Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623771 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #225 -: Март 29, 2014, 09:17:58 pm »
Това че ,Слънце е във воден знак ,не пречи на егото да е "голямо". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #226 -: Март 29, 2014, 09:25:44 pm »
Плутон Е Хадес бе човече  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #227 -: Март 29, 2014, 09:27:03 pm »
Това че ,Слънце е във воден знак ,не пречи на егото да е "голямо". :)

Напротив. Не мисля, че егото идва от Слънцето. Слънцето е духа ти/ВА, а духа няма его  :19:. Егото е плод на материалностите.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #228 -: Март 29, 2014, 09:28:54 pm »
За Плутон ли си говорим, или Хадес е поредният астероид?

Иначе да, във въздушния каньон е приятно, дава лекота, абе муцко :-*

Цитат
  абе муцко

....не импонира на "муцунките " ми в Овен . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #229 -: Март 29, 2014, 09:29:17 pm »
Според мен скорпионското Слънце е най - силното от женските знаци, а и тук става въпрос за път на съдбата 1. Има голяма гордост, фиксираност и инатливост според мен. Обаче Рептил нещо не иска да разясни кой е на прав път ... Явно този Плутон му е дарил и силно изразена дебилност.  :85:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #230 -: Март 29, 2014, 09:34:52 pm »
Предположих, че говориш за Плутон, ама знае ли човек… та реших да питам за по-сигурно. Иначе его си имам предостатъчно, мога и назаем да давам.

Рени, за мен пък въздушният тригон си е "муцко" :19:

А ти, Заз, радвай се, че трудно обръщам внимание на дребнави заяждания :d030:
« Последна редакция: Март 29, 2014, 09:48:09 pm от Reptil »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #231 -: Март 29, 2014, 09:37:00 pm »
Напротив. Не мисля, че егото идва от Слънцето. Слънцето е духа ти/ВА, а духа няма его  :19:. Егото е плод на материалностите.

Това вече е друго нещо.Ти си имаш, твоя гледна точка,отношение за "его" ,но астрологичния му  стандартен прочит е Слънце. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #232 -: Март 29, 2014, 09:46:19 pm »
Ние бяхме обсъждали въпроса за егото мисля в някаква отделна тема. Съгласна съм с Вещичка принципно, че Слънцето е по-скоро сигнификатор на душата и духа, но ако гледаме егото през призмата на нашите собствени качества, които притежааме, тогава Слънцето е его. Но ако е качествата,с които се отъждествяваме, границите, които поставяме, тогава е по Сатурн и по асцендента. Лично аз приемам втората дефиниция за его като дефиниция ... ами за его. Другото е аз-ът. Слънцето показва аз-ът, а не егото. Мисля, че стандартният астрологически прочит за Слънцето като показател за его е именно поради липса на съгласуване с психологическите термини.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #233 -: Март 29, 2014, 09:49:54 pm »
Това вече е друго нещо.Ти си имаш, твоя гледна точка,отношение за "его" ,но астрологичния му  стандартен прочит е Слънце. :)

Абе то не е точно отношение. Преди години разследвах хелиоцентричната система и там показателите са други  :012: - хелиоцентричната система много добре описва уроците на Аза в текущото прераждане. И като казвам уроци, то имам в предвид уроците на Духа, а не дребните житейски междуметия...


Интересни показатели дава и деклинацията на планетите в хелиоцентричната система. Според фън шуй посоките ги свързват със стихиите - север е вода, а юг е огън. Не съм разсъждавала за деклинация в геоцентричната, защото тук лично мен ме интересуваше израстването на Духа, а не другите работи.  Та планетите в моята карта, които са в долна/южна деклинация от екватора на Слънцето са ми коствали най-много усилия по интеграцията им в духовното ми развитие. Всички останали в горна/северна деклинация просто са си работили безпроблемно. Ако се позова на древните китайци, че север е водата, а юг е огъня, то мога да си обясня, че водните не са ми проблем, защото и двете ми светила са водни в натала /геоцентрична система/...

Абе манджа с грозде ама ми е интересно да ровя в такива насоки, щото стандартната астрология нещо не ми е интересна отдавна  :57:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #234 -: Март 29, 2014, 09:55:56 pm »
Има логика и в АЦ=Аз, а Слънцето да се освободи от натрупаните допълнителни значения.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #235 -: Март 29, 2014, 09:57:49 pm »
Ами да, асцендента е това, което си мислиш, че си или това, което искаш да създадеш впечатление, че си. Слънцето е Аз - и като такъв изобщо не го грее какъв искаш да бъдеш, ти просто си такъв, какъвто си.  ;)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #236 -: Март 29, 2014, 10:00:21 pm »
Има логика и в АЦ=Аз, а Слънцето да се освободи от натрупаните допълнителни значения.

Има я - нали туй се опитвам да кажа  :012:. Слънцето блести нали. Кое блести у човека - духът му, щото тялото е едно материално такова и вибрира на ниски вибрации в 3Д-то, а ниските вибрации не блестят. От друга страна слънцата/звездите са на много високи вибрации и те се вижда и с просто око, че блестят.

Затова ми е много смешно като се свърже Слънцето с егото. От метафорична гледна точка е разбираемо, но лично за мен продължава да си е оксиморон  :d030:...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #237 -: Март 29, 2014, 10:00:33 pm »
Ние бяхме обсъждали въпроса за егото мисля в някаква отделна тема. Съгласна съм с Вещичка принципно, че Слънцето е по-скоро сигнификатор на душата и духа, но ако гледаме егото през призмата на нашите собствени качества, които притежааме, тогава Слънцето е его. Но ако е качествата,с които се отъждествяваме, границите, които поставяме, тогава е по Сатурн и по асцендента. Лично аз приемам втората дефиниция за его като дефиниция ... ами за его. Другото е аз-ът. Слънцето показва аз-ът, а не егото. Мисля, че стандартният астрологически прочит за Слънцето като показател за его е именно поради липса на съгласуване с психологическите термини.



"Аз " в 1-ви дом /Овен /АСЦ -раждам се като Аз,но дали ще стана Его е една много дълга история. ;)

Иначе в астропсихологията  ,психологията ,двете понятия се припокриват ,от гръцки "εγώ/его -аз и неговото продължение-Свръх-Аз.Аз-идеал и други "безалкохолни Аз-ове "  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #238 -: Март 29, 2014, 10:02:26 pm »
Много точно! Както Вещата се опитва да се прави на Водолей, но си остава Рибка, макар и при еднодомно Слънце.  :012:

Пффф на теб пък къв ти е проблема бе парче!?! Аз не се правя на нищо - аз съм си това, което съм. И ако изобщо ме познаваше поне малко щеше да го знаеш. Рибата в мен я познават един или двама човека за толковато ми години на тоя свят. Айде без да се правиш на много знаещ, щото нищо не знаеш!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #239 -: Март 29, 2014, 10:04:51 pm »
Свърх аз-ът вече е по-скоро създадена норма, там има пак мого Сатурн и още нещо.  :017: :017:

Иначе Вещер - защо така говориш за ниските вибрации ::) Смисъл че високите и ниските си вървят заедно и ние, за да сме в хармония, трябва да си вървим с тях, не е нужно все да зяпаме звездите.  :012: