Автор Тема: Натални карти  (Прочетена 623201 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #240 -: Март 29, 2014, 10:07:41 pm »
Оф, тотално се обърках с тия "его" и "аз". Както и да е, разбра се какво имам предвид, надявам се.

Специално на астропсихологията не ми харесва приравняването планета=знак=дом. Е просто няма такъв фокус, така съвсем се обезсмисля идеята за домове. Има някаква истина в психологическото тълкуване, но митологията в един момент идва повечко.
« Последна редакция: Март 29, 2014, 10:12:53 pm от Reptil »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #241 -: Март 29, 2014, 10:10:24 pm »


Иначе Вещер - защо така говориш за ниските вибрации ::) Смисъл че високите и ниските си вървят заедно и ние, за да сме в хармония, трябва да си вървим с тях, не е нужно все да зяпаме звездите.  :012:

Абе Тъндъре, как можа изобщо да ти влезе/излезе от устата, че високи и ниски вибрации вървят ръка за ръка  :012:. Това, че сме в дуален свят не значи, че баш па точно вибрациите са дуални... Еееей ама понякога ме караш да се хиля със сълзи бря  :57:... Вибрациите са или-или, там нема и така, и вака.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #242 -: Март 29, 2014, 10:16:00 pm »
Абе Тъндъре, как можа изобщо да ти влезе/излезе от устата, че високи и ниски вибрации вървят ръка за ръка  :012:. Това, че сме в дуален свят не значи, че баш па точно вибрациите са дуални... Еееей ама понякога ме караш да се хиля със сълзи бря  :57:... Вибрациите са или-или, там нема и така, и вака.

Ми не физическото ми тяло ме е нататрузило в 3д-то, а ВА ме е нататрузил във физическо тяло. Щом го е направил, едва ли е толкова лошо, нали? А най-малкото, си има причина. А ако си има причина, означава, че си има полза. АКо си има полза, означава, че е полезно и хармонично със всичко останало във Вселената и е толкова добро, колкото е и другото.  ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #243 -: Март 29, 2014, 10:16:10 pm »
Свърх аз-ът вече е по-скоро създадена норма, там има пак мого Сатурн и още нещо.  :017: :017:

Иначе Вещер - защо така говориш за ниските вибрации ::) Смисъл че високите и ниските си вървят заедно и ние, за да сме в хармония, трябва да си вървим с тях, не е нужно все да зяпаме звездите.  :012:

Човек вижда,определя,чува  нещата от своя си прозорец,стига да може и знае как и кога да го отваря,

Thunder,ти винаги ще гледаш през призмата на Рак,Сатурн :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #244 -: Март 29, 2014, 10:17:23 pm »
Оф, тотално се обърках с тия "его" и "аз". Както и да е, разбра се какво имам предвид, надявам се.

Специално на астропсихологията не ми харесва приравняването планета=знак=дом. Е просто няма такъв фокус, така съвсем се обезсмисля идеята за домове. Има някаква истина в психологическото тълкуване, но митологията в един момент идва повечко.

Астропсихологията е точно дела в астрологията, от който най-малко можеш да очакваш приравняване на знак-дом-планета. Правят го само хора, които не разбират какво правят, но не значи, че го разбират.  :012: :012: :012:

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #245 -: Март 29, 2014, 10:18:50 pm »
Човек вижда,определя,чува  нещата от своя си прозорец,стига да може и знае как и кога да го отваря,

Thunder,ти винаги ще гледаш през призмата на Рак,Сатурн :)

Така е, а средствата, с които налагам мирогледа си са Козирог/Лъв. Ценностите, които защитавам, са Сатурнянски и Рачешки иначе, определено в 10, Рени.  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Натални карти
« Отговор #246 -: Март 29, 2014, 10:21:21 pm »
Вече започвам да се замислям дали пък Егото не е по Луната. Майтап, ама щом не е по Слънцето, с какво да свържем тази категория астрологично?
От друга страна понятието Его е доста психологизирано, съмнявам се древните астролози да са споменавали често за тази категория.

Между другото, при индийците Слънцето също се свързва с Духа, с нашия Висш Аз. Не се сещам обаче да съм попадала на единно мнение по въпроса с какво е свързано Егото. Луната я свързват не само с емоционалния ни свят, а и със съзнанието - възприятийния ум. И си мисля, че там където няма възприятие на действителността, където няма взаимодействие с външния свят, Егото трудно би се изявило и ще ни е трудно да го идентифицираме. То не е като Духът, който съществува извън всякакви рамки и условности, Егото търси да се изяви чрез конкретни параметри, по някаква оценъчна скала се сравнява с другите. За Егото има стимул-реакция, в него е заложен стремежът да сме различни, уникални, да се разграничим по нещо от останалите. Докато за Духа и Висшия Аз това са безсмислени напъни, той си поставя по-високи цели.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #247 -: Март 29, 2014, 10:22:44 pm »
Астропсихологията е точно дела в астрологията, от който най-малко можеш да очакваш приравняване на знак-дом-планета. Правят го само хора, които не разбират какво правят, но не значи, че го разбират.  :012: :012: :012:

Това вече е висшата проява на Меркурий в Рак съвпад ЮЛВ -бурни аплодисменти. :clap:  :13: :clap: :012:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Натални карти
« Отговор #248 -: Март 29, 2014, 10:32:55 pm »
Хахах, Рени, вярно, че не съм в час, но не пък чак толкова.  :012: :012: :012:

Иначе Лили, функциите на егото са множество, чисто психологически погледнато. То има отношение към капацитета за създаване на отношения и капацитета за съждение. Функциите му са ограничени в смисъл, че  поне по отношение на възможностите за съждение, егото се ограничава до там, до където се вземат решения и се правят оценки. То е "по малко от всичко" във всяко отношение.  :012: Луната ми се струва, че е малко по-дълбока вода от Егото, а и нейната основна функция е да иска да се свързва, докато Егото иска напротив, да се разграничи от другите. Луната управлява подсъзнанието, докато Егото, точно обратното, може би във всеки един от нас това е най-съзнателната част, защото то все иска да стои отгоре.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #249 -: Март 29, 2014, 10:38:36 pm »
Его ,не е "мръсна " дума ,както и "Духа" ,не е "свята",защото тук няма конкуренция или противопоставяне като принцип или значение. .Не всичко ни е познато(подсъзнанието ) около нашето Его ,но всичко онова ,което правим съзнателно присъства Духа ни -в нашата мисъл,действие,емоция.

Астрологически Слънцето обединява и двете значения,а всяка планета притежаваща и женска,и мъжка страна ,може да изразява своето Аз като его принцип .Пример:женското его е свързано или се заявява чрез Венера ,мъжкото -чрез Марс. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Натални карти
« Отговор #250 -: Март 29, 2014, 10:40:15 pm »
Thunder,напротив -аз го споделих в посока "си в час ",хареса ми. :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #251 -: Март 29, 2014, 10:41:19 pm »
всяка планета притежаваща и женска,и мъжка страна

Ааааа не! Уран и Мерка са асексуални  :d030:. При тях няма Ин или Ян. При тях енергиите ИН/ЯН са обединени в ДЕН енергия  :).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Натални карти
« Отговор #252 -: Март 29, 2014, 10:44:15 pm »
Веще, как тълкуваш хелиоцентричните карти? Има ли някаква специфична разлика спрямо геоцентричния модел?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Натални карти
« Отговор #253 -: Март 29, 2014, 10:46:43 pm »
И аз много съм се зарибил по хелио картите (дължини и ширини - там няма декцинации както в геото, а се наричат ширини :) )

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натални карти
« Отговор #254 -: Март 29, 2014, 10:50:15 pm »
Веще, как тълкуваш хелиоцентричните карти? Има ли някаква специфична разлика спрямо геоцентричния модел?

Ами приемам, че хелиоцентричната система е всъщност реалната - Земята обикаля около Слънцето и в тази посока на разсъждения, Слънцето е ВА, а хелиоцентричната карта е пътят на инкарнацията на Земята, тоест къв го дири инкарнацията на тази планета - задачи, проблеми и прочие щуротии, пречупени през призмата на стандартната астрология. Или по-простичко казано отгоре надолу, а геоцентричната е от долу нагоре или как да преминеш през препятствията и да се обединиш отново с ВА.

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн