче за деня, няма как да съм роден в 14:30. Вероятно часа е 02:30 (Рак).
Но!, като проверявам транзитите към стари важни за мен дати, тази, в която съм кръстен (на възраст 18г) ми прави най-голямо впечатление.
На съответната дата при Асц Дева има 7  транзитни планети в 9-ти дом (Слънце, Луна, Меркурий, Венера, Марс, Юпитер и Сатурн), Уран в 6-ти, Нептун в 5-ти и Плутон в 4-ти.
При Асц Рак, 7-те транзитни планети са в 11-ти дом, Уран в 9-ми, Нептун в 8-ми и Плутон в 6-ти.
искам да попитам, дали това е някакъв голям показател?

П.С.
Чуствам се много повече Рак (Вода) от колково Дева (имам само СЛВ в знака на Рак в цялата натална карта).
Обаче, като съм чел за двете натални картаи с асц Дева/Рак и планетите по домове, тази с Асц Дева също е много близко до характера ми.
Не знам, какво влияние оказва това, че имам Слъцне (Лъв) тригон с ретро Нептун в 0'20'' градуса, и Слънце сексил Плутон в 0'02'' градуса) за това, че се чуствам вода.
Само две планети имам във водни знаци (Юпитер и Скорпион). Във Земни знаци имам само Меркурий в Дева (Херон във Телец ако има голямо значение). Бих могъл да постна и наталните карти.
« Последна редакция: Март 19, 2018, 05:16:52 pm от sppp »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #3737 -: Март 19, 2018, 05:27:41 pm »
Видях,че си качвал някаква карта и са я коментирали.
И какво означава,че се чувстваш повече рак(вода)?Ако асц.ти е скорпион нали е вода.
Ако кръщенето е най-важното събитие за теб ,по-вероятно е асц. да  е скорпион.
« Последна редакция: Март 19, 2018, 05:42:21 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3738 -: Март 19, 2018, 05:39:39 pm »
Няма ли поне някакъв ориентировъчен час на раждане, изобщо ли е неизвестен?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3739 -: Март 19, 2018, 09:00:34 pm »
Видях,че си качвал някаква карта и са я коментирали.
И какво означава,че се чувстваш повече рак(вода)?Ако асц.ти е скорпион нали е вода.
Ако кръщенето е най-важното събитие за теб ,по-вероятно е асц. да  е скорпион.
Вода, като типаж, поведение / мислене. Не е от най-важните събития разбира се, но
ми стана интересно, щок. толкова много планети са били в едно дом.
Тогава се сетих бях залитнал в окултното. Магии, говорене с духове ... Приключих с това, като се кръстих :)
Направих проучване с няколко приятели. Те са били 4 и 5 родени в случая момчета за деня и са родени 10:00 и 10: 30+.
Знам, че няма как да се разбере по този начин, но тогава раждаемостта е била голяма, особено в градове като Варна.
Няма начин да е 14:30. По скоро 2:30.

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3740 -: Март 19, 2018, 09:03:55 pm »
Няма ли поне някакъв ориентировъчен час на раждане, изобщо ли е неизвестен?
14:30 / (02:30 (по мое мнение)) или 7:30. Не знам дали обаче тези точни аспекти към Слънцето, които написах в предният пост, не указват голяма тежест. Всъщност това ми беше вторият въпрост.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Натални карти
« Отговор #3741 -: Март 19, 2018, 09:28:52 pm »
Вода, като типаж, поведение / мислене. Не е от най-важните събития разбира се, но
ми стана интересно, щок. толкова много планети са били в едно дом.
Тогава се сетих бях залитнал в окултното. Магии, говорене с духове ... Приключих с това, като се кръстих :)
Направих проучване с няколко приятели. Те са били 4 и 5 родени в случая момчета за деня и са родени 10:00 и 10: 30+.
Знам, че няма как да се разбере по този начин, но тогава раждаемостта е била голяма, особено в градове като Варна.
Няма начин да е 14:30. По скоро 2:30.
sppp,в дом (интернат)ли си отраснал?Има ли нещо неясно относно произхода ти?
Ако Слънцето е в 9дом,у9,троново,тригон Нептун,вероятно си много вярващ човек.В този случай асц.е скорпион отново.У1 Марс в 12,скорпион,залитнал в окултното.Защо залитнал?Намираш,че това не е нормално,или?
« Последна редакция: Март 19, 2018, 10:00:24 pm от Сафо »

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3742 -: Март 19, 2018, 10:13:51 pm »
sppp,в дом (интернат)ли си отраснал?Има ли нещо неясно относно произхода ти?
Не. Преди близо 18 години, майка ми ми беше казала два и половина. Астролога тогава ми беше казал, че съм Асц Скорпион. Нямам спомен дали съм го разбрал след обяд или преди обяд. Майка сега вече няма спомен за часа въобще. Ходих и в общината. Архива 78-84 год. бил изгорял... В АГ болницата ако питам сигурно ще ме изгонят :).  Както си видял на наталната карта от поста ми преди година, Уран е много близко до асцендента в първи дом. Като съм се родил, положението ми е било критично. Две седмици съм бил в болница. Четох, че ако Уран е много близко до Асцендента, в случаят на по малко от 3 градуса май, се случват много лоши неща. Ретро Нептун също ми е в първи дом. Чел съм, че обикновено се свързва с неясен произход (в случаят не е такъв). На мен ми е ясно, че никой във форума няма как да ми каже точният час. Много ме гложди, че не знам със сигурност. Като захапя нещо да трябва да намеря/разбера, няма пускане! То стана повече от година да чета за Астрология.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Натални карти
« Отговор #3743 -: Март 19, 2018, 10:32:19 pm »
Защо е било критично положението, по-рано ли си роден, проблем някакъв?

Сега как изглеждаш? С какво се занимаваш? Пишеш с някои правописни грешки, какво образование имаш?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3744 -: Март 19, 2018, 10:40:59 pm »
Имах един осиновен колега, който се интересуваше от астрология и след много четене си беше налучкал изгряващия знак. Накрая се потвърди и в архивите, но първо го бяха пратили по фалшива следа. Това се казва късмет. Или просто е имал добри аналитични способности, т-квадрат на Слънце/Меркурий и Луна с Плутон. Лъжат го, разкарват го, подават фалшива информация, но в крайна сметка стига до истината.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3745 -: Март 19, 2018, 11:33:14 pm »
sppp,в дом (интернат)ли си отраснал?Има ли нещо неясно относно произхода ти?
Ако Слънцето е в 9дом,у9,троново,тригон Нептун,вероятно си много вярващ човек.В този случай асц.е скорпион отново.У1 Марс в 12,скорпион,залитнал в окултното.Защо залитнал?Намираш,че това не е нормално,или?
Да много вярващ съм (не по канон, типичният мирянин). От малък съм си такъв. В семейството ми, приятели, всички са атеисти :). Ходя си на църква от време на време. Като вляза в храм, направо настръхвам (в добрия смисъл). Просто съм страшно чувствителен. Усещал съм дървета като съм минавал до тях. Все едно са с присъствие на хора и те гледат! Усещам енергията на стари места. Усещам и хората. Виждал съм ги, все едно подсъзнанието им говори. Усещам много сексуалната енергия. Дори и в мъже съм виждал една не явна склонност към хомосексуализъм. Аз съм хетеро! Харесвам абсолютно всичко свързано с мистицизъм, психология и т.н. Спрях да се занимавам с окултизъм (просто експерименти), т.к. тогава на времето почнах да сънувам лоши неще... демони. Стреснах се и спрях да се занимавам с такива неща. Но това може да се обясни с точният сексил на Слънцето с Плутон (0' 02') + Марс и Юпитер в Скорпион, поне така мисля. Просто нямам типичните чарти на Скорпион, като постоянство (желязна воля), увереност, емоционална защита, агресивност, слоност към екстремни преживявания, продължителна злоба, чуство да отмъщавам.

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3746 -: Март 19, 2018, 11:43:29 pm »
Защо е било критично положението, по-рано ли си роден, проблем някакъв?

Сега как изглеждаш? С какво се занимаваш? Пишеш с някои правописни грешки, какво образование имаш?
Не, на време съм се родил. Не знам други подробности но е било май на кантар да оцелея. Ръст 190 см, атлетично тяло!, бяла кожа, буквално черна коса (беше къдрава до към 15 годишна възраст), големи тъмно зелено/кафяви очи. Разработчик на софтуер съм :). За правописните грешки няма да се оправдавам! :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #3747 -: Март 19, 2018, 11:45:27 pm »
А Луната ти в кой знак е и как са поставени Лунните възли /и тя спрямо тях/? Прочетох за увлеченията ти по спиритизма и окултизма. Тук един силен Меркурий изобщо не е достатъчен, дори би бил евентуална пречка. В знака на есенциална си слабост има по-голям афинитет към тия неща. И не само афинитет, а и способности.

Но Меркурий си е свършил работата в професионалната сфера при теб. Там е нужна точна и ясна мисъл, по-конкретна. За окултизъм трябва нещо друго да е замесено в хороскопа, не идва от Меркурий вероятно.

Имам един познат с девешки Меркурий, на който разни гласове му говорят, но той реално от езотерика не се интересува и няма никакви познания, нито интерес. По-скоро лек уклон към шизофрения, но засега с непотвърдена диагноза. Там обаче Меркурий е в лъчите на Слънцето и в съвпад с Юпитер, в 8 дом от Асцендента. Някаква странна дарба може да е налице, но се отключва поради психични отклонения и човекът просто си мисли, че "знае" – Юпитер.  ;D



« Последна редакция: Март 20, 2018, 12:17:53 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #3748 -: Март 19, 2018, 11:52:53 pm »
Здравейте,това е моята натална карта. Ще съм безкрайно благодарна,ако някой ми отговори. По принцип се имам за силен човек,но в последно време съм доста объркана. Благодаря предварително на тези,които се решат да пишат  :)

Тр. Нептун е в мидпойнта Марс/Сатурн, а сега Нептун съвпад Сатур у АСЦ, Уран е бил стационарен с квадрат към Луна и Плутон е в 1-ви дом- нужда да се освободиш от нещо, било чувства, емоции, нагласи, отношения, навици. Да си реорганизираш ежедневието и да съградиш нов модел на удобство. Нужда от нова заетост или занимания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

sppp

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Натални карти
« Отговор #3749 -: Март 20, 2018, 12:07:35 am »
А Луната ти в кой знак е и как са поставени Лунните възли /и тя спрямо тях/? Прочетох за увлеченията ти по спиритизма и окултизма. Тук един силен Меркурий изобщо не е достатъчен, дори би бил евентуална пречка. В знака на есенциална си слабост има по-голям афинитет към тия неща. И не само афинитет, а и способности.
Наталните карти за Скорпион, Дева и Рак: